Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Ice123

Skvělá odreágovačka ;) Anne i Jim byly skvělí a nebýt téměř konce, tak by to bylo ještě lepší. Ale co s tím naděláte když je to psaný podle knihy.... Nicméně až se vyskytne čas, tak si to rozhodně i přečtu! 85%. ()

laik_60

film ma príliš neoslovi, zaberal dlhokánske obdobie v živote tých dvoch aj s ich "avantúrami". Hathawayova celkom príjemne prekvapila. ()

Madlenka26

Upřímně nechápu proč byl tak strašně moc zdlouhavý začátek prvních 45min se tam fakt neděje nic a když už konečně začne něco přidávat na zvýšení * tak to není zas taková bomba, aby to hnulo s celým filmem a natož s hodnocením. Příjemná romantická komedie u které si musíte počkat na nějakou tu ''akci'' ()

Radiq

Viděno jenom tak na půl voka, protože mě to nebavilo. Když se na začátku ten rok stočil na 1988, věděl jsem, kolik mě jich ještě čeká do konce (ach jo, tolik), takže to byl první zásek. Hraje tam Anne Hathaway s umělým ksichtem, to je druhej zásek. Jako musim řict, že jsem to fakt moc nesledoval, a proto je možná moje hodnocení nízké, ale dnes jsem prostě neměl chuť na takovejhle typ filmu. Ale mám takovej dojem, že jsem o nic nepřišel... Ještě že to trvalo jenom 107 minut a né celej Jeden den... ()

dr.fish

Tak má zase kategorie "Romantická deprese" nového člena. Životní příběh dvou studentů, kteří se potkali, minuli, potkali a minuli, ona intelektuálka a on děvkař-pařmen. Jakási tajuplná magie však ten pár pojí, ačkoli ona je vyřízená a on se chová jak Robie Williams (sex, drugs and pop music). Jak roky letí, jsou si blíž a blíž, ale pořád jim to nějak nevychází, aby byli připraveni ve stejnou dobu a na stejném místě na sebe skočit. On ten svůj život posírá jak to jde, ona na něj čeká, pak jí dojde trpělivost a zrovna, když on se zklidní, ona si narazí chlapa. A zase se minou. Že už jsme to někde viděli? Milionkrát. A všechno v tom filmu jsme už viděli milionkrát, i ten patos, dramata, míjení, prostě nic nového. Ale je nutno říci, že do stopáže 1:12:00 je snímek dobře natočený, plný dobrých dialogů a oba hlavní hrdinové jsou výborně zahraní. Pak to najednou začne být od jiného scénáristy a všechno jde do kytek. Přesto jsem dokoukal a na závěr se i trochu dojmul. 70% ()

vesper001

Trochu řídká, ale vcelku sympatická romance, která v poslední třetině zničehonic pojme ambici být něčím víc a rozbije nejen příběh, ale i rozpoložení již ukolébaného diváka. Emma je slušná a zodpovědná učitelka se spisovatelskými sny, Dexter je pachatel televizní zábavy pro mentálně neobdařené, který kráčí v sedmimílových botách vstříc kariéře lidského vraku. A jeden pro druhého je tím stříbrným lemováním, které mívají temné mraky – jenže zasáhne scénárista. Když konečně nemastný hrdina přestane být na kaši, začne neslaná hrdinka. Je to jako když si v zamračeném dni vyjdete na procházku, a když se při návratu konečně rozjasní, jak na potvoru vám proletí krkem šíp a navíc zjistíte, že na něm je nabodnutý parádní účet za plyn. O romantice mám teda úplně jiné představy. ()

andrii

"Jen pro ten dnešní den..." Přátelství, které se utužuje každý rok ve stejnou dobu, v jeden výjimečný den. Přátelství, které se dotklo galaxie jiskřivého p(r)otkávání. Střípkovité životní medailonky vzestupů a pádů "Popelky" Emmy a playboyského "flamendra" Dextera. Zapalovač citů čeří spodní proud hlubin lásky. Jim Sturgess skládá k nožkám své nejmilejší Anne Hathaway nejvyšší možnou nabídku. Ambivalence a obrozenectví obou charakterů v interakci srdcí a navigaci životů, které si podaly ruce ve správný okamžik, na správném místě. ()

octopuska

Tak tohle mě rostřelilo, myslela jsem že to bude romantická slaďárna s happy endem, takže jsem se trochu nutila se na to kouknout a nakonec jsem bečela,jako o život. Sturgess a Hathaway fakt paráda. On to měl pěkně našláplý a ona vůbec. Ovšem život je velkej hráč a stačí málo a karty se otočí raz dva. A než si to Jim v té své makovici ujasnil, musel si sakra sáhnout na dno a Anne měla obrovskou trpělivost skoro dvacet let. ()

UhLee

(7/10). Nádherný film s nádhernou hudbou. Anna je hrozně okouzlující a celý příběh je skvělý. Myslím si však, že kniha mě v závěru dostala víc. ()

2mig1

variace na téma neproserte si život.... civilní, dojemný, dobře zahraný (obzvlášt výbornej sturgess), bohužel, jak už bývá u romancí zvykem, mírně utahaný.. ()

markuc

Takova romanticka klasika - mozna mirny naprumer. Sice nicim neprekvapi cloveka, ale je tam par vtipnych scen. Kazdopadne je film zbytecne utahany misty a trochu raznejsi strih by mu neuskodil. ()

st.jim

Ale jo, bylo to zábavné a romantické. Bohužel ale předvídatelné a malinko překombinované. Tudíž dobrý průměr :) ()

ecceHOMMO

Že bude Jedeň deň ponímaný v takom duchu akom sa niesol, som ani len netušil. O to viac ma dostal svojím čarom, šarmom a charizmou. ()

Lachtaan

Poznali se jako kamarádi, slíbili si, že to tak navždy bude a stejně tomu osud chtěl jinak. Vždy skvělá Anne Hathaway a snaživý Jim Sturgess v romanťárně, co se s divákem ve svém konci vůbec nemaže a servíruje trpkost života samotného. Novější Netflix verzi vidět nepotřebuju, ale tohle budu řadit mezi ty hezčí romantické filmy, co jsem kdy viděl. [viděno na Netflixu 7.4.2024] ()

Cushing

Nemůžu tam nevidět tu knihu, mimochodem jeden z nejlepších anglických románů posledního desetiletí. Proto je mi těžko soudit, jaký je divácký zážitek bez její znalosti. Uznávám, že je asi snadné trochu se v ději ztratit, anebo prostě nestíhat, a jistě, někde uprostřed se to poněkud táhne, ostatně TAK plyne čas: někdy se táhne. Ale jako adaptace je to téměř dokonalé. A zažíval jsem zvláštní chvilky (jako člověk z vydavatelského byznysu): cože, tento film natočily Random House Films? Ha, takže nadnárodní nakladatelství RH už je tedy producent filmů podle románových předloh autorů, které vydává...? Uf. Člověk si zase povzdechne nad tím, že žije tady, a ne tam. Ty možnosti... Jinak pokud tu někdo brblá nad hollywoodským závěrem filmu, je úplně mimo. Hollywood málokdy vyznívá tragicky, a už vůbec ne smířlivě tragicky, a scénář se tu beztak na 90 % drží románu. Ale to je problém ČSFD od začátku. Může tu hodnotit opravdu kdokoli, a cokoli řekne, to se počítá. Demokratické, jasně, ale jakou mají pak takové výplody relevanci? A nezkresluje se tím povědomí o tom kterém filmu, když ho tu divák nějak ohodnotil na základě nějaké dojmologie? ()

marvan

Po loňské BARNEY`S VERSION další povedená literární adptace. Zřejmě právě ta literárnost vadí některým divákům a recenzentům, zvláštní na těch odmítavých reakcích je, že nejsou schopny přesně popsat, co jim na filmu vadilo. Nejčastěji je filmu vyčítáno klišé, bez dalšího vysvětlení, co se tím míní. Jistě, co lze ale o situaci, kdy se dva potkají a zamilují říct tak převratného? ()