Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

Montmorency

Škoda, že to je tak amatérsky natočený, RZA není zrovna nejtalentovanější herec a obézní R.Crowe taky zrovna oku nelahodil :-), ale jinak docela zábavná krvavá kung-fu pohádka, tak teda s přivřeným okem za 3* ()

hajner

Vcelku podarená napodobenina "Mortal Combat" :-) ale čo tam ku.rva robil Russell Crowe¿No ale kdo by nechcel hrať vo filme,kde 50% čistého času obcuje s trojicou krásnych azijatiek:-) Ázijsko-Americká divočina s klasickým chaotickým dejom plným zrady a zvratov. Typická Ázia nič viac nič menej. Akcia výborná. ()

andy60

Na bukletu mě zaujalo, že v tom má prsty Tarantino, tak jsem byl celkem natěšený. Omyl, tohle bylo zoufalství plné krve, násilí, brutality a bojového umění. Co se ale týká fortelné filmařiny, je to bída s nouzí. Snad jen tato věta mě trochu pobavila: MAJÍ VÍC NÁBOJÚ, NEŽ ČÍŇANI RÝŽE. ()

Dann99

Na druhú polovicu filmu sa aspoň ako tak dalo pozerať.Značnú časť filmu otrasná hudba,otrasní herci,teda okrem Russell a Lucy.Až sa mi nechce veriť,že tam vôbec Russell hral.A toho akože herca a režiséra v jednej osobe herecky predčila ešte aj taká hora svalov ako Bautista.Celkovo zlý dojem z filmu až na pár svetlých momentov.Jáj,skoro by som zabudol,ale ženy tam boli pekné... ()

Edwin44

Mno tak špatný jako zdejší hodnocení to rozhodně není. Sice příběh je velice prostinkej a některé dialogy na úrovni Cčkových filmů ale co se týče akčních bitek je to rozhodně hodně stylová zábava. Vliv Quentina se tam rozhodně nezapře. Jediné co mně hodně vadilo byl hlavní hrdina v podání RZA, nějak jsem mu nevěřil ani slovo, ono už jen černoch jako hlavní kladas v činské malé vesniččce? Dafuq. Vedlejší postavy však byl parádní..mosazny muž - pecka, Russel Crowe měl tak parádní vychytávky a nakonec sexy Jamie Chung škoda že nedostala víc prostoru stejně jako Lucy Liu. ()

Hektor.Troy

Lucy Liu a Russel Crowe su fajn na jednu hviezdicku.Zbytok filmu nema ziadnu atmosferu,bojove sceny prekvapivo nudne a slabe a ked uz kazdy druhy film kritizujem za tupy scenar,tak tu treba poznamenat ze tupe je v tomto filme vsetko. ()

Mykie

Hrozná, ale hrozná kravina. Ty dvě hvězdy jsou za neukojitelnýho Russela a jeho magnificentní pupek. Jinak je to sračka. ()

Vonter odpad!

Jako malý snil jsem, že jednou budu velký mistr kungfu. A ne ledajaký mistr. Snil jsem, že budu světoznámý, tvrdý a jako trojka šmirgl drsný nigaraperokungfu smithmástr. A ten smithmástr musí být korunovaný nějakým pekelně nebezpečným a hrůzu nahánějícím jménem..... třeba Tadeáš! Tadeáš, který je bez svého kungfu umění jako bez rukou. Náhle přišel oscarový herec RZA, který mého vysněného hrdinu zahrál a zrežíroval zároveň. A můj sen se rozplynul jako smradlavý pšouk. Ze snu se stala stěží dokoukatelná plížící se hrůza a já se jen modlil. Modlil jsem se ať už to skončí. Ať to proboha skončí. Prosím....... ()

Johny_Blaze

Osobně jsem se rozhodoval jestli dát 5* nebo jen 4*. Samozřejmě je tento filmový počin nutno brát s lehkou nadsázkou a oprostit se od běžných měřítek nastavených pro nejúspěšnější kinotrháky. Režii má sice na starosti hip-hopová legenda skupiny Wu-Tang Clan RZA ale určitý vliv Quentina mi tu nikdo nevymluví. A i když Tarantina velice unávám rozhodl jsem se dát za 4* protože k dokonalosti přeci jen ještě něco chybí. I když strhující bitvy neskutečné techniky boje a fantazie scénáristů RZA a Elirotha jsou dotaženy takřka k dokonalosti přišel mi děj v první polovině filmu lehce utahaný. Každopádně doporučiji nejem milovníkům bojových umění a Quentina Tarantina ale i všem ostatním. ()

spike.sg

Já to lítání vzduchem snad nikdy nepochopím. Do týhle chvíle jsem ani nevěděl, že nějakej RZA existuje a nějak mi to po tomhle výkonu nevadí. Asi měl zůstat u dělání hudby a před kameru vůbec nelézt. Děsnej příběh, tolik klanů v tak malým městě, který se mydlí navzájem snad ani nikdo nemůže myslet vážně. Russel Crowe a Lucy Liu, jejich výkony uměrný kvalitě filmu. A Dave Bautista kvůli kterýmu jsem vlastně film pustil odvedl to, co se od něj čekalo. Rozdal pár ran, jako v ringu a to je vlastně všechno. Hold zase o jednu rychlokvašku víc. ()

Profík

Oproti třeba Kung fu mele je to málo praštěný, ale vážný to taky zrovna není. První zhruba půlka je dost strašná, hraničí to s odpadem, skoro jsem to vypnul, ale vydržel jsem a v druhé půlce se to kupodivu docela zklidnilo, tempo vyprávění bylo vcelku uměřené a dalo se na to v pohodě dívat. v průměru twedy za 55%. ()

Vaso

Přesto, že pointa příběhu je jasná téměř od prvního záběru, celkem svižné zpracování filmu nenudí a kupodivu jsem nezaznamenal žádnou "rádoby vtipnou* hlášku. Prostě jsem se i bavil. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Na vykování zbraně potřebujete celkem tři věci. Správný druh kovu, teplotu přesahující 1400 stupňů, a někoho, kdo je odhodlán zabíjet." Taková špatná pocta starým hongkongských kung-fu mlátičkám. Vesnický kovář z Jungle Village, vyrábí zbraně pro místní zločinecké klany. Mezi klany však propukne mocenský boj, což připraví kováře o ruce, které nahradí železem. S pěsti ze železa se pak mezi klany vloží. Spousty krve, nevěstinec plný spoře oděných Asiatek a hvězdy jako Russell Crowe, Lucy Liu či Dave Bautista. Je tam několik WTF momentů a jedna dobrá bitka blíženců a brnění. Za tu slušnou bitku 1*, ale jinak u mě film neobstojí ani jako komedie. - 20%. ()

iggy_pop

Strašný žánrový miš - maš, ktorý chcel byť (zrejme) poctou starým kung - fu béčkam, ale dopadlo to strašne. Postavy sú nezaujímavé, resp. klany, ktorých je toľko, až vám začne byť jedno, kto, prečo, proti komu bojuje, Totálnym úletom je potom postava černocha (RZA), v starej Číne(?) a pomyselným "zlatým klincom" Russell Crowe, ktorý pôsobí ako z iného filmu. To isté platí o rape(?) ako hudobnom podmaze, či bojových scénach, ktoré by potrebovali lepšieho choreografa. V rukách lepšieho režiséra a s lepším scenárom to mohol byť zaujímavý film. Žiaľ, nestalo sa. ()

SatanHell odpad!

Hviezdne obsadenie do takéhoto braku?? Nechcem byť sprostý ale ani Bambuľka nebola taká pičovina ako toto. Film,ktorý sa neoplatí pozerať!!! ()