Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Max40

Na tuto romantickou komedii jsem se docela i těšil.Sturgesse má opravdu rád,tak jsem vyrazil s přítelkyní do kina.Film je hned od začátku velice nápaditý a má příjemné tempo.Určitě jsem se ani chvíli u něho nenudil.Roky ve filmu plynuly a já zhruba ve třičtvrtě filmu už tušil že znám konec,ale pak se stalo něco co bych opravdu nečekal.přesto můžu jen doporučit ()

morgan1987

I přesto, že nejde zrovna o revoluční scénář, tenhle film totálně předčil moje očekávání. Příběh, zpracování, hudba k filmu a určitě i výkon Anne Hathaway mě ve výsledku, ač to nerada přiznávám, dohnali k slzám :). Určitě doporučuji, 4/5. ()

de-andre

Na tento snímek jsem zřejmě nebyl patřičně naladěn. Ale hodnocení reflektuje i mé aktuální rozpoložení při sledování filmu. Ne, že by to nebylo pěkný, i ten konec je dojemný, ne vše však funguje. Moc jsem nepochopil sledování pouze jednoho konkrétního dne, protože dle mne je to trochu jinak, než uvádí oficiální text. Vždyť se stýkají i jindy, nebo ne, špatně jsem to snad pochopil? Každopádně ani charaktery mi nepřijdou náležitě podány a hercům jejich role nevěřím. Ale je to spíše špatným scénářem než výkony. Zase tak špatné to tedy nebylo, ale na tři hvězdičky se to u mne zatím nevyšplhá. Možná příště. ()

Kumbula

Kdybych mohla dát sto hvězdiček, udělám to. Teď jsem tenhle film dokoukala a pořád ještě nedýchám. Nejsem ten typ, který by ronil slzy u každého lacinného romantického okamžiku, ale když je to opravdu trhač srdcí, neudržím se. Ale tohle? Na konci jsem už regulérně vzlykala. Úžasný, bezchybný film. Od začátku do konce. Nemám NIC, co bych mu mohla vytknout. Jednoznačně nevšední příběh, nevšední scénář a vůbec všechno. Anne Hathaway miluju, takže k tomu nemám co říct a Jima Sturgesse jsem dosud neznala. Na začátku filmu mi hrozně připomínal Hugha Granta (oblíbenec). A Jim je výborný. Ráda bych napsala trochu smysluplnější a obsáhlejší recenzi, ale já.. Nemám slov. Dokonalé. ()

Augustyn

Taková ta dobře známá a mnohokrát opakovaná ždímačka slz, avšak na rozdíl od podobných kousků vystavěna na dialozích, při kterých není člověku trapně, ba naopak. Všechno je tu podřízeno pravidlům žánru, což znamená spoustu a spoustu klišé až na jeden detail, detail podstatný a vlastně ve zpětném pohledu celý film určující - smrt. Nakonec i ten trochu přebytečný asi dvacetiminutový závěr, snažící se účelově vyrovnat předchozí žánrové vykolejení filmu byl pro mě snesitelný a pěkně jsem si při něm zasmutnil. ()

Tanulin

Přestávala jsem věřit, že v dnešní době ještě někdo dokáže natočit něco takového. Pravda, konec je dost ´stupid´ , ale jaký konec by byl vlastně Nr. 1 ?! Knižní předlohu jsem bohužel nečetla, ale nepochybuji o její kvalitě. J.Sturgess je pro mě nová tvář a hrál výborně, Anne nezklame snad v ničem, hudba na jedničku a ta kamera...melancholie...Chci ten výhled z pokoje Dexterovy matky !!! ()

dudel3333

nadherne krasne vyrozpravany pribeh jedneho dlhotrvajuceho priatelstva ktore prekvitne v lasku.Pribeh napisany životom samim.Nečital som knihu to sa priznavam(preto ani nemožem porovnavat).Bolo to krasne,vykony hlavnej dvojice vierohodne,skvelo natočene a každy moment filmu daval zmysel.človek by až chcel ten povesny happy-end,žial ten neprichadza.Velmi smutne ,ale velmi skutočne.Bolo to pre mna fascinujuci filmovy zažitok ()

inuyasha

4 a půl hvězdy za mě, 5 za mou přítelkyni. Je fajn když se díváte na svou dívku jak brečí, protože předtím počítala s jasným koncem, který ji scénárista krásně zabarvil. ()

Ajka13

Asi v půlce filmu jsem si řekla: No, tak čtyry hvězdy. Po těch letech to doleze až do současnosti, bude happy end a tím to hasne. Proto jsem byla víc než překvapená (respektive spíš zděšená), když nastal rok 2007 (bylo to 2007?) a vžžžn, Anne přejede auto. Právě tenhle nečekaný zvrat a až do konce mírná deprese mě donutila přidat i tu pátou hvězdu. Protože bez rozpaků řeknu, že jsem měla trochu na krajíčku. Navíc se mi moc líbilo, jakým způsobem je film natočený. V nějakém komentáři jsem četla, že je film dělaný podle knihy...předlohu jsem teda nečetla, takže budu hodnotit jen samotný film. Chápu, že pro čtenáře knihy asi film tak slavný nebude, ale mně se to rozhodně jako příjemná romantika líbilo. Navíc, a teď se budu opakovat, pár Anne/Jim je k nezaplacení. Od začátku až do konce jsem prostě doufala, že spolu skončí, protože to jiskření jsem cítila i přes monitor počítače. :D ()

Epco

Anne Hathaway je dôvod prečo som si film pozrel, a Anne Hathaway je dôvod prečo som ho aj dopozeral. Koncept nazerania na vzťah medzi ním a ňou skrz optiku jedného dňa v roku je sice zaujímavý, ale až príliš veľa vecí sa deje mimo tohoto jedného dňa. A tým pádom vzťah pre mňa nefunguje a celý čas som sa čudoval čo na ňom vidí. A hlavne PREČO? ten záver. Anne Hathaway ja dôvod prečo má film o jednu * viac ako si zasúži. ()

sivka jn.

Tak akurát, pobaví, vyčaruje úsmev, tri hviezdičky obháji. Nie je to príliš sladké, tak akurát štiplavé a potvrdzuje sa prastará múdrosť, že priateľstvo medzi ženou a mužom nikdy nie je iba priateľstvo (aj keď to tak môže občas naoko vyzerať) :-) jeden veľký zmätok v hlave, živote, láske, aký si zažil každý z nás. Odporúčam nedeľné popoludnie po dobrom obede a ku káve! (Aj keď režisérovi neodpúšťam scénu s náklaďákom!!!really? this way?trošku a la Scary Movie...) ()

Sathine

Většinou si vždycky čtu trochu recenzí a hlavně popis toho, o čem ten film je. U tohoto jsem to nestihla a vůbec mi to nevadilo. Myslím, že na romantické filmy jsou vždy jen 2 názory - buď je z filmu člověk úplně nadšen anebo je z něho naprosto znechucen, nic mezi tím. U tohoto snímku se řadím k první skupině. Zajímavě pojatý film o setkávání se dvou lidí, kteří až ke konci zjistí, že nejlépe jim vlastně bude pouze, když budou spolu a do naprostého štěstí zasáhne tragédie. Tak to bývá vždycky, osud je většinou krutý. Nemám zas tak moc ráda, když filmy skončí .."a žili šťastně až na věky.." ale zde mě to mrzelo, tolik jsem jim to přála! ()

capone

Jeden deň v roku , jeden bezvýznamný deň, no i ten si nájde význam pre dvoch blízko vzdialených ľudí . Zaujímavá myšlienka, knihu sa neodvážim prečítať, ale film je skvelý. Chémia medzi Sturgessom a Hathaway funguje naplno, obaja tu hrajú perfektne a človek by im uveril, že sú tým čo hrajú. Dej sa prelína nenútene, nie sú tu zbytočné scény a všetko sa rúti do istého konca. Odporúčam . ()

fox_karol

Tak jak bych si jindy takovou romantiku nevybrala, zrovna dneska to bylo přesně to pravý. Jen si sednou, vzít haldu kapesníku a koukat, jo. Okouzlující Anne a charismatický (pro mě ne příliš známý) Jim Sturgess, milá kombinace lidí. Navíc relativně originální zpracování a příběh, který vás vezme za srdce, když se necháte. Pořád jsem jenom holka a tehle scénář mi něco připomněl... ()

zero_zelo

nejdřív sem chtěla zabodovat se čtyřkou, ale nakonec... něco tomu přeci jen chybí. nebudu srovnávat s jinejma produktama tohodle žánru, při němž je třeba kapesník po ruce. nepotřebuju ani vysvětlovaní a detailní popisy ústředních hrdinů, ale tady to bylo vopravdu až moc rychle prokličkovaný. jako číst knížku jenom podle názvů kapitol... škoda, slušelo jim to :) ()

Dejna

Mně se to líbilo moc! Po přečtení knižní předlohy jsem byla hodně zvědavá, jak na obsazení tak na zpracování příběhu celkově a nebyla jsem zklamaná ani jedním, ba naopak - už od prvních přečtených kapitol jsem si představovala "Em" jako takovou Anne Hathaway a Jima Sturgesse jsem tady viděla vlasntě vůbec poprvé a troufnu si říct, že mu role perfektně sedla, okouzlující hoch :-). Co se děje týče, troufnu si říct, že kromě vzájemné korespondence nic důležitého nechybělo a kniha byla pro filmové plátno proškrtána s citem. Dokonce na mě z filmu "sálala" stejná atmosféra/nálada, jakou jsem měla při čtení té vynikající předlohy, a to se opravdu podaří málokomu (například zfilmovaná díla mého oblíbeného autora Nicholase Sparkse jsou až na pár vyjímek katastrofa), takže klobouk dolů, pane režisére! :-) ()

ivetka55

cely film si hovorim, že končne romantický film, ktorý nie je presladený... Až kým to nepríde ku koncu a klasický tragický romantický záver sa postará o 3*. ()

Djflash

Říká se, že čas je relativní pojem, jenž plyne každému člověku stejně rychle. A je tedy jen na nás, jakým způsobem popřípadě s kým ho prožijeme. O tom všem nám vypráví snímek Jeden den, a opírá se přitom o knižní předlohu spisovatele Davida Nichollse, který se také postaral i o samotný scénář. Bohužel jsem neměl tu čest se s touto knihou nějak blíže seznámit. Již od samotného začátku filmu se mi však velmi zalíbila myšlenka, že budu moci v průběhu zhruba osmnácti let, prostřednictvím vždy pouze jen jednoho určitého dne v roce, sledovat postupný vývoj obou hlavních postav. To je podle mého názoru vůbec to nejzajímavější, co může tento romantický počin divákovi nabídnout. Tvůrci si také dali hodně záležet na výběru obou hlavních představitelů, aby to mezi nimi tak říkajíc před kamerou příjemně jiskřilo a zároveň to působilo nenuceně a vtipně. A vyplatilo se. Anne Hathaway je neuvěřitelně přirozená, a to ve všech polohách své role, Ať už jde o mladou naivní školačku, či vyzrálou ženu ve středním věku. Její mužský protějšek je na tom (,když pominu pár zanedbatelných momentů) obdobně. Problémem je, že s blížícím se závěrem se s filmu stává až příliš trpký lásko bol, jenž hodně připomíná Město andělů, a to nejen celkovým pojetím, ale přímo i jednou velmi podobnou scénou. Což muže valnou většinu publika odradit. Na druhou stranu by to byla docela škoda, protože film je zpracován opravdu zajímavým způsobem a tempo celého příběhu je sice pozvolné, ale za to citlivě správně zvoleno, aby si ho mohl divák dostatečně užít, škoda jen již zmíněného závěru. Celkově jsem měl dojem, že sleduji docela povedený romantický kousek, o dvou lidech, kterým plyne jejich časová linie života, a oni hledají to, co mají přitom tak blízko. Pro romanticky založené ženy či dívky, rozhodně ideální volba. ()