Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Gixian

Tak primitivně ploché, jednobarevné postavy jsem neviděl od Harryho Pottera - prostě buď měli na čele nálepku "jsem cool" a nebo "jsem opruz" - u filmu pro děti budiž, ale zde je to amatéřina. Jinak pěkně udělaný film, který pro mě kazí jeho rozháranost, ve které kombinuje tři zcela nesouvisející věci: 1, (romantickou?) zápletku hlavních postav v současnosti, která je strašně plochá, 2, krátké medailonky osobností minulosti, které byly jak ze studentského cvičení "zfilmujte stránku z wikipédie do sta sekund", 3, francouzskou vládou dobře placený reklamní spot na město Paříž. Kladné body u mě film naopak získal obsazením, milou pohodovou atmosférou a poselstvím, že je třeba vážit si života který máme, a nehonit se za přeludem toho, že vše dobré už bylo. Rozhodně jsem už viděl zajímavější Alleny. ()

mi-ib

"Pendere, říkala jsem Matissovi, že si jeho obraz koupím do osobní sbírky. 500 franků mi přijde fér." - "500 franků za Matisse? Jo, to zní férově. Vzal bych si jich tak 6 nebo 7." Neujíždím na Woody Allenovi, ani Marion Cotillard, ani Paříži, ani osobnostech 20. století, ani na romantických filmech. Prostě na ničem co je v tomhle filmu. Proto jsem čekal, že s tímhle snímkem budu mít problém, ale dal jsem mu šanci. Příběh je hrozně banální a jednotvárnej. Vlastně jde jen o to, že se Gil stále setkává s dalšími a dalšími osobnostmi, jejichž jména mi tak z 3/4 případů nic neřikala, a vždy zvolá: "Vy jste ten... !?". Zkrátka film v mém případě nepadl na úrodnou půdů. Nemůžu říct, že bych se nějak nudil, ale nemůžu říct ani nic jinýho. Přijde mi jako bych jen apaticky koukal na obrazovku. Hlavně v pasážích, kdy byl Gil v minulosti. To byla opravdová monotónost. Vzhledem k nicmoc průběhu se mi celkem líbila, ikdyž hodně filmová, pointa, která ale nemohla zachránit to na co jsem koukal 90 minut před ní. Woody Allen si tady dělá srandu z nabubřelého intelektuála, ale přitom přesně pro takové lidi on točí filmy. ()

HermyJane

Zajímavý film, v němž se střetává realita zdánlivě dokonalého vztahu s fantazií až příliš romantického spisovatele. Film mě bavil, ať už to byly jednoduché záběry na krásnou Paříž nebo dialogy, důvtip či nápad. ()

Torgal

Keď je film "Paríž, milujem ťa" reklamou na túto metropolu kultúry, tak "Polnoc v Paríži" je minimálne ódou. Dej síce nemá nijak výrazný, ale o ten tu ani tam nejde. Je to zloženie pocty mestu s úžasnou históriu, do ktorého som mal chuť hneď po skončení filmu vyraziť. Spolu s hlavným hrdinom som bol pohltený atmosférou dvadsiatych rokov a nechal sa opájať prívalom pozitívnej energie sálajúcej z obrazovky. Veľmi dobrý, zľahka intelektuálny a hĺbavý film. 8/10 ()

siloalampa

Návod na to ako ohodnotiť tento film plným bodovým ziskom: 1; Mierne sa pohádajte so svojou priateľkou a pozerajte film osamote 2; Otvorte si fľašu kvalitného ružového vína 3; Skôr, než prejde prvých 15 minút filmu, majte už vypité pol fľaše 4; Chcite sa stať spisovateľom 5; Pravidelne o polnoci nasadajte s Owenom do veterána a hltajte okrem vína i všetky dialógy 6; Počas filmu neotvárajte dvere a nedvíhajte mobilné telefóny 7; Pravidelne sa zamýšľajte nad obchodom s nostalgiou 8; Zamyslite sa i nad sebou 9; Dopite posledný hlt vína až po záverečných titulkách 10; Ohodnoťte film ***** , a keď dostanete chuť na pravú Allenovskú nostalgiu, isto sa k nemu ešte vráťte. ()

iiiva

Krásná reklama na Paříž. Má to atmosféru hned "několika sfér". Odlehčený, zábavný, kouzelný i okouzlující. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku 2011. ()

GrgaPitic

Už po úvodních třech minutách jsem se začal přihlouple usmívat a zůstalo mi to až dokonce. Bezchybný výkon všech herců, ruku v ruce s chytrým příběhem a to vše za doprovodu úchvatné muziky Vám dovolí nasát atmosféru Paříže a mnohé z Vás donutí si zabookovat letenky. Film, který si opravdu nenechte ujít. Jen si k tomu na rozdíl ode mne vezměte sklenku vína a ne piva ;-) ()

darkreider

Neobyčajne vtipný Allen, čo mne vôbec nevadí. Výborne som sa pobavil, akurát ma mrzí, že nie všetky mená som poznal. Nádherné snímky Paríža s krásnou hudbou v pozadí. Herci volení výborne, hlavne Adrien Brody ako Dalí je absolútne dokonalý aj keď len na krátku chvíľu. Charakter zrejme večnej slečny Inez (takú rašpľu si predsa nikto nevezme) je možno až moc vyhrotení, ale možno to len umocňuje melancholický protiklad Gil. Owen po dlhej dobe dostal výbornú postavu. ()

cogi

nemůžu si pomoct, ale během filmu na mě sedla příjemná nálada a nechala jsem se vést Woody Allenem Paříží z doby 20. let. Tenhle snímek vám musí sednout do nálady ()

iNKa 1104

Film (aniž jsem tušila, že od Woodyho), který vykouzlil na mé tváři až dětsky šťastný úsměv. Miluju fantazii, s kterou si pohrává a zasazení postav z minulých pařížských ér. Právě jejich vstupy na scénu jsou svým švihem (a jako když bičem mrská i humorem) tím, čím film umí dynamizovat děj a rozesmívat poallenovsku. J'aime beaucoup ce film. ()

Kingjiri

Allenův styl a smysl pro humor jsem nikdy nemusel. Půlnoc v Paříži je sice vcelku stravitelný dílko, ale jako vždy vyžaduje od diváka určitou dávku intelektu. Minimálně je potřeba znát všechny slavný osobnosti dob minulých, který se ve snímku objevujou (já znal jenom Hemingwaye a Picassa). Díky tomu mi možná pár vtípků uteklo. Velká škoda byla, že se děj odehrával převážně v interiérech a Owen Wilson (dobrej hereckej výkon mimochodem) se toulal po Paříži pořád po stejnejch místech. Jako by Paříž nenabízela víc než jenom jednu pohlednou zatáčku, jeden most a jedno nábřeží. Takže nasát nějakou atmosféru tohohle velkoměsta bylo prakticky nemožný. Párkrát jsem se zasmál, ale místy dost nudil, tři hodně slabý hvězdy. ()

Eilean Donan

Niekedy sa tie "tlachanini" nedali počúvať. Popri tom som zažila najhorší začiatok všetkých čias (trošku preháňam) - tie obrázky si mohli odpustiť. ()

Bird_house

Přijde mi to, jako Výlety pana Broučka tentokrát do devatenáctého století - já osobně díla týkající se pana Broučka nesnáším.. Owen Wilson mi připadal jak na heroinu - hyperaktivní, roztěkaný.. Naštěstí film trval jen krátkou dobu.. Na druhou stranu je to takové neobvyklé a dokázal jsem u toho vydržet až dokonce.. S největší pravděpodobností tento snímek nikoho neurazí.. ()

Ondr@932

Tak přiznávám, že romantiky moc neboli vůbec nemusím, ale tato romantika byla opravdu perfektní už jenom, že tam byly i prvky komedie a fantasy. Opravdu skvělé zpracování...:-) Dávám 7/10 ()

Zoidlord

Podle mě nejlepší film Woodyho Allena za poslední léta :) Owen skvěle hraje Woodyho, oblečením gesty, artikulací:) kouzelný snímek... ()

pepa3rd

Neskutečně poetická atmosféra plná optimismu a nostalgie, podtržená nádherou noční Paříže, vypráví jednoduchý příběh, který od prvních okamžiků neomylně pluje k očekávanému závěru. Výborně to funguje, ale přesto jsem očekával alespoň trochu rafinovanosti, zápletku, která otočí děj o 180 stupňů, něco, co mě donutí si tento snímek zapamatovat. Místo toho klidně doplul ke svému závěru, ale přesto jsem spokojen. 70 % ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem