Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

-bad-mad-wolf-

Oproti sérii Saw má Final Destination tu výhodu, že náhodná úmrtí za libovolných okolností se vymýšlejí lépe, než dokola omílané pastičky. Trojku a čtyřku jsem před pětkou neviděl, jednička byla (hodně) fajn a dvojka dala jasně najevo, že pokračování půjdou cestou nových skupinek na vybití. Pětka sice přináší novotu v podobě možnosti zachránit se zabitím někoho jiného, avšak tenhle prvek je se svou thrillerovou hrou těsně před závěrem spíše na škodu. Ve všech ostatních ohledech film splňuje prakticky vše, co se od slasheru čeká: je v něm houf atraktivních mladistvých, povedené triky i gore scény, není dlouhý a má v sobě dostatek momentů, které na diváka pomrkávají ve vědomí vlastního nadhledu. Že už je základní mustr ojetý jak třicetiletý moskvič a inteligence zúčastněných se rovná zdechlé makrele, to obyčejný divák přežije a fanoušek série s radostí přehlédne. Body navíc za povedený konec. ()

darkrobyk

,,Zlato, to nejsou tuky, ale kozy!" Základní rámec filmu je jasně daný - již popáté únik před smrtí, která se nehodlá vzdát. Tentokrát je naprosto úžasná scéna hromadné smrti na mostě, která na rozdíl od předchozího maskru na stadionu je i velmi dobře trikově zvládnutá. Jistě, občas jsou některé vyhřezlé vnitřnosti zřetelně digitální, avšak v té pekelné smršti snadno přehlédnutelné. Baví mě hra s divákem, kdo bude na řadě a jak. Úvodní titulky tenktokrát jen náznakem napovídají, co budoucí oběti čeká - jejich konec je následně poněkud jiný, než jak si ho člověk představoval. Nejlepší ze všech je asi tanec smrti v tělocvičně. Celkově jde o stále dobrou zábavu, kde si tvůrci vyhráli s detaily - stažené opařené prsty z kůže. Malou třešinkou na dortu je jednohubka na stožáru, větší třešinkou letadlo a tou největší rekapitulace smrtí i z předchozích dílů za zvuků řízné IF YOU WANT BLOOD od AC/DC. ()

Hrabka

Rozhodně lepší než trojka a čtyřka. Bavil jsem se velmi dobře. Úvod na mostě je i přes tu šílenou digitální krev velmi poutavý. Následné smrti stojí za to (vyplatí se počkat si na BRRip, kdo kouká na nějaký CAM nebo TS je idiot). Herci hrají hrozně. Závěr velmi mile potěšil. Protože jsem dal skvělé jedničce 4*, tak zde musím dát o jednu míň. Je to tak na úrovni dvojky, škoda, že se nevymyslelo něco navíc, co by tuto sérii výrazně oživilo. Každopádně je to po předchozích zpackaných dílech milé překvapení. 65% ()

Fiftis

Final Destination 5 nech sa už tvári akokoľvek vierohodne,je už pre mňa len príjemnou bodkou za celou touto ságou o pomstichtivej Smrti.. Efekty padajúceho mostu zrejme pohltili celkový dojem o filme ktorý sa postupne vytráca,čakanie na smrť začína byť po polovici filmu už nudné a otrepané...klišé scénami a dialógmi nabitý scénar a námet už je viac menej za zenitom...Napätia a akcia však nechýbajú,no vzápätí odzbrojujúcie dialógy sa absolútne vymykajú racionalite,dynamika príliš kolísavá a nepresne usadená do dejovej línie (v podstate nič nové u filmoch typu Nezvratný Osud)...Aj napriek tomu,som sa tešil na nové spôsoby nešťastných úmrtí,niektoré slabšie no niektoré sa vydarili... K záveru iba dodám,dobré efekty, povznášajúca atmosféra a skvelý koniec. ()

lamps

Úvod je skvělý a sesuv mostu je technicky i filmařsky naprosto dokonale zvládnutý. Ovšem vyloženě mě udivuje, že se tvůrci se stejným námětem pustili již do pátého pokračování, protože tento díl papouškuje jedničku doslova scénu od scény. Vize- únik před smrtí- pohřeb- přesně seřazená úmrtí- záchrana hlavních hrdinů a nakonec řádně vypiplaná finální scéna, kterou jsem dlouho dopředu očekával. Navíc narozdíl od prvního dílu je nyní příběh až moc rutinní, úmrtí přehnaně vykonstruovaná a chybí tomu ten pravý hororový náboj a moment překvapení, o který se mohl režisér Wang před deseti lety naplno opřít. Pátý Nezvratný osud není špatný horor a v obsáhlém zástupu teen vyvražďovaček si stále drží celkem důstojnou pozici, ale doporučovat ho svým přátelům by mě rozhodně nenapadlo.. 60% ()

JohnnyD

Úvodný masaker na moste a vražda gymnastky sú super, ale zvyšok je ten najhorší generický autopitol. Strašne nesympatický casting, totálne odfláknuté postavy, mdlý vizuál, otrasný akčný záver, no najmä úplne vyčerpaný námet. Final Destination 5 nijako zásadne neposúva ságu vpred. Je to len štvrtý remake jednotky a nečudo, že týmto dielom sága (nateraz) skončila. Ja by som si do ďalšieho dielu poprosil mytológiu o tom, ako môže niekto vyviaznuť z náruče smrti a do sedmičky stelesnenú smrť v čiernej kapucni a s kosou. ()

playboxguest

Pocta předchozím dílům (závěrečné mrknutí autorů pobavilo), která svižně začala, slušně pokračovala a trapně skončila. A všechny tři mnou vyjmenované fáze si tu rozdělte na zhruba půlhodinové segmenty. Tenhle díl je přesně jako ta autodráha z trojky, jenže tahle vás celou dobu poveze jen směrem dolů a to bez větších výmyků. Sice to není zrovna zábava, ale pořád si můžete oddychnout, že se s váma neutrhla a celou jízdu jste přežili ve zdraví, což se o těch nudných, dokola kroužících nascarech, na které jsme dostali lístky předloni, říct nedalo XD. ()

Ketri

Měla už jsem takovou předtuchu, že tomu dám čtyři hvězdičky, ale ne vždy to vyjde. Ale to Bárrtovo oko, to bylo opravdu takové uprrrímné. ()

Pilda17

Nečekaně příjemná změna s pár novými nápady. Smrt je daleko lepší než v předchozím díle. Nápad s mostem mě bavil, režisér Steven Quale si nechal záležet. V každé části je znát ohromný pokrok vpřed. Oproti třetímu a čtvrtému dílu jasný posun. Změna, co nastala v tomto díle mi přišla zajímavá, poněvadž u všech předchozích dílů stejné téma ztrácelo své kouzlo. Tady je nápad "zabij, nebo budeš zabit" další posun a jsem za něj velice rád. Pětkrát koukat na samou zápletku by byl obrovský problém. Dvakrát se to zvládnout dalo, ale dále už nefungovala v žádném směru. Je znát, že se na pátém dílů nešetřilo s financemi. Oproti předchozím dílům jsou efekty daleko lepší a snesitelnější. Hlavně při pádu mostu a smrtích, které nejsou už vyumělkované. Final Destination 5 není průměrná záležitost a dá se srovnávat k prvním dvěma dílům. Závěr je lahůdka a extáze toho, co jsme viděli před tím. Perfektní závěr jsem viděl naposled u prvního dílu, nebo druhého. Každý čeká závěr typický, ale i nadále se ještě stane základní věc. Herecké výkony jsou také klad, vše co se objevilo je daleko lepší, tak že doporučuji. Je mi jasné, že spoustu lidí Final Destination 5 odradí kvůli zpackaným předchozím dílům, ale v tu chvíli uděláte obrovskou chybu. Otázka tedy zní bude pokračování? 8/10 = 80% ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Atmosféra 8/10 Efekty 8/10/// +úvodní i závěrečné tituky patří k těm nejlepším, při některých scénách opět tuhne krev v žilách, rovněž efekty destrukce a smrti jsou úžasné -horší je to se 3D efekty v momentě kdy se nic neděje, stejně tak dějově jsem čekal trochu víc/// Další porce masa z mé oblíbené série. 3D efekty už sice (kromě titulků) nevyrazí dech jako tomu bylo v předešlém dílu. Nicméně komu to nestačilo ve čtyřce, má tu šanci si úžít opět pořádnou porci adrenalinu, napětí a krve. Škoda že si občas tvůrci u některých scén nevyhráli ještě daleko víc. Každopádně závěrečná pointa zvedá tento film do slušného nadprůměru a kdo má nakoukáno, tomu závěr vyrazí dech./// Celkem 68%/// ()

Cappuccino

Nulové napätie, nesympatické postavy a málo originálne úmrtia. Jediné čo skutočne potešilo bol záver odkazujúci na prvý diel série. ()

Foox

Klesající kvality téhle série se konečně zastavily, sice nepřichází s ničím extra s novým, ale přidává dost na brutalitě a momentu překvapení těsně před smrtí a to bohatě stačí. ()

Ruut

Popáté už lehce únavné, i tak zajímavější než předchozí dva díly. předfinální změna v mitologii potěší a závěrečné pointa je opravdu laskomina. Kdyby to bylo poprvé, co vidím tento koncept, asi skáču metr vysoko nad superžánrovou podpásovkou. ()

-OverLord-

Po trapný čtyřce fakt parádní pokračování. Akce a efekty byly dokonalý a nevěděl jsem kam dřív koukat. A konečný rozuzlení pro fandu série docela šok. Zajímavý. :) ()

Allien.9

A kruh se uzavírá. Po trochu laciněji vyhlížející trojce, která disponovala alespoň pěkným úvodem, závěrem a zajímavým nápadem s fotografiemi, a mizerné čtyřce, která disponovala snad jen na nervy lezoucími postavami, přichází velkolepé finále, jehož finále (ne)mile překvapí každého, kdo holduje alespoň prvnímu snímku z roku 2000. Úvodní vize vypadá nečekaně realisticky, jednotlivá úmrtí mají grády (za mě vede gymnastka), výše zmiňované finále nemá chybu a navíc se tu někteří jedinci snaží přežít víc, než jsme byli doposavad zvyklí... Kdyby se měl Eric Heisserer vyřádil i na dalších zdánlivě zabitých sériích, tak bych se vůbec nezlobila.;-) ()

2-Xtreme

Snaha o zmenu je viditeľná. V piatom diely ide skôr o napätie než o zábavu, tak ako tomu bolo už v kultovej jednotke. Pri jednotlivých nástrahách smrti sa dalo napätie až krájať a celé kino zostalo ticho. Oceňujem snahu k návratu ku koreňom série. Ale ruku na srdce... niečo také ako prvý diel už nepríde, ten pocit prekvapenia. Séria Final Destination stavia na tom ako originálne odpraví na svet daľšiu patriu ľudí a nič viac. No a inak tomu nebolo ani teraz s pár odbočkami a príjemným prekvapením na záver. Daľší diel len v takomto duchu. Nezvratnému osudu to takto svedčí viac než humorné poňatie. Palec hore. [Videl v Kine] ()

pornogrind

recyklujeme po páté. Kdyby to neběželo v TV sám bych se do toho nepustil. Tahle série už dávno ztratila svoje kouzlo a to počínaje druhým dílem. Postavy a jejich osudy ( v tomhle filmu ) jsou nezajímavý a lehce zapomenutelný. Příběh se opakuje pořád dokola takže jediný co snímek může nabídnout jsou úmrtí. Někdy celkem povedený, někdy celkem vtipný(nechtěně). Jestli někoho tyhle smrtelný náhody baví, tak prosím. Mě už tohle ale dávno nebere. Bacha teď přijde SPOILER. Tvůrci chtěli být originální a zasadili děj příběhu před první díl téhle série. To se dozvíme až na konci. Tohle ale trošku nevyšlo. Vtipný je že inventář téhle ( už dávno ) zbytečný série Tony Todd by měl mít vzhled jako v prvním díle. Jenže zub času neúprosně hlodá a je jasný že za tu dobu zestárl. Přece jenom první a pátý díl téhle série rozděluje 11 let. ()

Goldbeater

Uf. Po skoro odpadové čtyřce vrací pátý díl sérii aspoň trochu dobré reputace, které ale mohlo být podstatně víc, kdyby někdo na scénáři pořádně zamakal. Prakticky jen budu recyklovat to, co už zde jiní napsali. Pětka přišla se zajímavým nápadem, který ale naprosto zazdila, a proto se víc jak nad lepší průměr nevyhoupne. Aspoň, že scéna s mostem je super, jinak by to taky bylo za dvě hvězdy. Aspoň že se vrátil Tony Todd a i David Koechner byl vhodnou volbou. Některé hlášky či scény by mohli značit i slušnou hororovou komedii. No a teď přijde SPOILER, vyjadřující se k závěru filmu. U filmu Věc: Počátek to bylo namístě, protože by se tvůrci nemohli vyrovnat remakem původní verzi, ale proč zde pátý díl ústí na začátek jedničky, to mi vrtá hlavou. Celkem zbytečné. ()

mzss1

Rozhodně je to nejslabší díl ze série. Největší chybou je fakt, že filmu chybí atmosféra. Atmosféra, která byla v předešlých dílech. Vždy byl cítit závan smrti u jednotlivých postav. Jinač proti filmu nic nemám, ale někdy se film táhl trochu, nějaké zbytečné scény se tu našly. To už konec k záporům. Celkově byl film docela povedenej, začátek velké nehody na mostě byl naprosto perfektní, smrti byly také dobré, nejvíc se mi líbila gymnastická smrt a alternativní závěr v letadle. Tím nedočkavé fanoušky seznamuji s faktem, že tenhle pátý díl předchází jedničku, nebot si to klidně označujte : Nezvratný osud 5 : prequel. Hudba od Briana Tylera je skvělá, úvodní soundtrack "Main title" si furt dokola pouštím. Nakonec hodnotím slušně : 70% = **** ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání