Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Linki

Super, konečne zas Allenovka za plný počet! Jediné, čo bolo pre mňa trochu rušivé je obsadenie hlavnej roly Owenom Wilsonom, ale dokonca sa táto maličkosť v tieni filmu dá pohodlne prekusnúť. Neprezrádzam inak nič, ale tento film si rozhodne užite, ak ste čo len raz niektorú Allenovku žrali. V tejto totiž spojil to najlepšie zo svojich starších diel a to najlepšie z novších. Nemyslím tematicky alebo "vykrádačsky", ale štylisticky a "allenovsky". Smelo do toho! ()

Silencia90

Jedinou vadu shledávám v té nemožnosti potkat všechny na jednom místě. Jinak bych snad i překousla tu všudypřítomnou Francii, která je naštěstí zde zobrazena velice zajímavě. Jinak nápad úplně skvělý a prozření o spatřování "něčeho lepšího" v minulosti je právě asi ta největší pravda. 4,5* ()

Saur.us

Woody Allen si nejspíš splnil sen, když se mu podařilo dostat na filmové plátno tu nejznámější pařížskou uměleckou smetánku 20. let. Nostalgická výprava do zlatých věku se zamyšlením nad námi samotnými. Přeci jen, nebylo by nám jindy jinde lépe? Mimochodem, Woody Allen si opravdu umí najít náhradníka. Owen Wilson nejen, že se podobně pohybuje, on dokonce naprosto stejně mluví jako Allen! ()

Richie24

Woody Allen vtiskl tímto snímkem nový rozměr sousloví „filmová krása“. Onu půlnoc, když jsem na „Půlnoc“ koukal, jsem byl v Paříži podruhé; okouzlen možná ještě více než v reálu. Městem, ženami, bohémou. Rendez-vous à Paris! Bez jakýchkoli debat 5 *****. ()

Kick077

Takový nenáročný film s poměrně zajímavým nápadem. Sice předvídatelný, nicméně to nebyl film, u kterého by to nějak výrazně vadilo. Pěkné záběry Paříže, ideální pro ty, kteří si město prošli, protože si alespoň mohou už navštívená místa znovu osvěžit a připomenout. Docela se hodí mít nějaké povědomí o umělcích působících ve 20. letech minulého století. ()

inachisio

Od začátku mě snímek zaujal a až do poslední chvíle jsem byla zvědavá, jak to skončí. Herecké výkony byly, jak jinak, než skvělé. Nádherné záběry na Paříž a originální příběh mě přiměly si tento film velice oblíbit - samozřejmě nechybělo ani pár částí, u nichž jsem se velmi bavila. ()

KuZd

Nevim, kdo sponzoroval film, ale nedivila bych se, kdyby to byla z velke casti fr. vlada ;) Reklama na Pariz, oslava Parize, oslava vsech osobnosti, co kdy zily v Parizi... proste slava Parizi... k dokresleni zazitku stacilo jen vyjit z parizskeho kina Pathe Montparnasse po predpremiere a mit moznost uzivat si Parize po skonceni filmu.... ale videt film v Brne, ocitnout se v Brne.. asi budu nastvana ;) Ale k filmu, cela ta Pariz zastinuje dej filmu, dela z neho misty mirny kyc, ktery vam zacne lezt krkem, zacne to byt prilis reklamni, prilis zplacane a vlastne ani nebudete vedet o cem to je. Misty scenar pusobi nedodelane a zmatene, nektere postavy, se zbytecne stahuji do ustrani a film je jen prehlidkou "steku" umeleckych osobnosti... ()

Heroine

Přiznám si rovnou, že nemám ráda Paříž. Nemám ráda romantiku, nemám ráda spisovatele, a nemám ráda většinu herců co tu hrají. Film mi vnucuje tu slavnou "magii" Paříže, kterou já necítím, což mne otravuje. Taky je mi zcela odporná Cotillardová, a každá scéna s ní. Ale co týká Wilsona, Hiddlestona, Brodyho, a menších rolí, je obsazení výborné. Pár dobrých vtipů, i když je humor poněkud laciný. Film mne pobavil, nenadchnul, trochu naštval, ale neurazil. ()

Axident

Woody je kapitola sama pro sebe, mnozí ho mají dost rádi, ještě četnější je asi skupina těch, kterým neříká vůbec nic nebo je přímo irituje. Ta první skupina bude celé Midnight In Paris sledovat s pobaveným úsměvem a potěšením z faktu, že ani skorem v osmdesáti ještě Allen není mimo hru a dokáže svoje permanentní téma recyklovat dál a dál a nebýt trapný. Pro mě velmi (!) milých 94 minut, jazzově nostalgická pocta Paříži a překvapivě velmi padnoucí Owen Wilson v hlavní roli klasického allenovského hrdiny .o) ()

Faila

Allenova schopnost dokonale navodit atmosféru a dát vám pocit, že jste jedním z protagonistů, nebyla ještě nikdy tak uchvacující. Půlnoc v Paříži je navíc další ukázka, jak Allenovo umění zraje a dospívá - film od filmu lepší. ()

Rokle

Allen tentokrát pouze recykluje již dávno vyřčené. Měl k dispozici překrásnou Paříž, jenže nevyužil jejího potenciálu k zachycení působivější atmosféry a především nevytěžil ze zajímavého nápadu mnohem pevnější a legračnější linii, která se přímo nabízela. Owen Wilson se k mému překvapení lehce proměnil v mladého neurotického Allena, jenž tam celou dobu skrze jeho postavu mluví a dýchá. ()

Galahad

Woody stárne, proto jeho party hrají jiní, ale jeho filmy jsou stále mladé a svěží... a já mám chuť odjet do Paříže :-) ()

Evander

Velmi příjemná i když v závěru malinko zmatená podívaná. Atmosféru výborně dokresluje kouzelná Paříž, flegmatická jazzová hudba a pořádná dávka nostalgie. Owen Wilson mi nesedí nikde a ani tento snímek v tomto směru není výjimkou, i když pro jeho zdejší roli je jeho přirozená zmatenost více než vhodná. Marion je vynikající jako vždy. Postavy Hemingwaye a Dalího mě vysloveně uchvátily. Zapomenout se nedá ani na výtečně ztvárněnou manželku FS Fitzgeralda Zeldu. ()

studo

Už tak dávno som na konci filmu neprosil aby ešte pokračoval, ďalšia prechádzka, ďalšie rozhovory...wonderful, all of it ()

Rázlik

Kouzelná procházka do ulic a barů noční Paříže za dob dávných. Nejvíce oceňuji zajímavý nápad, s kterým v dnešní době už jen tak někdo nepříjde a výborný výběr herce do hlavní role!! ()

spriteboy

Nerad bych byl neobjektivní z důvodu, že jsem se v poslední době už téměř výhradně přesunul od koukání na filmy k čtení knížek, a tak příběh o spisovateli, který se během svého nočního toulání setká se slavnými umělci minulosti, může být současně velmi logicky pro mě tím nejzajmavějším filmem. Film si mě ale získal spousty jinými důvody. Paříž, ze které jsem spoustu míst poznal. Příjemná hudba. Zajímavý casting. A ústřední myšlenka se kterou souhlasím. Nezbývá, než udělit 5 hvězdiček a uvědomit si, že musíme žít v přítomnosti. ()

texa

Velmi pěkný a komický přehled velkých umělců:D Příběh jednoduchý, nenucený, prostě milý. Navíc film doprovází skvělá hudba:) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem