Ip Man: Zrození legendy

• Hongkong Ye wen qian chuan (více)

Mestečko Fošan, Čína, píše sa rok 1905. Talentovaný mladík Ip Man (Yu-Hang To) navštevuje školu majstra bojových umení Chana Wah-Shuna (Sammo Hung Kam-Bo), ktorý ho zasväcuje do základov bojovej techniky Wing Chun. Po majstrovej nečakanej smrti sa vedenia školy ujme Ng Chung-Sok (Biao Yuen), ktorý Ipovi pomôže zdokonaliť sa. O niekoľko rokov neskôr sa mladý Ip Man presťahuje do Hongkongu, kde sa spriatelí so starým majstrom Leung-Bikom (Ip Chun), ktorý ho priučí ďalším aspektom der umenia Wing Chun. Rozhodujúca pre Ipov ďalší osud je však konfrontácia a jeho adoptívnym bratom Ipom Tin-Chim (Siu-Wong Fan). Ten totiž skrýva obrovské tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť celú krajinu! (oficiální text distributora)

Dohaja

Film, ktorý vznikol tak nezávisle v tieni svojich epických predchodcov. Ale nič to, film si udržiava svoju úroveň a rozhodne stojí za pozretie. Dostaneme sa na začiatok 20. storočia, dozvieme sa niečo o jeho detstve, štúdium v HK, zdokonalenie sa vo wing chun, konfrontácia dvoch svetov západ/východ. V koniec koncov som spokojný. ()

Fauxx

ze vsech tri dilu se mi tento libil nejmin... at uz soubojema tak i reziji, je proste videt, ze z tohohle filmu chteli vyzdimat co nejvic... a jak uz tady psal - Pumiiix, tak Ip Man je jen jeden – Donnie Yen! jinak jsem rad, ze jsem videl ve filmu nejstarsiho a nejblizsiho sifu od Yip Mana ()

vander19

Posledná časť trojdielnej ságy sa venuje dosť haluzne Ip Manovej mladosti. Zobrazuje jeho vyrastanie, štúdiu v Hong Kongu a hlavne štúdium Wing Chu. Je pravda, že táto posledná časť trilógie nie je tak kvalitná ako predchádzajúce, ale poteší. Hlavne vizuálne to už nie je tak pestré a príbehovo dosť rozhárané. Po skončení som premýšľal, že koľko z toho čo je zobrazené je pravda a čo len výmysel scenáristov. ()

Rozjimatel

Ip Man 3? Robíte si srandu? Tento film nemá s vynikajúcou filmovou sériou o Ip Manovi nič spoločné. Iný režisér, iný hlavný predstaviteľ (trochu podobný, ale nie tak charizmatický ako Donnie Yen), ale hlavne kvalita je úplne niekde inde. Súboje nie sú zlé, no na choreografiu spomínanej série sa nechytajú. Najväčší problém je ale scenár a dialógy, obe pôsobia značne naivne. Akoby to chcelo byť za každú cenu vtipné, niečo ako filmy Jackieho Chana a pritom to chce byť zároveň aj životopisná dráma, lenže tá dramatická linka pôsobí často nechcene úsmevne. Zdá sa, že sa niekto chcel priživiť na úspechu skvelého Ip Mana. Mimochodom, to si fakt všetci tí používatelia ČSFD nevšimli, že toto NIE JE tretie pokračovanie Ip Mana, ale len nejaký bezvýznamný parazit? ()

Bucounit

Mladý Ip Man nemá síce toľko charizmi ako Donnie Yen ale to je asi jediná výčitka ktorá ma napadá, oproti starším bratom má tento určite lepší scenár, vykreslenie postáv a ich vzájomne vzťahy a tragédie, bitky su v porovnatelnej kvalite a strihu takže každému by som tento mierne odlišný pohľad na legendu bojového umenia vrelo odporúčil. ()

Phorbo

Byť první dva Yip Manové byli skvělí tak tento prequel (který se teda nějak ... vlastně vůbec neslučuje s dvěma přechozími díly) to kazí na plné čáře... nebál bych se ani těch dvou hvězdiček. Tady je jasné že je to už čistě jenom akčňák ve kterém hraje Mana někdo jiný než Donnie Yen, mistr hong hraje někoho jiného a Jin hraje Manova nevlastního bráchu... Man si veme ženskou a má sní kvanta děcek o kterých v prvních dvou dílech není ani zmínka... první půlka je řekněme dobrá... tam je vidět aspon nějaké wing chun... ale v druhé polovici je to jenom o scénáři (tedy nicmoc scénáři) a někde to fakticky zachází docela daleko... tři hvězdice opravdu jenom za to ze se na wing chun dívá pěkně a je to o Manu Yipovi... ... edit po druhém dni co jsem to shlídnul. dávám jen 2*, vic si to nezaslouží ()

Marys

Trošičku síce oproti prvým dvom zaostáva prequel v istých veciach. Vieme, kam film musí vyústiť a pomaly sa k tomu dopracovávame. No za tú poslednú štvrťhodinovú bitku s ninjami dávam také isté hodnotenie, ako u prvých dvoch dielov. ()

Movie Gourmet

Docela to ušlo, ale upřímně... Chyběl mi tu chyběl Donnie Yen a za chvíli už možná ani nebudu vědět o čem to bylo. Ze 3 filmů o Ip Manovi, co jsem viděl, je tento tím nejslabším. Verdikt: 2* a 60 %. ()

Thehellion

Přiznám se, že jsem se toho trochu bál, přeci jenom Ip man bez Donnieho Yena? No ale jak jinak zmapovat jeho mládí..:-) Po většinu filmu jsem byl mile překvapen, film je velmi dobrý, bohužel na konci přehnaný amerikanismus, který se do tohoto filmu nehodí. Ale většina díla má tu filozofii a atmosféru, která byla tak strašně silná v Ip manovi a která mi trochu chyběla v Ip manovi 2..i když toto je jiný film a nemá s tamtou sérií vlastně jakoby nic společného, pokud vím..každopádně podařené, 4 hvězdy....................:-) ()

Saur.us

Yip man začíná a po slabší dvojce se role ujal Herman You, nahnal do děje spoustu tváří známých z předešlých dílů a ukázal nám, jak Man začal mlátit Brity, Japonce a vlastně všechny...opět choreografie perfektní ale tentokrát i scénář doznal zvýšení kvalit. ()

fr3ak

Docela zajímavý přírůstek do série, kterému se podařilo udržet už tak vysoko nastavenou laťku a nemusel na to jít akčním směrem, ale špíše příklonem k romantice a daří se mu to moc dobře. Pokud jste ještě neviděli žádný film ze série o Ip Manovi, tak doporučuji tehle film zhlédnou jako první. ()

dodo24

Akýsi prológ k predchádzajúcim častiam je scenáristicky naslabší a najmenej dôveryhodný, pričom úroveň predchádzajúcich filmov klesla aj pri hereckých výkonoch a hudbe. Za zlé riešenie považujem aj to, že sa tu objavili herci z minulých častí avšak stvárňovali iné postavy, čo na mňa pôsobilo chaoticky, avšak veľmi ma potešil IP CHUN. A samozrejme najdôležitejšie : Donnie Yen je pravý Ip Man! ()

drankeryth

Tak tento film o Ip Manovi bol pre mna najslabsi, pretoze sa dej vacsinou sustredoval okolo dialogov, ktore obcas vo mne vyvolavali nudu. Ale ked sa dostavil cas pre pastne suboje, tak to uz stalo za pozretie. Mlady Ip Man bol zrucny, ale ani jeho protivnici neboli k zahodeniu zo svojim bojovym umenim. Lenze tych bojov tam nebolo zas tak vela, co je len skoda. Chcelo to sa s tym viac pohrat a bolo by z toho urcite omnoho lepsi film, aky som mal moznost vidiet v tejto podobe. ()

Luk Skywalker

Neviděl jsem Ip Man ani dvojku, neboť to hodlám sledovat chronologicky. Film na mě velmi zapůsobil a přitom to není kdovíjak originální námět, ale příběh si celkem poklidně plyne sem tam nějaký souboj a najednou končíme několika dramatickými souboji - působí to oproti většině filmové produkce jinak. Kromě konce, kde není vysvětleno, kde se ztratila dáma, která "má" srdce hlavního hrdiny, velmi dobrý film. ()

Evander

Yip Man je spíše slabší záležitost, která nesplnila má očekávání. Být mi o 15 nebo 20 let méně asi bych hltal alespoň bojové scény, ale takto jsem to spíše jen "z povinnosti" dokoukal... ()

RedDuck

Život Ip mana se stal zřejmě dobrým prodejním artiklem. Jednička byla oproti konkurenci zajímavá jakousi důvěryhodností a snahou o realističnost. Oproti tomu je toto klasickým akčním filmem. Velkým problémem je i příběh, jehož zápletka a rozuzlení jsou choré. Mohlo se tu taky víc stříhat, některé pasáže byly jak z Rodinných pout. Přesto v celkovém pohledu je to zábavný film, minimálně pro ty co se zajímají o Wing chun. ()

P.J.2

O tridu horsi nez Donnieova trilogie uz jen kvuli faktu ze nikdo ze zde pritomnych krome Sammo Hunga nedosahuje Charizmatu Yenovych filmu. ()

Rathalos

Snaha rezisera asi bolo nadviazat na uspesnu trilogiu s Donnie Yenom,ale podla mna sa to nejako nepodarilo,nebolo to zle,ale nieco tomu urcite chybalo,moje hodnotenie su tri hviezdicky,viac dat nemozem...:-) ()