Arrietty ze světa půjčovníčků

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2010, 94 min

Předloha:

Mary Norton (kniha)

Dalsi mily pribeh z dilny Ghibli Studia o pratelstvi mezi dvema odlisnymi svety. Podmaniva hudba, kouzelna atmosfera a pohled na, pro nas obycejne veci z uplne jineho uhlu. Zvlast se mi libil chlapec Sho s jeho smutnyma ocima. Karigurashi no Arrietty neni nijak slozity film, ale presto si myslim ze je urcen spise starsim. Ghibli filmy me ale dostaly jinou veci, a to jejich naprosto uzasnou fantazii ve vytvareni podivnych bytosti, svetu a pravidel. To mi bohuzel v tomto filmu chybelo, nejsem si jista zda je to na skodu, mozna jsem jen byla trochu zklamana, proto to na patou hvezdicku nedosahne.(29.7.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,019,366Tržby Celosvetovo $147,500,000║ Pestrofarebná a roztomilá rozprávka, ktorá si aj pre priamočiary príbeh dokáže podmaniť a okúzliť, plus sú tam pekné piesne, miestami úžasná animácia. /80%/(7.2.2011)

další skvělý počin Ghibli, sice o něco méně fantaskní a méně propracovaný svět, ale to je dle mě naopak plus, né že by se mi ostatní věci studia nelíbily, mám je velmi rád, ale změna je to příjemná(13.7.2012)

Paráda. Jsem netušil, že cesta do kuchyně pro kostku cukru může být taková zábava. Jen škoda že to není aspoň ještě o půl hodinky delší. A děj ke konci snad o něco lépe zauzlovanější.(16.5.2012)

Krasne a roztomile, prestoze to neni Mijazaki, stale je to prvotridni Ghibli kvalita. Trosku mi to ale kazi pomerne nahly konec, nevnimal jsem cas a ve chvili kdy jsem myslel, ze se zacina dit neco zajimaveho to najednou skoncilo. 8/10(19.3.2016)