Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

ledoborkyne

Celou dobu jsem čekala, jak to dopadne...dopadlo to vlastně úplně jinak, což možná tento film díky tomu povýšil na vyšší level. Každopádně já jsem se bavila. Bavila mě jak Annie tak i její kolega...který je mimochodem okouzlující v každém roce 15.července:) ()

AyLe_

Jak by řekl Homer Simpson: nůdá! A hlavní hrdina mi byl hrozně nesympatickej, ta smrt mě ani trochu nemrzela a celkově to bylo takový mělký, nedostalo se to pod povrch. ()

RoyBatty444

Hathaway v svojom najromantickejšom filme s puncom dobrého románu a realističnosti. Veľkých citov sa pri pozeraní nedá ubrániť napriek tomu, že som to pozeral na pokračovanie dostalo atmosféra a osudy ma dostali. Jedno čo ma odradilo dať plné hodnotenie bolo ako dopadla Emma na koniec. ()

BullittSF

Mohlo to mít v první trochu banální a nekonzistentní polovině trochu drajvu, ale ten závěr to vytáhl o jednu hvězdu výš. ()

lilylove

Mně tenhle film neskutečně dojal :) Líbil se mi nápad s jedním dnem a vývoj filmu jsem opravdu takhle nepředpokládala.Pro mě skvělá zábava,určitě se na něj kouknu znovu :) ()

Nalito

Nie som filmová maniačka, ale toto je najlepší romantický film, aký som videla. Väčšinou mi zápletkou prídu ako klišé, tento ma zaujal aj rozplakal na konci. A nie je pravdou, že sa videli každý rok len deň, veď predsa boli spolu týždeň na dovolenke :P..takýto vzťah vydrží najdlhšie, keď je v tom hlavne kamarátstvo, akurát, že im to nevyšlo :(..ale aj to je život ()

Alvin

Pokaždé když jí vidím, tak si říkám, jestli je jenom hezká nebo má i nějaký herecký talent. Tady konečně dostala dost prostoru a můžu říct, že .....nemá. ()

stepma

Do poloviny to bylo tak na slabší čtyři hvězdičky, druhá půlka to zvedla. Oběma jsem celý ten prapodivný vztah věřila, nejvíc mě ale dostal ke konci Jim Sturgess. Nešlo nepustit slzu, protože byl opravdový jako málokdo. Líbila se mi plíživá proměna mladého free hezouna v dospělého zodpovědného kluka. Jako bonus krásná hudba. ()

ardeas

Zaujimave je ze ked sa chce da sa. Vpratat 2 desatrocia do 1,5hodiny, pricom ine filmy maju problemy s kratsimi casovymi obdobiami. Chvalim! Velmi putave, dilematicke a v dnesnom hareme dnesnych sablonivych filmov vynikajuco osviezujuce. ()

trojkolka

Život je krátký a rok je dlouhá doba. Emocionálně nabitý snímek o dvou lidech, kteří hledání svoje štěstí, a to u nich stojí tak blízko, že ho nevidí. ()

Broen

Nenadchne, ani neurazí. Dexter je naprostej tupec a nesympaťák. Trochu mi to připomíná S láskou, Rosie, se který sem tenhle film nedá vůbec srovnat. Je totiž daleko originálnější a zábavnější. ()

demovka

Existují vztahy náhodné, existují vztahy, kdy se člověk bezhlavě zamiluje, ale existují vztahy, které se vyvíjejí léta. Na začátku, kdy promují, jsou Emma (Hathaway) a Dexter (Sturgess) rozdílní a mají k sobě daleko. A tak si jenom povídají. Během času, jak vstupují do života jsou jejich rozhovory osobnější a otevřenější. Po několika letech, ve víru života sledujeme jejich potřebu toho druhého. Když se cítí se v pasti, podávají si pomocnou ruku. On ji miluje, ale ještě na to nepřišel. Ona ho roky miluje a čeká. Plní si svůj sen a je úspěšná. On nechápe, co je vlastně v jeho životě správné. Teprve smrt jeho matky, vyhazov z práce a rozpad přátelství s Emmou ho donutí spadnout až na dno, aby se od něj mohl znovu odrazit. Teprve po rozvodu přichází na to, že nikoho jiného nikdy nemiloval víc. Několik let společného štěstí kazí problémy s otěhotněním až jednoho dne je všemu konec xxxx. Umím si představit kritické komentáře, kdyby film končil happy endem. Život je příliš všedni, takže rozumím tomu, proč autoři vymysleli ten drsný konec. Vlastně filmem prezentují pravidlo: "Když konečně přijdeme na to, co je správné, už je většinou pozdě". ()

PeDe

Vynikajuci soundtrack, okrem ineho. Kedze je to podla knihy, neda sa vycitat nic ohladom scenara ani klise zaveru, ale len celkovy vyborny dojem ()

Pignon

Nemůžeš chtít od života víc, než je několik pomíjivých chvil, kdy Tě potká něco velkého, jako osudová láska, nebo moment vzniku přátelství. Všechno ostatní už bude na věky pouze pěna všedních dní. Hýčkej si to hezké v hlavě a žij štěstí s Tvojí láskou, pokud jsi měl to štěstí. Tento film to dobře zachytil. Omládl jsem o 100 let. ()

PhobiaCZ

Čekal jsem větší hrůzu, když sem usedal do křesla, ale dodíval jsem se na to. Má to předvídatelný děj a jediný co jsem opravdu nečekal byl ten náklaďák. Jinak Anne Hathaway se mi moc nelíbí v brýlích... ()