Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

ptsd

První polovina filmu značná nuda. V druhé polovině kde se to už začne řezat je to lepší a zábavnější.. Bitka v nevěstinci mě potěšila, gore scény taktéž ale to je tak vše. Celkově ale filmu dost chybí. 1* za Russella, 1* za Lucy a 1* za řežbu v nevěstinci. ()

bararich8

Akce relativně dobrá, ale jsou i lepší, zbytek je hrozná slátanina a nuda. Menší plus za nějakou tu originalitu a extravaganci. Vhodné pouze pro fanoušky žánru, ostatní se tomu raději vyhněte. Slabší 3* ()

Killingjoke

Kdybych byl skalní fanoušek kung-fu filmů, považoval bych označení „pocta“ u takové bezduché a chudokrevné slátaniny za nehoráznou urážku! Kung-fu? A kde vlastně bylo? Jsem netušil, že kung-fu film znamená létání a cirkusová salta na postprodukčně vymazaných lanech. Příběh? Tak ten jsem také opravdu žádný nenašel. Místy je to desetkrát přefiltrovaný a vykastrovaný Tarantino (jemuž se za toto přirovnání velmi omlouvám), místy trapná komedie, která ale vůbec není k smíchu. Suma sumárum, jeden hošík z Ameriky, kterému nestačí, že některé z nás zabíjí hudební styl jménem rap (poslední skaut Joe Hallenbeck mi rozumí) se nás snaží zabít svým mentálním onanismem a absolutním pseudoherectvím i na filmovém plátně. Ach jo… ta jedna hvězda je za Russella Crowea, který v rámci možností jediný něco hraje (i když i u jeho postavy není co) a drží tak tento paskvil kousek od bodu, kdybych mu napálil hodnocení – odpad… ()

darkreider

RZA spichol celkom zábavnú wuxiu. Keby sa mu to na konci neutrhlo z reťaze, tak by som odpustil polohu blížencov a fakt, že aj obézny Russell má väčší bojový feel než RZA, ale keď sa na konci sekalo a splitscreenovalo, tak to išlo do kytek celé. Klinec tomu nasadila titulková scéna, ktorá je ultimátny renons. Inak som sa ale bavil dostatočne a nahrabali tu tie najepesnejšie aziatky z najbližšieho okolia, tak je na čo sa dívať, keď tam Bautista zrovna nepraská lebky. ()

Pekisan

Tento film nema co povedat, iba ukazat. A preto je prvych 20 minut nabitych akciou velmi zabavnych. Zaspominal som si na vsetky tie kung fu srandy co som uz videl a tesil sa co bude nasledovat. Lenze zacalo sa spominat a rozpravat sposobom " i lost my father, but gained the brother". WHO GIVES A FUCK!! Ako sa moze takato komixova overtop vec brat vazne. Koho zaujma, ze mal niekto tazke dectvo a ze jeho prveho psa Zofku rozpucil nakladak. Hlavne ked je rozpravacom kral Nuda s charizmou vietnamskeho predajcu pyzama. Toto ma byt rozpravka pre dospelych, viac menej chlapov, tak kde su kozy? Polovica filmu sa odohrava v bordeli plnom aziatiek a najblizsie k prsam bola hlava trciaca z vane. Hlavne, ze rozparane brucho s crevami lietajucimi vsade okolo su pohode. Divna politika. Ked uz niekto robi film pre dospelych, tak ja ocakavam kompletny balicek. Akcia, hodina nudy a potom nudna akcia ma nelaka. ()

Franc1s

Jak jsem říkal, opravdu jen pro otrlé :D Kill Bill, Kunfu Mela, Kungfu fotbal a všechny tyhle harakiry dohromady :D Do toho všeho tam řádí nějakej černej raper jako kovář a do tho všeho je v soundtracku samej rap. No ještě že tam byl R.Crowe,L.Liu, to trhání kusů těl a hektolitry krve. Na to se dalo dívat hned :D A fandil jsem tomu železnýmu golemovi,škoda že nevyhrál,měl na to. Bitky jako povedený, takováhle odreagovačky mužu. Kdo si na to troufá, jen ať kouká, ale tohle ohodnotit fakt nezvládnu:D Kdyby se u toho nemotal Tarantino, ani nevím že to existuje. ()

E lan

Vcelku zdařilý a originální film s hutnou dávkou krve, skvělým zvukem a několika výbornými akčními scénami. Na druhou stranu to zase tak skvělé dílo není a je znát slušná nezkušenost tvůrců. ()

bono22vox

Průměrný až podprumerny snímek, vyznačující se akci a krvi, lakajici na zajímavá herecká jména a na Tarantino present... ale to bohužel nepomáhá a nijak to film nezachrání. Nicméně sem film absolvoval bez vážně ujmy, ale víckrát ho vidět asi nemusím... 50% ()

Tamten

Taklhle to dopadá, když si někdo vymyslí spousty zajímavých nabušených postav s nejrůznějšími vlastnosmi a vylepšeními, které jsou prakticky neporazitelné, a všechny je nastrká do jednoho filmu, takže pro běžné postavy už tam není místo. Polovina postav pak zemře téměř okamžitě, aniž byste měli možnost zjistit, proč že byly tak speciální. Druhá polovina pak předvádí souboje, které jsou především k smíchu, neboť díky speciálním schopnostem dělají samé speciální kraviny. A přitom tento film mohl být velmi kvalitní, neboť má spousty herců zvládající dobré bojové scény a i příběh by nebyl nijak strašlivý. Jen se hold režisér rozhodl, že běžné souboje jsou pod jeho úroveň a stvořil tento paskvil. ()

Rawar

Odporně odulý (jinak mimo tento snímek, mě velice sympatický) Russel Crowe, se svojí pilobambitkou porcuje břicha obtloustlých vietnamčíků a bambitkou ve svých nažehlených slipech klátí asiatky v místním vykřičeném domě. Do toho členové šikmookého gangu, uřežou černému kováři ruce a ten si za pomoci přátel spíchne železné nástavce. Spojí se s odulým Russelem a máme tady negrobota a tlustého pilobambitníka, na cestě pomsty, v rytmu hip hopu. Cikán Laco se svojí bandičkou ostrých "gangstas" film jistě zařadí do svého TOP. Já dávám jednu hvězdu za odvahu, pustit takovou hovadinu mezi veřejnost ()

BDMarty007

Je to sice plné hvězd a šílených nápadů, ale kouzlo tohoto žánru mě nějak míjí a tohle obohacení o různé lehce nadřirozené postavy a rasovou pestrost to nijak nepolepšilo. Děj není jen primitivní, jak to bývá, on je tentokrát dokonce debilní. V podstatě je to pěkná nuda, občas okořeněná bitkou za hranicemi reality. Plusem bylo velké množství opravdu krásných dívek a Lucy Liu, která je prostě osobnost, a od jejího účinkování v Ally McBeal má vždy její nasazení jakýsi vtipný podtón. ()

netWoor

Hloupé od začátku do konce a pár opileckých hlášek Crowa to nemůže zachránit. Je sice jedinej, který možná chvíli baví (spíš jsme zvědaví, co tam jako dělá), ale s přibývajícím časem zapadne i on mezi zbylé dementy a už odtud nevyleze. Vůbec nebudu hodnotit ty kovový hejbající se ruce, natož měďáka. Opravdu hloupé ... ()

Acrobat odpad!

DNA natočilo, oops, RZA natočilo svoj sen byť cool v čínskej dedine. Iste, ja sa mysľou taktiež posúvam v čase a osadzujem svoju maličkosť často do križiackych výprav, no aj tak som medzi svojimi – bielymi. Nevadí. Abolicionistická vsuvka bola ranou do očí, a zamdlenie spôsobuje tlstý Crowe s análnymi guličkami v čínskych... čiernych vdovách. DNA, do čerta zase, RZA pozerá Quentina, ale nestačí. To je to „chi“ ktoré má jedine QT, ktorý dokáže aj z banality točiť autorsky príjemné pozeranie a že sa mu chce DNA, RZA vlastne podobať. Pomotaný rýchly miš-maš lán, hračiek, mosadze a ortuti zaklincovaná osudovým železom. (videné 06.04.2015) ()