Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

Tynulinka

Naprosto mne fasconovalo, jak s nekolika prerazenymi zebry frcel na kole, to hned tak nekdo neumi!!! Ostatne ono to cele bylo obcas "fascinujici". ()

LadyVader

No neurazilo, slušný bike porn :) Akorád jako cyklista jsem z toho filmu poněkud nervozní, doufám že mě brzo nečeká střet s betonem, nebo něčí kapotou :D. 6,5/10 za to že mi bylo jasný jak to skončí, žádnej zvrat :) (Michael Shannon byl dobrej, Levittovi to na kole slušelo) ()

sedm.1

Expresní zásilka má dva klady a jeden velký zápor. Co mě potěšilo a popravdě i hodně překvapilo, byla skutečnost, že jsem ani náhodou nevěřil, že jdou tak adrenalinově zpracovat honičky na kolech. Veškerá akce, týkající se právě kol, je zde totiž vážně velmi vydařená, má šmrnc, je dynamická a má jednoduše koule jako kráva. To zpracování mě v tomto směru zkrátka fakt nadchlo, a to i díky velké dávce originality. Tím druhým kladem je pak ústřední obsazení, kdy Joseph Gordon-Hevitt je sympaťák za každé situace a Michael Shannon zas psychouš světové extratřídy a těm dvěma to tu vážně šlape a jejich vzájemné konfrontace byli skvělé. Bohužel, tím záporem je ale vážně velmi chaboučká zápletka (a to si myslím, že jsem velice tolerantní divák), na jejíž chatrnost se pak už jen nabalují další negativa, jako nulové napětí, pocitová prázdnota a vlastně ve výsledku pak i celková nudnost. Expresní zásilka je tak tedy v momentech, kdy se frč í na kolech, zábavná a poutavá, ovšem přestože je tomu věnována pomalu polovina veškeré stopáže, zbytek je tak ubíjející, že film samotný ve výsledku nemohu hodnotit ani jako průměrný. Pro nadšence rychlocyklistiky to ale asi bude jistě jiná káva. ()

Seti

Jo, kola tu ještě nebyly, to se musí nechat a právě cyklo-honičky jsou největší, ale přiznejme si také jedinou zbraní tohohle nonstop závodu. Naštěstí je akčního cyklování dostatek, takže člověk přimhouří oko nad jednoduchoučkým béčkovým scénářem. ()

Spike23

Při několika scénách se mi vrátilo to staré zklamání z toho, jak jsem se na kole nikdy pořádně nedokázal naučit bunny hop a jak moje kariéra freestylového jezdce musela definitivně skončit po zkouknutí padesátého faceplantu ve dvacáté fail kompilaci. Film jako takový celkem rychle odsýpal, agent Van Alden se překvapivě ukázal v trochu jiném světle než v Boardwalk Empire, což dokáže potěšit a co je hlavní - ani chvilku to nebyla nuda. Přesto ale mi stále nejde do hlavy, co to jako mělo být za hlavní zápletku. Jak vůbec někoho může napadnout taková nehorázně ohraná megademence s čínskou mafií a malým Číňánkem, kterého maminka nechala ilegálně se přepravit do USA, aby byli spolu a žili šťastně až do smrti. Nemluvím jen za sebe, když řeknu, že to opravdu vůbec nikoho nezajímá a jediný, kdo si tohle může ve filmu dovolit, je Steven Seagal. Každopádně... Bavilo mě to rozhodně víc než celý Skyfall. ()

joora1

Premium Rush je ukázka toho, že ani zajímavě vymyšlený nápad s filmem, kde jsou honičky na kolech (doslova) nemusí dopadnout vůbec dobře. Hodně jednoduchá zápletka (a to je ještě slabé slovo) vyústí honbou za jedním dopisem, což je vlastně děj celého filmu a že je to pekelně dlouhých 90 minut. Policista-záporák je velmi slabý a ve filmu je spousta nelogičností, že už se ani nad tím člověk nepozastaví a tak nějak tlačí čas, aby už byl konec. Gordon-Levitt je sympaťák, ale ani on nevykouzlí z ničeho zázraky. Jeho jízda v garáži, kdy měl zlomená žebra a skákal na kole po překážkách jak největší freestylista mě docela pobavila a utvrdila v tom, že tvůrci neměli asi svůj den. Zajímavá je jen "akční" kamera a alespoň zpočátku mě bavily kaskadérské kousky, které hlavní hrdina předváděl svou agresivní jízdou velkoměstem. Jinak nic, co by stálo za řeč. ()

DavidS.

Dokud se šlape do pedálů, kličkuje mezi taxíky a ryje helmou do asfaltu, není moc co vytknout...Děj je však slabý i na tuhle devadesátiminutovou časovku... ()

charlie_ando

Adrenalinová divoká jízda na kole, která nadchne každého příznivce cyklistiky. Hlavním hrdinou, tak trochu rebelem, je Joseph Gordon-Levitt a nikdo mu neřekne jinak než kojot Wilee. Jeho hektické povolání cyklo poslíčka v New Yorku je i jeho životní styl. Ulicemi “Velkého Jablka“ drandí na speciálním kole bez brzd a převodů. Osud mu do cesty přivedl policistu Bobbyho Mondayho, vášnivého a chorobného hráče hazardních her, který má problémy s ovládáním své temperamentní povahy a velmi stojí o expresní zásilku, jež veze Wilee do čínské čtvrti. V roli záporáka se představí velmi přesvědčivý Michael Shannon. Zápletka je vcelku jednoduchá, ale dobře funguje. Čas příběhu neúprosně běží vpřed, protože sledujeme děj v reálném čase, jen občas vyprávění přibrzdí a ukáže nám co se stalo v minulosti, aby objasnilo zrovna odvíjející se části příběhu. Vše do sebe dobře zapadá jak švýcarský hodinový stroj. Co mě opravdu mile překvapilo byla povedená kamera pod taktovkou Mitchella Amundsena a skvělý střih dvojice Derek Ambrosiho a Jill Savitt. Milá filmová jednohubka. ()

Mistickzz

Príliš jednoduché a scenáristicky kostrbaté nato aby to mohlo nadchnúť. I keď nuda to nebola, tak od vyššej ligy to má dosť ďaleko a JGL ešte nie je typ herca, čo by potiahol niečo väčšie sám. ()

KoRner

Nadupaný akčný film postavený na jednoduchej zápletke zasadený do neokukaného cyklistického prostredia. Hneď som dostal chut očistiť od hrdze svoj bajk! Len škoda tých CGI efektov, po starom by sa mi to asi páčilo viac. ()

Lukoboss

Premium Rush je opravdu "rush" pouze v první polovině, pak to začíná těžce upadat, na scénu přichází nehodící se romance a desítky rádoby náhod, který hlavnímu hrdinovi komplikujou situaci. Na nervy pak leze i neúprosnej detektiv, kterej prostě vždycky naprosto přesně ví, kde se kolo s jedním messengerem právě nachází, a to se prosím nahání v přelidněným New Yorku (nebo kde vlastně :D). Bez těhle kravin by to dosáhlo i na 4*. ()

klukluka

Neříkám, že je to nějaký klenot světové kinematografie, to určitě ne, ale bylo to příjemný, promyšlený, akční, prostě mi to ladilo s pohodovou atmosférou dnešního sobotního odpoledne. Podruhé to vidět nechci, ale napoprvé mi to vychází na 70 procent, což jsou 4 hvězdičky. Ale chápu převahu troječek, skutečně to není nic zásadního a kdokoliv by bez toho mohl spokojeně existovat. ()

honzii

Energický prosluněný film, který si užijete jako rychlou jízdu na kole. Ano, zápletka ke konci trochu smrdí a trestuhodně odbyté finále taky nepotěší, ale dlouho mi s filmem nebylo tak dobře. Tempo, akce i humor skvěle fungují a Gordon-Levitt zase potvrzuje, že je jedním z nejsympatičtějších mladých herců současnosti. Palec nahoru. ()

kery-

Zápletka jednoduchá a tak to u tohohle filmu má být. Téměř celý film jsem si přišel že sleduji trailer, který byl sakra našlapaný a už při jeho sledování jsem se filmu nemohl dočkat..a dostal jsem co jsem očekával - pořádně nabušenou porci adrenalinu, takže nemám jediný důvod si stěžovat:) ()

Fary

Ale jo - pekny. Jako oddychovka na nudny vecer urcite jo. Aspon je to neco, co tu v tyhle podobe jeste nebylo a na koleckare se dobre kouka... :) ()

Hanys_

Největší zbraní Premium Rush je to, že na začátku nasadí vysoké tempo a drží se ho po celý film. Příběh není sice nijak zvlášť originální (až na to prostředí), ale stylová kamera a libový záporák z tohohle snímku dělají nenáročnou akční podívanou, u které člověku při sledování není trapně (což fakt není často). Víc takových filmů. 7.5/10 ()

Guzmicz

Velmi povedený akční film. Akorát škoda, že sklouzne k typickému klišé. Ale jinak jsem si film hodně užil. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)