Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův. Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. (Falcon)

Claire.TJ

Ale vždyť to nebylo špatný! Odsejpalo to, epizodky, na nichž je film víceméně založenej, úsměvný, Batěk, Vica i Blažek byli moc fajn; krom toho potenciál Batěkova pěknýho hlasu by moh bejt využívanej víc a častějc. Marge Lábusová je docela fajn záporák. A trička adadas s krkem tak akorát pro psa jsou docela vtipný! Co to ale sráží, je to, že už po pěti minutách člověku dojde závěr (ale stejně mě potěšil, značně jsem se zúčastněnou cítila); plus ty dějový díry s nejlepším kámošem co je ve chvilce z Prahy u Prachatic anebo v Ostravě na počkání, jsou poněkud nepřehlídnutelný. No a že by vůbec existoval i z jinejch hledisek tak dokonalej nejlepší kámoš, je prakticky nemožný (a toho benzínu, co prolil). No. Ale na víc jak 52%, co to zrovna má, to rozhodně je, protože po řemeslný i zábavný stránce to bylo tak akorát a na zdejší komerční poměry značnej nadprůměr. ()

pafka

Po ctrnacti dnech absolutne nevim, o cem to bylo. To je bud dukaz o me pameti a nebo o tom, ze to zkratka stalo za starou backoru. Ano, be je spravne. Pavel Batek naprosto nevyrazny, jako hlavni postava je to proste strasne sedive, neviditelne, prehlednutelne. Nevim, jestli je na vine scenar, nebo on. Neznam ho z jinych roli. Rozhodne ale scenar neni dobry ani zajimavy. Nezanechalo to po sobe zanou stopu. ()

koza3

Zajímavý český počin zasluhující tři plnotučné hvězdy. Hodně jsem se nasmál, líbil se mi styl vyprávění snímku a spád filmu. Nenudil jsem se ani chvíli. Ke konci jsem se bál klišé uzavření hlavní příběhové linky, která se taky dostavila, ale budiž. Vica Kerekes je kočka a ať už umí nebo neumí hrát, dobře se na ni kouká :-) Rád si dám někdy reprízu po nedělním obědě. ()

Muff

Kdo zná Havlíkovy knihy, poznal ve scénáři řadu typických situací. Na to, že to byla prvotina, jsem čekal něco mnohem, mnohem horšího, a možná právě proto jsem byl příjemně překvapen. Do Zlatého fondu se snímek asi nezařadí, ale vtipnými a absurdními situacemi takového nevšedního života, neustálým přejížděním, hledáním, podbarvenými výbornou hudbou vytváří tu správnou atmosféru. Na scénáři by to chtělo trochu zapracovat, i ty střihy jsou někdy trochu divočejší, promluvy mohly být formulovány zajímavěji, ale herci jsou dobře vybraní, děj pobaví, hudba se dobře poslouchá - prostě dobrý dobrý. ()

megajalec

Sled scén, ktoré nie sú poriadne pospájané. Vadilo mi hrozne veľa nezmyselností (cestovanie po republike behom chvíľ, prvé rande s cudzou ženou na svadbe, atď. Bolo ich veru dosť). Nevidel som hlbšiu pointu, nechápal som, čo na ňom ženy vidia, a o vzťahu Kerekes k hlavnej postave ani nehovorím. Monológy, ktoré mali dodať filozofický ráz, boli v tomto prípade rušivé a príliš mi nekolidovali s dejom a pôsobili rušivo a zbytočne. ()

MatiasStrike

Jelikož jsem těsně předtím navštívil na festivale patrně nejhorší film všech dob, tak mi tohle přišlo i jako slušná zábava. Je to koukatelné, ale celkový přínos je nulový. ()

DaNvYto

Jedna hvězda za Petrova kamaráda, vždy když se ukázal na scéně, rázem velmi oživil film. Druhá hvězda za sexy Vicu Kerekes a třetí za tu hrstku komediálnosti, kdy jsem se musím to přiznat... občas opravdu zasmál :) Šlo to vymazlit více, hlavně závěr. ()

Dex

Nečekané. Super hudební kulisa. Vtipné hlášky. Málo Kongu. Hodně Brna. Nechce se mi věřit že to je ČS film. ()

fafejt001

Vica má šmrnc , jiskru , a ti ostatní se za ní vlekli . Občas jsou scény naivní , slaboduché , balil holky levou zadní hlavní hrdina -- scifi , Jan Přeučilů jako vždy gentleman , vtipná rozmluva o vyholení , vlastně nevyholení ,, čínˇanek , , Kavalčík takový divný ,, Kulovaná stále hezčí , a Rudolf měl snahu . Na prvotinu to zase není taková hrůza , ovšem za tři dny jsem již nevěděl ,, o čem to vlastně bylo . Jen ta Vica se vkrádala na mysl . Má charisma , nebo živočišnost ??? ASI JOOOOOOOOO . . . . A Pavlík Batěkůůůůů si zatím pomalu zvyká na svou uměleckou dráhu . Nejlíp z toho vyšel Blažek a nejmenovaný divočák Pepa , který byl pěkně veden před kamerou , hehehe . Trochu mi to připomnělo CZECH MADE MAN , to je ovšem jiný level . Jo a někdo z kina ,, během filmu i odešel , takže dvě hvězdy je jěště dobré . Škoda , že nebylo více záběrů z Honkongu . Snad příště . Tož Arigato . ()

lacerta odpad!

Tváří se to strašně vzletně, na první pohled to vypadá jako velkofilm, ale ve finále to nesahá ani po kotníky tradiční šabloně kluk přehlíží nejlepší kámošku a ona za ním přiběhne na letiště. Hrůza. Jo a to sebekomentování postupně snad vykrádá všechny možný podobný filmy. Možná by to chtělo když už, tak aspoň věčně nevykrádat Trainspotting, Podfu(c)k a Po krk v extázi. A když už vykrádat, tak aspoň nějak důstojněji. ()

MUNRO

Překvapení.Takový poameričtělý styl natáčení,záběry Hong Kongu,svižné tempo a hlavně spousta komických situací.Pavla Baťka jsem znal jen z nějakého stupidního dámského seriálu(už ani nevím ze kterého) a tady ukázal,že má na víc.A pan Kavalčík ze sebe tentokrát nedělal idiota?No to jsem čuměl.Dokonce jsem se mu i dvakrát zasmál!Zkrátka jsem dostal víc,než jsem čekal.Akorát teda,žádné umění se nekoná,takže tady na ČSFD dostává další zajímavý film na prdel,protože 52% je směšných.Jak jinak.. ()

listo

Bóže, kdy už skončí ta vleklá krize české kinematografie? Další film, který vznikl úplně zbytečně. A žánrově to mělo být co? Romantická černá komedie stříknutá road movie s prvky hluboké filozofie a céčkových automobilových honiček? A s naprosto otřesnou hudbou, podotýkám. Jedna hvězda za scénu, kdy se chachaři snaží omráčit Rudu z Ostravy. ()

ludovit14

Čo k tomuto dielu dodať: jedna sa o pozerateľný film, ktorý síce nijako nenadchne ale ani neurazí. Slušne natočene, príbehovo dobre a aj herecky je to v pohode. HOD:55%.PS:,,Som chyba v systéme''! ()

Mathyen

Film je na debut velmi slušný, je promyšlený, celkem dobře napsaný, má několik velmi vtipných scén, má jemnou romantickou rovinu, zajímavé lokace, líbivou kameru, herci jsou příjemní, divočák byl cool, ale co musím vyzdvihnout nad to všechno, nad co vyčnívá uplně že: Ne - nor - mál - ně ....to je HUDBA... to, co předvádí maestro Ondřej Konvička, je výkon hodný vysokorozpočtových hollywoodských produkcí, jako by režisér sehnal kontakt na Hanse Zimmera a záhadným způsobem ho překecal ke spolupráci. Vůbec se nevyhýbám srovnání s momentálně asi nejlepším a nejvyhledávanějším hudebním skladatelem současnosti, protože tento pán má silně nakročeno k velké budoucnosti... Jemné tóny piana nahánějící husí kůži měnící se v nadupanou smršť úderů orchestru - to je něco, nad čím žasnu a co přidalo hodnocení filmu celou jednu * ...gratulace!!! ()

rigby

Nepochopitelný a opravdu zbytečný film, který nemusel vzniknout. A také jsem ho ani nemusel vidět, protože bych skutečně o nic nepřišel. Ale pokud někoho baví takovéto volovinky, které se ve většině scén objevily, tak budiž. Jen nechápu, proč se objevilo tolik známých jmen ve zcela zbytečných štěcích. ()

nolme

Trailer byl super, ale tak nějak mi přijde, že neměl moc společnýho s filmem. Soundtrack bomba, zajímavej námět, ale nějak mě to úplně nezaujalo. Podle traileru to vypadalo na "Bonda po česku", ale za mě celkem nuda - nemastný, neslaný...čekala jsem víc. ()

Horác

Druhá hvězda je za hezký holky. jinak fakt moc nenacházím v tomhle filmu smysluplnost. A ta moudra, co tam zaznívají, panečku. ()

Kozlowski8

Příběh snílka, který brázdí republiku (a taky kus Asie) sem a tam a hledá své štěstí, které má přitom nadosah... Film se mi nelíbil ani v jednotlivých scénách, ale hlavně se mi nelíbil jako celek. Příběh působí hloupě, nevěrohodně, stejně jako jeho hlavní postava, celé je to zkratkovité, nedotažené a nepřesvědčivé. Prvotina Rudolfa Havlíka mne absolutně nevtáhla, nechala mne chladným a v hlavě mi zcela určitě dlouho nezůstane. 35 %. ()

allegria

Neskutečná nuda, příběh jakoby poslepovaný ze všemožných už stokrát obehraných klišé, bez nápadu, rádoby hluboké téma, ale jde jen po povrchu. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (více)