Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

GaP

Četla jsem knížku a byla jsem uchvácena! Nádherný, romantický, smutný příběh. Plna nadšení jsem po přečtení zkoukla film a docela zklamání :(...Ve filmu se mi příběh zdál trochu chaotický a místama mi na sebe nenavazoval...Knižní Emma je vykreslena jako tuctová dívka, spíše ošklivější, která postupně prokukuje a tak nějak je hezčí. Zatímco ilmová Emma je od začátku hezká a jakýkoliv pokus ji zošklivit ji naopak na kráse přidává :D....Každopádně to Anne zahrála bravůrně, je na ní vidět, že ji příběh zaujal a užívá si to. Její filmový partner ji skvěle doprovázel. Dexterův způsb života mi k němu tak nějak sedl a chvílemi jsem si myslela, že snad musí čerpat ze svých životních zkušeností :D...Doporučuji tedy prvně shlédnout film a pak přečíst knížku, tak se všechny nesrovnalosti srovnají ;) ()

rhodos

Neotřelý zajímavý příběh podle knižní předlohy (už jí mám v hledáčku knih, co se chystám přelousknout). Vůbec tento film není klišovitá romantická komedie, jak by se z traileru mohlo zdát, nýbrž inteligentní vztahové drama o jednom velkém přátelství, co přerostlo ve velkou lásku. A mne tento film uchvátil od začátku až do konce. Film mne úplně vtáhnul do svého děje a vše jsem prožívala spolu s hrdiny a ocenila jsem neholywoodský konec. Na mém kladném hodnocení mají také velký podíl přesně vybraní hlavní hrdinové. Anne Hathaway a Jim Sturgess jsou opravdoví a chemie mezi nimi funguje na sto procent. A na konci filmu jsem se vůbec nestyděla za slzy. Tento film si určitě brzy zopáknu a bude mu patřit přední místo mezi mými top filmy. ()

kyzi

Začátek se táhl jako týden před výplatou, pak se objevila nějaká ta romantika a nakonec drastický šok. I když to herecky ušlo, čtvrtou hvězdičku si film nezaslouží. Nicméně lepší než nějaká krvavá střílečka. ()

zlentilka

Jedním z nejkrásnějších příběhů lásky, která se vyvíjí v čase a ve které mnoho z nás může najít ten svůj příběh, je snímek Jeden den, jež popisuje vztah dvou kamarádů ztvárněných Anne Hathaway a Jimmem Sturgessem, kteří se milují, rozcházejí, žijí s jinými partnery, aby se pak konečně dali dohromady, a když už to vypadá na happyend, tak o sebe přišli nadobro. Velice silný film, u kterého se milovníci romantických filmů neobejdou bez pořádné zásoby kapesníčků. ()

petangola

"Whatever happens tomorrow, we've had today." Dvacet let, dvě osoby, jeden den. Nezapomenutelný film, kterému utekla pátá hvězda o fous. ()

lineker

One day je tím typem romantického filmu, který Vás chtě nechtě zasáhne. Čím to však jisto jistě nebude je originalita, vše co bylo ve filmu použito, jste již někde někdy viděli. To co však funguje na 100% je chemie mezi ústřední dvojící, těm dvěma to prostě nelze nevěřit. Jeden den je tím filmem, který Vám na tváří vykouzlí typický přiblblý úsměv, který je na konci vystřídán..... ()

james47

Velice dobrý film o pomíjivosti života, o tom, že tu nejsme věčně a na určité věci máme jen určitý čas. Jak k sobě trochu naivní Anne Hathaway a odvázaný Jim Sturgess hledají cestu. Jen je mi líto toho konce. To jsem fakticky nečekal. 70% ()

Sonjoe

Strasny blabol, nic sa vo filme nedeje, postavy vas nezaujimaju, raz si dole raz si hore, pribeh o nicom a ten koniec cakatelny. Film bez akejkolvej vypovednej hodnoty ()

Arnien

Okouzlující a smutné zároveň. Romantika protkaná hořkou životní realitou. Ve filmu jsem se tak nějak našla. Možná proto jsem s ním tolik soucítila. ()

bubakkk

Moc zajímavý film. Ani jsem nečekala že mě natolik překvapí. Zpracování je skvělé,všechno je skvělé. Doporučuji shlédnout. ()

Rathe

Anne Hathaway a Jim Sturgess vytvořili vynikající filmový pár, kteří perfektně rozjeli tuto 107 minutovou trať. Nápad filmu je taky poměrně originální. Rok je dlouhá doba a změny, růst či úpadek postav byl skvěle vykreslen. Jediné z čeho jsem byl hodně naštvaný, byl konec. Dexter celých 20 let s Emmou jen zametal a vzpomněl si na ni jen, když byl v nouzích. Proto bych dal přednost, kdyby on byl ten, kdo ji odprosí a chce s ní zůstat (ne, jak zde ona přiběhla do jeho náruče). A když zemřela, měla mu před tím říct, že je těhotná. Tím by trpěl o něco víc za to, co ve svým životě zpackal. Myslím si, že konec filmu by tím byl mnohem peprnější a i lepší. ()

tynka1711

Krásné, uvěřitelné a velmi smutné! Jediné co mohu vytknout je to, že je přeci nesmysl když jim v roce 1991 je 21 let a v roce 1998 32 let. 90% ()

walsidal

„One day“ není nic víc a nic míň než romantický film se vším všudy, ale neobyčejně vkusně natočený. Už vlastní forma, tedy vyprávění příběhu dvou lidí zobrazením okamžiků jejich života, které se odehrály právě a jen v jednom dnu v roce, pro filmový formát hodně obtížná, byla přenesena velice zdařile, aniž by v divákovi vytvářela pocit, že vidí pouhé útržky dvou lidských osudů. Naopak. Vytvořila kontinuální příběh dozrávání a hledání se dvou lidí. Ovšem hlavním důvodem, proč dávám 5* zdánlivě tuctovému komerčnímu snímku, jsou oba hlavní představitelé. Dokázali své postavy provést úskalím jednodenních prostřihů naprosto bravurně, včetně vzhledového, citového i duševního stárnutí i zrání. Přece jen ale musím vyzdvihnout Anne Hathaway, která byla o chlup lepší, i když to měla do jisté míry usnadněno všeobecně pozitivně laděnou charakteristikou své postavy. Ovšem dokázala v postavě Emmy dokonale vyjádřit její vtip, ironii i sebeironii, nadhled, pohodu, a také nejistotou, nedostatek sebedůvěry, tápání, ale i upřímnost, empatii a přátelství. „To nejlepší, co můžeš udělat, je snažit se žít, jako by tu Emma pořád byla, nemyslíš?“ Zní to jako omšelé klišé romantických filmů, kde nechá autor hlavního hrdinu včas zemřít, aby mohl v divákovi vytvořit iluzi násilně přerušené celoživotní lásky. Možná právě v tom je síla filmu „One day“, že v něm to jako klišé vůbec nevyznívá… Takže kdo chce vidět film o ženách, které dokážou udělat muže lepšími, těžko by hledal vhodnější příležitost. ()

Janicka88

Zvláštní příběh, jak dva lidé, kteří patří k sobě se celý život míjí... vzájemě sledují, jak ani jeden není v životě šťastný, jindy naopak vidí, že zrovna má úspěch.... samozřejmě to happyendem nemůže skončit, když se konečně sejdou ve správnou dobu a odhodlají se to ve vztahu zkusit společně, není jim přáno a brzy celá romance skončí neštěstím. Jeden den... film o tom, nepropásnout svou šanci, žít naplno a pokud nemáte vedle sebe toho pravého, stejně šťastní nebudete... :) Romantika na kterou musí být nálada... ()

Sejkorka

Romantika jak sviňa. Už ten plakát tadyhle nahoře s tím koresponduje. PODRUHÉ 18-8-2023 stále pěkná odpočinkovka s netradičním hapyendem, neb hlavní hrdinka zemře. Páč jsem to dlouho neviděl, myslel jsem, že Ema srážku s autem přežije. Trochu smutné, stejně jako fakt že nakonec, tedy na začátek, k sexu nedošlo. ()

andy60

Nuda od začátku do konce. Postrádá to humor, nějaký zajímavý moment, něco, proč bych měl těm dvěma tu lásku přát. Děj se táhne od ničeho k ničemu, dialogy místy až protivně hloupé a celé se to nese na vlně a la R. Pichlerová. ()

v3ru_z1

Po zhlédnutí filmu bych se nebála tvrdit, že název Jeden den může mít i více interpretací, než jen tu, která je v tomto případě myšlena. Možná je to totiž ten jeden den, který ti naprosto změní život... Přestože mi přišel příběh zdlouhavý s dopředu daným koncem, jak už to u většiny romantických filmů bývá, tak tento pro mě jasný konec, zas tak jasný nebyl, bohužel. Po celou dobu film buduje něco, co během chvíle zmizí. Možná by se hodilo říct něco z těch klasických frází jako: ,,To je život". Ale no tak, tohle je film. Ovšem kdyby nám Dexter "dospěl" o pár let dříve,  mohli jsme si tento (závěrečný) "romantický příběh" užívat o trochu déle. ()