Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

tonton78

tak tohle byla teda velká kravina, možná by bylo lepší kdyby to natočil BFLMPSVZ nebo HCHKRDTN...jednu dám za Lucynu a její cupitání,mńam ()

rasto87

Jedna hviezda a aj to je možno trochu moc. Keby vo filme nebol R. Crowe, stálo by to úplne za hovno. Smrtiace zbrane ako železné ruky, to už je aj na mňa trochu moc. Idem si pozrieť X mena nech sa mi trošku napraví chuť na tie ľudské premeny. ()

PamelaJJK odpad!

Tenhle koktejl mi vážně chutnal odporně a i když jsem měl velkou chuť a žízeň, tak jsem tuhle sklenici nezvládnul vypít. Po 45 minutách (při krátké stopáži v půlce) jsem zavelel dost a sklenici i se zbytkem koktejlu rozdrtil pěstí ze železa na prach a spláchnul jí do toalety. Mám smysl pro nadsázku, ironii, vtip, atd., ale tohle?!!! Provar... Absolutní blábol... ()

Jadro

Neviem, či som nemal svoj deň, no jediné cool, aj to po prižmúrení oboch očí, bol obézny Russel a ten neskutočne namakaný múzeiný kus čepele :-)) ()

pida123

Co na to říct? Kdyby tam nehrála Lucy Liu, tak se na to nepodívám a možná bych udělala lépe. Tarantinův styl je tu dost znát, ale místy je to až k smíchu. Bojové scény by nebyly tak špatné, kdyby to nebylo přespříliš přehnané. Hlavní příběh je nejasný - sice píšou, že hlavním problémem je krádež zlata, ale mě spíš připadlo, že tam jde hlavně o pomstu. Zmatené, přehnané, místy dosti nudné, občas nepochopitelné a černoch v hlavní roli mezi samýma rákosníkama??? Buď se tvůrci zhulili nadoraz, nebo jim upadla kovadlina na hlavu. ()

Domas88 odpad!

Tak tohle je vyloženě propadák, protože tyhle filmy jsou doména kung-fu a boje, ale takhle se to fakt nemá dělat, i mistr tesař se utne a tady bylo všechno špatně... ()

moviefan4

Staré Čínske King Fu filmy milujem a ako dieťa som pri nich strávil skoro toľko času ako pri hororoch. A toto je presne ten novodobý Kung Fu úlet ktorý som sk vychutnal na 1000%. Úžasné bojové scény, priemerný príbeh a dosť dobrá kamera. Isto rad zopakujem, ale na dvojku sa mi moc nechce keď vidím aké má hodnotenie a ohlasy. ()

jokino

Pre mňa totálna a prestrelená blbosť.. Nezaujímavý a nezáživný dej, o nejakom "martial arts", sa už vôbec nedá hovoriť, soundtrack mi k tomu tiež nesedel. Aj keby som to mal snáď brať, ako nejaký pokus o "super crazy trip" do starej Čínskej "kultúry ala kung-fu", no nedá sa.. ()

cerdax2

Kdyz vezmes pouzitelnej asijskej pribeh, zajimavy herce, ale na reziserskou zidli posadis kohokoli jinyho nez asiata, tak z toho vznikne mensi ci vetsi fiasko, kdyz rapera, tak poradny :P. 35% ()

BruceWayne

V rámci žánru to není vyloženě propadák a film je místy i zábavný. Tuto ajiskou produkci se snažím brát vždy s rezervou a nebýt tak přísný, protože jinak by se na to nedalo koukat. Russell jako vždy nezklamal, ikdyž sem měl takový dojem, že jemu samotnému došlo až během natáčení, do čeho se to uvrtal a herec jeho kalibru mi sem nesedí, ale budiž, každý si k obědu občas dá radši rychlou bagetu z automatu, něž aby hodiny připravoval svíčkovou. Ovšem to zběsilé tempo vyprávění "příběhu" ....no co, aspoň to rychle uteklo, za mě 35%. ()

Digmen

Kdo zná Afro samuraje, poslouchá Wu-Tang Clan a má rád hodně krve, asijských bojových umění mixnutých s trochou magie, jistě zná i člověka se jménem RZA. Po několika menších rolích, a několika velmi povedených soundtracích, nyní poprvé usedl i na režisérské křeslo a pod dohleden nikoho menšího, než je Qentin Tarantino, si natočil svou prvotinu. Ta nese název "MUŽ SE ŽELEZNÝMI PĚSTMI". Film se převážně odehrává ve vesnici Jungle Village, kde budeme sledovat osudy několika lidí, mezi které patří Kovář (RZA), Pan Nůž (Russell Crowe), Zen Yi (Rick Yune) či paní Kvítek (Lucy Liu) nebo proradného bratrstva Lvů. Každý má své důvody, proč ve vesnici zůstává. Příběh má zhruba první třičtvrtě hodinku velmi pomalý rozjezd a i já jsem se chvílemí ztrácel přemýšlením, jaké jsou vlastně pohnutky jednotlivých protagonistů. Naštěstí se poté film rozjede do neuvěřitelných akčních scén, kde prim hrají bojová umění, kouzelné efekty (Mosazné tělo) a přehnaně hodně krve. Pokud už se rozhodnete na film dívat, vsadím se, že jakmile jej dokoukáte, stáhnete si soundtrack, protože ten je opravdu dobrý. Možná je to tím, že se mi líbí styl, jakým RZA hudbu dělal už v Afro Samuraji. Herecké obsazení, jak jsem již výše psal, je taktéž výborné a překvapil mě hlavně R. Crowe, který je fakt tlustý. Zbytek osazenstva se podřizuje filmu, jako takovému. Kdo tedy má rád takovýto typ filmů, neměl by si snímek nechat ujít, protože je to takový další Tarantinův Grindhouse, jenom s tím rozdílem, že je z Číny. Já osobně jsem byl docela spokojen. Hodnocení: 70% ()

Kapitan Hovado

Tak čtu komentář adolfa verbal a řikám si, jestli zase nezaváděj koncentráky. To je rasismus až na půdu a nebyl bych proti, kdyby se chtěl u mě stavit, abych mu vrazil pár výchovnejch (zase se neodvážím na buzerparty dss). Jinak pro mě výborná podívaná. Bavil jsem se každou vteřinu filmu a jediný, co mi mrzelo, že toho neni víc. Je pravda, že Bobby Digital předvádí lepší herecký výkon v klipu k Baddest Man Alive, ale o tom to neni. Tam, kde Rodriguez vyšuměl příchází se silou parní lokomotivy a když řikám, že je to nářez, tak je to nářez. Herecký obsazení výborný. Zbožňuju Lucy Liu, Russella a samozřejmě pěkný ženský (dávám za ně jednu hvězdičku). Příběh byl přesně takový, jaký má být: Přehnaný, plný kliše, s přímočarými charaktery. Je jasný, kde je zlo, ale hrdinu taky, abys poznal. Zneužitý a zneuctěný hrdina. Výborná produkce. Kostýmy jsou originální (třeba ty vlci se mi hodně líbili), výborný bojový scény. Jsou vypjatý a přehnaný. Dobrá kamera a střih. Co ovšem sází film do nebeských výšin, co ho zanechá v mý paměti a proč mu prostě musim dát pět hvězdiček, to je hudba. Soundtrack je prostě geniální, od doby, co jsem viděl film neposlouchám nic jinýho. Wu-tang, Wiz Khalifa, Kenya nebo The Black Keys? To je prostě kombo. Jestli je tohle prvotina, tak se těšim, kam to pujde dál. (Jo a verbale, jestli někdo rozumí Hongkongskejm mlátičkám, tak to jsou právě hoši z Wu-Tang). ()

Hookins86

Mám rád filmy tohoto stylu, ale bohužel musím říct, že se film kurevsky vymknul kontrole. Možná by to bylo dobrý, kdyby tam nebyla hudba, kterou vymiksoval sám RZA a to je ten problém. Je to absolutní neherec, nesympatickej a navíc mě sral ikdyž nebyl na scéně hudbou. Další věc - RZA a Eli Roth připravovali společně scénář přes dva roky. Dopodrobna se věnovali každému aspektu příběhu a detailům jednotlivých zbraní? - WTF?! Tipoval jsem to tak na týdenní práci. Jo a ještě PS: Russel si musel užívat natáčení do poslední kapičky, teda klapičky... ()

Ajay

Pitchovinka před spaním, Russell good . Co si asi tak řekl RZA? Když už to režiruju tak si v tom zahraju? :( Vypadal tak nějak unaveně, stále jeden výraz na celej film, no herec z něj nebude nikdy. ()

Zeddi

Luci Liu opět v roli, která ji sluší. Já jsem se super bavil. Scénář je sice trochu moc extravagantní, ale celková režie a střih je velmi dobrý. Hezká oddechovka na víkend. Celkové hodnocení 75% ()

Maraboy

Za mě kvalitní snímek ve stylu "starých" Kung-fu filmů s moderním pozlátkem . A ono to funguje já jsem se bavil a ani chvilku nenudil. Neříkám že je to dokonalé dílo,ale jako celek fo funguje skvěle. Akce,krev,epičnost,krásné ženy,prostředí. 4/5 ()

Elassar

Dobře, místy jsem se musel posmát (ta demence soubojů byla geniální), takže občas pobavilo, ale jinak slátanina nejhoršího stupně. Jediná otázka - Russelle, co v tom děláš? ()