Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

Inozuka

Napoprvé jsem z Všemocného byl paf, napodruhé jsem už trochu střízlivější. Nicméně pořád zůstává výrazně pozitivní dojem. Faustovské téma výměny požitků za duši a život navlečené do nápaditého moderního hávu. Aneb rozšiřte si kapacitu svého mozku, dokažte vše, co si přejte ale taky riskujte, že to přepálíte a skončíte pár inchů pod zemí. Nevím to jistě, ale asi bych také neváhal a začal zobat ... ()

boni

Scénaristické fauly na divákovu logiku byly minimálně na žlutou, což mi nedovoluje dát lepší hodnocení než tři hvězdy. Ze začátku mě to bavilo, originální nápad, který byl zajímavě rozjížděn, ale když jste cca po půlce objevily všechny mechanismy, kterými se umně maskovala bezradnost scénáře, tak se začnete nudit. Ve výsledku nám tedy vyjde zajímavý námět, úchvatná kamera, práce se střihem, hudba, herecké výkony, ale naprosto zabitý potenciál. Asi by se to muselo celé koncepčně přepracovat, aby to mohlo v některém z žánrů atakovat špičku, ale když už nic, tak si aspoň tvůrci mohli odpustit naprosto trapnou výplň s ruským vymahačem, která by neuspěla ani v Návratu komisaře Rexe, a měli se držet více De Nira a politiky. ()

Acrobat

Film , ktorý má šťastie v tom, že sa natočil v nemanuálnej dobe potápajúcej skutočnú prácu a jej remeselnú hodnotu na minimum. Tabletku by chcel každý bez rozdielu, avšak fandiť na základe toho hlavnému hrdinovi - závislákovi - je nemožné. Pekne sa pracuje so zlom skrývajúcim sa vo svete finančníctva avšak nenastavuje boj proti nemu. Slúži na dosiahnutie pochybných cieľov. FIlm je skvelý. Ale ako jeden podvod. (videné 17.02.2019, BDrip) ()

bearmeedek

Další z filmů, které jsou určeny pro jednorázové pobavení. Happyendy mám rád. Ovšem existence happyendu v tomto filmu, s přihlédnutím k tématu, mě docela překvapila. 70%. ()

Luxocculta

Film se zajímavým námětem, který i přes některé nedotaženosti a slabiny udržuje pozornost až do samého konce, byt je tak trochu bez stavy. ()

gemi

Skvělý koncept, originální nápad, okolo kterého dokonce vznikl spin-off v podobě nepříliš dobrého seriálu. Má to pár much. Tak třeba - máte čtyřmístné IQ, ale zapomenete se vypořádat s lichvářem, který hrozí, že vás udusí vaší vlastní kůží, kterou vám přetáhne přes hlavu. Anebo si zapomenete pojistit udržitelnost (= dodávku pilulek). Nakonec to sice všechno vyřešíte, ale tyto chyby by přece člověk se čtyřmístným IQ neudělal. Dokonce by se o to reverzní inženýrství postaral sám, protože přece nikdo není chytřejší... Ale ne, místo studia biochemie se věnuje hře na piano. Prostě má to svoje logické díry, ale je to fajn film. (Třetí zhlédnutí, první 26. 4. 2013) ()

samkko

První polovina.. Ano, proč ne. Byla hravá, chytlavá, příběh se začínal perfektně rozjíždět, postavy začínaly být zajímavé a ono vizuální zpracování z "drogového osvícení" taktéž nebylo na škodu. Pak ovšem přichází část druhá, kdy se příběh začíná tvarovat trošku jiným směrem, postavy mne přestaly bavit a měl jsem pocit jako bych se na to díval pořád a pořád a vlastně se furt nikde neposunul. Bradley Cooper hraje poměrně slušně, tedy aspoň na poměry scénáře. ()

Nix

Tento příběh mne baví. Bradley tu je jako pako, který se dostane k pilulce, která mu změní svět. Ano, všichni hledáme takovou zázračnou pilulku. Ale ostatně jak to ukazuje film, ne vždy je to výhra. Je to supr jízda. A Robert byl skvělé překvapení. ()

Amonasr

Nápad, který mi nepřijde příliš originální ani nějak příliš sofistikovaně rozvinutý. Každopádně jde ale o kvalitně odvedené filmové řemeslo, když už ne o umění. ()

SKreyn

Po dlhšom čase som bol v kine a rozhodoval som sa, na čo pôjdem, vybral som si tento film. Je to haluz, mám rád takýto žáner. Boli tam super efekty, hlavne kamera bola parádna, výber hercov a herecké výkony, proste všetko sa mi na tom filme páčilo. Malo to taký 3D efekt. Odporúčam! ()

Speck

Netradičně natočený thriller, nepostrádá inovativní nápady, hravost ani vtip, vše pak nabaluje na konzervativní kostru. Bohužel se nevyhne mnohým logickým fackám či kopancům, což je docela problém, jedná-li se o film o pilulce geniality. ()

Nicolettes

nápad, kamera, efekty, to všechno výborný.. ale proboha, malá holka na bruslích jako zbraň proti vrahounovi? to snad ne.. škoda, že takhle absurdní scéna se nevyskytla ve filmu jen jedna. ()

singone

Limitless mě velmi překvapil, i když už jsem se na to těšil od prvního pohledu na plakát. Je to dokonalý návod jak se vyvarovat chybek a bezpečně využít potenciálu NTZ :D ()

john.h

Zábavná podívaná s klasickou osnovou, kdy se z losera stane nadčlověk. Někdy se takový film nepovede, ale tady se člověk během sledování neubrání touze po té pilulce a rád by si ty pěkné věci v ději vyměnil s hlavním hrdinou a tak to má u takových snímků být. Povedené filmy tohoto typu můžu. Na plný počet to ale necítím. Pobavil jsem se, ale asi jsem čekal něco málo víc. ()

-henry-

Efekt nekonečné transfokace stojí za vidění! :) Stejně tak dnes už zapomenutého morphingu. Divák se během filmu párkrát podiví, proč hrdina proboha některé problémy neřeší a nechává je zbytečně kulminovat, ale na konci zjistí, že to byla dramaturgická fligna ("o 12 měsíců později"), aby se ukázalo, že nebyl zase tak blbej a nejdůležitější věc pořešil. Čímž se dá leccos zpětně vysvětlit. Vedle nezvyklého hrdiny a příjemného napětí si už z toho filmu vlastně moc nepamatuju, jen že mě nasrala ta debilní akce s bruslí a povinnost začít film patovou situací z konce. A taky, že drogy jsou dobrý (což taky už víme). ()

Faruco

Znáte ten pocit, když si u filmu říkáte: "Co to dělá, proboha? Já tem bejt, udělal bych to úplně jinak".. no tak ten jsem neměl.. Hltal jsem každičké slovo a říkal si,kéž bych to byl já. Ač film byl dosti předvídatelný, stejně mě vtáhl do děje.. jediné, co mě překvapilo, tak snad konec, myslel jsem, že Eddie dopadne blbě a film tak budé dávat morální ponaučení ve smyslu jako "Děti, neberte drogy.." ale nestalo se. ()

Neuge

Opravdu velice povedený vizuál, skělý Cooper a pár nesmyslů ohledně využití 100% mozkové kapacity a chování hlavního hrdiny. Tohle jsem čekal. Čekal jsem však horší příběhové pojetí, slabší dialogy a sterilní (pakliže vůbec nějaké) akční scény. Tyhle tři stránky byly však zpracovány nad moje očekávání. Zejména poslední dvě. Já jsem dokonce tak spokojen, že ty nelogičnosti jsem shopen přejít až tak, že ohodnotím plným počtem. Neukamenujte mě prosím... ()

PF 2017

PF 2017