foto

Václav Šanda

  • nar. 18.5.1989 (27 let)
    Krupka u Teplic, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Absolvoval herectví na DAMU. Od roku 2012 byl v angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav, kde hrál Toma v LaButeho Tlustým praseti, Dana v Marberově hře Na dotek, Limonádového Joea v Brdečkově Limonádovém Joeovi, vévodu Williama v Cantervillském strašidle Oscara Wildea, Happyho v Millerově Smrti obchodního cestujícího a rytíře Hanse v Ondině Jeana Giraudouxe.

Hostoval v Café Teatru Černá labuť ve hře Neil LaButa Podoba věcí, kde hrál hlavní roli Adama a v Divadle Palace v inscenaci Heslo: Morálka E. E. Schmitta. Během studií na DAMU začal hostovat v Činoherním klubu. V roce 2016 se stal jeho členem. V Činoherním klubu hraje v těchto inscenacích: Martin Ečer (Jan Kačer – Svatba pozdního léta, režie: Ladislav Smoček), Bob (David Mamet – Americký bizon, režie: Ondřej Sokol), Egmont Clausen (Gerhart Hauptmann – Před západem slunce, režie: Ladislav Smoček), Mladík (Tennessee Williams – Tramvaj do stanice Touha, režie: Ladislav Smoček), Žák bez uší (Milan Kundera – Ptákovina, režie: Ladislav Smoček), Kovboj (Martin McDonagh – Ujetá ruka, režie: Ondřej Sokol).

V roce 2010 natočil hlavní mužskou roli Štěpána v pohádce Zdeňka Trošky ČERTOVA NEVĚSTA. Dále jste ho mohli vidět v epizodních rolích v seriálu VYPRÁVĚJ, PŘEŠLAPY, CESTY DOMŮ, SVATBY V BENÁTKÁCH a BORGIA nebo v hudebním klipu Ležím ve tvé blízkosti (Debbie a Lipo). Spolupracoval s režisérem Jiřím Strachem v televizním projektu Setkání s hvězdou – Jana Hlaváčová, s Rudolfem Havlíkem ve filmu Zejtra napořád a s Matějem Pichlerem ve filmu PRSTÝNEK, kde ztvárnil hlavní roli. V roce 2015 natočil film VŠECHNO v režii Šimona Holého.

Václav "Venda" Polák

Herecká filmografie

2017 Četníci z Luhačovic (TV seriál)
Udavač (E11)
2016 Všechno (studentský film)
Zlato (studentský film)
2014 Svatby v Benátkách (TV seriál)
Toužím (S01E10)
Zejtra napořád
2012 Prstýnek (studentský film)
2011 Borgia (TV seriál)
Čertova nevěsta
Setkání s hvězdou: Jana Hlaváčová (TV film)
2010 Cesty domů (TV seriál)
Vyprávěj (TV seriál)
Překvapení (S01E20)
2009 Přešlapy (TV seriál)

TV pořady

2000 Cesty víry (TV pořad)

Hudební videoklipy

2016 Barbora Poláková - Generace (hudební videoklip)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace