Všemocný

Limitless

Všemocný

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Co se stane, když Eddie DOSTANE NEZNÁMOU, NEOTESTOVANOU, PRAVDĚPODOBNĚ NEBEZPEČNOU DROGU Z NEZNÁMÉ LABORATOŘE, KTEROU MU DAL VELMI NESPOLEHLIVÝ ČLOVĚK, KTERÝHO NEVIDĚL NĚKOLIK LET?...,,CHTĚL BYS TOHO VÍC?“...,,JO, CHTĚL!“ ..... /// Eddie je sebestřední, energii vysávající sračka, co využívá okolí, ale bude mu pomoženo. Manifest o životě jedince ve 21. století? Asi těžko...JEDINÝ CO ČLOVĚK POTŘEBUJE JE POVOLIT PŘÍSTUP! Všechno tam je! NZT-48 – TAK TO JE JÍZDA!(v klídku, prodávat se prej začne až příští rok). Občas to vypadá, jako by na NZT jel celej filmovej štáb, jindy zase (všichni) prožíváme přicházející absťáček. Hrdinovi se přestává dařit a mizí ona virtuální optimistická představa, že i já dokážu bejt 4x, 5x, 6x.....Přestože je B.Cooper vcelku sympaťák, celej film neutáhne. Zvlášť když tu je kromě výborných i několik slabších okamžiků. 3* nebo 4*? 3a½! Asi už to znova neuvidím, ale zůstává ve mě pocit sladkýho opojení, který navozuje atmosféru vítězství. Ne nad drogou. NAD TĚMI OSTATNÍMI! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět dalšího člověka, kterej využívá celou mozkovou kapacitu. (Stejně zjistíš, že jsem dál..) 2.) Techno-thriller od Alana Glynna (The Dark Fields) z roku 2001 číst nebudu. 3.) Můj mozek chrlí jedno moudro za druhým (to znám !!). 4.) Chci začít ,,brát“ a hledám pozitiva. 5.) Thx za titule Semenec a Marty. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(5.7.2011)

"Si chytrý, ale nerob tú chybu chytrých ľudí, ktorí si myslia, že nikto nemôže byt chytrejší." Choďte na Limitless ako na nenápadný, tuctový marcový thriller, ktorý si nemohol dovoliť väčšiu hviezdu než Bradleyho Coopera, a dostanete sviežu oddychovku s dobrými dialógmi, nápadmi v scenári i vizuálnom pojatí (chalani z Google Streetview majú čo vylepšovať) a hlavne skvelým Cooperom, ktorý sólo bez zaváhania utiahne nabušený celovečerák. Keď sa vo vás navyše zrodí slabosť pre mladú Nicole Kidman menom Abbie Cornish, nemáte čo riešiť.(23.3.2011)

Velice poutavý thriller, který kombinuje něco z a Requiem za sen Darrena Aronofskyho, Trávníkáře Bretta Leonarda a ještě mnoha dalších (drogových) dramat, přesto je celková skládačka navýsost originální a působí překvapivě původně, při vědomí toho, že dnes se už prakticky nedá přijít s ničím revolučně novým. Režisér Neil Burger se drží pravidel žánru a staví svůj příběh kámen po kameni. Zajímavě je tu potlačen imperativ morálky, všem hrdinům jde především o uspokojování potřeb. Velmi originální je ovšem vizuální ztvárnění, především zrychlené kamerové jízdy megapolí, taková hi-tech kamerová intermezza, která nalezneme třeba hned v úvodních titulcích. Zajímavý byl též nápad a vizuální zpodobnění výpadků paměti alias ,,blikanců", za které by se nemusel stydět ani Tomáš Řepka... :-)(18.6.2011)

Asi zklamání. Cooper mi nesedne do až tak vážný role, od druhý půlky bych čekal mnohem větší nášlap ve stylu "limitless", a né jen takovýhle mírně dramatický dojezd. Pár nelogičností taky proti srsti. Ale svá místa to mělo, a nějaký ten dobrý nápad, celkově dobře dívatelný, no prostě silná trojka a nic víc.(26.5.2011)

Zkusím se při příští návštěvě gynekologa zeptat, jestli by mi taky nemohl předepsat tyhle pilulky :o)(4.10.2011)

• - Film je natočen na motivy knihy „The Dark Fields“ od Alana Glynna. Snímek měl být původně pojmenován podle své předlohy, ale na poslední chvíli se rozhodlo pro Limitless. (NGP)

• - Lingvistickou zajímavostí je imperativ přijmení filmové postavy Bradleyho Coopera Eddie Morra. To v portugalštině znamená doslova "zemřít". V tomto smyslu by se Bradley Cooper jmenoval "Umírající Eddie" nebo "Eddie Skomírající", což je v kontextu filmového děje prakticky výstižné. (Conspi)

• - Plakátu k filmu Noc patří nám (2007) si na krátký okamžik lze všimnout v momentě, kdy Eddie vchází do Lindyiny (Abbie Cornish) pracovny. (Conspi)