Všemocný

Všemocný

Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 105 min

• mysicka

ajaj.. tak to mě bolelo.. stejně zbytečně dlouhý, jako šádvelův komentář.. akorát že tohle jsem dala až do konce..:)(2.10.2011)

Neuvěřitelně vynalézavá a technicky namakaná kamera (ty bezešvé vertigo "pády" městem jsou po "Enter The Void" největší lahůdka, co jsem viděl), výtečný Bradley Cooper, který ukazuje šíři svého hereckého portfolia a moc zajímavá premisa o droze, co vám odemkne skrytý potenciál mozku. Takže thriller roku? Bohužel ne. Scénář je totiž zajímavý jen do chvíle, kdy se úvodní scéna propojí s retrospektivním vyprávěním a od té chvíle je to natahované, nezáživné a zcela postrádající "temnou stranu síly". Kdyby se za fádním rozuzlením rozsvítilo logo nějaké farmaceutické firmy se slogane "Kdo nesype, nejede", vůbec bych se nedivil. Bohužel koncovka zazdí celou partii a vysvětlí, proč Všemocný nikdy nedokáže vykročit z kruhu a být skutečně strhujícím. Ten film je příšerně učesaný a místo aby ťal do živého, tak utíká scenáristickými obezličkami k bezproblémovým koncům. Bavil mě, o tom žádná, ale v téhle podobě je to jeden z mnoha... Navzdory tomu, že Burger je bezesporu hodně šikovný řemeslník. [65%](22.3.2011)

Nápaditá zápletka, dobré zpracování, slušný scénář, sympatický představitel hlavní role a přiznejme si to, pilulka, kterou bysme chtěli mít všichni. Od tohoto filmu jsem nečekal vůbec nic, ale velmi mile mě překvapil. Celkové zpracování je velmi akční a zábavné, člověk ani nestíhá moc přemýšlet, co se nedomyslelo. Konec sice trošku tlačí na pilu, ale ve výsledku dokonalé letošní SF překvapení. Z Brada Coopera se vyklubal sympatický nástupce akčních hrdinů z osmdesátek a devadesátek.(4.10.2011)

• - Plakátu k filmu Noc patří nám (2007) si na krátký okamžik lze všimnout v momentě, kdy Eddie vchází do Lindyiny (Abbie Cornish) pracovny. (Conspi)

• - Scénáristka Leslie Dixon narazila na román Limitless (původně Dark Fields) náhodou při prohrabování polic jednoho antikvariátu. Promyšlený thriller od spisovatele Alana Glynna ji okamžitě zaujal. (Taninaca)

• - Robertu De Nirovi byla postava Carla Van Loona, kterou ve filmu ztvárnil, sympatická již od začátku, avšak zdálo se mu, že ve filmu nemá příliš velký význam a navíc málo prostoru. Spolupráce s hercem zůstala otevřená, a tak se Leslie Dixon pustila do úpravy scénáře a postavě dodala patříčnou „šťávu“, která je pro De Nira role typická. (Michelle75)