J. Edgar

Scénář:

Dustin Lance Black

Kamera:

Tom Stern

Leonardo DiCaprio, Armie Hammer, Naomi Watts, Josh Hamilton, Geoff Pierson, Cheryl Lawson, Kaitlyn Dever, Sadie Calvano, Judi Dench, Josh Lucas, Ed Westwick (více)

Skutečný příběh Johna Edgara Hoovera, zakladatele FBI, který této americké instituci vládl pevnou rukou téměř 40 let... Píše se rok 1919, prvním šéfem Edgara je na ministerstvu spravedlnosti Mitchel Palmer. Bojují spolu proti bolševikům. Komunisti v jednu noc nechali vybuchnout 8 bomb v domech senátorů, soudců a politiků, kteří proti komunistům bojovali. Palmer přežil jen náhodou. Když Edgar přijede na místo výbuchu, diví se, proč nikdo nesbírá důkazy, nepátrá po atentátníkovi a vezme vše do vlastních rukou. Vyšetřovatelé totiž neuložili mezi důkazy ani zbraň atentátníka, ani jeho krev, která se u domu našla. Jen tam všude uklidili. Nikdo si nevážil kriminologie, neexistovaly federální úřady ani FBI. Tento večer Edgarovi otevřel oči. Když mu bylo 24 let, pověřil ho ministr spravedlnosti Ston vedením nově vzniklého úřadu pro vyšetřování. Edgar byl přísný a vyhodil každého, kdo nebyl loajální, dost chytrý nebo fyzicky zdatný. Edgar začal jako první využívat pravomoci deportace, sbíral a katalogizoval informace o všech radikálech v zemi. Každý se bál jeho tajného sejfu s materiály. Později komunisty coby největší hrozbu státu vystřídali zloději, únosci a bankovní lupiči. Po roce 1932, kdy dojde k únosu dítěte slavného letce Lindberga, zakládá FBI vědecká pracoviště, získává právo zatýkat a nosit zbraň. (TV Nova)

aluneh

J. Edgar má, dle mého názoru, nárok na vyšší hodnocení. Film je kvalitně zpracován, jsou vybrány nejdůležitější momenty z Hooverova života a má základní předpoklady pro kvalitní film: Dobré téma, vcelku dobrý scénář a hlavně skvělé herce. Co víc si přát než Judi Dench jako matku a Leonarda DiCapria jako jejího vzorného syna. I Clintovi Eastwoodovi není mnoho toho, co se režijní práce týče, co mu vytknout. Snad jen jediné. Že v roli starého Hoovera ponechal DiCapria. Tento tah je zcela mimo cestu, nevěříte starému Hooverovi ani slovo. A nelze to vytýkat DiCapriovi, který "chudák" ještě nedospěl do patřičných let a neprožil celý dlouhý, ztrastný život. Eastwood měl tuto roli prostě dát někomu vyzrálému, který si už své prožil a dovedl se do role vcítit. Jinak co se týče mladého Hoovera, není snad ani nic moc co vytknout. Myslím,že při přeobsazení starého pána by byl kvalitním filmem. ()

JerryPilsen

Opravdu mistrná režie.Co na tom že je celý příběh suchý,hlavní jsou fakta.Eastwood ani nevchází na tenký led,problémové části o homosexualitě jen naznačuje.DiCaprio byl výborná volba,je prostě dokonalý. ()

los_kretenos odpad!

Po Clintovom Gran Torine som čakal zase raz jeden pekne dotiahnutý film. Všetko tomu nasvedčovalo, už obsadenie Hoover => DiCaprio vyzeralo sľubne no sorry. Tento film už viac nemusím, ono to nie je tak chyba filmu a obsadenia, skôr ide o to, že osoba Edgara Hoovra je pekne priteplená a scéna, v ktorej si to Hoover rozdáva so svojím pobočníkom si pýta sama o sebe kýbeľ na zvratky. Nečakal som, že film bude až tak verný autentický a do poslednej chvíle som veril, že to bude skôr ako o tom nemcovi fašistovi, ktorý zachránil 1000 židov z koncentráku, ten čo sa Schndler Oskar menoval... ()

andy60

Zklamání. Od Clinta jsem čekal lepší výkon, tohle nemělo šťávu a sledování osudů Edgara Hoovera mě nechávalo naprosto v klidu, vlastně mě to i nudilo a jak to všechno dopadne mě ani nezajímalo. ()

stuj

Ze začátku to vypadá nadějně, jenže časem zajímavost opadá a konec jsem už sjel na několikanásobnou rychlost. ()

Tobias_Sin

Rozhodně zajímavý příběh o muži, který svůj život zasvětil svým myšlenkám o bezpečnost jedinců ve své zemi a nezpozoroval, že se stal člověkem, který nemá žádný soucit, toleranci a v neposlední řadě ani čest. Sám se snaží odvyprávět svůj příběh podle toho, jak se vidí on sám.. ,,Informace znamenají moc". Clint opět rozebral téma, na které se nebojí nahlížet na detajl pěkně z příma a bez zábran.. Také jsou zde vidět i morální problémy lidí, které moc do větší míry změnila k nepoznání.. ()

Misuli

Bylo to takové vlažné...ale dobré vědět o tomto člověku něco více, takže to beru jako takovou dvouhodinovou vzdělávací vložku. Btw. maskérům se tohle úplně nepovedlo :/ ()

Infurius

Zle zle zle celé zle, celé to je natočené zo zlého uhla... Ako prvé som si povedal tak to bude určite zaujímave, celý príbeh založenia FBI. Miesto toho bol v celom filme zobrazovaný ako buzík a takmer nič podstatne z FBI tam nebolo. Čakal som neco na spôsob Social Network. Koho zaujíma súkromny život do prdele.... ()

Ruda.neck

Ve snaze obsáhnout celý profesní i soukromý život největšího bojovníka proti zločinu v Americe to další obhájce amerických hodnot Clint trochu přehnal a splácal všechno dohromady. Filmů na základě Hooverova životopisu by mohlo vzniknout několik, o zrodu FBI, boji proti komunismu, proti gangsterům, o sbírání špíny na kdekoho, o únosu Lindberghova dítěte a roli FBI, o Hooverově sexualitě, o vztazích s americkými prezidenty, atd. Všechna témata se zde jen nakousnou a málokterá dotáhnou do konce. Není to úplně špatný film, jako studijní materiál o významné osobnosti dobrý, ale byť mám životopisné filmy rád, od jednotlivých témat jsem čekal víc a chvílemi jsem se prostě nudil. Doufám, že až někdo bude točit životopisný film o Clintovi, nedopustí se stejné chyby a nebude se snažit do jednoho filmu nacpat jeho kariéru westernového idolu, drsného poldy, režiséra, hudebního skladatele, apod. ()

bambiz

Kromě DiCapria v hlavní roli mě film nedokázal pobavit a vtáhnout, dokumenty na téma téhle rozporuplné osobnosti jsou zajímavější. ()

tomkat

Tak svérázné, jak svérázný byl hlavní hrdina. "Hrdina"? Po skončení si nebudete jistí, "kde byla pravda", stejně jako si tím nebyla jistá veřejnost v jeho časech. I tak může vypadat kvalitní film. No a příklad překonání hrozby "materiálu je na tři filmy". ()

juanpera

Smekam pred panem reziserem Eastwoodem. Velmi osemetna latka, velmi problematicky zivotopis ke zpracovani a zfilmovani. Vzhledem ze i po letech je tato postava americkych dejin opredena urcitymi nejasnostmi, take odvaha tento zivotopis zpracovat. Je asi nepopiratelne, ze tento muz byl a bude zapsan do americke historie a ze pro "demokracii a bazpecnost" vykonal mnoho. Nahled filmu je jen letmy, protoze urcite pasaze zivota teto osobnosti jsou jaksi v mlze, nebo jsou prilis zvracene a uchylne. Mne se to ale velmi libilo a i kdyz nekde jen v naznacich, prave kde se vyskytuji ty mlhy, velmi sugestivnia dobry zivotopisny film. Jeste jednou diky pane Klinťáku. Takze LIBI 90! ()

DonStefano

Nevím zda to dělá paralela se skutečným příběhem, skvělý Leonardo, režie Eastwooda nebo scénář od nepříliš známého a neokoukaného Blacka, ale tento film se mi jeví, jako jednomu z mála, jako skutečné veledílo kinematografie posledních let. Tím, že se mi od filmu nedaří dotrhnout a sleduji ho se zájmem a nadšením bych se jej nebál zařadit mezi tak skvělé filmy jako je Tenkrát v Americe, Goodfellas nebo Casino. Cint by měl rozhodně někdy v budoucnu zkusit natočit nějakou Gangsterku, rozhodně by to stálo za podívanou. ()

Tomas_313

J. Edgar mě ani trochu neoslovil. Film je zbytečně dlouhý, vleče se a ani snaživý DiCaprio nedokázal zmírnit mé trápení. Drama o jednom z nejmocnějších mužů v historii Ameriky by zasloužilo přece jen něco lepšího ( a to píši s největší možnou úctou k Eastwoodovi ). Nerad to přiznávám, ale čím déle jsem hleděl na tento film, tím méně mě Hoover jako osobnost přitahoval a zajímal. Bylo to nudné, neosobní, trochu americké ( = přikrášlené ) a nevyslovitelně neinteresantní. Snímek posloužil jako malá kulturní vložka, konečně vím, že nejsem sám, kdo ujíždí na maminčiných šatičkách, ale to bude asi tak vše. Při závěrečných titulcích jsem byl vlastně potěšen, že už mé strádání končí. 50% ()

PORTER44

Film možná zajímavý ale pro mě osobně filmový zážitek na nule většinu času jsem se nudil a ani nedokoukal,herci v pohodě ale děj mě nechytl,L.DiCaprio jako zakladatel FBI vypráví životní příběh a nic zajímavého se neděje. ()

kreyson13

Pokud člověk očekával příběh o tom, jak Hoover z nuly vybudoval mocnou FBI, tak první polovina ho nezklame. Ale druhá půlka je jen smutný příběh dvou stárnoucích osamělých buzíků (osobně nic proti buzíkům nemám). Velká škoda promrhanýho potenciálu. ()

Sedmé Star Wars mají záporáka

Sedmé Star Wars mají záporáka

28.02.2014

Fanoušci Star Treku už dozajista zvládli vydýchat, že jim J. J. Abrams (Mission: Impossible III, Super 8) pláchl do předaleké galaxie. Star Wars: Epizoda VII se připravuje a sepisuje pěkných pár… (více)

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (více)

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Eastwood režíruje Beyoncé?

Eastwood režíruje Beyoncé?

24.01.2011

Navíc v muzikálu, konkrétně ve čtvrté filmové verzi slavného A Star is Born? Zní to jako absolutní šílenství, ale Clint má poslední dobou žánrové tanečky rád a k hudbě má taky vztah – konec konců pro… (více)