Hurvínek na scéně

všechny plakáty
Loutkový / Rodinný / Animovaný
Česko, 2010, 53 min

Slavné loutky Spejbl a Hurvínek slaví v roce 2010 kulaté výročí (90 let). U příležitosti těchto narozenin přichází do kin speciální představení ve 3D. Poprvé se tak divákům naskýtá příležitost vidět legendárního Hurvínka a jeho přátele na velkých plátnech v celé České republice. Když se řekne Mikuláš, tak si každý představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází anděl s čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali netrpělivě na příchod Mikuláše. Roztržitý pan Spejbl však na nadílku zapomněl, a tak se Hurvínek s Máničkou rozhodnou tuto „nehoráznost“ napravit tím, že se sami hodlají převléci za čerta a Mikuláše a překvapit taťuldu s bábinkou. Bábinka však Spejblovi pozapomenutou událost připomene, a tak si i pan Spejbl musí zajistit převlek čerta… A jak to dopadne, když se čertů sejde více než by mělo? Pohádka plná napětí, ale i písniček a zimních radovánek. A už jste viděli Máničku bruslit? (oficiální text distributora)

Renie42

Pro mě typický příběh o Hurvínkovi, nějak nepřekvapí ani nezklame. Veselý příběh ve vánočním období. ()

blondboss

Hovadina ako remeň. Spejbl a Hurvínek sa opäť vrátili na divadelnú scénu vo vianočnej jednohubke a bolo to také suchopádne, že človek by neveril, ako sa dá pokaziť "kultová" séria. Každopádne stále majú dosť fanúšikov a to je asi podstatné. Ja medzi nich určite nepatrím. 30 % ()

Pute

Asi jsem čekal víc. Bylo to zbytečně moc natáhlé (děj by vydal na max dva 10 minutové večerníčky), kvalita také nic moc (chvílema přesvícené, některé scény rozmazané, v jedné scéně jsou vidět ruce vodiče loutky), navíc od kdy Žeryk mluví? ()

rigby

Záznam divadelního představení není dobré vydávat za film. Ačkoli jsem ho viděl pouze ve 2D, tak vůbec nechápu smysl jeho trojrozměrného zpracování. Jedná se totiž o velmi prostinký příběh s jednoduchými dialogy, které jsou místy jen tlučením prázdné slámy. Vtipy, které se sem tam objeví, jsou notoricky známé a působí trapně svou vyčpělostí. Potěší snad jen upoutávka na film Hurvínek ve filmu, který by mohl zajímavým způsobem oživit tuto pomalu umírající dřevěnou legendu. Necháme se překvapit... ()

perw

Mno stejně , jako u spousty podobných věcí, které jsou úspěšné ve svý kategoriích nebo oborech, nemá cenu z Hurvínka dělat něco co není - např. celovečerák. Mám doma asi 20 vynilů s Hurvínkem a Hurvínek na scéně v 3D se nevyrovnal ani jedné. U mě 30% za snahu. ()

sha.piro

Buď už mě příběhy s Hurvínkem, na kterých jsem jako malý vyrostl (TV Večerníčky, gramodesky, obrázky), přestaly naprosto bavit, nebo už ze svého kouzla tihle "dřeváci" ztratili dobrých 90% Myslím, že to bude asi od každého trochu. Je mi jasné, že ve svých 33 letech nebudu z Hurvínka tolik paf, ale spousta věcí kolem mě překvapivě baví stále - asi nejvíce desky se Skupou. To hodně poukazuje na to, že Hurvínek na scéně není příliš povedený. Dříve byl originální a vtipem jen hýřil. Člověka by navíc přeci mělo bavit především to, co ještě neviděl a neslyšel, než to, co viděl už tolikrát. Ono je to ale asi všude, myslím ta ničivá vlna úpadku české "klasiky" pro děti. Nefungují nové díly Boba a Bobka, nefunguje nový Mach s Šebestovou, nový Čtyřlístek... Ani nové celovečerní pohádky nejsou nic jiného než jen vykrádačky ze starých filmů, nebo bezduché "žvatlalky". Je to škoda. ()

KT_2011

Jako živé divadelní představení vyhoví, jako film nelze. Pokud je pravda, že se původně jednalo o interní zkušební materiál, pak jím měl zůstat, maximálně měl být povýšen na nějaký bonus. Je mi líto, Hurvajze totiž miluju. ()