Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Pedestrian

Je to ÚPLNĚ stejné jako předchozí díly (1, 2, 3). Což také znamená, že lamentovat nad nějakou logikou (chování postav) je krajně nelogické. Tahle série se totiž odehrává ve zcela jiném vesmíru. A nic na tom nehodlá měnit ani páté pokračování. ()

Arsenal83

Kruh sa uzavrel, vrátili sme sa k lietadlu a našťastie ukončili sériu, ktorá už zlyhávala v nápadoch. V podstate sme 5x videli to isté, len v inom prostredí, fantázii sa medze nekladli a tak tu boli hlavne v prvých častiach prepracované šablóny. Aj táto posledná časť sa začala veľmi sľubne potom skĺzla do osvedčeného priemeru. Bola to stávka na istotu. ()

Claw

Parádní překvapení!!! Po špatné trojce a příšerné čtyřce je tohle hodně, hodně dobrý díl. Je to zejména excelentní show, napínavá krvavá a brutální. Rovněž ale i velmi vtipná (pokud máte rádi černý humor). Nápady vynikající, triky, gore špičkové, 3D technika dostatečně využita, dynamické... Jediné, co film docela kazí je dějová omáčka tmelící jednotlivé mordy a herecké výkony. Postavy mi k srdci vůbec nepřirostly a slouží zde vyloženě jen jako materiál pro chvílemi až splatterovou destrukci. Co je ale hlavní, tak že mě film neuvěřitelně bavil!! Perfektní moderní hororová zábava a show!! (Hned první scéna v tělocvičně mě naprosto položila!!) /70%/ ()

Chrustyn

Série "Nezvratný osud" byla odstartována stylovým prvním dílem, který byl zaměřený převážně na napětí než hektolitry krve. Druhý díl samozřejmě nemohl přijít s novým nápadem a tak se zaměřil na krev a na co nejmorbidnější způsoby úmrtí jednotlivých osob a v tomto duchu se nesly i další díly, které už se však stávaly pouhým, narychlo uvařeným polotovarem bez nápadu. Pátý díl není vyjímkou ale překvapivě se jedná o jeden z lepších dílů. Žádné nové nápady (pokud vynechám "šokující" konec, který pobaví všechny milovníky této vyvražďovací série) ale opět jen krev a násilí ale tentokrát vizuálně povedené (3D naprosto zbytečné) a překvapivě napínavé (pád mostu byl zručně natočený a úmrtí při gymnastice stylově brutální) a pro milovníky předchozích dílů zábavné, jelikož už se to nedá brát jako horor ale hodně drsná černá komedie. Prostě opět záleží na tom, jak se vám líbí předchozí díly. ()

SeBig

Strašně hloupý, postavy nevýrazný, smrti táhlý a otravný.. je to bečva. Jediný co se povedlo jsou závěrečné titulky skladané z předešlých dílů. ()

heyda

Na to, že je Steven Quale režisérský začátečník, se mu podařilo natočit pravděpodobně nejlepší díl celé série. Nejsem totiž obdivovatelem prvního dílu jako všichni zde. Naopak si myslím, že do tohoto dílu byl nejzajímavější právě druhý díl, kde se úvodní nehoda pro mě stala jednou z nejlepších a nejvychytanějších filmových scén. Tenhle díl jsem si stáhl v pěkné kvalitě a navíc jsem nebyl zbytečně bombardovaný 3D efekty jako ti chudáci v kině a tak sem si mohl v klidu vychutnat dobrou hororovou jízdu s cool úmrtími a velmi fajnovým závěrem. 70% ()

Stanislaus

Pátý díl hororové série o krvelačné smrtce, která nesnese žádné podvody vůči ní páchané, je skutečně oproti předešlým třem dílům lepší a poutavější. Nejde jen o to zabíjení těch přeživších, ale řeší se zde také více problematika osudu a jak ho (ne)zvrátit. Všechna kuriózní úmrtí jsou napínavé až do posledního dechu nešťastníka, protože ne každý zemře tak, jak se na první pohled zdá (někdy ani na druhý). No a ten závěr (budu se sice opakovat) byl zpracován nejlépe, jak jen mohl. Zkrátka seriózně natočené pokračování, které nabízí vedle krve a pěkných efektů také malou porci nostalgie. ()

lillien

Je až k neuvěření, že tento nápad pořád ještě funguje. Pointa je samozřejmě stále stejná: parta katalogově hezkých mladých lidí (určitě z castingu na focení spodního prádla Calvin Klein) už 5.díl umírá v předem daném pořadí a dle osvědčeného ústředního hesla : osud neochčiješ a máš-li chcípnout chcípneš. Toť vše. Spokojenost nad tímto dílem se pak může odvíjet dle nálady. Buď už na další kolečko smrtících náhod nemáte chuť, protože už dopředu víte, že umřou všichni a v podstatě jde jen o to, jak moc se počítačmeni vyřádí na efektech, nebo na tyhle detaily kolem námětu a scénáře kašlete a pouze si dopřejete ozdravný rychlý klystýr v podobě nových a nápaditých masakrů. Doporučení: nebudete-li se příliš nimrat v tom, zda mrtvola nevypadala moc fugurínovitě, nebo zda tvůrce počítačových efektů nechlastal v předvečer než šel do háku už trochu přesmíru, pak vás čeká opět svěží gastronomický zážitek plný krve, deformovaných tělesných partií a elegantních smrtících dopadů. Existuje nespočet fikaných způsobů, jak lidské tělo zničit, to prostě musí každého vypatlaného uchyláka bavit furt dokola, takže klidně tomu napálím 4 a šestý díl do mě v pohodě zase nasypte. ()

Flego

Téma je vyčerpaná už veľmi dávno, preto sa niet čomu diviť, že séria speje k nezvratnému koncu. Tvorcovia nás každé tri roky poctili dávkou premyslených nehôd ( tento diel je po dvoch rokoch, ale keby bol aj po piatich, nevymysleli by nič iné), takže je načase prestať dojiť ľudí a vymyslieť niečo nové. Omáčka, ktorou je vyplnená časť medzi úmrtiami postáv, je čím ďalej primitívnejšia. Pre objektivitu treba uznať, že hlavne úvodná scéna na moste je perfektne natočená a to bolo aj jediné plus. ()

honajz

Jedna hvězda za nápad propojit to s ostatními díly a za konec... Jinak je to bezduché, hlavní pár k sobě nepasuje (všimli jste si, že ona má o hodně větší hlavu, než on?) a ty ubohé triky, mankote! Kamoš z Ostravy na počítači dělá lepší. Nic navíc to nepřidává, žádný nový nápad, nic, jen spousta balastu,keců a čeání na další zmrd, pardon smrt. ()

Kailo

Když holčička na hrazdě udělala lidský toustík, tak přitom praskání se mi zvedl i kyblíček s pískem. Škoda jen, že je to takové přihlouplé, místy moc absurdní. Chování postav a dialogy ... no, ani nekomentuji. 35% [HD] ()

jonyyy

A kruh se uzavírá. Úvodní "bouračka", jako v každém díle, byla naprosto fantastická, některé vraždy taky, jiné nic moc, celkově působil ten prostředek tak průměrně, ale konec byl zase totální pecka. Sice se z jednoho z nejoriginálnějších hororových námětů stal už seriál, ale pořád mě na to baví koukat. Sem s dalším dílem. BTW jsem si chtěl jít taky nechat spravit oči a už tak jsem se na to zrovna netěšil :D 75% ()

SOLOM.

Možná si řeknete, že již bylo všechno viděno a pátý díl nám zaručeně nemůže přinést nic nového, ale on skutečně přinesl. Hlavním oživením této skomírající série bylo angažování režiséra Stevena Qualeho. Ten ač nemá příliš velké zkušenosti co by režisér, věděl přesně čeho se musí vyvarovat. Nechtěl dopadnout jako jeho předchůdce, jehož film připomínal spíše nevydařenou parodii, než hororový film. Je jasné, že ani zde se to však neobešlo bez řádné dávky černého humoru, ale jinak to ani nešlo. Někteří jistě budou namítat, že některé scény nejsou vůbec originální – jen lehce pozměněné, ale zde vsadil Quale vše na jednu kartu. Tou je co největší brutalita, při které budou praskat kosti a pořádně stříkat krev. I přes nepříliš dokonalé digitální efekty se mu to celkem povedlo. Z jeho díla jsem konečně cítil opět onu ponurou atmosféru, která mi v trojce a čtyřce prostě chyběla. Navíc se nezdráhal diváky nutnou dobu tahat za nos a vy si tak ve skutečnosti nemůžete být vůbec jistí, jak ta či ona postava zemře. 7/10 ()

eraserhead666

Už někde od třetího dílu po příběhové stránce vůbec nic nečekám a každá snaha v této oblasti jde mimo mě. Stejně tomu tak bylo i u tohohle. Vždycky mě jen zajímá, jaképak to vymyslí zajímavá úmrtí a musím říct, že masakr na mostě a skon gymnastky byl velmi příjemným překvapením. Všechno ostatní nic moc. Výběr hereců a hereček mi přišel hodně odfláknutý, nikdo mi ve své roli neseděl. Celý film samozřejmě na můj vkus až moc digitální, ale na to si už asi holt budu muset zvyknout. Takhle na večerní kouknutí zábavné. ()

ARI50

No prostě tahle série nezvratný osud je fascinující jsem nad míru spokojený, a co mně zaskočilo a překvapilo bylo že režiséři tomu dávají větší a větší šťávu masakru no prostě 5 asi nejlepší. Protože tohle bylo něco spadly most a vše kolem něho a jak dokázaly spojit díly bylo parádní, jako kdyby tohle byla jednička a cele se to odstartovalo no prostě mazec, smrt prostě povás půjde ať se děje co se děje, brutalní ve vše ohledech efekty herci vše na jedničku prostě. ()

Beastmaster4

Další únik z pařátů smrti a další porce smrtících překvapení. Rovnice života a smrti je opět narušena, již po páté a tak musí smrt nalézt způsob, jak si vzít, co jí patří. Opět se tak stáváme svědky bizarních úmrtí, ale je to pořád zábavné a originální? Bohužel není! Po páté už je to opravdu moc a je vidět, jak dochází dech nejen scénáristovi, ale i režisérovi. Pětka začíná hodně dobře, několik nešťastných náhod opět uvádějí do pohybu neodvratnou katastrofu, což je jakýsi úvod všech dílů. Nyní se nám počáteční nehoda odehraje na velkém mostě, který se nám rozpadá před očima, respektive před očima Sama (Nicholas D´Agosto). Celá nehoda, pád mostu a smrti s tím způsobené jsou natočené velmi dobře. Úvod tedy naznačuje, že budeme svědky hodně kvalitní záležitosti. Bohužel, nic takové se dít nebude. Až na první smrt, která je opět natočená "pěkně" nechutně mne nic dalšího nevyvedlo z míry a neudivilo. Pořád je to to samé, jako v předchozích dílech, stejný vzorec, stejný příběh, ale tady je vidět značná křečovitost a již zmíněný docházející dech. Herci nejsou moc dobří ani sympatičtí, není tu nic, co by mne nějak dostalo. Za zmínku stojí ještě zajímavý konec, který překvapivě navazuje na první díl série, což je snad jediný originální prvek celého filmu. Brát tenhle díl jako samostatný, aniž bych viděl ty předchozí, dal bych mu asi tři hvězdy, jde o obyčejný průměr 50% - 55%, ale s ohledem na fakt, že jsem viděl díly všechny a tenhle mi tedy nic nového a lepšího nenabídl, jde o lehký podprůměr 45% - 50%. ()

MáŠa

určitě lepší než 4. díl, a jak moc je to horší než třeba 1. díl radši hodnotit nebudu, protože už sem ovlivněný principem zajídání se toho samého. Smrti efektivní, ale že by mě nějaká postava zajímala trochu víc, to asi moc ne ()

JASON_X

Asi nejlepší díl celé série a další člen filmové množiny zvané "béčkový námět s áčkovým zpracováním". A když jsem jedničce a dvojce dal hvězdy čtyři, musím teď jejich počet navýšit. Už scéna na mostě na začátku filmu mě nadchla - jednak mám hrozně rád mosty a tenhle se mi hodně líbil, druhak se mi hodně líbilo trikové zpracování katastrofy a roztomilé krvavé detaily a způsoby smrtí. A v oněch rozličných způsobech smrti je pátý díl určitě nejzábavnější a nejpreciznější z celé (dosud) pentalogie: Gymnastka. Čínský masážní salon. Oční chirurgie... A navíc nečekané a dobré překvapení na závěr, kdy se kruh uzavře... Doufám že jen protentokrát, tenhle díl ve mně opět vyvolal chuť po dalším pokračování... / Hodnocení prvního i druhého dílu jsem mezitím navýšil na plný počet. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání