Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

Trescha

Tady není co dodat.... Grindhouse jak víno.... Je jasné že totálně ujetá krvavá jatka nesedí každému, ale....;-) ()

Dataminer

Baví vás balet? Nesnášíte ho? Nechápete, proč tam ti lidé poskakují v podvlíkačkách? Je balet blbost a odpad? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ano a přesto jste na něj šli, je chyba v baletu, nebo v tom, že na něj šel někdo koho balet nebaví, kdo ho dokonce nesnáší, nebo kdo mu nerozumí??? Když nechcete pít alkohol, tak nechoďte do baru. Nebudete pak totiž spokojeni s nápoji, které se tam podávají!!! ----- Podobně je to u tohoto filmu. Toto je přesně ten případ film u jehož hodnocení najdete většinou jen dva póly. Jedna část diváků udělí filmu velmi slabé hodnocení a druhá část naopak vysoké. Jak to? To proto, že je to těžká žánrovka, která v žádném případě není pro každého!!! Ta část nízkého až mizerného hodnocení jasně ukazuje, že uživatel které jej udělí se na film neměl dávat – a jistě mi sami dají za pravdu, protože řeknou, že by ušetřili čas. Otázkou ale je, proč se na to vůbec dívali, když evidentně (jak často také přiznávají) vůbec nechápou, o co to tu sakra vůbec šlo. Tyto filmy jsou točené samotnými fandy starých čínských či hongkongských kung-fu či shaolin filmů, kde bojovníci mívají neskutečnou sílu, přeskočí několik desítek metrů vysoký strom či rovnou létají. Je to prostě sub žánr s nádechem světa a odkazu Opičího krále a dalšího zástupů legend tohoto regionu. Kdo není s tímto univerzem na stejné vlně, tak se nemůže divit, že se mu film líbit nebude a ne vinou filmu jej označí za blbost, nebo dokonce odpad. RZA stejně jako Tarantino patří mezi ultimátní fandy tohoto žánru a jelikož mají prostředky, tak si prostě pro radost sobě a ostatním fandům natočí sem tam podobný filmeček. Má rada zní, když jste alergičtí na buráky, tak nejezte burákové máslo. ()

pepca72 odpad!

Příšerná kravina, kterou zaštiťuje Quentin Tarantino, ten si však úlet může dovolit. Nechápu, jakou drogu zkoušeli, když tohle tvořili. Nechápu ty vysoké hodnocení, je to odpad po všech stránkách a výsměch kung fu produkci vůbec. Brak a nic než brak, který má jediný úkol, vydělat prachy. Mrzí mně, že je na tom spolupachatelem můj oblíbenec Eli Roth, asi potřeboval pár doláčů na jiný kousek, jinak si to ani neumím vysvětlit. Přirovnávat tohle k filmu Kung Fu mela, je slušně řečeno trestuhodné, ta je oproti tomuhle, opravdovým veledílem. ()

luco323

Trailer sľuboval kvalitnú zábavu v klasickom kung-fu štýle, boje plné kopancov ktoré sa odohrávajú viac vo vzduchu ako na zemi, mnoho prazvláštnych ninja zbraní ako aj hereckú kvalitu v podaní Russlla Crowa. Bohužiaľ filmy s veľkými očakávaniami často sklamú a ani tento nebol výnimkou. O zbytočné dialógy a chaotické konanie postáv nie je núdza. Jediný dôvod prečo som ho dopozeral do konca bol spustnutý Russell Crowe zo svojím hi-tech nožom ktorý využíval cez streľbu po šľahač na vnútornosti, až nakoniec skončil pri naberaní masla a zjavne si svoju rolu vychutnával. Veľké mínus si však zaslúži hlavne blacksmith (ktorý sa do filmu nehodí už len preto že je „black“ ) a zázračne zistí ako využívať svoju vnútornú silu až po amputácii. Kiež by som dokázal zabudnúť že som také niečo vôbec pozeral. ()

Bull2

Nejlepší na tom všem jsou trailery. To je všechno, co potřebujete vidět. Ostatní ve filmu je až na malé vyjímky opravdu hrůza. Trošku to zlepšuje hvězdné obsazení a vynikající nápady, které se ale nijak dále moc nevyužili. Jednoduše: velké očekávání, velký pád. ()

sha.piro

Příběh jak vyšlehaný z jednoho pukavčího vejce a zbraně obšlehnuté z knihy pohádkového pana Mišpulína... Velká jména tu nic nezmůžou. Jen Dave Bautista mě opravdu zaujal, byť jeho "zbraň" byla nejpohádkovější : ) ()

nudlis odpad!

Kdyby se RZA radši držel Wu-Tang Clanu, udělal by líp. Protože jeho režijní i herecká tvorba fakt stojí za hovno. ()

zeleznak

Rza delal mejdan, kde se sjel QT total na srac, ERoth si taky zobnul a oba se rozhodli participovat na tehle blbosti. Odpustit se da leccos, ale protezovani LLiu je nesnesitelne, nebot radoby si mysli, ze je exoticky krasna, ale ve sve podstate je klonem opici prdele. Ale asi umi dobre sat ocasy, kdyz ji QT obsadil i do mnohem svych lepsich snimku. ()

Ondak

Výborný odkaz na staré kung-fu filmy jen s notnou dávkou gore. Krev stříká proudem a někdy je to až komické Příběh filmu je velice jednoduchý a není třeba se ním nějak zabývat. Vlastně do města přijede konvoj s převáženým zlatem a všichni se ho chtějí zmocnit. Takže je to takové všichni proti všem. Děj filmu je nahuštěný a neustálá akce upoutá diváka až do konce filmu. Možná zase škoda hluchého místa při vyprávění kováře co prožil... Co mi na filmu vadilo jsou dvě věci: První věcí je, že mi neskutečně vadila postava kováře, který se do filmu vůbec zasazením nehodí. Postava od úplného chudáčka se zázračně vyléčí, až k tomu, že se stane snad nejsilnějším bojovníkem na světě.(zde si asi někdo honil ego, když psal tuto postavu). Druhou věcí je hudba. Opravdu podle mě není dobrý nápad dát rapovou hudbu do soubojů Kung-fu. Rozhodl jsem se pro 4 hvězdy, ale je to takové 3,5 a pouze jsem zaokrouhlil nahoru. ()

Milo384

Naprosto úžasné akční Béčko. Souboje baví od začátku do konce. Děj je debilní, ale to k tomu prostě patří. Závěrečný souboj jsem si užíval. No a postava Russella Crowea hodně zábavná. Čekal jsem klasické kung-fu, toto bylo lepší, zábavnější, postava každá jiná, dokázal jsem se v nich vyznat. Prostě jsem se skvěle pobavil. ()

RISOvonVODKA

Nebudem odcudzovať to, že si film ide vlastnou cestou. Vlastným štýlom. Gangsta Rap a čínske bitky ala lietanie na lanách. Je pravda, že môj vyraz bol udivený, ako aj pri scéne v "nevestinci", kde si v pozadí smelo začal hrať nejaký garážový rock. OK, povedal som si. Nejedná sa predsa o historický film o dobových nástrojoch. Ide o super akčnú nádielku, plnú špicových efektov, spomaľovačiek, špliechajúcej krvi, charizmatických superbojivníkov a prvotriednych hercov. Lyrickosť diela posilňuje absencia akéhokoľvek príbehu. To malé "akože" sa dianie na pozadí je tam len preto, aby to malo aspoň začiatok a koniec. Slabšie štyri hviezdy, avšak je v nich narvaté všetko, čo by ste si mohli priať. ()

CitySP

Pěkný akční krvák obohacen alespoň dle mého vkusu skvělou hudbou.Film jsem si opravdu užil, přímočarý bojovný film, pro mě ideální :) ()

flegmos

Tohtorocna absolutna pocta starym kung-fu filmom v beckovom style. Nie je v tom umenie, tazka intelektualna pointa alebo nieco co tieto filmy nemaju ani nikdy nemali. Cista akcna nakladacka. Zabijackovy beckovy kung-fu film roka 2012. ()

Freddy33

Stalo se vám někdy u filmu, že jste si říkali "kdyby tu nebyl hlavní hrdina, vadilo by to vůbec?" :D Crowe si film nehorázně krade pro sebe a jenom za něj ty 2*. RZA už by se nikdy neměl postavit před kameru, za kameru možná ... u reklam a klipů. ()

maclib

...tak u mne velká spokojenost.Na těchto filmech v otřesné kopii VHS jsem vyrůstal a pokud je člověk nebere smrtelně vážně,musí se zákonitě bavit.Kamera i střih komiksová,hektolitry krve,stovky mrtvých,výborný Russell Crowe ale i další ve svých rolích! Pokračování nebude? :-) 80% ()

beaverkiller odpad!

RZA se asi posral. Vymyslel hovadinu s kung fu, kde hraje rap a pobíhá trapnej negr, kterej neumí absolutně hrát. Korunu tomu nasadil tlustej Russell Crowe, ale to je aspoň pan herec. Kam se proboha poděla soudnost? ()