Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

Fíla

Já myslím, že na takové to akční odreagování je tohle naprosto skvělý snímek. Žádné hvězdné herecké výkony, ani nijak oslnivé akční scény. Prostě řekněme, že mi to ke spokojenosti stačí. Akční relaxující film. ()

Chen

Souboje jsou průměrné, což je škoda, není jich moc, což je také škoda, ale z celého filmu čiší fanouškovské nadšení a obdiv v akční asijské kinematografii a The Man with the Iron Fists nepostrádá jejich atmosféru i roztomilou příběhovou naivitu. Bavil jsem se dobře. ()

Martin741

RZA nic moc reziswer, fakt ako dnes uz fusuje do filmu prakticky kazdy, Auteuil natocil akysi hnoj - ani neviem jaxa to volalo, no a tu uz aj RZA. Ako jo, jo, negry jsou lidi, to jo, len namiesto karate tiger mi to nebezpecne zacinalo pripominat karate neger. 5 % ()

MrPierc

Je na tom vidět, že je film natočen jako pocta karate filmům ze 70. a 80. let. Klasická zápletka o zlato, tajemní bojovníci ze všech koutů světa, exotika, přehnané souboje. Mám rád takové snímky alá 36 komnat Šaolinu, ale tohle je úpadek. Ty staré filmy byly sice jednoduché, ale měly náboj a pěkné souboje. Zde je to extrémně krvavé, překombinované a všichni na hlavách nosí opravdu hrůzné umělé paruky. Jen Russell Crowe tomu dodával trochu herecké kvality. Levný vzhled a jasně umělé kulisy až příliš bijí do očí. Hlavním hrdinou je černoch, který byl samozřejmě ponižován bílými i žlutými a musí svými železnými pěstmi nastolit spravedlnost. Hudba příšerně přebasovaná. RZA se asi až moc opil skvělým filmem Kill Bill. ()

BarryLyndon

Fanouškovský projekt RZA a je to na tom hodně vidět v dobrém i špatném světle. Russell Crowe špičková role, jeho postava by si zasloužila hlavní roli nebo přímo samostatný film. Evidentně tomu uškodil střih, ale bavil jsem se. Vypíchnul bych nápaditou choreografii soubojů Vcelku mě překvapil wrestlingový bijec Batista, který ve Strážcích Galaxie věřím nebude špatný. 6/10 ()

TomikZlesa

Taková nálož sraček, paráda. Nebejt toho kravskýho, debilního a trapnýho hophipu kterej k smrti nesnáším tak to bylo dokonalý. Když sem četl že chtel ZRA dva čtyřhodinový filmy tak sem se tomu tetelil jak prasátko, ted toho lituju, vcelku by mě to zajímalo :-( ()

enjoi

Na tento film jsem se velmi těšil a byl jsem zvědav, co RZA předvede. The Man with the Iron Fists je cool, má všechno co žánrovka měla mít a navíc má skvělý hudební doprovod, jak jinak než od RZA. Dobrá akční jednohubka. 75 % ()

PavelVanekArt

Typická čínská ujetost pod taktovkou Tarantina s příchutí Eliho Rotha. Pod to vše se podepsal týpek z Wu-tang klanu RZA. Už z traileru bylo jasno, že to nebude pro běžného diváka sledujícího Asiaty ,,na Lánech". Hodně krve bylo, neobvyklá bojová choreografie taky a hlavně zajímavé postavy. Scénář je už trochu pod průměrem, ale u tohohle typu filmů ani žádný nečekám. Batista jako správné zvíře, RZA ukňouraný nigga, Russel Crowe jako nadržený amík a Lucy Liu bordelmamá. O něco lepší průměr. RZA si chtěl prostě natočit film. Silné 3* a.k.a 65% ()

Juto

Film je divoká víriaca bojových umení s nekonečným radom exotických nožov, záľubou v zenovom filozofovaní a neutíchajúcom smäde po krvi. 5/10 ()

Ice123

Silně béčková záležitost, u které se budete místy smát až vám upadne bránice :D Například taková snaha RZA o jakýkoliv herecký projev, je neuvěřitelně marná. Aneb každý záběr jeho tváře je obrazem jedné a té samé grimasy :D Dále téměř každá vážná scéna působí komicky a často to naprosto zabijí Byron Mann se svými pohrdavými a posměšnými narážkami.... Pokud bych měl hodnotit záměr filmu a jeho výslednou podobu, tak dám odpad, ale jelikož jde hlavně o to jak na Vás působí film a né zda to mělo být původně něco jiného, proto dávám 60%, jelikož jsem se prostě bavil ;) ()

papaJA21

Tak RZA je zralý založit si nějakou svou sektičku. Je očividné, že se rád poslouchá a potřebuje zástup obdivovatelů, kterým by přednášel své filozofické téze. Film je obludná hovadina, ale těch pár minut s Russelem a Lucy mě vážně bavily. ()

okkac

Tak se RZA a Eli Roth rozhodli, že si sepíšou scénář, který bude obsahovat to, co mají nejvíce rádi na podřadných čínských filmech hlavně ze 70. a 80. let, které byli plné elitních bojovníků a zabijáků různých stylů a nechají je se mlátit v příběhu o kovářovi, který když odmítne vyrábět zbraně pro jeden z klanů, tak se mu stane menší nehoda, který ho donutí vykovat ultimátní zbraň. A třetí kámoš do party Quentin jim na to přihodí nějaké dolary. Předně! Pokud na podobných filmech neujíždíte, tak raději hned ruce pryč. Pro ostatní to bude oddychová zábava, která ale nedostane svým závazkům. Hlavně je příběh zbytečně překombinovaný a vršící moc postav a motivů do filmu celkem krátké stopáže, kdy jeden ze záporáků disponuje bez jakéhokoliv vysvětlení x-menovskou schopností přeměnit svoje tělo na kov, takže mu zbraně nemohou ublížit. Pokud pomineme samozřejmě souboje, kde jsou patrné dráty, tak nikde jinde se už takové nadpřirozeno ve filmu nevyskytuje. Navíc na režijní debut hudebníka RZA to není až tak špatně, ale stále je poznat ve stavbě a střihu, že se ještě má co učit, a to měl choreografii na starosti Corey Yuen. 5/10. Taková jednohubka na večer pro fanoušky party kolem Quentina. P.S. Pupek Russella Crowea tu vyčnívá více, než je zdrávo. [Chinese Theatre, Hollywood L.A. CA, USA] Dodatek: Aha, tak po přečtení, že Eli Roth ten film RZA sestříhal ze 4 hodin, když byly v plánu 2 filmy, na film o ani ne hodině a půl, tak to vysvětluje mnohé moje výtky. Zbývá vyhlížet Director's Cut. Takhle to jinak opravdu působí dojmem oškubaného torsa něčeho mnohem většího a patrně komplexnějšího. Škoda. ()

panMartin

Dopadlo to tak, jak se dalo očekávat. V rámci žánru to není vyloženě propadák a film je místy i zábavný. Je to pekelně sestříhané, a scénář stojí taky za nic. Trpěl jsem kdykoliv, když se RZA ukázal v záběru. Nechápu, co vedlo Russella k účasti na tomto projektu, že mu nedošlo během natáčení, do čeho se to uvrtal a herec jeho kalibru mi sem nesedí. ()

chelseaman22

Tak to mi ho vyndej Quentine! Tohle strčí do kapsy pro všechny "úžasného Zabij Billa" či pseudosamurajské béčkové bijáky! Nepopírám, že tenhle biják je valníkem hnoje, nepopírám, že dějová zápletka je prostoduchá jako senilní stařec nad sklenkou perlivé vody, a taktéž nepopírám, že se jedná o kombinaci asijského porna a Divokého západu. Ale celé je to tak prostoduše fascinující že, že i já, milovník The Lost in Translation se Scarlett několikrát povzdechne kinematografickým vzrušením. 84% Celosvětový výdělek k 17. 11. 2013: $19,721,245, což je 1,31 násobek budgetu ()

Johnny.ARN

Taký B-čkový akčňák, kde toho viac nefunguje ako funguje. Neger nezvládol réžiu a nezvládol ani svoju postavu. Scenár priehľadný, bitky na lanách, akože to sa už nenosí. Liu a tá druhá pekné, Bautista potešil, Crowe bol asi jediný, ktorému to aj trochu hralo. Choreografie až na pár momentov nudné a smiešne. Druhá polovica znesiteľná, záver vygradovaný, ale to je asi tak všetko. Škoda, lebo som čakal od toho filmu viac. 2 z 5 ()

Mrkvič

Moc příjemná zábava. Místy sice až přestylizované, ale zase to má zajímavé nápady. Co je na filmu snad nejlepší, je hudba. Za tu velká poklona pro RZA. Parádní mix hudebních stylů se styly ve filmu. Zdánlivě neslučitelné tu opět září. Jenže potom je tu RZA coby jedna z hlavních postav a to je trapárna. Trošku omšele ve srovnání se zbytkem asijských legend působí Russell Crowe, kterému se dal uvěřit možná tak jen ten úvodní tlusťoch (myšlena jeho první oběť). Přes to všechno je to ale fajnová jízda, kterou bych hodnotil ještě víc, kdybych měl ve větší oblibě ty asijské hopsačky. ()

Luk80

Robert Diggs (RZA) si splnil dlouholetý sen. Jako zakladatel legendární smečky Wu- Tang procházel tímto spojením kung fu už od samotného počátku, což dokazují kvanta skvělé hudební produkce a videoklipů s touto tématikou. Rza je obrovský nadšenec do těchto starých bojových obrázků, člověk jako on žijící s myšlenkou, že by jednou mohl natočit poctu v rázném stylu neměl sebemenší problém v daném čase něco takového realizovat. S pomocí známých jmen se tak stalo. Je to cítit, je to vidět, to nadšení a pevná kovářová ruka pro určité zachování nějaké té pocty. Lvi, vlci, šakalové a hlavně záporák z neskutečným odolným tělem. Možná to chvíli může působit vše zmateně, ale v samotném výsledku je vše na správném místě.Gordon liu představuje moudrost a poselství budhy. Dennis Chan zas naopak křupané lahůdky, lechce pálivé ze své restaurace, Russel Crowe je žel jenom děvkař s cool zbraní. ()

ywo666

Nakoniec to dopadlo lepšie ako som čakal. Plusy. Akcie je dosť a občas je solídna. Postavy sú super. Šikmáčky sú tu sexi. Kostými a kulisy ma tiež chytili. V krvi sa dá kúpať. Výborné herecké obsadenie. A najviac ma bavil Bautista, ktorý hrá ultimátnu postavu. A pár vtipov sa podarilo. Dosť plusov čo? Lenže aj mínusov je veľa. Takže po rade. RZA mi vadil menej ako som čakal, ale stále bol jeho ksicht naviac. Súboje sú totálne prelanované, respektíve digitálne. Občas to bije do očí ako koleno medzi nohy. Dej je taký osekaný, že by to chcelo tak 20 minút navrch. Russell Crowe už od Robina Hooda stihol solídne pribrať a jeho postava je vo filme menej cool ako by sa z traileru mohlo zdať. A mohlo to byť viac vtipné. Po humornej sztránke je to trochu nedotiahnuté. Z filmu často srší nevyužitý potenciál. A je cítiť, že to Roth zostrihal narýchlo. Chcem nejakú vylepšenú uncut verziu na Bluray. Takto je to za 3*. ()