Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

Rockerman

Na debut to fakt není špatné, ale žádný zázrak to také není. Rozehrává se tu příběh, který jsme tu už párkrát měli. Chlap hledá tu pravou lásku všude po světě, hledá na internetu a setkává se se ženami naslepo, aby pak zjistil, že tu pravou ženu má takříkajíc pod nosem a zná ji od malička. Je to ozvláštněno jednou zakázkou "kvalitních" čínských triček, které se k ničemu nehodí a to jak se nakonec daly využít a se ziskem prodat, je to nejvtipnější na jinak málo vtipném filmu. Jo, ještě omračování Rudy z Ostravy je k pousmání. Jsem zvědavý na Pohádky pro Emu a na novinku Po čem muži touží, jestli si pan Havlík povede lépe, než je tahle rozháranost. P.S. Takového kamaráda, jakého měl Petr ve Filipu Blažkovi by si přál každý! ()

stratocasta

Jako oukej, ale v Karlovarský konkurenci filmů, kde se buď vůbec nemluví nebo se mluví se soplama u huby, nemůže tahle pseudohluboká zpovídačka někoho, komu nestačí blogísek, obstát. A víte co? Ona neobstojí ani ve wide releasu. ()

LordMysti

Nenudil jsem se, zasmál jsem se, bylo to nenáročné a průhledné, ale od debutanta hezky natočené. Moderní mladý režisér od kterého se možná časem dočkáme zajímavých věcí... ()

Selixinho

Už opravdu nevím, co vy - hodnotící, chcete. Jasně, že se v tomhle filmu objevuje pár naprosto zbytečných scén, ale film jako celek pracuje skvěle. Na postavách bych ještě trochu zapracoval, protože Lábus přece nemůže hrát nějakého záporáka. Každopádně Batěk hrál dobře. Vica byla dokonalá. Stejně jako hudba k filmu byla dokonalá. Lepší český film, a až po debutu Jiřího Mádla (Pojedeme k moři) nejlepší český počin tohoto roku. Začátek, konec. ()

Zikus

Suprově idealizované postavy a zakončení. Problémový hlavní hrdina, spolehlivý kamarád co se vším pomůže a okouzlující “kamarádka”. ()

bono22vox

Příběhově film trošku pokulhává, ale vše dohání v jiných aspektech. Na prvotinu režiséra, který letos natočil jeden z nejkrásnějších českých filmů roku (Pohádky pro Emu), je to velice slušné... ()

rublik05

Taková ta klasická česká romantická komedie. Hloupá, nudná, nevtipná, s minimem kvalitních dialogů a s diskutabilními hereckými výkony. Film se po celou dobu snaží být něčím víc, tato snaha vyznívá nanejvýš trapně, sám sobě se divím, že jsem to vydržel až do konce. Jak napsal, hruběji a upřímněji, kolega Vikta, hodnotit se dá snad jen slušné herecké obsazení, já přidávám ještě obstojné zpracování, i tak to ale na víc jak jednu hvězdu u mě není. 2/10. ()

mira.l

Co to bylo za debilní konec? Je pravda, že klišoidní závěry, kdy se dva nahání na letišti na poslední chvíli a jeden z nich - nejčastěji chlap - svým tělem skoro brzdí letadlo, bývají trapný, ale tohle bylo blbý snad ještě víc. Ostatně on celý ten film nebyl zrovna vrcholem kinematografického umění, jemně řečeno. Hodnocení v podstatě za jednu *, druhou přidávám jen za Vicu Kerekes. ()

newstedson odpad!

Film tak neskutočne zlý, a to po všetkých stránkach. 98 minút blbých dialógov, nezmyselných scén a hrania nasilu. Presne o tomto celý film je. Počas sledovania som sa neustále pozeral na hodinky, kedy to už skončí a myslím, že podobných ľudí bolo v sále oveľa viac. Viac k tomu nie je čo dodať. ()

JustFine

Žiadna hongkongská jazda sa nekoná. Film má potenciál, o tom niet pochýb, bohužiaľ spracovanie pána Havlíka uväznilo postavy v Česku, scenáristicky pokazilo, čo sa dalo a satira s iróniou vo "vážnej a smrtiacej" zápletke vyznieva veľmi rozpačito (okrem pár momentov, samozrejme). Ten Lábus s chlapom, čo ho naháňal po Čechách, to čo bolo za hrozbu? Na čo pchajú do filmu automobilovú naháňačku, keď ju nevedia natočiť? Nechcelo sa mi veriť konaniu postavy Kerekesovej, ale možno žijem vo veľmi negatívnom pohľade na svet. Láska a vernosť až za hrob, samozrejme. A road movie po Čechách o hľadaní samého seba (bez nájdenia sa) sa dá natočiť aj bez adadasovskej zápletky, mafiána, ktorý nevie hrať biliard, rozumnej dĺžky jednotlivých scén a zamyslenia sa nad ich zbytočnosťou. ()

TommyDiamond

Ukázky lákaly na hloubavou romantiku v pozadí exotiky, na prozíravou českou povahu a velkou dávku světáctví. Ovšem celé to byl jenom jakýsi komerční klam na nebohého diváka, který časem zjistí, že jeho letenka all exclusive do Malajsie zanikla s mezipřistáním v Brně.... Zejtra napořád je další český film řešící rozmanitost mezilidských vztahu (milostných) nezáživnou formou bez špetky nadhledu a humoru... U mě má snímek dvě hvězdy ()

jadran90

Na české poměry OK. Hodnocení pozitivně ovlivnila Vica a ústřední motiv soundtracku. Scénář je sám o sobě slabý, takový Blažek se vyskytuje postupně asi v Praze, u Prachatic, kdesi v díře na open air, v Ostravě a zase v Praze, aby mohl vždycky zmizet. Nicméně originální zpracování scénář vysoce převyšuje. Batěk se jen krčí ve stínu charismat, jaké má Kerekés, Issová, nebo Přeučil. Nevím, proč na něj ty ženské tak letěly, ale jeho osobní komentáře byly docela zajímavé. ()

alldo.raine

Film se mi líbil převážně herecky, což u českých filkmů, alespoň pro mne, nebývá moc pravidlem. Herecké výkony byly skvělé a byť se na můj vkus některé postavy chovají nesmyslně, nakonec jsem jim to i baštil:) ()

syphoon

Skoro úplné dno českého filmového průmyslu. Snad až na místy všehovšudy schopný soundtrack, který se ovšem do takového filmu vůbec nehodí, je všechno špatně. 25% ()

viktor.danek odpad!

Je strasna skoda, kdyz jsou na film penize i spickovi lidi, ale nataci scenarista/reziser, ktery absolutne nema co rict. Obsahove naprosty odpad. Z tech hlubokomyslnejch kecu vypravece se mi delalo zle. ()

iz67 odpad!

Zoufale dialogy; banalni dej, ktery nemuzete neuhodnout dopredu; navic dej, ktery logicky temer v kazde situaci nefunguje. Zacatek a konec v Cine, abychom pochopili, ze hlavni postava je drsnak, i kdyz je to totalni mamlas, coz vyplyva z kazde jeho domaci akitvity. Do toho Kerekes honi letadlo, aby 'hrdiinovi' rekla neco, co mu mohla sdelit asi stokrat pred tim, hrdinovy mimoidni nabobske sebekomentare, a pak uz jsem si opravdu pozvracel polobotky. P.S. Samozrejme dojaty Velky sal Thermalu. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)