Vidíte toho chlápka? To jsem já ne zas tak dávno. Jak může někdo, kdo nemá problémy s drogami a alkoholem, takhle vypadat? Pouze spisovatel...... Námet veľmi dobrý a originálny. Do polovici filmu funguje veľmi obstojne aj scenár, ktorý nepostráda zaujímavé momenty, pútavosť a inteligentnosť, ale v druhej polke už začína byť opotrebovaný, rozpadáva sa a drhne. Vizuál nápaditý a Cooper je dobrou voľbou. Na jedno pozretie veľmi vhodná pilulka.(14.3.2012)

Solidní oddechová záležitost, jež má hlavu a patu a i přes nějaké ty nedostatky dokáže výborně zabavit. Co chtít víc?(9.7.2011)

Strhující drama zabývající se otázkou závislosti v dosti neotřelé podobě. Je ovšem ošemetné natáčet film o hrdinovi, který pozře pilulku chytrosti. Očekáváte, že hrdina bude nejchytřejší na světě, když má teď kapacitu mozku 100 procent. Díváte se nyní na hrdinu, který si vlastně vůbec chytře nepočíná. Celou svou eskapádu završí tím, že drahocenné pilulky poslušně nosí druhořadému zločinci jako zbabělý a především tupý poskok. Budiž tvůrcům ke cti přičteno, že ke konci filmu se přeci jen hrdina trochu zlepší a je poněkud chytřejší. Koneckonců je to jen jeden nešvar filmu. O ostatních okolnostech lze mluvit jen v samých superlativech. Hrdinovy výpadky paměti proložené průjezdem kamery přes celé město stojí rozhodně za seminář na nějakém festivalu kamer. Napětí plní očekávání. Příběh si jede podle vlastních pravidel, takže se tady převelice hraje na originálnost. Jen bych si závěrem dovolil zmínit postavu De Nira. Přeci jen mohla působit daleko nebezpečněji. Takový milý strejda sotva pomůže gradaci závěrečné scéně.(30.5.2011)

• Nathalie

50%...Film, který je na chytré pilulce zhruba polovinu stopáže. Ale i v ní má ke genialitě daleko.(26.3.2011)

Někdo tu v komentáři psal, že člověk s takovou kapacitou a IQ by neřešil nějakých pár milionů na burze. Naprosto souhlasím! Přesně to vystihuje celý (naštěstí jediný) výrazný problém filmu. Jinak je to totiž absolutní divácké potěšení. Už od úvodní "průletové" sekvence. Jenže scénáristé se nedokázali vyhnout některým úskalím, jenž podobný námět do cesty staví (ono to asi nešlo vzhledem na cílovou skupinu filmu, resp. důvod, proč do něj někdo vrazil peníze). Pokud se ale divák od této vady na kráse dokáže oprostit, čeká jej "cool hustá" jízda. A tu máme všichni rádi, byť někteří se to stydí přiznat :-) Faustovské téma bude zkrátka asi ještě dlouho aktuální, minimálně do té doby, dokud se NZT nebude prodávat v lékárnách vedle aspirinu. Protože co se mě týče, nad lákavou Vernononovou nabídkou bych neváhala ani na chvíli! A nějaké vedlejší účinky? Koho to zajímá... "I was blind but now I see."(27.3.2011)