Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

strikeman

Kvality základní trilogie tento snímek nedosahuje zejména v akční rovině. Souboje v podání charismatického Donnieho Yena jsou přece jen o level výše. Příběhově jde v podstatě stále o totéž, ale ruku na srdce, je děj ve filmech tohoto typu pro diváka to nejdůležitější? :-) 69% ()

Al44...

O třídu slabší než předchozí dva díly, ale přesto poctivá a zábavná podívaná od začátku do konce. Akorát už z toho bohužel nemám takový ten obdivný "wau" pocit a hlavně - chybí tu opravdu charismatický záporňák. Nový herec představujícího postavu Ip Mana se sice podobá tomu původnímu, ale je škoda, že se autoři (když už se jedná o prequel k předchozím dvou dílům) nezaměřili více na jeho mládí a výchovu. ()

Castielo

Dějové slabší, občas trošku nudnější momenty, ale boje to 100% vynahradili! 4* jen protože patří do skvělé série filmů o wing chun a Ip Manovi:-) ()

PEZ

Tak vzhladom na to, ze Ip Man 1 a Ip Man 2 boli natocene v rokoch 2008 a 2010 a tento kvazi treti diel bol natoceny tiez este v roku 2010, navyse v uplne inej zostave (i ked niektori herci ostali, akurat hraju ine postavy), moje obavy boli znacne. Milo ma prekvapilo, ze som sa mylil. Je sice pravda, ze az taku silu tento pribeh nema (a aj Donnie Yen chyba), ale je to stale dobry kung-fu film. Zameriava sa na vyrastanie Ip Mana (takze je to prequel), jeho pociatocny trening a jeho cestu k svojej buducej zene. Pridanie japoncov do pribeho je trosku nasilu (mam pocit, ze to bolo spravene len pre dramatizaciu deja) a aj jeho buduca zena sa sprava dost odlisne od predchadzajucich dielov (i ked to nemusi byt vzdialene od reality, predsalen obdobie prosperity vystriedala vojna). Na druhu stranu pribeh zaujme a aj napriek istym skratkam pekne odsypa a je popretkavany opat skvelymi wing chun subojmi (tentokrat su tu pridane aj prvky z inych bojovych umeni). Prave presvedcivi herci a skvela choreografia to posuva k stvrtej hviezdicke. Spokojnost. ()

kuces

Předchozím dílům tento film nedělá určitě hambu, chtělo by to trošku víc boje a předefším finále v docích víc okořenit pěkným soubojem. ()

jacko

akcni sceny a choreografie dobre, ale postavy (herci) prilis nezaujmou (romanticka linka), aby si k nim divak vybudoval vztah...ve srovnani s predchozimi dvema snimky o Yip Manovi (Donnie Jen) je tento bohuzel nejslabsi...3,5* ()

Kadas97

Film z minulosti majstra Ipa, keď ešte nebol Ip...vlatne majster. O perfektných kung fu scénach tu ani nebudem hovoriť. Ip Man je pre mňa najlepšia kung-fu séria čo poznám a ak budú ďalšie pokračovania budem len rád. 9 z 10 ()

tranquill

Škoda, neprospěchu věci se tentokrát zavedlo více gymnastiky ala Jackie Chan a trochu se i létalo, proto hodnotím níže. ()

zberatel

Mierne rozporuplne veci ohladne niektorych udalosti ako je vyuka a tak, ale inak solidny "uvod" k ip manovi donnieho yena a mlady sa aj podoba :-)) ()

Tamten

Dobré souboje, které působí poměrně věrohodně a jsou hezky dynamické. Příběh neurazí, ale ani příliš do děje nevtáhne. ()

messi@h

Bohužel zklamání. Jsem zvyklý vypínat při kung-fu filmech mozek, ale i tak mi vadil závěr s pointou sakra přitaženou za vlasy (pašování dětí a jeho účel - nebyl to náhodou vtip?). Taky mi vadilo, že si prequel nedal vůbec žádnou práci, aby navazoval (nebo předvazoval?) na první dva filmy o IP Manovi. Takže zatímco Donnie Yen se ze začátku hodně bránil tomu učit Wing-Chun, Sammo Hung ho touží učit už od mala. Zatímco Donnie Yen měl bratra - obchodníka, který byl charakterní a neměl o kung-fu ponětí, tady je to... jinak, nechci-li spoilerovat. A jak napsal Pumiiix - Ip Man je jen jeden - Donnie Yen. ()

patushik

Jak už tu někdo napsal, Ip man je jen jeden! A je jím Donnie Yen. Tohle určitě propadák není, ale pokud budete srovnávat s originálním Ip Manem, tak tenhle hodně zaostává. 65% ()

Franc1s

Napřed jsem čekal, jakože uzavření trilogie,ale no to bylo všechno jinak. Ale vubec mi to nevadilo, není to sice tak mrazivé a silné jako předešlé dva díly od Wilson Yipa,ale i tak jsem se naramne bavil s byla to super podívaná. I na tech pár "prázdných" míst.8/10 ()

Likan7

Uznávám, Zrození legendy je o třídu lepší a hlavně stravitelnější než plochý a nutný Final fight. Raději se dívám na mladého, ještě nevyzrálého a nedokonalého Ip Mana, než starce, který má pro všechno moudro a ví všechno nejlépe. Prostě mi tohle sedlo více a to i díky Dennisu To, který je v hlavní roli téměř srovnatelný s Donniem Yenem. Velký twist před koncem se mi už sice nepozdával, ale jako výlet do staré Číny to funguje dobře. ()

bearmeedek

IP-série opravdu dovede pokaždé něčím překvapit. Od prequelu jsem očekával spíš slabý odvar. Bohudík to byl omyl. Kupodivu je zde i romantika, která vychází právě z těch mladých let. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Pôvodne som si myslel, že som tento film videl ale asi nie, tak nejako som to počítal za druhý film, ktorý som videl. Nevadí aj tak je to príjemné pokračovanie, teda prequel. Príbeh začína v roku 1905, keď je Ip ešte malý a tak sa dozvedáme ako sa dostal ku Kung Fu a tiež ako spoznal svoju manželku. Herec, ktorý v predchádzajúcich filmoch hraje vedľajšiu úlohu tu hraje hlavnú postavu. Máme tú istú kvalitu čo aj v predchádzajúcom filme. Za mňa je to prequel, ktorý sa oplatí vidieť. Je tu tiež dostatok akcie a tak sa nikto nudiť nebude. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

kihsleek

Legend is Born určitě není špatný dokument o mládí Bruce Leeova učitele. Takový ten historický pseudodokument, jaké jsou dělané třeba pro HBO (i když kvality například Pacificu zdaleka nedosahuje), okořeněný nadstandartní kvalitou akčních scén. Kdyby tak byl prezentován, měl by automaticky 5*. Bohužel je prezentován jako akční film, a jako takový tou kabelovkou nechutně smrdí. ()