Monty Python: Copak je to za Mesiáše...

(divadelní záznam)
  • Velká Británie Not the Messiah: He's a Very Naughty Boy

V roce 1979 obrátil Monty Pythonův Život Briana biblický příběh vzhůru nohama. Nyní autoři muzikálu Spamalot proměnili dnes již klasickou hudbu k nepoznání! Připravte se na komediální mistrovské dílo Copak je to za Mesiáše?, které kombinuje nezapomenutelný humor nejslavnějšího filmu Monty Pythonů s majestátní velkolepostí symfonického orchestru. Nepromarněte příležitost stát se svědky jedinečného a neopakovatelného představení, v němž se na jednom pódiu po dlouhé době setkali kmenoví členové Monty Pythonova létajícího cirkusu Eric Idle, Michael Palin, Terry Jones a Terry Gilliam. (oficiální text distributora)

cogi

Kdybych měla klobouk na hlavě, tak bych ho asi smekala celých 110 minut. Kdo asi není znalec Monty Python nebo aspoň neviděl film život Briana, tak to asi nebude stejně cítít. Každopádně chválím skvělý výběr zpěváků, neubrali na "kráse" příběhu, vtipu apod. ... doplnění velkým orchestrem a všechno kolem bylo třešničkou na dortu. Lépe oslavit 40. výročí založení skupiny nemohlo být ani vymyšleno. ()

m4xp4yn3

Více než důstojná oslava pythonovského humoru. Velice mě potěšila hudba, která je složená s citem pro chytlavou melodii a místy i sebeparodii, přičemž se obloukem vyhýbá muzikálové kýčovitosti (naopak si z ní místy dost střílí). ()

Hraboshka

Některé z těch písní si pořád musím zpívat - There Shall Be Monsters, Chaos And Confusion, What Have the Romans Ever Done For Us,... Paráda!! :) ()

M4rkl4r

Hodně nostalgické, zvláště závěr. Ale já jsem vlastně nikdy nechtěl psát tenhle komentář. Chtěl jsem být dřevorubcem . Hopsat po stromech, když se plaví po mocných vodách Britské Columbie! Obrovské sekvoje! Modříny! Jedle! Mohutné skotské borovice! Vůně čerstvě poraženého stromu! Pády mohutných stromů!S mojí milou po mém boku, zpívali bychom. Jsem dřevorubec a jsem okej,spím celou noc a makám celý den.... ()

Muso

Tak toto je masaker. Chcel som sa vyhnúť nejakým emocionálnym výlevom a vynášaniu Pythonov do neba, ale to sa fakt nedá. Osobne ich považujem za najlepšie komediálne zoskupenie, aké kedy chodilo po tejto planéte a nutno podotknúť, že svet komédie, a zdaľeka nielen ten, by bol veľmi ochudobnený bez ´The Mounties´. chcem byť na 50-ke, alebo na 45-tom výročí, alebo proste hocikde, kde sa títo páni ocitnú. Skláňam im poklonu a nemusím dodávať, že pre fans je tento kúsok povinnosť. A sorry, že som sa nevenoval filmovej stránke tohto počinu. V skutočnosti je to nič moc, nekukajte to:-) ()

wellfish6

Kdo neznáte Monthy Pythony: Příběh Briana, tak se na něj raději mrkněte ještě před tím, než si pustíte tenhle (skoro) dvouhodinový skvost. Opravdu jsem si večer v divadle nadmíru užila. AMOREDEUS! ()

Tomulka

Geniální, geniální, geniální. Oni (Monty Python) jsou prostě neskuteční geniové. Vůbec ten nápad předělat ten film takto je famózní a to zpracování je prostě vrchol!!! ()