Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mikexcbig

Málokedy sa stane, že sa od filmu neviem odtrhnúť ani na cigaretu. Parádna atmosféra, Cusack zažratý do role a stále mlel a mlel a mlel. A že to boli vskutku nevšedné monológy (dialógy taktiež). Ako sledujem hodnotenia, tak to asi nie je film pre každého, no koho chytí, toho nepustí. O Ravenovi som vedel iba to, že tam hrá Cusack. Vyhýbal som sa veškerým trailerom, teda som nadmieru spokojný s tým, čo som dostal. ()

FREEWHEELER

-„Am I under arrest?“ Wow, ohromné. Až tak, že som tri krát zaspal. Učebnicovo-dokonalý príklad ako sa dá parádny (a né že né) nápad zbabrať na plnej koľaji. Monotónny Cusack bez akejkoľvek intonácie, nevýrazný scenár, nepodarená atmosféra, "poďme robiť z komára somára", nelogika, mám ja vôbec pokračovať? ()

krivkin

Dokoukal jsem to napotřetí, pokaždé jsem usnul v druhé půlce :-) Začátek filmu se rozjížděl skvěle a byl jsem natěšený, ale tak zhruba v půlce tomu najednou prudce dojde dech a dokoukal jsem to jenom proto, že jsem chtěl vědět jak bude zaonačena zápletka. Jámu a kyvadlo a jiné povídky jsem kdysi zhusta četl neb se rád nechám napínat umným vyprávěním, ale tady se napětí postupně vytrácí, je tam jedna předvídatelná lekačka a skončí to tak, jak to skončit musí. Škoda, nejsem nepřítelem i výrazně delší stopáže, pokud ji tvůrce dokáže naplnit, ale tady to asi chtělo ubrat a zachovat dynamičnost první části filmu. ()

CorvusBlek

Konečně trochu důstojné zpracování geniálních-šílených povídek a básní E.A.Poa!! Slušná detektivka, že i Sherlock Holmes by se možná zarděl... ()

DonBraso

Když napíšu,že je to směs všech chutí a naprosto nevyvážených,tak se docela strefim přímo do Poa.Chvilkama film jede na super zápletce a určitě čtenáře a fandy Edgara zaujmou mnohem více než mě,který zjistí,že vlastně havran taky bylo jeho dílo:) Tak film nejspíše cituje jeho povídky a snaží se to začlenit do filmu,což si myslim,že se daří skvěle,horší je to s provedením do filmu,který těžkopádně vtáhne.Osobně mi to přijde těžký jakkoliv zařazovat,tak jsme dostali detektivku,lásku,pár scén zdařilých,tedy těch,kde se spíš hýbe kamera a střih,než někdy až moc pasivních žvástů na pětníku pro herce,kdy sice Joh Cusack se snaží seč může,ale stejnak je to pořád málo.Ten konec zazdil všechno na co člověk koukal předtim,nepochopitelné a v rukou ševce nedodělaná báchorka o seriích vražd,kdy má tendenci bavit v akčních pasážích,ale samo sebou nahrává situace,kdo je vrah a jdeme ho honit po celý film,takže s Emilií Edgar moc dramatických částí neukáže a běhá se sem tam,až přijde poslední sloka.Jinak ten spíchnutý konečný záběr byl ovšem udělaný na kriminál,asi nejspíš bylo hold 111minut málo. ()

cunicekb

Tak nevím, mám pocit, že v českých luzích a hájích je film trochu nedoceněný. Jak se dá pracovat s příběhem Edgarovým jinak brilantně, kde bychom viděli jeho život, dílo a prorůstalo k nám cosi temného? Mně se film zdá vyčerpávající, možná je to tím, že jsem velkou obdivovatelkou pana Poea a pana Cusacka, nicméně jsem cítila tu "poeovskou" atmosféru. ()

srolyma

Aneb vraždy podle Poea. Mix životopisného filmu s historickou detektivkou. Slušný potenciál, z kterého se dalo rozhodně vytřískat víc, než se nakonec podařilo. Škoda. Výsledek je mdlý, nezábavný, uspávající. Opakovaně uspávající. ()

Vasyl

Mám asi posledních pár dnů nějakou smůlu na filmy. Nebo blbou náladu a nic se mi nelíbí. No tohle byla hrůza. Ale všechno jenom kvůli Kusackovi. Upřímně, nemám ho rád, ale tady v tom filmu tak nápadně ksichtem a paletou výrazů (protáhlá huba a vyvalený oči, to je všechno) připomíná Nicka Cage, že jsem mu prostě nemohl fandit. Navíc je pan Poe tak trochu namistrovanej kokot s bledou tváří a černýma hadrama, prostě kladnej hrdina každým coulem. Ještě že už to mám za sebou. Jedna hvězda jen proto, abych neměl odpad 2 dny po sobě. A za kyvadlo. A mývala. ()

Efreeti

Viděli ste From Hell s Deppem? Tak tohle je to samý...jen se to netočí kolem Jacka Rozparovače ale místo toho je hlavní hrdina E.A.Poe...to nezní tak zajímavě, že? To je dobře...aspoň víte co máte čekat! ()

natalie15

Veľký potenciál, ale vyšiel z toho len mierne nadpriemerný, dobre natočený a zahratý film, so zopár skvelými scénami (začiatok bol vynikajúci, plus kyvadlo, scéna na plese, koniec...), ktorý sa však po zhliadnutí rýchlo vytratí z vašej mysle. Film s takýmto námetom mohol byť podstatne temnejší a prepracovanejší. 75%. ()

maniacxl

Velmi průměrná renesančně-gotická kriminálka.John Cusack už dávno není tím Johnem Cusackem,na kterého jsme zvyklí.Žádný pořádný překvapení,žádnej dějový zvrat,jen pořád to samý,což je v každým druhým takovým filmu.Docela zbytečnej pokus o něco,co předem nemohlo mít šanci na úspěch.Nebo aspoň ne s takhle blbě napsaným scénářem.Doufám,že John si tímto nepodepsal ortel a nepřevzal nálepku "béčkového"herce.Byla by to škoda ještě.40%. ()

thePivl

Kvalitní atmosférická podívaná s příjemným zasazením. Z nových filmů dle mého jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu viděl a rozhodně si zaslouží přehoupnout se přes 70%. Ten kdo Poea nezná, myslím že si fiml rozhodně užije. ()

Aeres

Vlastně to zase není tak tupé, jak jsem se obával. Slušný průměr. Škoda toho - poněkud "otravného" konce. ()

lobo87

Zaujímavý atmosferický thriller, ktorý zráža do kolien nekvalitný scenár a hlavný predstaviteľ. Nepoviem nič nové - Cusack a Cage si môžu podať ruky čo do podobnosti výzoru a hereckých výkonov v poslednom období. Evans sa snažil svojou charizmou utiahnuť film, ale nemal na to dostatočný priestor... 60% ()

Honzulik

Havran (Raven, The) - Tak tento film je herecky obstojně obsazený (jen Cusack mi tam nějak nesedí) a místy se solidní atmosférou, jen by to určitě mohlo být po vzoru Poea temnější. Ale není to vůbec špatná podívaná a jako čtenář povídek od Poa musím uznat, že to má také svůj určitý styl. Některé pasáže filmu mi zase připadaly až příliš uvolněné vinou hereckých počinů komedianta Cusacka. Tvůrci se také marně snažili napodobit úspěch paradního Sherlocka Holmese. Po celkem jasné úvaze uděluji 3*. ()

PamelaJJK

Napímavý krimi thriller temný jak peří havrana. S lehkým hororovým odérem. Jednotlivé povídky E. A. Poa jsou umně poskládány v napínavou stylizovanou podívanou se skvělou vizualizací 19. století. John Cusack mi nevadil a velice mi připomínal Nicolase Cagea.Trochu mi vadil hudební doprovod a pak také samotný závěr filmu. Díky tomu Havran nedolétl až na samotný vrchol. Ale i tak velice slušný a koukatelný historický hororový krimi thriller. ()

vodkasesemte

verbalovy pětky mě zatím nechávají klidným. mě musí pořádný žrádlo naladit na první pohled, a do tohodle jsem se nutil několikrát, abych to nakonec vzdal u nějakýho dokumentu o psím životě v Číně. no škoda dalších slov. nemastné, neslané jako čivava na paprice! ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)