Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

t.kavan

Film mi připomíná známé scénáře příběhů o vekslácích - člověk co nechce být chudý se rozhodne zbohatnout a jde na to několika cestami. Některé jsou reálné jiné už ne. Prostě člověk co má jednu vidinu - mít peníze a mít se dobře a neřeším zda toho dosáhnu legálně či ne. Zústává zde potom ona morální hodnota dobré vs. zlé. Film celkem komicky ukazuje cestu nahoru a dolů, ale vždy nikam nikdy ne na místě. Czech Made Man je pro mě film ve kterém se mnoho polistopadových podnikatelů dokáže více či méně najít vždyt vlastně o co šlo o to mít se dobře a jak to už se často neřešilo. Jen si myslím, že některé větve mimo hlavní příběh byly zbytečné. Pro mě celkově 70%. ()

Job29

Pěkně zpracovaný film o tom co by každý chtěl. Když pominu drogy a alkohol. Kdo by dneska nechtěl vydělat velkej balík. Jan Budař hraje vždy dobrou roli. Myslím že když člověk za něčím jde, časem toho dosáhne. Ať je to cokoliv. Bylo v tom i dost motivace. Zpracování rádoby gangsterky s prvky podsvětí. Co na to říct. Palec nahoru. ()

andydufrsn

Jan Budař v nezvyklé roli – v roli nelůzra, ale naopak v roli vítěze a machra. Netradiční, ironický pohled na cestu od ničeho ke všemu ()

mfanta

50% - Jedna věc je jasná. Budař umí a dokáže každému filmu pomoci minimálně o deset procent. Zde ho bylo celý film plné plátno, takže jistě zachránil spoustu scén, které by jinak vyzněly trapně. Trochu iritující byl styl vyprávění rádoby zajímavým jazykem. Bohužel, když má člověk něco takového poslouchat hodinu a půl, tak už to ztratí veškrou příchuť komiky a zavání to spíše pokusem o vraždu. Děj filmu je lehce nesourodý, skáče se sem a tam a spíše než k zajímavosti to přidává k zmatenosti. Ale přes všechny tyto výhrady jsem se povětšinou bavil sledováním realizace amerického snu prostřednictvím zlatých českých ručiček. ()

honza.g

Trochu jsem nechápal, na koho je ten film cílen. Já to viděl jako karikaturu rychlokvašených púodnikatelů 90.let. Já v tom světě nežil a nežiji, takže nevím, co vše bylo/je možné. Asi se to všechno někdy někomu stalo, jen si myslím, že ne tak vyostřeně a určitě ne jednomu člověku. Ale kdo ví.. Jako celek mi to přišlo naprosto šílené, ale nedokázal jsem se odtrhnout a zajímal mne i konec. ()

emik

Prostě přelomový film, který stojí za to. Komu se to nelíbí ať si prdel políbí, protože tenhle film ztvárnil dokonale dobu co byla, jaká byla a proč byla. Za mě 100% ()

Lord_Peltier

Proč ne. Je potřeba točit filmy, ze kterých ten nemorální hnus jen stříká. Neskutečně mě tento snímek rozhodil svojí přímočarostí, jak to tam Budař pošle a třeba se z toho poserte. Paní Brožová občas trochu haprovala ale v ději se to ztrácelo...Snímek se mi "líbil" čtverka jen to fikne. ()

somacit

Jako low budgetový debut mladého kluka je to úplně neskutečné, a navíc je natočený podle skutečného příběhu. Člověk celou dobu žasne, co ještě bude, diví se, jak to dokázali natočit (např. scény v Asii) a je napnutý, jak to dopadne. A mezi tím se některým absurditám musí smát. Strašně moc s filmem dělá hlavní hrdina v podání Jana Budaře. Jsem moc ráda, že někdo dokáže natočit něco úplně jiného, než na co je český člověk zvyklý. ()

Vestor

Trochu hollywoodská pohádka v českém stylu, ale stejně to má něco do sebe. Objevuje se tady i kupa známých herců. Plus to Budař táhne svým výkonem. ()

Cudlimil

Šanghaj je vlastně trochu jako Beroun a Noha... Co je to tady za smrad?  // Film zajímavě sestříhaný, a protože jsem taky vysazenej na malý brunetky ve vaně, pustil jsem si ho už aspoň čtyřikrát. // Prostě talent. Ale spíš taková vychcanost. // Vedli jsme diskusi s manželkou, jestli to paní  Brožová hrála nebo to bylo ze života? // "Vrať se do hrobu Čáp" konečně nehraje pitomce. // Mně z toho vychází 5 hvězdiček zcela zaslouženě. ()