Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

Maniik88

Tretí diel je dosť odlišný oproti prvým dvom. Dôraz sa v ňom kladie viac na príbeh a menej na bitky, čo môže byť aj trochu na škodu. Niektorí herci sa recyklovali a hrali úplne iné role ako v prvých dvoch. Mne sa osobne najviac páčila jednotka, no ani trojka sa nenechala zahanbiť, ponúkla tiež pár skvelých súbojov, slušný dej a príjemné prostredie začiatku 20. storočia. ()

Zombiepod

Pomerne zbytočný prológ, ktorý toho zas až tak veľa nepovie, dokonca mi v niektorých scénach dosť unikali spojitosti s predošlými dielmi. Natočené pomerne rovnako, bojové scény znova úchvatné, ale chýbala tomu akási iskra (možno preto, lebo to proste nebol Yen). Príbehovo sa Yip Man Chinchyun skôr ponáša viac na priamočiare čínske rubačky ako životopis a vzostup nesmrteľného majstra, čo bola ohromná škoda. Uprednostňujem radšej spoluprácu Yip - Yen, ktorí dokázali zapôsobiť aj na emócie a pritom nezanedbávali tradičné prvky žánru kung-fu. ()

biergof odpad!

Yip Man jak se zdá dosáhl statusu, kdy je vše dovoleno, hlavně když má pokračování a potřetí výletem do minulosti. Zde zjistíme, že jeho bratr je odmalička asimilovaný Japonský agent, v dospělosti NINJA!!!!! Takže finále je plné NINJA, katany, kukly atd...což by nebylo špatné...ale je. ()

TornadoETA

Čekal jsem víc ... jakmile se začně lítat vzduchem a dávat rány silou superhrdiny, tak kvalita jde dolu, kort po dvou dílech jež se snažili vypadat realisticky. ()

Jaromír

Bčkový příběh, který mě zklamal (místy jsem se i nudil), ale akční scény byly pěkné. Celkově nic vyjímečného. Znovu se na film podívám jen proto, že sám trénuji Wing Tsun. Na filmu se mi hodně líbil jen mistr Yip Chun (stařík v obchodě) to je opravdový klasik, jeho bojový styl je úžasný a rád se na danou scénu několikrát podívám znovu. ()

Ernie_13

Nie tak podarené ako predchádzajúce dva filmy s Donnie Yen v roli Yip Man-a, ale určite stojí za pozretie. Bojové scény na slušnej úrovni určite nenudili. Čo je zaujimavé je, že v poslednej dobe je filmov o sifu Yip Man-ovi ako húb po daždi. Akoby z neho chceli urobiť svojho čínskeho Supermana. Udalosti z tohto príbehu mi prišli až neuveriteľné a dosť by ma zaujímalo, čo bola biografia a čo fikcia. ()

Themilhaus

Musím tedy uznat, že bez Donnieho Yena už to nebylo ono ale i tak to byl další velmi zdařilí kousek Ip mana :)... Opět nechybělo plno bojových scén, a to ani klasická scéna, která bývá zvykem v každém dílu, kdy Ip man je sám proti celé bandě a všechny je vybije :D..Tomuhle dílu musím teda vytknout, že příběh už nebyl tak duchaplný a napínaví jak tomu bylo u předešlých dílů. Ale i přesto si myslím že to bylo docela povedené zakončení Ip mana :) a dávám 4 hvězdy :) ()

anyonecek

Podle mě to nemá s filmama Ip man nic společného, tak nechápu, proč je to tu slovensky nazvané Ip Man 3, když 3. má teprve vyjít. No každopádně další bojovka s Ip Manem, škoda že zde opět neztvárnil hlavní roli Donnie Yen, který je už tak nějak osvědčený, ale tenhle mladý klučina to zvládl taky dobře. Něco málo film napovědel o minulosti Ip Mana, takže já myslím, že se film zadařil a u mě si vybojoval 80%. Tyhle filmy já prostě miluju s timhle bojovým uměním. ()

Brano

Toto ja vôbec nepovažujem za tretie pokračovanie, ale iba za chabý pokus, ako zarobiť na mene svojich predchodcov. Teším sa na skutočné pokračovanie a dúfam, že znova uvidíme výborného Donnie Yena. ()

helrohir

Tretí Ip Man ma už neupútal tak ako prvé dva trháky s Donniem. Na vine pri tom nie je neúčasť spomínaného borca, ale skôr silený príbeh v zmysle "nájsť nepriateľa za každú cenu". Tým pádom akýsi japonskí záporáci, ktorých vo filme vidíme len pár krát, nemôžu byť považovaný za adekvátnu náhradu okupantov z WW2 alebo arogantných britských obchodníkov a boxera z prvých dvoch filmov. Perfektne nasnímané súboje sú však opäť highlightom celého filmu a aspoň kvôli nim sa film oplatí pozrieť. 60%. ()

subic

Děj začíná v roce 1905, kdy je malý IP Man ve svých 12i letech přijat do učení velkého mistra Chan Wah Chuna, do školy Jung Čchun, který už v roce 1906 náhle umírá. IP Man zdokonaloval umění Wing Chun i po smrti svého mistra. Mistra Chan Wah Chuna si krátce zahrál Sammo Hung Kam-Bo. V roce 1915 jde IP Man studovat do Hong Kongu na britskou Univerzitu Sv.Štěpána. A protože tu chybí velmi charismatický Donnie Yen, tak se z toho stal v podstatě jen nadprůměrný kung-fu film, který se místy dost táhne. A nebýt závěrečné mlátičky, tak by to na 4 frčky nebylo. 70% ()

Nathaniell

Ano: Takhle má vypadat životopisný film o panu Ipovi. Nenechte se mást tou vytentěnou trilogií, kde má první díl větší hodnocení než tento film. Lidi jsou blbí, plus hodnotí životopisný film a nevědí fakta. Běžné. To ale asi občas dělá každý. Jenže tady se tvůrci strefili do černého. Obsazení, dialogy, příběh (reálný), akční scény a dokonce i hudba... není co vyčíst. Jako celek film možná nepůsobí nijak extra svižně, ale je snad někdo, kdo by chtěl nucenou svižnost u životopisného filmu? Možná ano, ale nejsem jedním z nich. 5* ()

SirTraged

Nemůžu dát 4, protože by to nebylo fér vůči 2. dílu, kterému jsem je dal. Nebylo to špatné, ale něco mi tu bohužel chybělo. Kdybych viděl tento díle dříve než 2 předešlé, možná bych hodnotil jinak :) ted to vidim na 65% ()

yatan

Pekne natocene, efektne zahrate, ale stale len velmi prizemne akcne divadielko. V ziadnom pripade sa nejedna o originalny pribeh, skor o wannabe serious no zial - nevydalo..Kamera je velmi pekna, hudba dramaticka, ale motivy su velmi slabe a preto sa da len velmi tazko uverit tejto len dalsej azijskej "legende". 6/10 ()