poster

Arrietty ze světa půjčovníčků

 • Japonsko

  Karigurashi no Arrietty

 • Japonsko

  借りぐらしのアリエッティ

 • japonský

  Kari-gurashi no Arietti

 • USA

  The Secret World of Arrietty

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2010, 94 min

Předloha:

Mary Norton (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bartias
  *****

  Kreslená adaptace dětské knížky Pidilidi má okouzlující atmosféru ve stylu Hayaa Miazakiho. Idylická kresba studia Ghibli se přesně hodí k fantastickému světu plného nečekaných nástrah i vychytávek. Zvlášť první výprava do obyčejné jídelny má v tomhle filmu přímo epické proporce a je stejně napínavá jako nějaký horolezecký thriller. Nad tím vším doslova září roztomilá hlavní hrdinka Arrietty s ohromnou klamerkou místo spony do vlasů. Zamilujete si ji. 9/10(18.3.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,019,366Tržby Celosvetovo $147,500,000║ Pestrofarebná a roztomilá rozprávka, ktorá si aj pre priamočiary príbeh dokáže podmaniť a okúzliť, plus sú tam pekné piesne, miestami úžasná animácia. /80%/(7.2.2011)

 • JFL
  ****

  Svým prvním režijním počinem se kmenový animátor Studia Ghibli Hiromasa Jonebajaši ukázal jako nadějnější pokračovatel odkazu svých mentorů než Mijazakiho syn Goró (který měl před tím prospívající kariéru v jiném oboru a jeho příchod na pole animace vyznívá příliš jako befel od tatíka, aby firma měla pokrevního následovníka). "Arrietty ze světa půjčovníčků" dokonale publikum vtáhne do světa plného úžasných detailů a bravurně nám předá hledisko svých postav, obzvláště pak titulní hrdinky. Sekvence, kdy se poprvé vydává do světa lidí si půjčovat představují vrchol filmu a bravurně přenášejí hrdinčin úžas na diváky. Co do vyprávění film postrádá obšírnost a epičnost filmů mistra Mijazakiho, což může současně být vnímáno jako nedostatek, ale i přednost. Ostatně je to právě pohled malinkých půjčovníčků, navíc jen jedné hrdinky a jejích rodičů, kterým je vše nahlíženo. Otevřený konec pak adekvátně značí veliké přísliby světa, který právě při změně měřítka může najednou být tak veliký a nedozírný. Navzdory řadě dobrodružných i komických eskapád zastřešujícím motivem snímku zůstává melancholie. Poznání krás a fascinujících drobností světa střídá sladký zármutek nad jejich prchavostí, kde nás může hřát víra, že i když se skrývají našemu zraku, přesto v našem bezprostředním okolí přetrvávají. Jak ale hořce pozná dospívající mladík Šó krása je příliš křehká a mnohdy žije svým vlastním životem, do kterého by lidé navzdory dobrým úmyslům neměli zasahovat. Na rozdíl od rozšafných fresek Hajaa Mijazakiho, které doslova povznáší motivy vázané k létání a nespoutaná fantazie, "Arrietty" přináší v zásadě komorní vyprávění rozměrů miniatury, kde naopak žasneme nad drobnými detaily.(18.5.2014)

 • forsythia
  *****

  Překrásný animovaný svět a moc milý příběh. Já vím, že tihle lidičkové u nás doma bydlí. Dost často se mi totiž ztrácejí špendlíky a kostky cukru. A dětem nádobíčko pro panenky. Zase jsem se zasnila.(16.5.2012)

 • swamp
  *****

  Velice příjemný snímek plný nádherné animace, krásného příběhu a dojemného přátelství - to vše prošpikováno drobnostmi, které pobaví a potěší. Ghibli jede. :)(7.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace