Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DR.SZ

Nelíbivý mysteriózní thriller patle všecky nápady z jiných filmů dohromady a to se nám nelíbí. Sice byl průřez povídkami geniálního vypravěče Edgara Allana Poea chytrý a dobrý, rozhodně ne originální, vražed dle nějakých specifických rejstříků a témat bylo mnoho a lepší. Prvky životopisu hlavně zprvu nadchnou v podobě Johna Cusacka, ale spějí k horšímu, kvůli jeho mrzutosti a vyjadřováním lásky film klesá na podprůměrnou úrověň, a verze konce neukazuje opět žádné vysvětlení Poeovy vraždy. Indiicie jsou okopírovány z Šifer mistra Leonarda nebo hrob jako vězení je převzat z Killa Billa 2. Na jakési podúrovni ale snímek drží jakžtakž zvládnuty kulisy, kostýmy a kamera. 43% ()

HennessyVSOP

Upřímně se přiznám, že jsem doufal v něco trochu víc, ale zas tak zklamán jsem nebyl. Jedná se o snímek zhruba na úrovni jedné dost podobné detektivky, Z pekla. Herecky nic světoborného, ale herci se za své výkony stydět nemusí. Ostatně takhle je to asi se všemi aspekty tohoto filmu. Slabším článkem je stavba zápletky, takhle to bohužel vyznělo až moc zkratkovitě, a co je u detektivky problém, divák nemá prostor sám spekulovat nad vrahem a jeho dalším krokem. Byl jsem unavený ještě než jsem šel do kina, takže mi to tolik nevadilo, ale právě tohle sráží Havrana na kinematografický průměr. Tu hvěždu navíc si dovoluji dát z osobních sympatií k námětu. ()

qwertasip...

Očekával jsem napínavý thriller, ale namísto toho jsem dostal jakousi nesourodou směsici Sherlocka Holmese, Ospalé díry a SAW 5. Pomalu se táhnoucí příběh mě vůbec nedokázal vtáhnout do děje. Přidejte k tomu sice dobrý, ale naprosto nevyužitý námět a zjistíte, že jediné, co tento film nabízí, je pochmurná atmosféra poloviny 19. století a hudební doprovod. Vlastně ne, ještě jedna věc by se tu našla - teprve díky Havranovi jsem si uvědomil jak moc je John Cusack podobný Edwardu Nortonovi (tedy alespoň vzhledově, srovnávat charisma těchto dvou herců je asi jako srovnávat krásu chcíplého havrana s krásou vyšlechtěného páva). ()

bezprezdivky

Povídky E.A.Poea převedené na plátno jako hlavní motiv vražd, které se točí okolo samotného autora. Zní to lákavě, a také se to povedlo. Můj oblíbenec John Kusák v hlavn roli. Chytré, napínavé. ()

brasek

Mysteriózny thriller, ktorému dáva paru len E. A. Poe a jeho poviedky, ktoré sa odohrávajú na filmovom plátne v bežiacich obrázkoch tohto snímku. Bohužiaľ nefunguje to po celú stopáž. Komu E. A. Poe nič nehovorí uvidí len priemerný thriller. Technické záležitosti a odzrkadlenie doby Baltimoru 19. storočia bolo vcelku dobré, aj keď predsa divák si určite viac potrpí na lepšiu dramatičnosť deja. Na môj vkus mierne sklamanie. ()

veverysiak

Žánrovo mi to sedí, reálie a scény tiež a keďže nie som preborník na Poeovo dielo, neriešil som nejaké súvislosti s dejom, dojali ma ale nie dosť adekvátne herecké výkony hlavných protagonistov, rušili ma viac ako vyumelkovaný scenár, takže 65%. ()

Enzo555

Zbytočný, zmätený a premárnený film. Až na vraždy v štýle Saw a poriadne naprataný živôtik Alice Eve v ňom nič zaujímavé nie je. Cusack prehráva a nevzbudzuje sympatie a Havran z titulu filmu sa niekam zatáral a vrátil sa až na záverečné emo titulky ()

Fojtasd

Hlavně díky fyziognomii Johna Cusacka v roli Allana a jeho výkonu, film sahá do vod nadprůměrna. Atmosféra a depresivní cítění bylo všudypřítomné, a když si navodím psychoanalytické vytěsnění posledních deset minut od poslední Poeovy scény na lavičce, tak si film zaslouží 4*, které mu teď opravdu dám. ()

Rodriguess

Skor detektivny film ako mysteriozny, ale dej bol zaujimavy a napinavy, hodnotím kladne. Prostredie pekne vykreslene aj Cusack to zahral velmi pekne! ()

Phlame

Poe je jedním z mých nejoblíbenějších autorů, právě proto oceňuji už jen ten pokus o vytvoření filmu, jež by se týkal jeho života. Nesliboval jsem si mnoho, ale nakonec mně příjemně překvapil a tím více mně překvapily poněkud nepříznivé recenze. Velmi obstojná detektivka s dobrým hereckým obsazením, temnou atmosféru a jako třešnička je zpodobnění některých Poeových děl formou vražd geniálního vraha, který od začátku tahá za nitky. Snažil jsem se pochopit, proč si film zasloužil tak nízké hodnocení - podle všeho se některým dětem nelíbí konec, nicméně Poe vskutku zemřel i v reálném světe, smiřte se s tím, navíc závěr koresponduje s temnou atmosférou, pokud snad někdo čekal "žili štastně až do smrti", doporučuji Walta Disneyho. Faktem je, že celý příběh mohl být lépe promyšlený, ale některé dialogy byly velmi povedené a celkově na mě film zanechal docela dobrý dojem. //75% za atmosféru a připomenutí některých Poeových děl.// ()

benqsiemens

Tohle se líbilo. Napínavé a zajímavé, neznaje Poeovu tvorbu jsem se dobře bavil a byl jsem napnut až do samého konce. 85% určitě. ()

rigby

Úžasná atmosféra, jejíž ponurost mě hned dostala. Film jsem si užíval od začátku do konce. Dobrá práce kameramana, hra stínů a světel zvládnuta na výbornou. Příběh má spád a nedovolí divákovi, aby se nudil. K tomu je třeba ještě přičíst výborné herecké výkony, zejména představitele hlavní role. ()

aannemer

4,5. Už za tu nádherně temnou atmosfétu, která protkává film od první minuty do poslední. Zakrývá možná drobné nedostatky exteriérů, které je v dnešní moderní době těžko hledat nedotčené a tak musí nastoupit armáda grafiků, aby každý takový film dodělala k obrazu doby. Cusackův výkon není nijak oslnivý, ale naštěstí není film jen o něm a dostatečný prostor tu mají další charismatičtí protagonisté. Není to film pro každou příležitost, mně ale sedl do nálady stoprocentně. ()

Mathyen

velice povedený film připomínající mi Ospalou díru (která je ale ve všech ohledech lepší, inu také pohádkovější) a Z pekla ... bohužel J.Depp je lepší herec než Cusack, ale i přesto kvituji tento Poeovsky laděný básnický detektivní thriller a můžu jej doporučit. Lehce zabarvená skutečnost a krásný průřez jeho díly... ()

maniak.sused

Napriek veľkému potenciálu film prináša skôr divácke sklamanie. Čakal som temnú viktoriánsku hororovú kriminálku, navyše s nádychom tajomna a mysteriózna, ktoré sála z coveru aj traileru. Havran je však, až na pár zaujímavých nápadov, prekvapivo obyčajným detektívnym thrillerom. Rutinne spracovaným a rozprávačsky sterilným. Nemá ponurú londýnsku atmosféru Deppovho Z pekla a nemá ani šmakovnú vizuálnu štylizáciu Ritchieho Sherlocka. A zaradenie postavy E.A.Poa mi viac než milovanie z obojstrannej lásky pripomína nekrofilné znásilňovanie úbožiaka, ktorý sa už nemôže brániť tomu, akým prvoplánovým diváckym kalkulom je uchopená jeho osobnosť. A kedže pri znásilňovaní možno len ťažko očakávať vyvrcholenie, divácky orgazmus pri tomto filme naozaj nehrozí. Férovo treba povedať, že film má zopár vydarených a zapamätateľných jednotlivostí (napríklad scéna s kyvadlovým mäsiarskym sekáčom je jedna z naj, aké som v rámci ,,témy" videl). Napätie sa však smerom ku koncu filmu nestupňuje tak, akoby sa od snímku takéhoto razenia čakalo. Scenárista akoby nevedel, či sa chce skôr venovať portrétu jedného bohémskeho spisovateľa a jeho osudového zaľúbenia, alebo chce vystavať auru zla, strachu a tajomna okolo vraha. To druhé sa mu absolútne nepodarilo a veľmi tým trpí celý divácky pocit z filmu. Havrana som si pustil s tajným dúfaním, že tunajších 65% neodzrkadľuje kvalitu a pozerateľnosť filmu. Dúfal som, že film ma príjemne prekvapí a užijem si dve hodiny temnej atmosféry, pútavého skladania detektívnej mozaiky a napätia, ktoré by sa dalo krájať. Napokon sa stal presný opak a aj tých 65% mi pripadá trošku prehnaných. Vzhľadom k miestami obstojnej výprave, niekoľkým vydareným nápadom a zopár dôvtipným hláškam od Poa som ochotný dať slabé tri hviezdy. Nič viac, nič menej. Havran nie je zlý film. Ale nie je ani dostatočne zaujímavý a originálny na to, aby som jeho natočenie a pozeranie neoznačil za zbytočné. ()

Scaevola

Náladu se objevila a Cusackovi bylo možno věřit (zvláštní je, že nejlépe se zastkvěl v odpočinkové scéně se skupinou paniček a jejich básněmi), ale cosi scházelo - jakýsi hlubší a zžíravější přesah, který v sobě implicitně nesou Poeovy texty. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)