Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

miksacka

Pátý díl série mě moc nezaujal, možná je to tím, že jsem film neviděla v 3D. Až se tak stane, možná hodnocení změním. ()

lukasch

Když už to tak pěkně zakončili, doufám, že už další díl nebude. Úvod na mostu dobrý, ale pak už se jelo podle tradiční šablony. ()

AdamesWWE

[6/10] Steven Quale dostal šancu a opäť mieša karty so smrťou. I ked´ Nezvratný osud 5 neprekvapí ničím, nie je nudný, tak ako jeho tupý predchodza. Je o niekoľko tried lepší, či už po stránke vizuálnej alebo prijateľnejšími hercami. Pochvalu má aj mimoriadne dobrý deštrukčný pád mosta z úvodu. Samozrejme že už je cítiť to že ide už iba o spôsoby úmrtia, nie sú zlé, ale ani nejak nenadchnú. Pár dobrých nápadov tu je a sú lepšie ako vo 4-ke, ale opäť je tu až moc pôsobiace digitálne spracovanie. NO 5 má opäť tie isté ingrediencie ako jej predchodzovia a výsledok nie je zlý, no ked´ vidím to isté po piaty krát, už mi to tak nechutí. Rovnaká šablóna v inej omáčke, ktorú naštastie dobre dochucuje perfektná hudba Briana Tylera. ()

Hanys_

Tahle série byla vždycky hlavně o způsobech úmrtí. Něco jako Saw. Ale tady to je víc "jako ze života" a ikdyž to někdy možná působí hodně nererálně, tak vám dozajista znechutí návštěvu určitých míst (já rozhodně nepůjdu na laserovou operaci očí) 6.5/10 ()

Junglista

Tak sme si s drahou polovičkou dali zase jeden maraton, přičemž 4. a 5. díl sem nikdy předtim neviděl. Na sérii je pochopitelně znatelnej sešup, čili od pětihvězdičkovýho prvního dílu, kterej byl bezpochyby námětem originální a dobře zpracovanej, postupná recyklace ubírala na kvalitě (ale ani čtyřka nebyl vyloženej průser, i když tam ta předvídatelnost smrtí bila do očí). Každopádně k poslednímu dílu. Překvapivě se vzepjal a nenechal konec série v průseru. Naopak, vnes do děje trochu toho napětí a očekávání, jako naposledy v prvních dvou dílech. Návrat Tonyho Todda taky potěšil. A konec mi sednul, čili já s potěšením konstatuju, že tohle nedopadlo jako Saw (a jak s veeelkou pravděpodobností dopadne Collector 3). ()

HArna

Tahle série je stejná,díly se neliší.Člověk se jen těší jakou smrt osud vybere.Možná,že by to chtělo upravit začátek,je to stejný,navíc mě v tomhle dílu dvakrát osud (smrt) nenadchnul.Doposud se mi nejvíce líbila(čtvrtý díl jsem neviděl)dvojka. ()

Neotom

Důležité bude, jaký zaujmete k Nezvratnému osudu 5 postoj. Pokud jej budete brát jako parodii, pobavíte se. Jako zamýšlený horor působí však spíše trapně (kromě scény na mostu). Herci jsou příšerní tak či tak. 55% ()

Haymar

Rok 2011 je ve znamení "5-tek" (nemám teď na mysli ženské vnady :-)) Nezvratný osud 5 stihl stejný "osud" jako Rychle a Zběsile 5! Zatímco poslední dvě pokračování se topily v notně znečištěných vodách (pod)průměru a v nějaký "nezvratný" obrat k lepšímu už málokdo doufal, přání se stalo reaitou! FD5 se nečekaně "pochlapilo" a přináší nejen svěží vítr do smrťákovy kosy ale také spoustu potřebného nadhledu, vtipných odkazů (na předešlá pokračování), zcela novou (téměř krimi) zápletku a překvapivé (i když ne zcela nečekané) finále... a kruh se uzavírá, přátelé! ()

Harapes

Výborný začátek filmu mě naplňoval,že tento díl bude o hodně lepší než ty předchozí.Ale co pak následovalo,parta mizerných postav,scénárista se asi někde zapomněl a sleduji jen dál ritinu,která se bohužel zase opakuje...až na konec filmu,kde tvůrci naváží na začátek prvního dílu.Bohužel zase jen průměrný film. ()

Darik

Svým způsobem velmi zábavný a krásně hloupoučký film :D Ale jinak to bylo celkem předvídatelné a strašně moc nelogické. Vypnout mozek a jedem!!!! :D 60% ()

iampatrik

50% Určitě jeden z těch povedenějších dílů (zvlášť v klesající kvalitě posledních dvou dílů), obzvlášť úvodní akční scéna a vtipná "akrobatická" smrt stály za to. Jinak si osud jede pořád to stejné a po páté to stejné v bledě modré nemůže bavit.. ()

ondrula

Ze všech zhlédnutých NO mi tento přišel vizuálně nejhezčí. Je toho sice docíleno absolutní digitalizací filmařiny, ale pokoukání je to příjemné. Tématicky fim nepřináší nic nového, ale to zas až tak nevadí, stále je zábava sledovat nástrahy samotné Smrti a tipovat prostředek, kterým dosáhne svého. ()

Prochy38

No, takto měl navázat třetí díl a ne až pátý. Úplně jiná liga! Dokonce se mi to líbilo víc, než ty první dva, ale originál je originál... Příjemné tváře, výborná hudba a efekty, které za to opravdu stály. Fakt hodně povedené. Drsné, kruté, ale ne tak nechutné, jak se snažila 4ka. Akce na mostě byla fakt hodně dobře udělaná. Myslím, že mám silnou povahu, už jsem něco přecejen viděl, ale jak padla první oběť ( !!!!! SPOIL.: na bradlech), tak se mi normálně na pár sekund zastavilo srdce. Velmi kvalitní podívaná.... ()

TERRORDROME

Námet s predtuchou ktorá zachráni partu ľudí aby ich vzápätí dohnala smrť nejakou bizarnou nehodou sa nedá bohvieako inovovať, takže jediné čo môžu tvorcovia obmieňať je úvodná katastrofa a spôsoby smrti jednotlivých postáv. Všetko ostatné je už po piaty krát presne také isté. Jediným pokusom o čosi nové je nápad že si odsúdenci môžu kúpiť svoj život ak zabijú niekoho iného, ale to prakticky k ničomu nevedie a záverečná scéna keď sa jeden z nich pokúša ostatných zabiť je najnudnejšia z celého filmu. Inak, apokalyptický masaker na moste je perfektný a zrejme zožral väčšinu rozpočtu. Jednotlivé "vraždy" sú pekne hnusné a nápadite, aj keď okato digitálne a často až príliš vykonštruované. To však nevadí, hlavne že tam strieka krv, pukajú hlavy a vyletujú črevá, veď len kvôli tomu to krvilačný divák pozerá. Scénka s rozlámanou gymnastkou je riadne morbídna sranda. Potešilo ma aj záverečné prepojenie s úplne prvým dielom, to bolo milé a musím spomenúť aj úvodné titulky pri ktorých si v záplave trieštiaceho sa skla efektne pripomenieme úmrtia z predošlích dielov. Už sa teším na nezvratný osud 15, ktorý by sa mohol odohrávať v minulosti a predtuchu by mal kapitán Titanicu. Ten by tak zachránil ohromné množstvo ľudí určených na porážku a film by musel byť rozdelený do niekoľkých dielov minimálne po štyry hodiny. Samozrejme by to všetko bolo v 6D takže by diváci priam cítili ako im vybuchujú vnútornosti. ()

tterez

Kupodivu to nebylo tak okoukaný, jak jsem myslela. Existuje tisíc a jedna nehoda, takže spousta srandy při zabíjení všech hrdinů. A to napětí z očekávání je prostě špičkový. Navíc to bylo na konci hezky zacyklený. ()

colapso

Ahoj tady smrt a přišla jsem tě otravovat po páté. Zatímco v prvních dvou dílech jsem měla atmosféru a byla zábavná,postupem času jsem se rozhodla,že ty lidi budu zabíjet i nudou,ale asi je bavím,když už mám 5 dílů.Hm,tak to jsem těch teenagerů sundala teda sakra málo:-) ()

Randyz

První díl mě tenkrát dostal, ale u 5. dílu už jen člověk přemýšlí jak daná postava zemře. Měl jsem to sice obohacené o 3. rozměr, ale i tak celkem nuda. ()

J*A*M*A*L

Tak poslední pokračování, a opět nepřišlo zklamání. Final Destination je konečně slasher a hororová série, kterou jsem poctivě celou shlédnul a taky se mi celá moc líbila. Vlastně je to vůbec můj nejoblíbenější slasher a také má nejoblíbenější hororová série vůbec. Je fakt, že ani tato série není nijak výjimečná jen má rozdíl, že hlavní zápornou věcí je sama smrt, ale jinak je to vlastně klasický slasher, který má úplně stejné příběhy, ale ten horor je fakt skvělý. I po těch pěti dílech chci víc! Nejlepší slasher co jsem v životě viděl. Jednak také se vydařili herecké výkony a především také vizuální efekty, ty totiž v tomto slasheru hrají hlavní roli. Bezpochyby by mohli udělat další díl... ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání