Arrietty ze světa půjčovníčků

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2010, 94 min

Předloha:

Mary Norton (kniha)

Prostá, ale velmi milá a smutná pohádka o poslední (?) rodince malých lidiček žijících pod podlahou rodinného domu. Je dobré vidět, že studiu Ghibli dorůstá nová generace tvůrců - tento film, ač nerežírovaný Miyazakim ("pouze" produkce a scénář), je minimálně stejně dobrý jako jeho filmy, a mnohé z nich i předčí.(29.6.2011)

Pohádka vykreslená do něžnosti, která skončila úplně jinak než jsem doufala. moc krásný příběh o přátelství, který končí otevřeně(21.11.2011)

Naprosto luxusní záležitost. Neslyšel jsem o tom, nekoukal jsem na trailer a najednou "puf!", je tu něco od studia Ghibli. Na to se musím kouknout, pravím pro sebe. Usadím se pohodlně do křesla, dám před sebe 3 krajíce chleba, máslo, med a započínám sledování. Po snědení prvního kousku si všímám, že už uplynulo 40 minut. Arrietty dokáže neuvěřitelně krásně vtáhnout do děje. Je milá, odvážná ~ dá se říct, že jak všechny hlavní Ghibliovské dívky (Chihiro byla, pravda, trochu jiná). Její rodina je na jednu stranu rozvážná, na druhou trhlá. Dceruška se jim povedla kombinovaně. Na scénu vstupuje také nemocný mladík, který se chce s malou dívčinou za každou cenu spřátelit. Ale jde na to velmi jemně, nenásilně a hlavně od srdce. Nenapadá mne moc věcí, které bych vytkl. (Upřímně: nyní absolutně žádná) Cítím, že to nedosahuje 5*, ale velmi silných hvězdiček čtyř. Vypravte se do krásné krajiny a prožijte kouzelné dny z pohledu malých lidí a jejich problémů. 90%(27.6.2011)

Nádhera! Krásná pohádka s kouzelnou atmosférou. Ještě že Japonci ignorují 3D boom a točí pohádky, tak jak to máme nejradši. Pěkně postaru, romanticky a zasněně. Vřele doporučuji(20.2.2012)

Moc hezke - pribeh i animace. Opravdova nefalsovana pohadka, takovych se dnec moc netoci.(28.1.2012)