Arrietty ze světa půjčovníčků

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2010, 94 min

Předloha:

Mary Norton (kniha)

Prostá, ale velmi milá a smutná pohádka o poslední (?) rodince malých lidiček žijících pod podlahou rodinného domu. Je dobré vidět, že studiu Ghibli dorůstá nová generace tvůrců - tento film, ač nerežírovaný Miyazakim ("pouze" produkce a scénář), je minimálně stejně dobrý jako jeho filmy, a mnohé z nich i předčí.(29.6.2011)

Nádhera! Krásná pohádka s kouzelnou atmosférou. Ještě že Japonci ignorují 3D boom a točí pohádky, tak jak to máme nejradši. Pěkně postaru, romanticky a zasněně. Vřele doporučuji(20.2.2012)

Proč nemůžu dát více hvězdiček? :) velmi by si to zasloužil, protože reálie i děj je fantastický. Ach, ta animace!(7.9.2015)

Pohádka pro sociálně potřebné o tom, že krást se musí umět... ;-)(28.3.2013)

Překrásný animovaný svět a moc milý příběh. Já vím, že tihle lidičkové u nás doma bydlí. Dost často se mi totiž ztrácejí špendlíky a kostky cukru. A dětem nádobíčko pro panenky. Zase jsem se zasnila.(16.5.2012)