Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Milo384

Příběh o chlápkovi, který vždy svou vyčůraností, pílí a štěstím k penězům přišel. Někdy byl nahoře a někdy zase dole, ale nic ho nezastavilo získat další peníze. Forma vyprávění vzpomínek se mně líbila. Příběh byl zajímaví a vtipný. J. Budař hlavního hrdinu ztvárnil dost dobře, prostě se hodil na sebejistého blbečka, který si může vše koupit. Film jsem po dlouhé době viděl po druhé a bavilo mně to. ()

Nick321

Drama komedie o chlápkovi, co se už v dětství rozhodl, že prostě bude bohatý a způsobů jak toho lze dosáhnout zkouší co nejvíc . "S poctivostí leda pojdeš". A tak se stane kasařem, profi žebrákem, hajzlbábou, gigolem, ředitelem čínské sklářské firmy, a seznam pokračuje , dokud nekápne na to, z čeho skutečně tečou prachy a že nemusí dělat kdekomu otroka. "Já jsem v podstatě nikdy nic nevymyslel, já jsem vždycky něco zkopčil, ale já to vždycky zkopčil tak, že jsem nakonec přechcal i toho, co to vymyslel". :-D Budařovy pokusy o humor jsou pravda slabší , ale i tak udělím filmu 5* ()

Sa.sa

Zajímavý film o 1 herci a minulosti... Njn tak to se vydělává a "žije"... No až na ty buzíky, drogy, šílenosti, ale i to k životu patří... Nakonec dobrý film s divným koncem... ()

Frood odpad!

Odpad dávám jen počinům, u kterých se mi od první minuty chce zvracet a většinou do půlhodiny znechuceně vypínám. Toto je přesně ten případ. ()

Herbert007

Budař fenomenální; kamera, střih a celkové režijní pojetí výtečné, scénář místy trošku zakulhá... ale celkové vyznění je vysoce nadstandardní a takové "nečeské". Jsem docela zvědav jak Czech Made Mana přijme mainstreamové české publikum, přece jsme národ ve kterém se většinou úspěch neodpouští a téma filmu je v tomhle minimálně kontroverzní. Ale Czech Made Manovi bych úspěch přál... a velkej voe :o) ()

jendajan

Slušný a hlavně na české poměry zajímavý film. Budař předvedl vcelku solidní herecký výkon. Byli jsme v kině ve čtyřech a dvěma se líbil a dvěma naprosto nelíbil a tak to prostě bude. Není to film pro každého, ale podle mne se na to koukat rozhodně dalo, rozhodně to není nudný jako někjteré americké komedie, které jdou v kinech proti tomu. Dal bych tak 70 % ()

Alex..

Český film co mě za posledních několik let opravdu zaujal..opravdu jsem se pobavil a nebýt hodně špatného konce filmu, tak dávám za 5...doporučuji pro všechny co se chtějí pobavit .. ()

Elder

Tedy musim priznat, ze po velmi dlouhe dobe cesky film, ktery se mi libil. Inspirace a vykradacka Guye Ritchieho (a trochu i Martina Scorsese) je zde sice citit za kazdou bankovkou, ale ani to moc nevadi. Velmi positivne me prekvapila celkova postprodukce, ktera je podle meho temer na svetove urovni. Posledni veta (ta po titulcich) v podstate dela cely film. Tak jedine co bych vytkl, jsou pomerne nemastne neslane herecke vykony a obcas urcita polochost ve vyprave. Celkove palce nahoru ()

creTin

Jako jo, vole, je to fajn ... jako že ty prachy jsou fajn ... a jako že taky úplně tak fajn nejsou ... ale ne, nechci předbíhat. Jenom stačí nebejt blbej a uvědomit si, že na to člověk má čumět jako blbej ... protože pak to je vole jako fajn jízda, jó. ()

nicky.2000 odpad!

Možná je to mým odporem k hovorům, které v každé větě obashují 10x slovo "vole", ale tenhle film jsem skutečně nestrávila. Toto dílko mě neoslovilo a dle mého názoru je jen dalším hřebíčkem do rakve upadající české kinematografie. ()

lenny71

Naprostý nesmysl. Seděla jsem v kině a jen čekala, kdy už to konečně skončí. Nevím jak vás, ale mě opravdu nebaví poslouchat za každým druhým slovem "vole". Tu jednu hvězdičku dávám snad za střih, ten se povedl. ()

kugl

Dramatická komedie a jednom klasickym českym vyčůránkovi. Budař tenhle film hodně pozvedá, jinak ten způsob, jakým je natočenej by bez něj moc lidí asi neoslovil. Dobrá volba produkce a nakonec jsem se i dost dobře bavil. ()

KristovaNoha

Nevídáno! Tak propastný rozdíl mezi formou a obsahem. Ve prospěch formy v tomto případě. Koukat, pobavit se a moc o tom nepřemýšlet. Toť recept ke shlédnutí tohoto filmu. ()

P/\/EL

Jana Budaře nemusim už ňákej ten pátek jako takovýho (páč se začne všude cpát, cpou ho...), cokoliv, kdekoliv, tady je to teda hardcore, neřikám, že se takhle nevyjdařuje v Čechách každej druhej :) (a navíc takový nechutný lidi, exvexláci to tady v Čechách fakt dneska říděj :), ale tady to působí dost vyumělkovaně, vlastně celá tahle (docela hypovaná) záležitost je taková (chápu, že šlo spíš o téma, ale film stojí za...), efektní vizuál by třeba ani moc neva (jízda kamery, různý efektnosti, někdy zbytečnej pohyb, jindy nudně statický, ale tyhle barvy, to se prostě nedá, jasně, chápu, že tomu chtěli dát jednotu, chtěli to nějak ozvláštnit, někdy to neva, ale interiéry jsou děsná ateliérovitost......nedá se to....), pak ty zvukový efekty, když se kamera k něčemu přibližuje a tak vůbec (znám ale spoustu věcí, kde to sedí, nevadí, funguje...), hrozně klipo, trailero-klišoidní, někdy jsou záběry tak pitomě z úhlu, prostě mi to nevyhovovalo (ty vychytávky napodobit docela umí, ale nepoužívá je ve správnej čas), né, problém je, že film je neskutečně nezábavný a nudný, pár okamžiků by se tam našlo, scénář?! Tak vychází z toho skutečného lehce sebevědomého, ale ve skutečnosti docela nezajímavého člověka, antihrdinové mi neva, ale tenhle je fakt příliš......nenene, málo gagů, blbá hudba a prostě...nene..nefandim......chtěl jsem říct, že mě vizuální věci dost zajmaj, ale tohle jsou klišé, dnešní člověk to všecko zná, skoro nikoho to už nemůže ohromit, vůbec nehraju na to, že to je české.......tomu nepřipadá nic, ikdyž jasně uznávám, že tohle značí jisté menší schopnosti....ale, když já bych raději lepší filmy :) nevim, podívám se na to jeho Piko, to bude třeba lepší.......jako chápu, že chce někdo točit filmy a pár lidem se to i líbí, ale mě né, je to fakt děsně nudný, to, že tam trapčí Čtvrníček je mi fuk (televizního starýho dobrýho Čt. mám rád, ale ve filmech z posl. doby mi vůbec nesedí, takový to o těch rybách, děs...), k dalším se nemá cenu vyjadřovat, je to těžce o ničem.....přitom zajmavějších příběhů (všelijakejch leváren, podvodníků) kolem nás (u nás se dělo věcí, teda né moc, ale....tak z nepatrný věci se dá udělat....ikdyž...)...jo, nuda, přesně, taky jsem měl pocit, že se to snaží natahovat, co jen to jde, když nemaj dobrej scénář, nemaj dost detajlů, nejsou schopný vytvořit něco složitějšího, komplexnějšího.....nemůžu si pomoc, film se tváří jako zábava, spousta lidí to řiká a pak....nic...nuda..nuda...něco maličko....nuda..nuda__PS: to že to lidem imponuje, nedivim se, jak jinak se dostat nahoru, když nic neumíte, nebo umíte, ale v Čechách jsou poměry takový, jaký jsou, nebo umíte něco, co.....neni uplně to...no......no, chápu tyhle český vlastnosti, těch filmů a skvělejch komedií o tomhle ale už bylo...... ()

Darken01

Jako první věc asi hend v polovině filmu mě napadlo novodobý český švejk, aneb film o tom co češi zvládají asi nejlíp, nicméně film mámnohem hlubší smysl, morálku...je toho mnohem víc co může nabídnout.Nicméně dvě věci patří určitě vyzdvihnout a to kamera a výkon Jana Budaře.Ano je to de facto film postavený na jednom člověku, ale tak osobitém, tvůrčím a vlastně - jiném takže kdo jiný než práve p.Budař. Pro mě za 4 z 5 a jasnej adept na Českýho Lva 2011 v několika kategoriích. ()

hyperfucker

Jako mě to přišli nic moc hlavně nic nového na tohle téma prachy samota práce o tom už bylo plno filmů takže 2 hvězdy za snahu... ()

partiovka

Nejlepší role Kateřiny Brožové ever. Clockwork Fucking Orange po česku. K dokonalosti chyběl jen full frontal od Veroniky Hong. ()