Všemocný

Limitless

Všemocný

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

Geniálny Eddie Bradleyho Coopera mal vo filme štvorciferné IQ. Ak si ale tvorcovia mysleli, že označím tento snímok prívlastkom geniálny tiež, tak sa prepočítali, pretože to by som musel mať inteligenčný kvocient sotva dvojciferný. Klasický popcorňák mi ale v kine unikal už dlhšiu dobu a tak som sa nechal uniesť prístupným postojom, ktorý som zaujal voči scenáru. Na muchy, ktoré by v ňom bolo treba vychytať by nestačil ani Raid, ale pokiaľ sa celý film netvári, že ide útočiť na oscarové nominácie a servíruje len ľahkú formu zábavy s množstvom vizuálne štýlových nápadov, tak je všetko v poriadku. Dokonca aj herci pôsobili veľmi prirodzene, maskéri to občas trošku prehnali s posmrtnými výrazmi, ale to už je len taký malý dodatok vtedy, keď vlastne nemám čo iné vytknúť, len takéto maličkosti. Apropo, pomaly prichádza skúškové a za jednu z tých tabletiek by som momentálne vraždil. 85%.(5.4.2011)

Zajímavá premisa, nápadité zpracování ovšem jen zpočátku. Ač je potenciál hlavní postavy takřka "nelimitovaný", vše se točí pouze okolo způsobu, jak vydělat, co nejvíce peněz. I přesto je film po celou dobu chytlavý, Bradley Cooper je velmi fajn, vlastně všechno na tomhle filmu je "fajn", ale víc ani ťuk... Všemocný ničím neurazí, ničím nezklame, ale těžko říct, zda se vám opravdu dostane pod kůži... 7/10(21.11.2014)

Skoda, ze tu pilulku okrem hlavneho predstavitela neuzil aj scenarista (scenaristi). Zaujimava premisa zapadne do stereotypu spiatocnickeho opakovania skor, ako sa stihne rozvinut. Dalej tu mame (ako sa to hodi) bezodne plastikove vrecusko a zaver s pointou, ktorej logicka naslednost by aj normalneho cloveka napadla v prvej tretine pribehu. Ostava len orientacia na efektnost spracovania, pricom skutocnym "limitless" prvkom vo filme je iba pouzity sposob zoomovania. 5/10.(27.3.2011)

Postavit film na jediném základním nápadu, jediné premise je vždy velmi ošemetné. Všemocný je z mého pohledu někde na půli cesty a mnoha stylistickými nápady a ozvláštněními se pouze snaží zakrýt banálnost celého příběhu, který má bohužel mnoho logických děr.(12.4.2011)

Někdo tu v komentáři psal, že člověk s takovou kapacitou a IQ by neřešil nějakých pár milionů na burze. Naprosto souhlasím! Přesně to vystihuje celý (naštěstí jediný) výrazný problém filmu. Jinak je to totiž absolutní divácké potěšení. Už od úvodní "průletové" sekvence. Jenže scénáristé se nedokázali vyhnout některým úskalím, jenž podobný námět do cesty staví (ono to asi nešlo vzhledem na cílovou skupinu filmu, resp. důvod, proč do něj někdo vrazil peníze). Pokud se ale divák od této vady na kráse dokáže oprostit, čeká jej "cool hustá" jízda. A tu máme všichni rádi, byť někteří se to stydí přiznat :-) Faustovské téma bude zkrátka asi ještě dlouho aktuální, minimálně do té doby, dokud se NZT nebude prodávat v lékárnách vedle aspirinu. Protože co se mě týče, nad lákavou Vernononovou nabídkou bych neváhala ani na chvíli! A nějaké vedlejší účinky? Koho to zajímá... "I was blind but now I see."(27.3.2011)