Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

andalin

Jsem ráda, že mám operaci laserem za sebou, protože bych do toho po tomhle filmu nešla. Film je předvídatelná slátanina a scény mezi smrtma jsou nuda. Smrti jsou bez výjimky přepísknuté. Ale sledovat to s dalšími lidmi je bomba - jak ta holka vypadla z okna a vylítlo jí oko, to jsem vřískala smíchy. ()

BMAJTZ

Největší chyba tohoto filmu je ta, že je zařazen mezi horory a ne mezi komedie. Nebudeme si nic namlouvat a rovnou poukážu na to, že tady se skutečně bát nebudete. Já se samozřejmě nejvíc bavil umíráním hrdinů, protože jinak na tom filmu není nic co by člověka překvapilo. Jde totiž o jeden z filmů kdy vám na hrdinech absolutně nezáleží a jejich likvidace se tak stává největší zábavou. Tyto scény jsou povětšinou poměrně slušně zvládnuté, ale na druhou stranu jejich překombinovanost docela zaráží. Mimochodem hned první úmrtí ve filmu, a teď budu trochu spoilerovat, je prostě trochu moc. Slečna co spadla z hrazdy byla rozlámaná asi jako kdyby spadla z mrakodrapu. Jinak je film naprostou klasikou a všechno je jaksi při starém, stejně jako 4 předešlé díly. Každopádně já se bavil slušně, i když to bylo zapříčiněno náladou na tento druh filmu. ()

fox171cz

Starý dobrý nezvratný osud je zpět v trošku jiném a přesto stejném podání. Vždy jak se schylovalo ke smrti nějakého z přeživších mi až běžel mráz po zádech. Škoda až toho divného konce, jinak bych možná hodnotil i lépe. S filmem jsem spokojen, nezklamalo to, ani nijak výrazně nepřekvapilo. ()

Reanimated

Super úvodní sekvence a návaznost na jedničku. Jinak ale obsah až nechtěně (nebo chtěně?) humorný. Kdyby se to nebralo tak "smrtelně" vážně, mohla to být solidní splatter komedie (nebýt tedy té digitální krve). ()

LuciusWlk

První díl celé série byl zajímavý nápad. Druhý už byl slabší příběhově ( věděl jsem vo co go :)),ale lepší v efektivitě. No a poté se to již veze na stejné vlně, která, bohužel, ztratila cokoli na dynamice, překvapení, snahy o změnu čí okořenění. Tento, tedy pátý a doufejme, že poslední, se tak snaží, ale tak moc, až si "nasere do vlastní kapsy". Herci přehrávají, nebo nedohrávají. Osudové nehody tak neuvěřitelné a překrvené, že vytvářejí patos komediality. Uvolněné šroubky, které očividně žijí vlastním životem, voda vs. elektřina. Pořád dokola. Chtělo by to kapku více originality a realističtější osudové hrátky. Tady nuda, okořeněná, bohužel stokrát obehraná! ()

DeLaMorte

Po páté to samé kolečko...ovšem rádo se dívám na nové nápady jak si smrt zahrává s těmi co jí chtějí obejít. ()

sedm.1

Nakonec docela milé překvapení. A pro mě osobně o to větší v tom, jak svého úspěchu v mých očích tento již pátý díl dosáhl. Zatímco totiž nejen u této série, ale vlastně i u naprosté většiny filmů platí pravidlo, že největšího úspěchu film dosáhne především svou originalitou a novátorským a nevšedním zpracováním a přístupem, autoři zde naopak vsadili na jistotu a zjistili, že zatímco především v třetím a čtvrtém díle tvůrci vymýšleli co nejprapodivnější a rádobyšokující zvraty, odhalení a přesmyčky a dopadlo to dost špatně, zde raději zvolili přístup návratu k jedničce, nejlepšímu to dílu, nic zbytečně nekomplikovali a Nezvratný osud 5 jen tak čistě přímočarou hororovou jízdou, kde nejsou žádné z prstu vycucané hlavolamy, ale drží se jasných a osvědčených pravidel této série, a tak ikdyž se tu neobjeví ani jeden jediný překvapivý okamžik, funguje to více než dobře a napětí, atmosféra, spád a především úžasně zpracované a krvavé mordy, s fakt vypečenými, brutálními efekty mají vážně šťávu a šmrnc. Herecky je to pak spíš takový okoukanější standart, nicméně ani jedna z postav mi nijak nevadila a akteři byli vesměs sympatičtí, takže pohoda. Co bych mohl vytknout, je pak jedině takové dost nevýrazné vyústnění, ale naštěstí ani to není nijak vyložně nudné, "pětka" tak zkrátka po předchozích, hodně slabých dílech zas tuto sérii slibně oživila a uvidíme, co bude tedy dál :-). P.S. úplně závěrečné propojení pětky s jedničkou bylo dokonalou třešničkou, obrovská pochvala, moc, moc povedený a nečekaný moment!!! ()

Zemi11

Jasně daná struktura. Napínavé, přitom jednoduše stravitelné. Mám pocit, že kdykoli pustím po půlnoci Nova Cinema, je tam nějaký díl Nezvratného osudu. A já se vždy rád podívám, rád si to zopakuju. Je to jednoduchá zábava na vyčištění hlavy. Nevadí mi, že to je to samé a pořád dokola až do posrání :) ()

Forsberg11

Ľutujem, že som nemal možnosť vidieť FD 5 v 3D formáte, pretože si viem živo predstaviť aké museli byť niekoré scény v kine úžasné. Nevadí aj tak som si film užil a bavil som sa porovnateľne ako pri štvrtom pokračovaní. Herecké výkony boli tentokrát prekvapivo zábavné a čierny humor zasadený do hraničnej situácie sa mi páčil. A Tony Todd tu bol tentokrát suverénne najlepší z celej série. Sere ma len to, že už ani smrť nedoržiava žiadne pravidlá. Únik jednoducho neexistuje. Ale posledná scéna... Bomba!! ()

Metal Lord

Po naprosto přepálené trojce a čtyřce přišla vcelku koukatelná pětka. Ačkoliv to nemá na první dva díly, i tak to za to zkouknutí stojí. ()

bari68

Ďalší z filmov (hororov), na ktoré sa dobre pozerá, avšak jeho filmová hodnota, či dokonca výpoveď ostáva ďaleko pod čiarou.Na piate pokračovanie znovu žiadna originalita ani oživenie starej dobrej ,,jednotky,,. ()

Ragdoll

Od první minuty je zřejmé, jak bude celý film probíhat a jaký bude mít konec. Již u zbortění mostu se dostáváme na stezku neoriginálnosti, nereálnosti, naivity a velmi primitivního průběhu, kde nakašírovaná a pokud možno co nejkrvavější úmrtí některých (všech) postav dodávají komediální dojem a musím říci, že jsem se po celou dobu smál té parodii na dobrý a kvalitní snímek a pokud podle jiných uživatelů patří tenhle mezi ty lepší (z celé série jsem viděl pouze poslední díl), tak si nedokážu představit, jaký neuvěřitelný paskvil musí předchozí filmy tvořit, jelikož i tento balancuje na okraji koukatelnosti. Kdybych započal u prvních výtvorů ságy, rozhodně bych se nedostal tak daleko a podruhé už si film pouštět nehodlám. ()

Pollock

Tak už jsem se dočkal a konečně se mohl v kině bát, ale především se skvěle bavit od začátku do konce. Pětka až tak moc neřeší děj, kromě závěrečnému průřezu z předešlých dílů a jedné velmi povedené vracečce v závěru se zaměřuje především na rychlý spád a velmi důraznou akci. To proložené lehkou love story ale opravdu jen na OKO a k tomu jeden vysmátý coroner na závěr. No co víc si může člověk přát. ()

Sajuska1991

Opět a zase, velmi nečekaně parta mladých lidiček úplným zázrakem přežije svou vlastní smrt. A v dalších 90minutách jsou jako vždy systematicky pronásledováni samotnou "smrtí", opravdu velmi nekreativně je vraždí všechno možné... Herci mi prostě moc nesedli, zápletka už opravdu není nic nového pod sluncem a trochu zajímavé to začalo být vlastně až pár minut před koncem. Přitom si myslím, že by určitě šlo z tohodle vyždímat víc !!! ale ne, proč zkoušet něco nového, dáme to do 3D a budeme doufat, že alespon to nám zajistí solidní "lekačky" ... Alespoň za ty lekačky dávám 2* (ty byly místy fakt dobré :-) ) ()

Spike23

Série Final Destination neměla co nabídnout už ve 3. díle, takže 4. byla akorát rutina s novými efekty, a tudíž pětka je už naprostá zbytečnost, efekty zůstaly bez jakékoliv inovace, nereálnost nápadů a IQ hlavních postav taky tak o polovinu klesly, že to už nešlo ani vydržet. Jediná inovace je tak miniaturní, že snad ani nikoho nemůže zajímat, alespoň ne potom, co se každý znovu koukne na ''originalitu samotnou'' aneb odhalení, že všichni chcípaj podle pořadí, ve kterém chcípali v počáteční vizi, která je mimochodem přehnaně dlouhá na to, že se to stejně doopravdy nestalo. Čím více se tu rozepisuji, mám stále větší chuť tomu dát odpad, ale tak buďme objektivní projednou :-D ()

-Dawe-

Nápady byly celkem originální. Chvílema mi i vadila hlavní postava (hlavně ze začátku, pak jsem si zvykl). Tvůrci se docela slušně vyřádili u likvidování těl a to tak, aby to vypadalo co nejvíce nechutně. 55% ()

KoRner

Tá úvodná smrť na moste bol snáď zlý žart. Ale vlastne takto to pokračovalo aj ďalej, tie vraždy boli naozaj na smiech a scenáristi sa na nich veľa nenadreli. Jedine, čo ma celkom zdvihlo zo stoličky bol záver v lietadle, ale to už kvôli inému filmu... ()

Chipsonator

Absolutní pecka! Po katastrofální čtyřce (která my znechutila celou sérii) přišla parádní pětka. Už úvodní titulky měl dostaly. Ale to nebylo všechno (jako v případě čtyřky ), úvodní smrt byla zvládnutá perfektně a jenom ve mně nabudila chuť (ne jako v případě čtyřky). Smrti všech přeživších jsou taktéž skvěle zvládnuté, každá smrt byla překvapivá (nejlepší scéna celého filmu je ta s hřebíkem, opravdu geniální). Pětka se prostě povedla a důstojně zakončuje celou sérii. 85% ()

Testament

Po ni-moc 4.dílu konečně super následovník. Parádní začátek - scéna s mostem je megalomanská, svižný průběh děje a závěr odkazující na první díl série. Chlapi, už to ukončete, je nejvhodnější doba. Tohle se povedlo. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání