Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

Protentoucel

Je to super film a jako prequel k Ip Manovi s Donnie Yenem, je skvělý, jen by se slušelo, přidat do žánru ještě slovo ROMANTICKÝ, když je to z poloviny o vztazích a lásce, jak nějaká telenovela. Neříkám, že je to tam špatné nějak přehnaně, jen bych to chtěl vědět dříve, že to tam je, než se na to začnu dívat, abych se na to psychicky připravil. Za to bohužel z mé strany hodnocení klesá. Takže hvězdičku dolů za zbytečnou a přehnaně do popředí cpanou romantiku (o které by to podle mého být nemělo, myslel jsem, že to bude o tom, jak se Ip Man dostal k Wing Chung, o jeho životě v začátcích atp., což bylo jen z poloviny a spíš to působilo až moc smyšleně) a hvězdička dolů za přehnané prvky v boji a popírání fyzikálních zákonů (hlavně gravitace), jako ve starých kung fu filmech (to už by si na dnešní dobu mohli odpustit, ve filmu o jednom z nejlepších mistrech a učitelích, nepůsobí to seriózně a v celku to snižuje věrohodnost), což tedy ve výsledku skutečnému Wing Chung dost ubírá na půvabu a lehce ho to ztrapňuje ve skutečném světě. ()