Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lucerok

Smíchej Ospalou díru a Z pekla. Hodně posypej pepřem, přidej kopec soli a okysel, čím je libo.... Ano, takhle nějak by se dal popsat můj včerejší dojem. Začátek velmi nezáživný a zdlouhavý. V půlce se to rozjelo lépe, ale konec zase prapodivný. Snad jediný okamžik, který byl fakt dobrý, byla, kde se dívka prokoušela propíchnout oko. Jinak to bylo spíše zmatené jako samotný hrdina, kterého nezachraňovaly ani dokonale promyšlené závěry. Přesto mi byl mladý detektiv a postava Poa něčím sympatická. Proto dvě hvězdičky ;) ()

fabregas1

Tvůrci Havrana se rozhodli zaměřit na poslední dny života Edgara Allana Poea a jak ho náhodný kolemjdoucí nalezl v cizím oblečení blouznícího v jedné z baltimorských ulic. Poe byl tehdy odvezen do nemocnice, kde o čtyři dny později zemřel.Chcete vědět jaká byla příčina jeho smrti?Jestli vás to nezajíma, tak možná nemá smysl se na film dívat a jestli ano, tak věřím že tímhle filmem nic neskazíte. ()

Big Daddy

Schéma této napínavé detektivky není úplně originálním, spočívá totiž v postupném luštění stop, které po sobě pachatel zanechává a sám tak vede hlavní hrdiny k odhalení jeho sama. Mě se toto pojetí ještě neomrzelo a přijímám ho tedy spíš kladně. Zajímavě na mě působí postava slavného prozaika coby hlavního hrdiny filmu jehož ztvárnění navíc John Cusack zvládl na můj vkus výborně. Obzvlášť u takto ponurejších či tajemnějších snímků, jak chcete, je důležitý hudební background. Lucas Vidal vsadil na svižnější tempo, které společně s poutavými dialogy, které jsou často poměrně vtipné, nenechá mnoho prostoru k divákově "odpočinku", v dobrém slova smyslu. ()

snupko13

Už to tu bolo napísané niekoľkokrát, ale John Cusack bol naozaj mimo a to jeho civenie možno malo znamenať, že Poe je neustále mimo, opojený alkoholom, či inými špecialitkami, ale hneď na to začal hrať akčne a ja som z toho dostával jedine zmätok v hlave. Inak bol film presne niečím takým, čo ja rád. Historická, temná detektívka plná hmly so síce trochu mystfikovaným životom E.A.Poa je aj ospravedlnením jeho spustnutého života a biednej opileckej smrti, ale keď už mal toľko smoly v živote. Ach jaj, chudák chlap. Aby som nezabudol, Luke Evans, palec hore, moc dobrý detektív bol a ako mu to seklo. :) ()

davebono

The Raven aneb jak zpackat film v několika krocích ... 1: John Cusack, 2: Zmatené, 3: Neurčité, 4: Hloupé, 5: NUDNÉ. Na víc jak 2* to není a nebýt návaznosti na Poea, bylo by to ještě méně. ()

Neonek

Ovlivněn nízkým hodnocením jsem čekal mnohem horší film. Po skončení jsem byl rozhodnut pro tři hvězdy, den po shlednutí filmu jsem se ale o Poeovo životě dozvěděl na literárním semináři mnohem více a fakt, že Poe byl važně nalezen ve stavu bezvědomí na lavičce a příčina jeho smrti dodnes není jasná mě donutila o jednu hvězdu zvýšit :) ()

Mark1983

Film to není špatný,ale mohlo by tam býti více děje,což ukázka filmu je daleko zajímavější,než samotný film,ale když se to tam konečně dějově rozjede,pak to nemá chybu,ale díky delšímu čekání na děj se jedná o čistý filmový průměr. ()

Djflash

Předem musím říct, že o spisovateli Edgaru Alanu Poeovi , ať už jde o jeho osobní život či literarní tvorbu vím velmi málo, takže nevím jak přesně se autoři drželi jeho díla, a jestli je něco z jeho života, tedy tak jak nám ho prezentuje film pravda Jedno, ale vím jistě herec John Cusack v roli hlavní postavy mě svým výkonem zrovna dvakrát nepřesvědčil. Nevím čím to, ale poslední dobou mi hodně připomííná herce Nicolase Cage, jakoby byl v poslední době v nějakém útlumu a nedokáže všechen svůj herecký um přenést na filmové plátno. Nedá se přitom říct, že by v tomto snímku neměl dostatek prostoru spíše naopak Scenáristicky to bylo zvládnuto dobře. Detektivka z devatenáctého století, která se pozvolna rozjiždí nabírá správné tempo a je okořeněna notnou dávkou napětí.Občas se neštítí ukázat i trochu té brutality. Fanoušci pana spisovatele Poa a jeho knih by mohli namítnout, že atmosféra zde nebyla dostatečně hororová, jak by si autor asi zasloužil. Podle mého názoru to bylo po stránce dramatické dobře vyvážené Napětí i atmosféra zde byly v dostečné míře cítit krom uplného závěru, který byl zbytečné rychle dotažen do konce, ( asi aby se dodržela zásada, že pravé zlo nezustane nepotrestáno). James Mcteigue natočil detektivku, která ani zdaleka nebude tak úspěšná a oblibená jako jeho prvotina V jako Vendetta. Přesto si myslím, že snímek se vcelku povedl, a co se týče žánru detektivek, tak rozhodně neudělal žádnou ostudu. ()

teseth

Povedený thriller, který se snaží o průřez Poovskými povídkami se zapojením jejich autora jako pomocníka policie. Film vezme velkou rychlost od počátečních minut a v této jízdě pokračuje až do konce. Někdy možná i na úkor vyprávění jako takového. Chybělo mi tam trocha skrývání a matení diváka. Víc bych uvítal možnost pokusu o shození viny na samotného Poa. Ale i tak se jedná o velmi zdařilé dílko, které večer donutí si při procházce na WC rozsvítit. ()

Aria

Chudák Edgar... Z docela slibně vyhlížejícího filmu vznikl umělý patos, obdařený špatnou volbou herců. Možná, kdyby detektiva hrál někdo přirozenější než Luke Evans, možná by to nepůsobilo tak křečovitě a strojeně.... ()

RavenSpector

Příjemná rádobystylová pohodovka s blbým koncem a se závěrečnými diskotitulky jako z komixu. Bavil jsem se a nenudil. Jen jsem čekal něco malinko jiného. ()

montel

Edgar Allan Poe (John Cusack) je spisovatel hororových povídek, který ovšem momentálně ztratil spisovatelský cit a nemůže navázat na několik svých bestsellerů. Navíc se v jeho okolí začínají stávat velmi brutální vraždy, které jsou až příliš podobné vraždám v jeho povídkách. Případ vyšetřuje detektiv Fields (Luke Evans), který si Edgara přizve jako spoluvyšetřovatele. Pro Edgara se případ stává osobním v době, kdy je vrahem unesena jeho přítelkyně Emily (Alice Eve)...Film je celkem zajímavý, vraždy hezky udělané, herci i dobové kostýmy taky zaujmou. Děj je ovšem přetažený a film se začne v půlce filmu vléct a divák si to musí protrpět. Finále už je zase o něco zábavnější. 60% ()

Parsek

Za scénu s kyvadlem bych snad dal i víc, za zajímavé zakomponování povídek a střípků ze života EAP taky a zbytek je průměr. A to Poe je moje krevní skupina - tedy až na to pití, to mi nějak nejde... ()

Snakefinger

Atmosféricky dokonalá temnota, dokonale natočené, držící v temném napětí a nádherné propojení povídek E.A.Poa s krásně vykreslenými vraždami. Co více si přát. ()

LUCIM

Jakož to můj neoblíbenější herec John Cusack se v této roli pěkně vyřádil. Celý film kvalitně zpracovaný a hltal jsem každou minutu. Díky maturitě jsem dostal do podvědomí kdo je Edgar Allan Poe a opravdu super film co stojí za shlédnutí. ()

jigsaw44

Detektívka, ktorá vychádza z Poeho vymyslených temných poviedok. Dej sa točí okolo toho, že niekto unesie Poeho (Cusack) priatelku a postupne sa začnú množit vraždy, ktoré kedysi tak detailne popísal vo svojich horrorových článkoch. Čas sa kráti a jeho zúfalstvo narastá. Podarí sa mu aj s detektivom vyriešit tento prípad a tým i zachránit svoju milovanú, skor než bude neskoro? A odpoved znie: podarí, ale za cenu svojho života. Potemnené prostredie a gradujúci dej sa snažia o napínavost - a miestami to aj funguje, teda až na to suché spracovanie konca a pravdaže prevzatého nápadu zo Saw 5. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)