Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

jane1106

McTeigue mě zrovna dvakrát nedojal už s Vendettou a současnému eklektickému trendu roubování úctyhodných historických postav do pokleslých žánrů taky nehovím, takže jsem k Havranovi přistupovala s mírnou rezervou. Výsledek ale překvapivě není žádná tragédie. Nejslabší složkou je samozřejmě scénář, který jen tak povrchně plácá všechno dohromady a nikde raději nezachází moc do hloubky, atmosféru se ale podařilo navodit celkem zdařile a alespoň podzimní toulání mlžnou krajinou nebo podzemím osvětleným svíčkami si divák užije. Postava spisovatele je opět populárním scenáristickým modelem "milého výstředníka", ale Cusack hraje dobře a vizuální podoba se skutečným Poem docela sedí. Luke Evans se snaží a dobře vypadá, takže není co řešit. Škoda, že úhlavní nemesis nedostal trochu ďábelštější rozměr a více prostoru, protože herec, který ho ztvárnil má dostatečně zajímavou vizáž na to, aby se na plátně ohřál déle. I přes nedostatky jde ale o obstojný, celkem zábavný mainstream, který ničím vyloženě neurazí. ()

KOZEL84 odpad!

Tak tu máme zase moc krásný americký film.A chytrý.Poea je třeba občas oprášit,ale klidně se vsadím s čertem o hlavu,že radši skočím šipku do Maelströmu,než bych si tuhle masku šedivé nudy dával někdy víc.Metoda doktora Téra a profesora Péra v Hw praxi pokračuje.Scénář(ista) je tak na jámu a kyvadlo,páč je to totální a už nehorázně trapné nic a kluci předvádí opravdu moc dobré herecké výkony.Hlavně Luke Evans bude brzy ohromná hvězda.Absolutní kus zbytečného hovna a jestli toto,tak to mi příjde lepší nic. ()

Druury

Film, který se nezaslouží takhle nízké hodnocení. Atmosféra byla hustá a tajemná. Cusack roli Poa zvládl na výbornou a příběh také výborný. Tento film zapadl do škatulky mezi mé nejoblíbenější filmy, kde panují sérioví vrazi. =4* ()

ashtangi

U tohoto filmu se hodně věcí nepovedlo a jako by špatně držel pohromadě. Hlavní problém je však v představiteli Poa. Cusack je jeden z nejhorších herců a jeho výkon film ještě víc táhne ke dnu. ()

johnymdoe

Opět jsem se přesvědčil o tom že John Cusack je opravdu dobrý herec. Sice hraje v každé kravině, ale pak se objeví ve filmech jako Bláznivá Runway, Pokoj 1408 nebo právě teď Havran a mám jasno. Příběh/scénář si napsal pan Edgar Allan Poe skoro sám a ani mi nevadilo příliš že z jeho života udělal tvůrčí tým hororovou detektivku. Ono to totiž bylo dobře napsáno, zrežírováno a hlavně zahráno... Film by krásně temný a syrový...přesně jak člověk od příběhu z půlky 19tého století očekává. Ale nebyl nechutný (příliš) nebo depresivní. Povedl se a ačkoliv měl hodinu a třičtvrtě tak bych scény neškrtal(dnes skoro zázrak). Ps.: čím to je že ty alkoholiky a zkrachovalce umí zahrát jen Cusack a Robert Downey Jr? Je radost jejich počínání na plátně/v bedně sledovat. :) ()

Wardan

Jednou o půlnoci jsem se rozhodl vybodnout se na svazky vědy prastaré a záslužné a pustil si film Havran. Těšil jsem se nažhaven trailery a obsazením. Nečekal jsem nic extrémně sofistikovaného, spíše béčkovou akční jízdu, ale jsem trochu překvapen že dvojice scénáristů nebyla schopna vyplodit alespoň nějakou soudržnou detektivní zápletku. V Havranovi neexistuje pátrání či logické dedukce, tedy vlastně jich tam pár je, ale většinou jsou natolik blbé, že nemůžou nikoho ohromit (červená maska = povídka Maska červené smrti = vrah zasáhne na večírku, ruce od krve vedou do divadla, kde se hraje Macbeth, ... ) popřípadě zkratkovité a vůbec nevedou k identitě vraha (ten musí být tedy na konci odhalen instantně a náhodou). Přesto se mi film líbí. Má to několik bezva scén (fajn začátek, šťavnaté kyvadlo, docela slušná je scéna v divadle a pár dalších), soundtrack je super, John Cusack ok (i když slyšet ho recitovat Havrana mi nečiní úplně potěšení), Luke Evans je božan, má to skvělé kostýmy vizuál a atmošku Baltimoru 19. století a tempo je dost slušné, takže to v celku dobře uteklo. Ale chtělo by to nějakou hororovou detektivku, která by s takovým námětem operovala lépe a nápaditěji. ()

allebra

Zajímavý příběh, příjemné herecké výkony, skvělá atmosféra, místy drsnější a párkrát jsem se opravdu lekla! Váhala jsem mez 4 a 5 *, ale rozhodl závěr, který včetně hudby neměl chybu! ()

Heroine

Vlastně taková průměrná podívaná. Ale přiznám se, že jsem ani víc nečekala. Je to něco jako "Z pekla", něco jako "Holmes", a tak podobně. Jenom tomu chybí něco, čím by se to opravdu vymykalo, něco osobitého. Takhle jsem měla pocit, že sleduju už hodně okoukaný film. Není nudný, ani nezajímavý, ale není to ONO. Něco zkrátka chybí. Jinak Cusack je dobrý, a samozřejmě taky kyvadlo, ale chybí pravděpodobnost, a originalita. ()

Dexihno

Film, který ve mně nevyvolal takové napětí, jaké jsem očekával. Stejně tak atmosféra, prostě jsem to čekal víc temné, napínavé. Cusack to dost zachraňuje. Luke Evans také dobrý... A co se mi opravdu líbilo, tak kostýmy a prostředí. To bylo super! ()

M.Myers

A já byl spokojen, Johnu Cusackovi jsen toho Poe docela žral....Detektiv taky na výbornou...příběh celkem dobrý, jen ten závěr to trošku schazuje, ale rozhodně ne tak, jak jsem se zde dočetl. Celkové hodnocení je zde k filmu ale zasloužené.... ()

HoleToFeed

nič extra, ale bo som pripravený na horšie spracovanie. nápad-námet vynikajúci, no film postráda to, čo preslávilo Allanove poviedky a to je atmosféra. Mi to pripomínal tak trochu filmy s Mr. Beanom, kde sú jednotlivé scénky-poviedky umelo pospájané (samostatne vyzerajú vcelku ok, ale chýba im celistvosť) ()

Luk Skywalker

Podobný typ filmu jsem už viděl (např. film Z pekla), takže o originalitě nemůže být řeč. Jinak je to celkem dobrý film, ale nechytlo mě to tak, jak bych předpokládal, ale film mě nenudil. Kdyby byly půlhvězdy v hodnocení dal bych 3,5, protože 3 je málo a 4 moc. ()

hazaba

Víceméně nuda, přičemž z námětu se mohlo vytěžit mnohem víc. Ani výkony herců příliš neoslňují. ()

Rockerman

Jako fanoušek hororů a tajuplných příběhů, mám pochopitelně rád E.A.Poa. Velmi jsem se proto těšil na tento film a on mě nezklamal. Skvělý nápad, kdy vrah postupuje podle Poeových povídek a různými indiciemi přivádí své pronásledovatele k dalším povídkám a tedy i k dalším vraždám. Tísnivá atmosféra zcela odpovídá tomu, jak psal Poe svá díla. Nejlepší je asi dialog mezi Poem a vrahem v závěru filmu. Pět hvězd jsem nedal jen proto, že bych si v roli E.A.P. představoval někoho jiného než Cusacka. Vyloženě sice nezklamal, ale ani nenadchnul. 80% ()

P.J.2

Tomuhle filmu nemužu upřít jistou originalitu, je hodně vidět že tvůrci Poa měli načtenýho nebo aspoň naučenýho. Cusack, i přesto že ho nemám rád, mi do role Alana příjemně seděl, odhalení vraha, jak je tomu za poslední dobu u většiny filmů, bylo silně neoriginální ale já se bavil, a to poměrně dobře. Na dlouhou dobu ten film nemusím vidět ale jednou za čas? proč ne. ()

Fawkes

Několik Poeových děl sem četl, takže sem byl zvědav jak se jeho myšlenky projeví na filmové plátno. Musím říct, že jsem celkem spokojen. Spojení jeho povídek v jednu detektivku s prvky hororu se mi zdá mnohem rozumnější nápad, než filmovat každou zvlášť. Čtyři hvězdičky vystihují kvalitní herecké obsazení (aspoň z mého pohledu), hudbu a především napínavý děj. Souhlasím, že do plného hodnocení film postrádá určité logické znaky a kvalinější, zejména propracovanější scénář, ale z mé strany je z celkového pohledu výše nad průměrem. John Cusack a Luke Evans dobře zahrané postavy. (78%) ()

Gaia.M

Buď jsem to přehlédla, nebo nevím, ale zdá se mi, že tento snímek neměl vůbec žádnou propagaci, neviděla jsem žádnou reklamu, nic. Do rukou se mi dostal víceméně náhodou, protože jsem hledala filmy s obsazením Johna Cusacka (joo, žeru ho) a narazila jsem právě na Havrana. A teda, pane jo! Hvězdička za děj, hvězdička za herecké obsazení, další za již zmiňovaného Johna. Jen mi vadí množství krvavých scén, nejsem jejich nadšenkyní, takže jsem si často musela zakrývat oči rukama :) Takže Havrana hodnotím jako velice podařený film, ale znovu se na něj nejspíš nepodívám. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)