Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

miligretchen

Zažili jste někdy osudovou lásku?... Moment, kdy se vám do života cyklicky a neustále vrací někdo tak jedinečný a nenahraditelný, že máte pocit, že s vámi téměř srůstá v jedinou bytost?.. Právě tuhle vzpomínku ve mně snímek One Day vyvolal. A i když jsem nikdy nepochybovala o kvalitách Anne Hathaway (skvěle mě o nich přesvědčila mimo jiné i ve snímku Love and other drugs), přece jen mě znova překvapila! V roli nezkušené mladé dívenky, která je tajně zamilovaná, je naprosto přesvědčivá a vůbec celý její outfit jí dodává na uvěřitelnosti. I když film skončí poněkud předvídatelně, nemohu se ubránit srovnání s filmem Milenci ze Severního pólu od Julia Medema, protože oba filmy k tomu poněkud vybízí. Přičemž Medem umí do filmu vložit osudovost několikrát umocněnou, a i po emotivní stránce, mě Milenci prostě dostali víc, i přesto se těším, že si tento snímek jednou zase pustím a "znovuprožiju" svoje cyklické návraty k jediné osobě. ()

Cnelka

Nevím, ale očekával jsem více. Říkal jsem si: "Jo, teď to začíná být takové.." a ehjle, zase to bylo makové a já mák nemusím. Něco tam zkrátka chybí :( ()

jov

A ja ťa nechcem a ja ťa nemilujem a ja ťa nemám rád aj ked je pravdou, že vlastne ťa mám rád. ()

kristyy

Byla jsem pozitivně naladěna na romantickou komedii, bohužel tohle bylo jedno velké nudné drama....Mezi herci to nejiskřilo, k smíchu mi tam přišlo jedině to, jak moc se snažil hrát film na city...od půlky jsem přetáčela a přetáčela, až byl naštěstí konec... ()

dur.dur

Silně emotivní snímek, který, ač je to tu zmiňováno, svým zasazením do evropského prostředí tolik holywoodského klišé neobsahuje. Vlastně, abych se přiznal, tím způsobem, kterým mě vtáhl do děje a vcítěním se do jeho postav, mi dal na jejich hledání zapomenout. A to je dobře. Někdy je pěkný sledovat film nekriticky a pokusit se nechat na sebe působit narativum takovým způsobem, jak to režisér a snad i herci zamýšleli. A u tohoto filmu to skutečně fungovalo. ()

dfast

Velmi pekny film i ked tema na styl "Kamarád taky rád" uz zacina byt mierne otrepana.Chemia medzi Anne a jej partakom funguje perfektne. Po zhliadnuti filmu som mal tendenciu sa zamysliet nad tym co mam a byt za to vdacny. Dejova linia sa drzi striktne knihy, ale mne osobne sa nepacilo zakoncenie filmu tragicky-melancholickym sposobom.Kazdopadne sa jedna o vec vkusu a ja davam filmu tri hviezdy za obsadenie, dej a atmosferu. ()

Sholi

Nevím no, popravdě mě na tom filmu nejvíce zaujala písnička v titulkách. Já bych to viděl tak na tu půlku... na shlédnutí dobrý, ale znovu to vidět nemusím... 50% ()

princesofpersia

Tenhle film měl jednu odrovskou výhodu a to že se mi trefil přímo do nálady. Zasmála jsem se, poplaka jsem si, zapřemýšlela jsem si a byla jsem nadmíru spokojená. ()

goodfairy

Jedna z mála romantických komedií, co chytí za srdce. Moc se mi to líbilo. Pěkně herecky obsazený. Román jsem bohužel nečetla, ale jednou se na něj chystám právě díky týhle podívaný. ()

marek29

Snad ještě silnější příběh, než který jsem viděl včera v Crazy Stupid Love, ale tohle přesně si představuju pod pojmem romantický film.. :) Nemám co dodat.!! Vývoj v čase je strašně příjemné sledovat a Anne Hathaway je samozřejmě ozdobou celého tohoto počinu. Mohu jen a jen doporučit. ()

Martix

Nevím, asi jsem to moc nepochopil. To, že se naprosto neznámí lidé spolu nevyspí znamená, že se stanou od pevně stanoveného okamžiku NEJlepšími přáteli na celý život....aniž by se prakticky vůbec stali přáteli. Dost mi vadila jednostraná povýšenost, která se táhla takřka celým filmem. Žijí odděleně. Na sobě nezávisle. A přesto se milují? Proto si hledají partnery, se kterými jsou jen proto, že 'nemaj do čeho píchnout'? Přetvářet se a dělat z nich lásku svýho života mi příjde bezcitný. Vždyť toho člověka jen využívají. A ten moment, kdy Emma utíká od svého jazzového partnera ke své pseudo-lásce (která se mění každičkou vteřinou) a vrhá se mu do objetí...možná nad tím někteří uronili pár slz, ale já se tomu mohl jen zasmát. Nicméně vzpomínkový konec se povedl, čemuž společně s herečkou Anne Hathaway vděčí alespoň za 2*. ()

katuuuska

Anne mám ráda, ale v týhle roli mi nějak neseděla. Některé scény byly nudné a zbytečně natahované, což mi zkazilo celkový dojem, škoda. ()

Alca

O co se to Lone Scherfig snaží? Proč filmovat knížku, která sama o sobě nedosahuje žádných závratných výšin kvality? ()

Lucifer92

Kdyby nebylo toho tragického konce dala bych o hvězdičku víc. Ale chápu, že kdyby to končilo ,,a žili spolu štastně až navěky,, hodnocení by se určite snížilo o několik procent a objevovali by se tu komentáře, že to je americká romantická hovadina s happyendem. Ale zrovna u tohoto příběhu, kdy se hlavní hrdinové dají po 20 letech konečně dohromady by si zasloužili rozhodně lepší konec. ()

kubilov

První polovina spíše vtipná, než nutící k zamyšlení. Po tom, co si Emma s Dexterem začali uvědomovat, s kým musí skončit se celý film zvedne. Anne Hathaway se mi moc líbila se sestřihem "na kluka", jindy vypadala se svými neustále se měnícími účesy spíše komicky. Kromě přehnaného konce téměř dokonalé. ()

ilias

Chytlavý nápad a příjemně koukatelné zpracování. Včetně všeho - milého návratu v čase zpět a chlapeckých sřihů v raných devadesátkách. Módy a plakátů. Triček s nápisem, co nosily angažované dívky na konci osmdesátých let. (...) Když přemýšlím o tom, jak to na konci celé zařízli, přijde mi to jako řešení, k němuž bych nejspíš taky dospěla - začínalo to být moc romantické. Taková vztahová utopie. ()

frufru98

Scherfigová mi trochu připomíná Shakespeara současnosti. Komediálně-dramatické dialogy voní starou divadelní školou a vypiplané scény s ohledem na detaily, které herci vytvářejí (svým pohybem, gestikulací, řečí apod.) jsou potěchou pro ty, kteří se nespokojí se standardní romantickou osnovou. Škoda toho konce. ()