Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

ChrissFarro

Strhující, nečekané, poutavé, a ani to nevystihuje, jaké zůstávají pocity po zhlédnutí tohoto filmu. Když Dexter prohlásil „Když na den svatého Swithina prší, něco zůstane..“ Jsem ještě nevěděla, že mě děj tolik vtáhne a opravdu po sobě něco zanechá. Člověk si pak říká, jestli je ta pravá láska opravdu tak silná, nebo jen Anne s Jimem jsou tak dobří herci, jak předvedli. Velmi se mi líbilo provedení časových skoků, i když musím říct, že šedivý Jim Sturgess je o něco méně sexy, zatímco Anne Hathaway bude nádherná i v osmdesáti. Nemohu opomenout ani soundtrack, který se mimořádně hodil k celé dramatičnosti scén a kostýmy herců nebyly úplně mimo ve srovnání s módou vyobrazených let. Musím tedy bez váhání udělit plný počet hvězdiček, protože i slza ukápla a to nejen jednou. S potěšením také dodávám, že díky filmu se i kniha dostala na přední příčky mého čekacího seznamu. ()

koza3

Kamarádka doporučila knihu, já šáhl po filmu. Moc pěkná romantička. Jde na ní vidět, že některé scény, keré jsou zřejmě v knize, jsou z filmu vystřiženy, což je škoda, pár minut na víc by filmu neuškodilo. Dny plynou, události se dějí, životy se mění... je to typický romatický slaďák? Není...nemá typický příběh ani typický konec. Super odreagoačka pro nedělní večer. Druhé shlédnutí po návštěvě Edinburghu bylo pořád tak dobré jako to první. Ve filmu je z Edinburghu asi 5 minut, tak nevím proč jsem si ho zvolil pro inspiraci, ale ten příběh stál za to. ()

maestrotatum

Veľmi pekná a šikovne natočená romantická dráma. Miestami príjemne otravná no skutočná. Z filmu sála dobrá atmosféra a dvaja hlavní protagonisti tvoria čarovnú dvojicu. [80%] ()

Knightey

No romatický příběh s předvídatelným koncem od celého začátku až do konce. Asi pár dámských očí toto filmové dílo nenechá na suchu. Je to bez jakéhokoliv napětí :) ()

hrumsrt

Na počest 15. července 1799, kdy Napoleon se svým vojskem v rámci svého neúspěšného tažení Egyptem objevil rosettskou desku (díky níž pak o archeolog Champollion rozluštil egyptské hieroglyfy), se tvůrci rozhodli odvyprávět milostný příběh napříč časem.. Osudy vztahu Emmy a Dextera v podání dvou vynikajících hereckých tváří, se kterými vlastně pokaždé rád trávím čas.. Originálně pojatý romantický film, který vůbec neřeší nic kolem a jen skáče napříč časem, aby si z každého roku jen vyzobl ten jediný den a ukázal nám sledovanou dvojici zase v dospělejším a starším podání... Není to klišé o nějaké osudové snové lásce, při níž do sebe všechno zapadne a drží navždy, naopak tady jak Emma tak Dexter jsou lidé, kteří chybují a rozhodně nejsou ideálními partnery pro toho druhého, ale i přesto všechno je to k sobě táhne... Nezbývá jim než skrytě doufat, že až se zase příště potkají budou už oba na podobném životním bodě, aby spolu mohli vydržet.. Láska je složitá a i když ve finále už má příběh potřebu se uzavřít a ubrat ze svojí drsné přirozenosti, kdy věci nevycházejí, jak si přejete, nemám problém jim to věřit.. K čemu je milovat, když spolu nejste schopní žít! 80% ()

SeldomSeen

Filmu samotnému nemám moc co vytknout, ale zcela upřímně doporučit ho mohu pouze negramotným. Ti ostatní by v mých očích dělali velkou chybu, kdyby se s tímto příběhem, zajímavým zejména svou formou (skoro až laboratorní - odebírání jednodenních "vzorků" ze života dvou lidí s ročními intervaly), seznamovali primárně formou tohoto nutně poněkud uspěchaného "výtahu" (jakkoliv umně zhotoveného), když si mohou v klidu přečíst výtečnou předlohu... ()

Elassar

Váhal jsem mezi 4-5 hvězdami. Volím vyšší počet a to právě za zde kritizovaných posledních 20 min. Některé scény bych taky vystřihl, nejsem zastáncem situací ve filmu na efekt, které se z člověka snaží vymáčknout slzu za každou cenu na úkor kvalit. ALE to se mi zde nestalo, naopak byl jsem dojat. Možná jsem měl slabší den, a nebo to byl den určený tomuto filmu- právě ten Jeden den :) . ()

whimsy

Áno, je to plné klišé, ale presne toho klišé, ktoré mi sedí (ak si niekto chce po škole urobiť prázdniny, ide robiť učiteľa angličtiny do cudziny (najlepšie niekam, kde je teplo) – a spomeniete si na vašich lektorov z jazykovky; jazdy na bicykli po meste; hlavná hrdinka, ktorá má ambíciu stať sa spisovateľkou; vintage oblečenie; ideálny muž predstavený ako: a jazz musician, who plays piano and who is going to play free jazz for 9 hours; biopotraviny...). A v pozadí toho všetkého sa odohrávajúci príbeh osudovej lásky. K dokonalosti by tomu chýbal už asi len trocha iný soundtrack – alebo ho možno len neviem správne oceniť. (Toto skutočne potešilo asi len mňa, ale všimnite si, ako vyslovujú buffet.) A tak trocha mi to pripomenulo môj obľúbený Before Sunrise... --- Na stránke knižnej predlohy môžete nájsť soundtrack ku knihe pod názvom Emma Morley`s Mix Tape - http://www.davidnichollswriter.com/one_day - , ktorý síce vo filme čiastočne je, ale mohol sa využiť v oveľa väčšej miere, pretože je fakt dosť dobrý --- ()

veverysiak

Očakávaná prudká romantika sa po mierne nudnej polovici zmenila na celkom slušnú drámu s absentujúcou komediálnou zložkou, všetko to chtiac či nechtiac leží na Aničke, ktorá sa toho zhostila s bravúrou a pomaly sa z nej stáva súčasná romantická jednotka, takže 70%. ()

Djmacik

Máte pocit, že vám z hrude ide vyskočiť niečo čo voláte srdce, že sa chcete posadiť pred spaním na okraj postele a len tak sa na niekoho usmiať. Keď si myslíte, že vaša denná porcia kávy presiahla maximum o 220% a nedarí sa vám zaspať. Tok myšlienok je tak silný, že to hraničí s bolesťou. Ak ste toto nepocítili, pozrite si One Day :) ()

Dana1926

Nevím ani jak to říct, ale tohle mě zničilo. Bude to určitě dokonalou osvěžující bezprostředností hereckého dua Sturgess a Hathaway, kteří jako by se pro sebe narodili, každá jejich scéna byla skvělá. Scénář byl chytrý, vtipy fungovaly a dialogy dávaly smysl. Příběh se vyvaroval klišé a samotný závěr mě dostal do kolen. Vývoj událostí směřujících k smutnému a bolestivému ale nakonec i smířlivému konci bylo prostě ach...dokonalé ()

mouzi

Prijemny snimek, Anne a Jim zde maji krasne role, zvlast Jim prekvapil a verim, ze natoci jeste hodne kvalitnich roli. Skvela je i hudba, ktera ac se opakuje stale dokola, je pouzivana ve spravnych chvilich a ke snimku se skvele hodi. Dal bych vyssi hodnoceni, kdyby ten film nebyl tak ukrutne dlouhy a utahany. ()

david666

Příjemná romantika, která je však spíše dramatem. Komedie teda určitě ne (viz titulek filmu). Anne opět skvělá - tyto role jsou asi už tak nějak pro ni dělané. Doufám ale, že nezabředne jen v tomto žánru. Dal bych i vyšší hodnocení, avšak bylo tady pár hluchých míst - ubrat tak čtvrthodinku. ()

Paranoir

tristvrtina filmu velmi velmi slusne. postavy sa k sebe postupne dostavali tak ako divak chcel a ocakaval...ale ten koniec..zaklincoval vsetky moje romanticke pocity z filmu a ostala len prazdna diera.. ()

Sathana

Příšerně nudný film, divní herci, nepřirozené scény i jednání postav, unavující stopáž, bez zápletky, obrovské množství úplně zbytečných, nic neříkajících scén, bez kterých by film trval asi 10 minut. Je mi líto, že jsem se na to vydržela dívat do konce. Jsem znechucena. Bylo to jen stominutové plácání o ničem. ()

escaf

Vysvetlím význam tých piatich hviezd. V prvom rade je to za veľmi dobre spracovanie a ozaj kvalitne stvárnenie hlavných postáv. Uveril som im že sa milujú, a pokial viem tak tomu tak nie je, takže si zaslúžia pochvalu. Z vedlajších úloh by som ešte spomenul Patriciu Clarkson. Čo mi však najviac učarovalo bola estetickosť obrazu takmer v každom zábere, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o piatej hviezde (nebyť mojej úchilky k estetike, tak je to za štyri). Tie ostatné hvizdy sú proste za to že 15. júl bude dňom jeden...a to si myslím že nehovorím len za seba. Ps: kto nemá rád romantiku, ten nech to radšej nepozerá a už vonkoncom nehodnotí. Lebo len znižuje hodnotenie kvalitnej snímky. ()

Nicole32

Nuda, nuda a veľká nuda. Toto vôbec nie je komédia a je to škoda, lebo zopár vtipných momentov by sa tomuto filmu naozaj zišlo. Anne mám normálne celkom rada, ale tu mi prišla hrozne otravná a najmä ten spôsob akým rozprávala. Neviem, či to mal byť pokus o britský prízvuk ale ak áno tak to vyznelo strašne nepripodzene. Dráma má vo mne vyvolať pocity. Mala by som s postavami prežívať ich osudy, ale tieto postavy mi doslova liezli na nervy. Dexter špeciálne. Knihu som nečítala, takže neviem nakoľko sa film drží predlohy, ale táto filmová podoba ma teda vôbec nezaujala. ()

misul96

20 minut před koncem, jsem film považovala za obyčejnou romantiku, která ve mě nenechá nějakou stopu. Ale vyvrcholení posledních minut celkem změnilo můj názor. První film, u kterého mě konec absolutně nejvíc zaskočil a překvapil a možná proto byl ten film, tak skvělý. Absolutně sexy, smutně, romanticky přitažlivý a určitě se na to v budoucnu ještě podívám. ()