Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

chelseaman22

Nevím, co to do Gordon-Levitta vjelo! Po 50/50 (2011) a TDKR (2012) se pustil PO HLAVĚ do něčeho, co nemá smysl ani pro dvanáctileté hopery z pražských sídlišť! Dominantou Premium Rush (2012) je infantilní zápletka, jež nemá hlavu ani patu, natož rozum. Takže čistých sedmdesát minut se koukáte na to, jak Gordon mastí na kole jako Lance s dopingem a jen ŽASNETE nad genialitou tohoto drivera, jehož krédem je: BEZ BRZD A "PŘEVODOVKY". Naneštěstí i tenhle "nesysl" má svou světlou stránku (obzvláště pro vášnivé cestovatele), a to jest dokonalé zobrazení ulic města New York! 15% Celosvětový výdělek k 20. 1. 2012: $30,675,248, což je 0,88 násobek budgetu ()

A.Beech

Niečo medzi 2*-3*. Keď mám hodnotiť film podľa príbehu, dávam jasné 3*. To čo mu však u mňa hádže výrazne polená pod nohy sú scény, kde som neustále vykrikoval (nie sám sebe, pozeral som s bratom) "ČO? PREČO NEUROBÍ TOTO? TO JE NELOGICKÉ." Áno hlavne ta posledná veta. Myslím, že vetu "to nedáva logiku" som použil pri tomto filme asi snáď 3-5x. A narážam tým na správanie postáv v jednotlivých scénach. Napríklad: keď niekoho naháňate na bicykli, spadnete z neho (bicykel vporiadku) tak asi nasadnete a idete ďalej. Nie - v Expresnej zásielke pobehnete pár metrov aby ste si uvedomili, že takto ho zrejme nechytíte. Ale pokiaľ sa viete preniesť cez takéto scény, môžem dať v pohode za 3*. Ale ak film neuvidíte, o nič neprídete. ()

Woody77

Priemerny film o cykloposlickoch ,ktory nemusia ani len tusit co vlastne prenasaju. Na tomto je pribeh postavený s zaverečným klisoidným hapyendom ! Hl.predstavitel predstavuje synonmum rychlosti,odvahy,statocnosti z ktorého som mal po skonceni filmu pachut . Potesil ma zaporak Michael Shannon ktory ma bavil pocas celeho filmu! Celkovo film povazujem za priemerny 50%. ()

wader

Prvoplánové, od začátku předvídatelné, nijak originální... Přišlo mi to jako cyklistický Ong-Bak, kde je akorát muay tahi vyměněno za pedály. Ale stejně tak Ong-Bak má divácký úspěch, protože je to svižná akce. Za mě 4*. Tři jsou za film samotný, a ta jedna * je za to, že mě film dokázal inspirovat, a já zas po dlouhé době drandím ulice na kole. A to je věc, na kterou se buď zapomíná, anebo ve filmu chybí - že by nás to koukání mohlo obohatit i v reálném životě. ()

Ogen

Tématika: Film o kolařích v New Yourku velice zajímavé. Kamera skvělá, a Gordon Levit nezklame ovšem co ten policista? Jen další postava aby se neřeklo? A jeho konec? A vlastně o črm to bylo...? Co jsem si měl vzít z tohoto filmu stále nevím. Ale nečekal jsem nic překvapivého ()

Remivsremi

Hravé, dynamické, zábavné a příjemné. Děj šlape, herci jsou úžasní a celé to stojí na hravosti tvůrci, kteří se nebáli zkoušet a vymýšlet jednotlivé scény. Film uteče jak nic a vy budete na konci této jízdy spokojení. ()

Johnny.ARN

V krátkej dobe u mňa druhý film, pri ktorom som si rozšíril svoje obzory. Tento film nieje ťažký na pochopenie. Aj keď sa scenáristi snažili trochu popliesť hlavy, v konečnom dôsledku to vyznelo dobre a žiadny prekvapujúci záver či nepochopenie sa nekonalo. Gordon-Levitt tam bol vážne len v pozícií herca. Postava síce cyklistická, ale žiadne stehná. A konečne film, kde ani nemusel hrať, len šľapať a šľapať. Shannon zase raz skvelý. Dobre, že ho obsadzujú do rolí jemne narušených maniakov. To mu skutočne ide. Čo sa mi skutočne páčilo, bola kamera. Niektoré zábery vyrážali dych. Možno som čakal trošku väčšiu reklamu na biky. Škoda, že záver nedopadol tak, ako som očakával, ale presne podľa šablóny. A druhý mínus, človek s polámanými rebrami by takú jazdu na ťažkom policajnom bicykli určite nezvládol. To ma sklamalo a ubralo ašpirantovi na štvorku jednu hviezdu. Ale bavil som sa. 3 z 5 ()

ivan_drago

Tour de NY s lehce adrenalinovou zápletkou, pár originálními nápady a s jedním nepříliš uvěřitelným zadluženým poldou... ()

ecceHOMMO

Námet nie k zahodeniu, samotné prevedenie však niekedy zaváňalo průserom. A postava policajta, ktorú stvárnil M. Shannon bola infantilne otrasná. A navyše, pointa sama taktiež nedokázala naplniť moje očakávanie. **/*** ()

psajko

Zajímavé téma na film. New Yorský messenger tvrdý chleba má. Na film se dalo koukat, občas jsem se i zasmál, když se tam připletl policista na kole, ale to je tak všechno. Pokud kolo je váš život, tak se vám film určitě bude líbit. ()

LiborGondek

Zmrd policajtskej. Nic jinýho si nezasloužil. Film bude excelentní podívanou pro cyklistické nadšence a dobrým zážitkem i pro nás, obyčejné smrtelníky. Rozhodně zajímavá a nová myšlenka, jak udělat film. Akční, vtipné i trocha romantiky se v tom najde. Joseph Gordon-Levitt bude asi velkou filmovou superstar pro nadcházející roky. 70% ()

baruss

Akčnosť tohto filmu môže ohúriť nanajvýš extrém bikerov. Normálny divák len pozerá na bandu nedisciplinovaných cyklistov. ()

kinghome

Snažil jsem se to nebrat vážně, chvíli se to dokonce i dařilo, ze začátku to je fajn akční projížďka na kole, jenže po chvíli to začne docela nudit. K tomu se přidala debilní zápletka a Michael Šanon, kterýho, jak jsem zjistil fakt nemám rád a v každým filmu mě spíš sere, než aby se mi tam hodil. Jedinej dobrej herec byl zase Gordon-Levitt, který si vybírá filmy kde zazáří, ale stejně to nestačí na to, aby ten film potahal do nadprůměru. Škoda toho klišojdního konce, Šanona a blbý zápletky, veřim, že mohlo jít o skvělou oddychovku, kdyby to někdo neposral. 50% ()

kumpi

Žádný velký příběh, ale účel to splnilo. Všechno běží v rychlém sledu a nenudite se a občas se i zasmějete. Tento film mně celou dobu bavil a proto 4. ()

Lachtaan

Našel jsem se ve filmu hlavně proto, že miluju cyklistiku a hned bych sáhnul po možnosti živit se jako cyklomessenger. Tenhle job jsem totiž Levittovi v tomhle nevýrazném, ale povedeném snímku setsakramentsky záviděl a tu pětku jsem sem chtěl hodit už jen za akční jízdy napříč newyorskými ulicemi. To, že se k té thrillerové zápletce dostáváme až později, byla pro mě už jen omáčka okolo. ()

ywo666

Solídna vec. Ale nič bohovské. Pripomínalo mi to Freerunnera s Farrisom. Akurát je to o toľko lepšie o koľko je Levitt lepší herec. Nájdeme tu veľa kladov. Sympatické postavy. Niekoľko zaujímavých osobných micro súbojov medzi postavami. Neustále vysoké tempo. Neuveriteľne sexi Jamie Chung a menej (ale stále hodne) sexi Dianu Ramirez. JGL je dobrý herec. Tu toho nemal zas toľko, čo predviesť, ale pozdvihuje film o úroveň. Negatíva? Postavu Shannon my moc nesadol a mohol ho hrať niekto iný (ale mal svoje momenty). A Koepp to nezvládol zdramatizovať. S lepšou atmosférov by som šiel na 4*. A problém je, že to je de facto to isté. JGL bicykluje. To je tak 60% deja. Ďalších 40% je ako sa Shannon ženie za tým čo potrebuje. Podčiarknuté a zhrnuté. Nápad je to zauzjímavý a celkom to frčí, ale mohlo to byť lepšie zrežírované a aspoň trochu nápaditejšie napísané. Kopec dobrých fragmentov nedrží pokope. Keď som to púšťal malo 68% na csfd a toľko to dostane aj odo mňa. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)