Lidská stonožka 2

(festivalový název)
  • Nizozemsko The Human Centipede II (Full Sequence) (více)
Nizozemsko / Velká Británie / USA, 2011, 88 min

cunesk8

Nechutnost nejvyššího kalibru. První díl byl oproti tomuto slabý odvar. ČB ráz tomu dává atmošku, prvních 40 min. pomalý nástup, a zničeho nic se rozjede peklo, které ne a ne skončit. Nechápu, kde nabraly takové herce (Martin byl malý satan). Doporučuju u toho jíst v první časti, v druhé by mohl vzniknout i nějaký ten koláč na podlaze. :D 85% ()

Beastmaster4 odpad!

Ubohý, debilní, zoufalý a obscénní. Tom Six bude na 100% úchylný prase a divím se, že tyhle jeho humusy někdo vydá a dá do oběhu jako “film“. Je to prasácká analýza mozku jednoho nechutnýho dobytka. Podobný snímky si na černých trzích zřejmě podsouvají pod pultem různí koprofilové aj. úchylové. Je nutné onu mimo jiné, úchylnou obscénní rozkoš z výkalů (Koprolagnie) ukazovat světu v něčem, co nazýváme Horor? Tohle není horor, ani thriller, je to vulgární, úchylná prasárna, která nemá v kinech, na DVD, blu-ray aj. co dělat. Pokud má někdo potřebu tyhle filmy sledovat, tak je tak jako tak ztracená existence a musí v něm dřímat něco stejně perverzního. Být tu možnost zařazení režiséra mezi neoblíbené nebo jiná volba jeho označení, jako nežádoucího, už by tam byl s plnou parádou (i když...nazývat takového člověka režisérem, je výsměch do tváře všem, kdo se režií zabývají a živí). Rozhodně jedna z nejhorších věcí, kterou jsem v životě viděl (ono viděl... jen těžko jsem dal tak 50 minut a zbytek po skocích přejel, abych o tom s klidným svědomím mohl něco napsat). Tom Six = Už nikdy víc! = odpad! Rozhodně nedoporučuju žádnému normálnímu člověku. Nahaté ženy a dokonce i ty těhotné (pokud máte tu potřebu) můžete vidět v pornu nebo jiných ne tak perverzních filmech a hnusnýho, oplzlýho tlusťocha snad nechce vidět nikdo…První díl jsem neviděl a ani to nehodlám napravit. Pro představu slouží těch pár momentů, které jsou z prvního dílu vidět ve dvojce a to už je až dost. Podobný hnusy by měly skončit tam kde začaly a to v hlavě takových existencí, jako je Tom Six! ()

JASON_X

Parádně ujetý film. Zatímco jednička byla roztomile úchylná, dvojka je nechutně úchylná. Zatímco jedničkový vyšinutý nazista Herr Doktor Heiter byl estetický a sexy a bavilo mě se na něj dívat, dvojkový tlustý, zpocený a dýchavičný skřet s vypouklýma očima a přehazovačkou je neestetický, nechutný ba hnusný a dívat se na něj mi zpočátku bylo nepříjemné ba odporné. Ale přesně to byl samozřejmě rejžův záměr a já uznale tleskám. A scénář je sympaticky přímočaře béčkový, s dobrým nápadem návaznosti na první díl a zapojení do děje jedné z aktérek předchozího dílu je vtipné a originální. A ještě je třeba zmínit scény se stonožkou, které byly téměř geniálně hnusné. Samozřejmě kdybych byl standardně uvažující pako, budu se ptát: "Kdo by probůh takového retarda zaměstnal jako hlídače podzemních garáží a ještě mu svěřil kvér?" A měl bych i spoustu dalších připomínek k nelogičnosti a nemožnosti příběhu. Ale jako ctitel B-žánru jsem se dobře bavil a moje srdce milovníka "divných" filmů plesalo. Když Skřet ze svého "doktorského" kufříku počal vyndavat a skládat vedle sebe "chirurgické" nástroje typu kladivo, kuchyňské nože, maminčina vidlička na maso a následně chodil po "operačním sále" a pajsrem prováděl narkózu, měl jsem opravdu silný a hodnotný umělecký zážitek. A poté, co selhaly jeho chirurgické dovednosti a začal pracovat sešívačkou, jsem se chlámal jako hovado. A když potom coby Velký Architekt Všehomíra šťastně a hrdě pozoroval a dirigoval svůj lezoucí výtvor, byl téměř krásný (mimochodem toho chlápka, který tuhle roli vzal, docela obdivuju, stejně jako třeba obdivuju tlusté a ošklivé ženské, které vezmou role tlustých a ošklivých ženských). Ale po "vyvrcholení" filmu se scénami se společným trávicím traktem, porodem a následnou řezničinou, jsem si kladl otázku, proč já se vlastně probůh na takové pitomosti dívám. Ale to byla jen taková chvilková subjektivní slabost, objektivně musím dát zcela jasně čtyři hvězdy, bylo to krásně šílené. //EDIT 7 YEARS LATER: Eh, když čtu svůj starý neduživý nedomrlý komentář dnes, s uspokojením vidím, že jsem divácky hodně vyzrál. Po druhé projekci nekompromisně zvyšuju, tahle maximální úchylárna si žádá maximální hodnocení! ()

Morholt

Tohle se nedá hodnotit. Tom Six postoupil ve zvrácenosti o level výš, Lasera vyměnil za otylého dýchavičného úchyla a prodloužil stonožku. To je snad první film, u kterého jsem se málem poblil a kdybych na to nekoukal na lačno, tak by se tak i stalo. ()

Genero

Tome Sixi, to už si snad děláš prdel! Ve volném pokračování se bludný Holanďan rozhodl nahradit atmosféru brutalitou, originalitu debilitou a místo fundované lékařské kapacity učinil hlavním hrdinou obtloustlého retardu vykazujícího silné prvky skřetovství Martina. Ten je vlastně jedním z mála kladů a je mi opravdovou záhadou, ve kterém obludáriu napříč Evropou tohoto pána autor oslovil. Jinak děs běs. Když nikdo jiný Tomovi jeho minulý počin nepochválí, musí to udělat sám a tak Martin tiše masturbuje ve své kukani na parkovišti nad první Stonožkou, pořádá s kvérem a páčidlem v ruce náborové akce pro nové adepty a staví tentokrát čtyřicetinožku jako poctu svému vrcholu v topce na CSFD. V díle si ale počíná značně diletantsky a když je to špatně sešité, tak se to samozřejmě roztrhne, to ví každá domácí hospodyňka. Toť v kostce celý příběh. Z Delvity zrovna stáhli všechny kečupy kvůli mykotoxinům, Tom byl tedy nucen použít hořčici a nasnímat celé dílo černobíle, aby nebohý divák nepoznal, že krev není tak docela rudá a hovna tak docela hnědá. Tomu se pak říká umělecký záměr a Tom teď sedí na obláčku s pocitem, že natočil svůj Schindlerův seznam. Pche! Jsem zvědav, jestli alespoň pro třetí pokračování Tom získá za mrzká eura pětadvacet hvězd vlámské pornobranže, aby konečně sestavil onu v názvu proklamovanou stonožku a mohl celou ságu uzavřít. Nebo se na to, Tome, raději vyser a natoč něco o motýlech. ()

maseer2 odpad!

v jedničce šlo především o šokující a zvrácený nápad, ale pokračování je naprosto samoúčelná, totálně zvrhlá, nechutná, odporná a hnusná prasárna.. už jen koukat se od začátku na tlustého a neustále zpoceného hlavního hrdinu je utrpení - kde kur*a tohohle otřesnýho vykulenýho týpka vyhrabali??? a co přijde potom.. no prostě pure disgust.. s radostí dávám odpad! ()

st.ranger

Atmosférou a režijním stylem značně odlišené od první Stonožky, avšak nechutnost a brutalita značně povýšila. Hlavní role byla přidělana od pohledu jasnému žadateli o svěrací kazajku a vypolstrovanou místnost, scénář ho ale na rozdíl od lékařsky vzdělaného dr. Heitera obohatil pouze potřebou spojit k sobě více lidí, což bez medicínské znalosti vede k tragické operaci. ()

Litsarch

Po zajímavé jedničce jsem si dvojku pustit musel. Samozřejmě spojení více článků ve dvojce čekal asi každý. Málokdo ale čekal takové provedení jako to mělo. A tím vůbec nenarážím na brutální scény! Samotná myšlenka natočit dvojku z pohledu diváka, který je až fanatický fanoušek jedničky a chce svou vlastní stonožku mě zaujala. Při puštění filmu jsem po cca půl hodině byl nadšen. Snímek mi totiž svým černobílým provedením, atmosférou a kde se moc nemluví (161 řádek titulků a z toho 152 do 48 minuty) až moc připomínal skvělý film od Davida Lynche, Mazací hlava (Eraserhead). Černobílá tomuto filmu hrozně pomohla, barva by mu jen uškodila, jelikož podle mě tento film opravdu není jen o brutálnu. Když do toho přidám naprosto briliantní herecký výkon R. Harveye v roli Martina, tak se prostě na těch 4 hvezdičky dostanu. A vůbec jsem nijak nezmínil brutální scény, které oproti jedničce jsou daleko sadističtější, jelikož Martin se s tím nepáře a když to nejde jako doktorovi v jedničce, tak použije prostě sešívačku. S anestetikem si hlavu vůbec neláme a celkově je prostě šílenec. Brilantně zahraný šílenec. Pokud někomu připadá tento film brutální, nechutný a kdoví co, tak si ho představte v barevné verzi. Podle mě totiž není člověk, jako já, který dokáže tento film ocenit, zralý na psychiatra. Nicméně Chocholouška bych asi doporučil člověku, který by tento film chtěl vidět v barvě. ()

brutale odpad!

Retard, ktorý má problém s vytretím vlastného zadku, skladá ľudskú stonožku... Najhrozivejšie na druhej časti je predstaviteľ hlavnej úlohy, ktorý na mňa pôsobil dojmom, že jediné čo zvládne je "naložiť si" do vlastnej postele... ()

Terva odpad!

Příběh začíná sledováním prvního příběhu. Je krvavější a víc humusáčtější. CITÁT - Hlavní herečka z filmu Lidská stonožka není momentálně k dispozici........ Hlavní aktér tohoto příběhu sleduje na dvd film první a v hlavě se mu vyvijí sen o své vlastní lidské stonožce. Hlavní hrdina vypadá něco mezi Hobitem a Harry Potterem a své oběti mlátí hlava nehlava. Někdy až šíleně. Vlastně ono samo o sobě je to šílené. Já tak nějak nechápu, jak se to někomu může líbit. Mě bylo na zvracení a vlastně posledních patnáct minut už jsem neviděl. To prostě nešlo. Mám rád svou večeři v žaludku. Tohle je film buď na pět hvězd, nebo na odpad. Já se vyjímečně přikláním k druhé variantě. Protože odpad se k tomu hodí a pět hvězd nedám ikdybych se posral. ()

corpsy

Jeden z najbrutálnejších filmov za posledných veľa rokov, s jedným z najväčších magorov aké sa v histórii filmu objavili - tomu sa hovorí filmový fanúšik : ). Avšak všetko to pôsobí veľmi samoúčelne, scenár je hlúpy a celkovo film ani za mak nedosahuje ´´kúzlo´´ pôvodného snímku. Brutalita si však zaslúži ocenenie. ()

Hoyt

Podobně jako u Srbského filmu hodnotím řemeslnou stránku filmu a ta je na výborné úrovni. Co se týče příběhu a celkového děje tak podobné snímky nějak extra nevyhledávám ale vždycky ze zvědavosti a na doporučení spřízněných duší se podívám co jsou schopni lidé natočit za zvěrstva. Brutalita mi ani moc nevadí ale paradoxně mi největší strach naháněla stonožka z terária, protože tato havěť mi nedělá dobře a ještě abych nezapoměl na vymlácení zubů (osobní zkušenost). Tarantino pobavil a Laurence R. Harvey podal zběsilý výkon. Těžko se to hodnotí ale trochu slabší průměr. ()

Pishin

Film je stejně primitivní, jako jeho hlavní hrdina. Ano je to stejně blbé a hloupé jak jednička né-li více, zavěrečný záběr smazává všechny nelogičnosti a nedořešené věci nad kterými bude šťouravější pozorovatel kroutit nevěřícně hlavou. Dejme tomu že hlavní hrdina (?) si to vše představuje, jako Hurvínek válku potom tedy ano. Tom Six je filuta a vykroutil se z toho pěkně. ()

ConanVJ

Tak tohle opravdu nevím jak ohodnotit. Hlavní úchylák je tak nechutnej, až to bolí. S chytáním lidí ke své vysněné stonožce se vůbec nemazlí, stačí bouchačka, pár výstřelů na auta a jako uspávací prostředek nějakej pajsr. Když přijde na spojování jednotlivých článků, tak používá kuchyňské nože, tesařské kladivo a nastřelovací sponky. Nevím, co je víc nechutný, jestli "krmení" stonožky za pomoci projímadla, nebo jiné brutállitky (z důvodu spojlerování nebudu psát jaké). Tento film, i když je černobílý, je asi jen pro silné povahy. Lidé slabší povahy by shlédnutí tohoto filmu nemuseli vydržet až do konce s plným žaludkem. Za mě 50% jako u prvního dílu, protože ani sám nevím, na kterou stanu síly se ohledně tohohle filmu dát. Ani snad nejsem zvědavej, co si Tom Six připravý do dřetího dílu, jestli teda bude. ()

Astaroth12

Začiatok začal zaujímavo,len jednotka u mňa vôbec nezabodovala a tak som od tejto časti ani nič nečakal.Ale v tomto prípade som sa veľmi prerátal,lebo po záverečných titulkoch som bol spokojný.Jednotka ma srala kľudným tempom a totálne primitívnym spracovaným,tak dvojka ma všetko čo chýbalo jej predchodcovi.Veľmi zaujímavý príbeh,spracovanie ma tiež bavilo,hlavný hrdina fakt väčšieho nechutného psychopata by už do tohoto filmu ťažko hľadali.Aj ako herec to uhral z prehľadom a bol presvedčivý aj keď vo filme povedal len pár slov.Film je bizarný,krutý,surový a ma v sebe silnú zvrátenosť.Je pravda že je tu veľa nedostatkov ako napr. operácia z kuchynským náčiním ale bavil som sa a dosť.V jednotke vidíme odhodlaného chirurga z planom a chirurgickými pomôckami a tu vidíme tlstého upoteného maniaka tiež z planom ale z kuchynským náčiním.Toto na mňa zabralo. ()

ledzepfan

Druhý lidskostonožkovský film je až překvapivě povedená one man show, vykreslující jednoho z nejouchylnějších psychoušů filmového plátna.. Pan Six se s tím pro tentokráte už absolutně nesral(obrazně) a nasral(doslova) do filmu většinu humusáren, které člověka napadly při sledování jedničky-nebo zaplakal nad zkratkovým využitím některých motivů... A nálož je to teda solidní-asi tak (spíš přesně)4x výživnější než "zábavná" eskapáda německého doktora- výživnější ale diametrálně odlišná(je velmi simpatické, že se Six nevydal znovu tou samou cestou). Už nesledujeme elegantního německého zvrhlíka s titulem ale odpornou, ploužící se, sýpající, smrdící, slizskou a nemluvnou kopu lidského odpadu, která je sama o sobě děsivější než celá první stonožka-a tady je nutno vysoce(!!) vyzdvihnout obsazení hlavního charakteru a jeho hraní, protože takovouhle frajeřinku jsem teda nečekal. V uskutečňování smělého, dvanáctidílkového(!) plánu na diváka filmaři blijou hnusy, divnosti, úchylnosti, humor černý jak tma 1000m pod zemí, a divák jen trochu netrénovaný v těchhle věcech(nebo v naivitě nepřipravený)může být velmi snadno pohoršen, uražen a (právem)zhnusen..... Jedinou slabinou(v jinak-filmařsky-velmi dobře odvedené práci) je právě ten závratný počet dílků(který se tak stal dvousečnou zbraní).. Ono totiž sledovat úchyla jak sbírá postupně 12 kousků pro svůj projekt a potom se s nima "mazlí", to je krapet zdlouhavější podívaná................................Podtrženo sečteno(a bráno z vlastního pohledu)=Komu se líbila první stonožka, kdo má nakoukány všelijaké podobné blázniviny a neuráží ho to, ten si v průběhuřekne jen : "Hehé tvl to je fakt humáč".. Kdo tyhle filmy nedává(jakkoliv)-radši tím neztrácejte čas, neb vás to nehezky profackuje. ()

hous.enka

Tak zaprvé mě překvapilo, že film není CELÝ černobílý. Zadruhé si myslím, že jsou určitá témata, která by v podobných filmech měla zůstat tabu. Chapá, že The Human centipede chce být skandální za každou cenu, ale tudy cesta nevede. Nakonec to je největší nedostatek téhle stonožky: nepřichází s ničím inovativním (až na scénu, kdy stonožka najde nový domov) a vysává jen svou předchůdkyni. Tím, že tam lítaj výkaly a procházejí skrz trávicí systém několika lidí, tím, že tam postavy jsou úchylové, co neznají hranic... tím vším se zkrátka film nestává skandálním. ()

monsieurR

Ještě výrazně odpornější než první film, nejspíše je to nejhnusnější film co lze vidět i Srpski film je proti tomuto filmu umělecké dílo. Rozhodně nikomu nedoporučuji se na tyto filmy dívat, pokud to uděláte, jen na vlastní nebezpečí. ()