Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

sniper18

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je už piatym dielom tejto celkom slušnej série. Príbeh je prakticky úplne totožný s predchádzajúcimi dielmi, opäť má mladík vidinu katastrofy, ktorá za chvíľu nastane a tak okrem seba zachráni ešte niekoľko svojich kolegov, priateľov, ale smrť po nich začne ísť. Spracovanie nie je zlé, ale až tak moc ma nezaujalo, celý film sa dá bez problémov pozerať, nenašiel som tu žiadne skutočne slabé miesto, ktoré by mohlo nudiť, ale to nič nemení na tom, že po pomerne vydarenom úvode až na pár výnimiek nič výraznejšie nezaujme, až úplný záver, ktorý celkový dej série prepojí príjemne poteší. A nový nápad s možnosťou zabitia niekoho iného ako svoju náhradu síce nie je úplne zlý, ale má tu len málo priestoru a pre film prakticky mizivý význam. Čo sa týka samotných úmrtí, tak úvodná scéna na moste ako celok pôsobí dobrým dojmom, rozpadávajúci most s množstvom dopravných prostriedkov a hlavne z diaľky vyzerá výborne, ale už samotnú úmrtia na ňom až na možno jednu, dve výnimky moc nezaujmú a navyše sú až príliš viditeľne animované, takže moc dobrý dojem rozhodne neurobia a radové úmrtia sú na tom určite lepšie ako v predchádzajúcom diely, hlavne to už zase pôsobí uveriteľnejšie, keďže tu už našťastie smrť nič nepresúva, nezapína a podobne a tvorcovia si na nich aj dali celkom záležať, ale až na skvelo vymyslenú smrť gymnastky ma už žiadna výraznejšie nezaujala. Herecké obsadenie je iba priemerné, síce sú hlavné postavy o niečo lepšie ako v štvorke, ale opäť je to prakticky rovnako pôsobiaca zostava ako už posledné dva diely, čo už začína dosť nudiť, chcelo by to výraznú zmenu, ale zase poteší Tony Todd vo vedľajšej úlohe alebo postava vyšetrovateľa. Réžia je len priemerná, síce sa vizuálne na film pozerá dobre, ale pokusy o atmosféru vôbec nefungujú a technická stránka až na tie radové úmrtia na moste nesklame. Takže je to po všetkých stránkach lepší diel ako štvorka, ale už sa neubránim pocitu zbytočnosti, ak už tvorcovia neprídu s niečím úplne novým, čo by sériu výrazne oživilo, tak dúfam, že toto je posledný diel. 60% ()

LihO

Neuvidíte nič, čo by ste už nevideli... tvorcovia sa dokonalo držali očividne osvedčenej šablóny "lacný úvod, vízia, panika, únik smrti, trápne vyšetrovanie, trápny pohreb, pomalé umieranie", vykrádali predošlé diely ako sa len dalo a dokonca sa znížili až na takú úroveň, že museli používať klišé typu "kvapkajúca voda na zásuvku, či kábel s poškodenou izoláciou", "žene, predierajúcej sa v dave ľudí, padnú na zem okuliare a niekto ich odkopne/zašlapne a potom je slepá ako krtko", "niekto sa pozerá na niečo záhadné, napínavá atmosféra, potom ho niečo vyruší a keď sa pozrie späť, tak to tam už nie je..." a rôzne iné úchylnosti, vďaka ktorým som sa smial na tej zúfalosti scenáru... aspoň, že tie 3D efekty boli celkom pekné. ()

Eliott

Od tohoto pokračování jsem již neočekával téměř nic dobrého, ale opak je pravdou. I když to nebyl žádný zázrak, film si stále udržuje tempo předešlých pokračování. Smrti jsou stále nápadité, film odsýpá a herci jsou dobří. Extra body si film vyslouží za nápaditý konec s odkazem na jedničku. Skvělé ukončení série. 70% ()

Hellboy

Hororům se cíleně vyhýbám, ale Nezvratný osud 5 mě teda pobavil. Vítejte ve světě, kde se furt něco porouchává, mosty se hroutí, z ventilace vypadávají šroubky, elektrické kabely praskají a lidé se chovají jako idioti. Předchozí díly série jsem naštěstí neviděl, ale fakt by mě zatraceně zajímalo, čím se asi tak mohou odlišovat. Jako jedna epizoda Akt-X by to asi bylo snesitelnější, jinak jsou to takové Stopy hrůzy v audiovizuální podobě. ()

akisha

K trademarkům Nezvrátného osudu (alespoň od 3) patří: na hlavu převracený schéma smrtí, který je těžký zamotávat, když je tak primitivní. Banda neskutečně tupejch, zoufalejch a nesympatickej herců. Hlavní (nesympatickej a nudnej) hrdina má unylou, stále brečící "over-sensitive" přítelkyni. Vyskytuje se vždy jedna postava á la "na pohodu" (zde zastoupena podivným mužíkem se zálibou v akupunktuře), jedna silikonová kráska, jeden zamilovanej pár, jeden černoch a alespoň jeden zástupce člověka z lidu (dělník, truhlář, jakákoliv profese, kde se dá využít hřebíků nebo háků). Každej Nezvratnej osud probíhá naprosto totožně bez jediný změny, nikdy není ani náznak překvapení - včetně závěru. Tady je ještě navíc postava totálního pošuka, jehož děsuplný obočí je ta první věc, co vás na filmu postraší. Proč 3*? U Pětky se totiž nečekaně dostavil nadhled a všechno to sklouzlo do lehce sebeparodický linky, což je konečně nějakej sympatickej fakt. Navíc úvodní masakr scéna s mostem patří k nejlepším NO masakr scénám. Dále několik vyloženě černohumornejch střípků se povedlo a závěrečná pointa je, co se NO týče, to nejlepší, nejzajímavější a nejneotřelejší, s čím asi tvůrci mohli přijít. Po dvojce nejneškodnější díl. ()

Radko

Úchvatný úvod na moste strieda nastavovaná kaša z predchádzajúcich dielov. Návšteva čínskeho masérskeho salónu s bonusom v podobe akupunktúry nemá chybu. Spolu s gymnastickými scénami na kladine a kruhoch a skratkovitým, no zato veľmi úderným záverom filmu vyzdvihuje piaty diel nezvratného osudu do jemne nadpriemerného hodnotenia ()

Falko

Je to stale o tom istom, len tentokrat sa stane tragedia na padajucom moste, kde malo zomriet urcity pocet ludi, ale niektori z nich sa zachranili a to sa ,,Zubatej" nepacilo. Len jedna vec ma tam akosi iritovala a to vyzvanajuce mobily z konca 90-tych rokov. To som fakt netusil, ci ti hlavni hrdinovia nemali peniaze na smartfony alebo to bol zamer, avsak na konci to bolo vsetko vysvetlene :-) Nevadilo mi, ze je to stale o tom istom, pretoze sposob, akym hrdinovia zomierali je vzdy iny a vzdy napinavy a to ma bude bavit aj v pripade sestky, ak sa niekedy natoci. _________ Nicholas D'Agosto - (Sam Lawton) +++ Emma Bell - (Molly Harper) +++ Miles Fisher - (Peter Friedkin) +++ Ellen Wroe - (Candice Hooper) +++ Jacqueline MacInnes Wood - (Olivia Castle) +++ P.J. Byrne - (Isaac Palmer) +++ Courtney B. Vance - (Agent Jim Block) +++ Tony Todd - (William Bludworth) +++ Roman Podhora - (John) +++ ()

castor

Další pokračování přichází v plné síle. Vedle jedničky a dvojky jde zřejmě o nejpodařenější (rozuměj mordy jsou promyšlené, nečekané a sympaticky zábavné, postavy se nechovají úplně hloupě) díl. Zase tu máme skupinku mladých lidí, kteří se jeden po druhém mohou (ne)těšit na odpočinek šest stop pod zemí. Škoda jen, že po zhruba hodince začne jeden z přeživších kalkulovat vykoupením sebe sama skrze smrt někoho jiného a tahle epizodka se nepříjemně vleče a hlavně není ani zdaleka tak cool jako předešlé dění na plátně. Vedle toho naopak potěší provázání na první díl (pamětníci zaplesají), bohužel, stačil ale pouze náznak toho, co se stane a měl bych z finále lepší pocit než z další porce rozmašírovaných těl. To by ale tvůrcům nemilosrdné teenagerovské publikum neodpustilo, kdyby film utnuli poté, co „skupinku z jedničky vykopnou z letadla“.. Přepálené 4*, ale proč ne.. Tak či onak, už teď se těším na Final Destination 10.. ()

*CARNIFEX*

Efekty sú to jediné na čo sa dá v tomto filme pozrieť. Ten primitivizmus hlavných hrdinov tejto frašky je neskutočný a zábavný zároveň - Inteligentnejší sú už aj moji kolegovia ;) ()

MM_Ramone

V pôvodnom filme z roku 2000 unikli hlavní hrdinovia smrti, keď nenastúpili do lietadla, ktoré havarovalo. V druhom pokračovaní sa vyhli desivej búračke na dialnici. V treťom diely sa im podarilo vyviaznúť zo smteľnej nehody na horskej dráhe v lunaparku. Vo štvrtej časti si zachránili život, keď vďaka predtuche opustili tribúnu, ktorá sa počas automobilových pretekov zrútila. No a v piatom pokračovaní za zrútil obrovský vysutý most. Zopár ľudí však akoby zázrakom prežilo. Zdá sa, že mali šťastie, avšak smrť si ich vždy veľmi skoro najde. Smrť sa pre nich vráti. Ich osud je nezvratný. So smrťou nikto nevyjebe. **** ()

freddy

A je to tu zase. Film začíná děsivou vizí, která vypadá až příliš reálně, než aby ji bylo možné ignorovat, pár lidí se zachrání před jistou smrtí a pak si pro jednoho po druhém přichází samotná smrt. Abych byl upřímný, tak už si ani nepamatuji, kolik dílů z této série jsem viděl, ale myslím, že jsem viděl všechny díly s výjimkou třetího. A pokud mám tento film porovnávat s předchozími díly, tak toto je jednoznačně jeden z těch lepších dílů, skoro bych řekl, že se tento díl přibližuje svou kvalitou prvnímu dílu celé série. Úvodní smrtící vize je propracovaná do nejmenších detailů a co do způsobů smrti je velice nápaditá a originální, co se týče následných, už reálných úmrtí jednotlivých hrdinů, tak jsme svědky občas velice zajímavé a neotřelé nápaditosti filmových tvůrců, některé z těch způsobů smrti by mě nikdy nenapadly, takže za tohle film sbírá plusové body, stejně jako za nový a o to více překvapivější inovativní prvek, že přeživší můžou přelstít smrt, když místo nich zemře někdo jiný, jehož čas ještě nenastal. To byla zajímavá a originální inovace, ze které se možná dalo vytěžit o něco víc, ale i tak role této inovace v ději byla dostačující. A závěr filmu, který odkazuje na první díl, ten mi udělal nesmírnou radost a potěšil mě. Celkově jsem tímto pátým dílem legendární hororové série nadšený a rozhodl jsem se udělit nadprůměrné hodnocení v podobě čtyř hvězd. ()

Ded@M@tes

Pořád dokola a dokola, ale určitě film pobaví. Osud si moc nevybírá, ale na každého jednou dojde. Jeden ze slabších z téhle série. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Faustka

Uhrančivá dáma s kosou – přece jen tradice je tradice… i když taková mačeta je teď na špici v popularitě sečných zbraní… se stává záludnější, čím víc se 3D technologie nabízí nezbytnější. A že si Steven Quale s divákem patřičně pohrává. Pětka si udržuje svižné tempo a odhaluje nástrahy šité přímo na míru – už vím z čeho rostou budhům břicha – je to z přejídání rýžových koláčků. Popravy jsou náležitě all inclusive podávané pouze ve vybraném trojrozměrném obalu. Pro fanoušky série je to jasná volba. ()

Spooner

Až nečekaně dobré a nápadité pokračování už rutinní série, nad kterou jsem už po třetím díle zlomil hůl. O to víc jsem ale nakonec byl překvapen. Jasný, příběhově je to pořád to samý a herci jsem přiběhli z reklamy na šampón, ale nový režisér přinesl do zajetých kolejí konečně pár nových nápadů. A hlavně přinesl humor a nadhled, který jsem zde postrádal již od 2. dílu. Celý se to totiž naštěstí nebere moc vážně, v jednotlivých smrtících scénách si režisér až sympaticky hraje s divákem a celý to hodně rychle uteče. Navíc finální pointa mě hodně potěšila a mohla by fungovat i jako takový zakončení celý série. I když toho se asi jen tak nedočkáme. 70% P. S. - Úvodní nehoda je jako vždy nejlepší scéna z filmu. ()

MMR

Je to pořád jedno a to samé v bleděmodrém. Tento díl byl vcelku zvláštní. Nelíbilo se mi, že chtěli zabíjet někoho jiného, aby se zachránili. Už jsem tomu dal 3 hvězdy, a ejhle, ten konec to zabil. A to doslova, až mi zamrazilo. Návrat k prvnímu dílu mě dostal. Tudíž směr jedné hvězdy nahoru. Ámen. ()

Wacoslav1

Tvurci se pokusily zvratit osud slusne natocenou uvodni scenou 3D maka naplno ale stejne mne to v kine nejak nechytlo je na tom az vylozene moc videt ze to nedelal Eliss chybi mi tu jeho svih a vtip ty herci jsou snad nejvetsi parta dementu co se v serii objevily a nejvic je ten magor co uveri ze kdyz nekoho zabije tak se zachrani pardon ale to mi prislo naprosto uhozeny po ctyrce kterou tu kazdej odsuzuje ale mne se libila je to palec dolu krome ty uvodni nehody uz to zachranuji jenom tradicne drasticky smrtaky nejvic v pohode je ten gymnastickej celkem se povedli ty zaverecny titulky byt Ellis je mel ve 4 dilu jeste vymazlenejsi a pokud se tenhle reziser neobjevi z nastupem 6 dilu pokud bude tak uz to ztraci smysl mozna ze vsechno by melo jednou skoncit aby z toho nebyl nezvratny propad ()

Davies182

Přes to, že je náměť již nejen značně ohraný, ale hlavně nudný a předvídatelný, jedná se bezesporu o velmi kvalitní přírůstek do rodiny snímků s bizarními úmrtími. Parádní začátek a konec, sem tam dokonce perfektně gradující napětí. Mrzet to nepřestane asi nikdy. ()

Xmilden

Zábavnější a povedenější díl než minule, do budoucna zřejmě nekonečné série Final Destination. Moc se mi líbí postavy, které oproti minulému dílu jsou zapamatováníhodné. Máme zde obsaženu širokou škálu lidských profilů od prsaté nádhery až po úchylného dementa. Nejvíce se mi pochopitelně líbil "policejní informátor" David Koechner. Bylo vidět že oproti ostatním hercům je herecky někde úplně jinde. Ale pokud se v každém dalším díle nějaký známý herec takhle vyřádí, já budu jen a jen rád. Závěrečné titulky jsou lahůdka, stejně jako se mi líbilo celé zřícení mostu. Smrti jsou docela rafinované, je sice trošku smutné, že již ONA smrt nehraje takovou roli jako například v jedničce, ale i tak dobrý. PS: Na laserovou operaci očí bych už odteď nikdy nešel. 45% ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání