Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

Petrisoff

Když jsem si před filmem přečetl hodnocení zde, čekal jsem něco co mě opravdu nebude bavit. Avšak byl jsem mile překvapen :) ()

Miroub

Nemyslím, že je vždy nutné jít do kina na těžké téma, o kterým pak týden přemýšlíte. Proč se občas jen trochu neodreagovat. Tohle přesně splnil tenhle film. Jasně - nereálné situace, možná i nereálný nadhled hlavního hrdiny, ale příjemný a vtipný film, který po americku dobře dopadne. Odcházíte z kina s dobrou náladou a to je někdy příjemný odpočinek. ()

EasyGoingBoy

Havlík režie, Havlík scénář, Havlík natočil film vlastně o sobě - sebestřednost z toho kluka smrdí na míle daleko, jelikož je obklopenej buď troskama, který mu ten jeho "svobodomyslný" život závidí nebo stejně přerostlýma děckama, pro který slovo "zodpovědnost" neznamená vůbec nic - no a tito lidé ho jen stále utvrzují v tom jak je Havlík vlastně cool, takže nic jinýho se od něj ani nedá čekat. Zašlo to tak daleko, že si troufl (ač v některých ohledech určitě schopnej kluk) dokonce na napsání scénáře o svým "skvělým životě", ale jaksi mu nedošlo, že tím pádem to skoukne i spousta rádoby normálních lidí, kteří mu nastaví trošku jiný zrcadlo - zrcadlo reality, hodnot a zodpovědnosti. Hošanovi ještě nedošlo, že společnost složená ze samých Havlíků by přežila tak jednu generaci a pak šlus, hotovo, čili celý scénář je pro mne jen jedno velké sebeukájení přerostlého dítěte, které nabylo falešného dojmu (snad ani ne vlastní vinou), že si z něho hodně lidí sedne na zadek a z toho nemohlo vzniknout nic jiného než brak - nikoli však pro vyznavače nihilismu a anarchie (všechno je jedno, šukej co můžeš, chlastej co můžeš, stejně chcípneš a co bude po nás to je mi u prdele). V podstatě to tak má Havlík nastavené už několik let a není u něj vidět žádný vývoj dopředu - je to neustále přehrávaná stejná gramofonová deska, ale asi právě proto pro něj sedí přirovnání s přerostlým dítětem - fyzická stránka stárne, ale mozek a duše se zasekly někde v jeho 19-20 letech a vypadá to, že už tomu tak zůstane:-). Režii nemá ani cenu hodnotit - jednu hvězdu dávám za to, že i přes jeho těžce nemocné ego to musela být i tak odvaha se do toho pustit, ale zase na druhou stranu co by narcisové neudělali pro sebeprezentaci, že jo!! I tak ale, jedna hvězda zůstává, viděl jsem už horší filmy. Nutno podotknout, že příspěvek je psaný od srdce - žádnou zášť k Havlíkovi necítím, naopak, přeji mu, jako ostatně snad každému, hodně štěstí - pouze vyjadřuji svůj názor, snad až příliš otevřeně a nestrojeně, ale tak by se to Rudovi určitě líbilo :-). ()

Vites

Ale jo. Tenhle biják jsem viděl docela brzy po Všivácích a bavil jsem se o trochu víc. Pavlu Batěkovi spíše sluší TV formát a Vica Kerekes tu moc neměla co hrát, ale pár slušných momentů film měl, * navíc za mučení Rudy z Ostravy, hezky Michale:-) ()

frannyberry

Lyrické nebo romantické filmy mají vypadat jinak. Vleče se to a nebýt hezké, sympatické Vicy K, šlo by ještě o větší průser. Batěk, ač divadlem protřelý, na hlavní roli nemá charisma, a hlavně ani jeden z nich nemá co hrát. Plytká nuda. ()

mr.free

Trailer jsem neviděl, o film se nezajímal. Až teď jsem se na něho čistě ze zvědavosti podíval a docela mě překvapil. Ve filmu bych sice našel humor který se trochu blíží k hranici trapna, ale to mi nějak zvlášť nevadilo, protože tam podle mě vcelku pasoval. Ne, že bych se u tohoto filmu nějak více smál, spíš sem se pousmál a uchechtl u pár scén. Pěkná odreagovačka. ()

ters odpad!

Po pravdě jsem velmi udivena hodnoceními 2* a více. Tenhle snímek mě jenom utvrzuje v tom, že to s českou filmografií jde stále z kopce a že se zase pěkně dlouho na žádný český film nekouknu. Naprosto zbytečné a je to ztráta času. Jít na to do kina, asi bych si neodpustila, že jsem za tohle musela zaplatit. Komedie s jedinou vtipnou scénou (při omračování "Rudy z Ostravy" jsem se, přiznávám, od srdce zasmála) podle mě není komedie. A no, přiznejme si to, hlavní hrdina není úplně chytrák a jeho zamilovaná kamarádka je hloupá slepice, která mi byla sympatická prvních pět minut, když vypadala, že je samostatná a nezávislá. ()

OrelCop

Osobně mě na české poměry tento film velice překvapil. Celkem dobré herecké obsazení, velmi dobré herecké výkony, slušný děj, dobrý humor ... jen škoda toho zbytečně sladkého konce. To fakt moc nemusím. Ale i tak za mě 81%. ()

JerryPilsen

Tak todle nám nedrželo pohromadě ani za mák.Nehledě k podivné hlavní zápletce se jedná jen o sled událostí,nesmyslně na sebe navazujících.Někdy vůbec.Konec tomu nasadil korunu. ()

MIKETUK

Celkem zbytečný film, navíc občas nevkusně viditelní sponzoři(stavař v Cayenne...), slabý námět, patřičně tupý hrdina, nevidící vlísávající se VC, ale hlavně superman Blažek, vždy se objevující v pravou chvíli, aby obětavě zachránil kámoše, dokonce neváhá před ránem juchat kamsi k Prachaticům tahat pos***é auto ohrožované nas***ým divočákem z pole. Ale dokoukáno, hlavně proto, že přeci jen doutnala (a zhasla) naděje na něco...co se nekonalo. 35% ()

studentice

Po zdejším nic moc hodnocení jsem se filmu trochu obávala, ale bylo krasne, tak jsem do letního kina vyrazila a nelitovala ani minutu. Třictvrte filmu jsem se smala, takže jsem odpustila i slabý konec. Je to pro me ideální letní film. Navíc Pavel Batek je nejen charismatický, ale i dobrý herec. ()

SvaPepina

Tohle jsem nečekala, ale dobrý! Pavlovi jsem to věřila, Vice trochu míň a Lábuse bych teda vyměnila, ale jako celek mě to prostě bavilo! ()

Melodrama

Pohodový příjemný film, na nic si nehraje. Sexy Vica a hlavní představitel Tomáš Batěk mi připomíná herce ze seriálu Dexter - který taky celkem ujde :-) . Nejvtipnější scéna je s p. Přeučilem, to jsem se pobavila. Taky scéna v autě s motorovkou je podařená. Určitě stojí za to udělat si čas a vidět to. ()

desod

Jen dobrá hudba .... ale hloupé a nereálné vlastně úplně všechno.... takový film pro americké nenáročné publikum. ()

Hanka_M

I když se jedná o zcela průměrný film, nemůžeme upřít Pavlu Baťkovi, že je dobrý herec. Zajímavá byla i Vica, Lábus, Issová, i Županič. Směšná byla trošku hudba (hra na Zimmra, nebo co?) a trochu jsem měla problém s kamerou - místy to vypadalo jako obyčejný tv primácký seriál. Byť scénář úplně nevyšel, námět není špatný a pár myšlenek se ve filmu taky najde. Jako debut to rozhodně není průšvih, za což jsem moc ráda a není to v ČR tak obvyklé. ()

Karel321 odpad!

Tohle je čistý odpad. Nee není to jedna hvězdička ani dvě hvězdičky. Tento film je odpad. Dobrého tam není nic. Ten neherec v hlavní roli je totální piča. Scénář na piču. Myslíte, že když přidáte písničky ala Samotáři do sračky, že z toho budou Samotáři? To by ty písničky nesměl nazpívat interpret, co umí Anglicky jako blbá piča. ()

dunbar odpad!

Tak ako sa rejžovi nechcelo urobiť poriadny film, mne sa nechce venovať čas tomu, aby som poriadne opísal akú srágoru som práve videl. Škoda, herci boli sympaťáci, predpokladám že keď si čítali scénar, nemohli vedieť ako to celé vypáli, tak proste prikývli. Mal som tam nabitú jednu hviezdičku, ale úplny záver ma donútil odstrániť aj tu. ()

Jindra_S odpad!

Vydržel jsem do čtvrtiny filmu a bylo to pro mne utrpení. Ten film je prostě divný, někomu (viz ostatní komentáře) se to očividně líbí, ale prostě odmítl strávit další minuty u něčeho tak divného. Hudba nepatřila k ději, monology nedávaly smysl, jednání hrdiny už vůbec ne. Chvilkama to měla být komedie, chvilku se to chtělo brát vážně ... ()

Jimbanga

Příšerný obsazení hlavní role. Totálně mi nesedla. Divný nepřirozeně se chovající vedlejší postavy jako vždycky. Typický absurdismus českých komerčních filmů a naprostá trapnost dialogů. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)