Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Martinibaby

Hrozně jsem doufala, že finální zápletka bude trochu jiná, protože průběh filmu se mi dost líbil. Možná právě proto, že to vlastně nebylo nic extra, bylo to prostě jen strašně reálné a mně se líbilo, že se nesnažili vybudovat nějaký ohromující dechberoucí lovestory příběh, protože tohle se vážně děje. Vím že konec nemůžu vyčítat filmu (knihu si hodlám někdy přečíst), ale od jisté události (nebudu spoilerovat), kterou jsem mimochodem více méně ze srandy uhodla tak minutu před tím, než k ní došlo, mně prostě mrzelo, že se film neubíral trochu jiným směrem. A tak se pro mě One Day stal jen dalším ze spousty filmů s podobnou tématikou.. ()

rreal13

Moc se mi tento film líbil. Děj kterým se film ubírá je natolik vtahující, že jsem každou minutu prožíval jako by byla tou nejlepší ve filmu. Výběr hlavních postav byl velmi podařený a dodal filmu velkou kvalitu. 5* u mě zasloužených. ()

moviesfan

Trailer mě tak neuvěřitelně navnadil, že jsem očekával až moc. Škoda. Bohužel jsem čekal více romantiky, emocí, ale i humoru. Všechno ve filmu bylo, ale v mnohem menší míře. Na druhou stranu je film sympatický s příjemnými herci a emoce se ke konci i dostaví. ()

joehot

Pohled diváka (bohužel) nezaujatého předlohou: Film, mapující vždy ve stejný den v roce vztah dvou přátel, nemůže fungovat. Jednoduše vás tolik nechytí za srdce, zda si jednou zavolali kdysi v roce 1990, aby si dva roky nato dali večeři. De facto jde jen o několik zaznamenaných situací a scének mezi těmito dvěma postavami. Shrnutí? Málo vtipné, málo emocí - a to je u romantické komedie bídné vysvědčení. Naštěstí to jistí jistá Anne Hathaway (no není skvělá?) a Jim Sturgess taky není vůbec špatný. ()

zablaga

Je to taký klasický životný príbeh s dosť pomalým spádom ovšem s peknou myšlienkou o priateľstve a úžasnou kamerou. 4* ()

Skrk

Krásná inteligentní romance s obří dávkou emocí, nikoliv hrající na city. Na nic si nehrající a osvěžující. Rachel Portman s její nádhernou a přitom jednoduchou hudbou to celé dovršila do úžasu. Jestli jsem se někdy cítil tak příjemně, tak je to právě u Jednoho dne. Nejpravdivější je, že se hrozně moc ztotožňuji s Emmou, jejím myšlením, humorem, stylem i vkusem, kdežto Dexter znázorňuje mé "ex". Pravdivé. Knižní předloha už čeká. ()

Ajinka126

Parádní začátek, nechtěla jsem, aby mi utekla ani jedna minuta, ale pak si říkám CO TO? Nějak jsem asi nepochopila celý ten konec a jeho smysl. Asi si ho pustím ještě jednou, protože jsem se v tom nějak ztratila a neporozuměla jsem celému jeho záměru. ()

Hoyt

Docela zajímavý příběh o ještě zajímavějším vztahu dvou lidí. Hned v první půlhodině mě zaujalo několik věcí: inteligentní humor, výborná hudba, herectví obou hlavních herců a knížka od Milana Kundery. Potom to sice trochu ztrácí tempo, ale poslední emoční půlhodinka to vynáší na hodně silné 4. Líbily se mi taky jednotlivé skoky v čase a velice věrohodné charaktery všech postav. Jedno z těch lepších romantických dramat. ()

PauloZ

Na můj vkus až moc kostrbatě, částmi možná až nepřehledně rozsekané. Konec Anne byl podle mě zbytečný, protože ty správné emoce film nedokázal vybudovat. Jako celek je to povedené, ale mělo to být víc promyšlenější. Jednotlivé dny (roky) mohli být lépe skloubeny a napasovány na sebe a samotný konec byl zvláštní. Za srdce mě to nechytlo, spíš z toho mám velmi rozporuplné pocity. ()

Marsik

Určitě se jedná o nadprůměrný romanťák, který si mnoho diváků umí získat. Já osobně jsem měl ale trochu problém s plytkým tempem a zhruba do 60. minuty mě to moc nebavilo. Pak se to už celkem pěkně rozvíjí, komplikuje a hlavní dvojici jsem přicházel na chuť. Dokonce mi jich bylo i líto, jaký je potkal osud. No a závěr...nejprve milé překvapení, po chvíli to zase bylo úplně jinak (jasné je, o čem mluvím). Suma sumárum, neurazilo, zabavilo a celkem to i potěšilo. Většinu filmu jsem měl v rukávu připraveny 3 hvězdičky, ale po skončení jsem musel uznat, že to na ty 4 hvězdičky má. Ale opravdu je to s odřenejma ušiskama :) 70% (with J.) ()

Anchi

Hmm hmm hmm, jak to tak pozoruju, tak hodně málo lidí ohodnotilo 5*, ale já si stojím za svým, protože One Day u mě vyvolal velký emoce. Sice jednu takovou, kterou asi spíš neměl, ale těsně před koncem jsem se cítila asi tak, že "ok, now i know that it would be good if i didnt fall in love ever again, because the hurt heart is like pretty aweful and it could kill me, literally". Prostě se mi to líbilo, Anne je nádherná a mezi ní a Jimem to krásně fungovalo :-) ()

hous.enka

Dlouho mě nenadchl romantický film. Většinou je to mixované s komedií a vzniká z toho (většinou paskvil) romantická komedie. Tohle byla romance se vším všudy. Ona brýlatá realistka s nohama pevně na zemi, on sexy chlapec s oblekem od Armaniho s hlavou v oblacích. Jejich věčná snaha být jen přátelé byla okouzlující. Musím si přečíst knižní předlohu, film se mi líbil. Btw souhlasím s uživatelem kOCOUR, že posledních dvacet minut bylo celkem zbytečných a hlavně americky (a tedy hollywoodsky) utopených. Pomalá písnička, dlouhé záběry... Ano, k romanci to patří, ale mohlo to být trochu víc střízlivé. ()

FFilipCZ

Nevím proč, ale mě to prostě nezaujalo. I přes zajímavé herce a příjemné herecké výkony jsem tak nějak stále čekal co se bude dít...a ono pořád nic. Závěr věnovaný výrobcům papírových kapesníků. ()

Defaultovna

Skôr 4,5, pretože tých klišé tam predsa len bolo popchaných nespočetne. Väčšinou to nevadilo lebo film bol tak absolútne vyvážený, ale našli sa aj slabšie miesta. Inak bez námietok, moja maniakálna precitlivenosť opäť raz zvíťazila a One day ma jednoducho dostalo. ()

Krissty

"Počkej! Dextere! Myslela jsem, že už tě nechci." Tohle je tak originální film! Je to vlastně originální film o vcelku obyčejném příběhu dvou zamilovaných lidí, kteří se vlastně od doby, co se seznámili, milují, ale stále se nepřízní osudu tak nějak míjí. To je geniální! Anne Hathaway pro mě předvedla rozhodně svůj nejlepší herecký výkon, byla fantastická. Byla skutečná! Zamilovaná šťastně, zamilovaná nešťastně, sklamaná, naštvaná, ... Všechno jsem jí to věřila a navíc byla po celou dobu filmu ve všech svých podobách strašně krásná a úžasná (no dobře, konec 80. let byl trošku slabší :D).. Jim Sturgess jí byl skvělým partnerem, byl spontánní, "slavný" a milý.. Celé je to navíc velmi dobře natočené. Úžasná je nejen kamera, ale i ty prostřihy jednotlivých let a skoky v čase na konci filmu. Ten byl mimochodem dokonalý! Fantastický! Něco úplně jiného, než co bych čekala od romantické komedie.. Navíc i hudba byla úchvatná, ale co bych od Rachel Portman mohla čekat jiného, že? :) Tohle je prostě nádherný film! ()

baribal

Příliš rozkouskované a komplexně jsou jednotlivé příběhy naprosto nedůležité pro vývoj děje. Zajímavé tedy jsou pouze lokální děje a mně film chvílemi připomínal sérii "... miluji tě". Alespoň hezký nápad pro romantickou komedii. ()

MartinezZ

Z mého pohledu dost hloupě vypočítavé. Těch 107 minut mi tedy přišlo mnohem delších. Diváka necháme pozorovat dvě trdla, kterak k sobě pomalililinku celý film hledají cestu a ke konci to šokujícím způsobem utneme, aby divák zíral. "TÁÁÁK, dostalo vás to? Ano? Ták je to správně, máme diváka v kapse!" ()

Wysch

Musím přiznat, že mě v jedný scéně píchlo u srdce a v nosu se mi udělala nudle - a ne, alergie za to nemůže. Přesně takovýhle příběhy mám rád a zároveň nenávidím, protože mi připomínaj, jak je život křehká věc, kterou je snadný rozbít. Ať už drogama, chlastem nebo nepozorností na kole, ale zároveň mi ukazujou, že romantický duše na tomhle světě ještě pořád nevymřely a že možná na tom světě může bejt i něco jako láska. ()

Paxxx.cz

Moc pěkný romantický film s klasickou příběhovou šablonou ovšem s nevšedním zakončením. V tomto žánru je vždy půlka úspěchu ve volbě hlavních postav, která se zde jednoznačně vydařila. Moc se mi navíc líbil i soundtrack a proto 8/10. ()

Lamiczka

pro mě, jakožto čtenáře knižní předlohy, to bylo skoro tak, jak jsem si to představovala ve skutečnosti, krásné, něžné, zamotané, zamilované, smutné, veselé, tragické a uplakané .. nádherný příběh již podle knihy u mně boduje na celé čáře, ale myslím si, že pro neznalce knihy to hlavně ze začátku může být celkem zmatené, herecké úlohy bezvadně obsazené, líbilo moc! ()