Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

mi-ib

Jde o to, že i když máte dobrý příběh, záleží i na tom, kdo a jak jej vypravuje. Tady je pěkný téma, které sice již nemůže šokovat na tolik, jako by tomu bylo třeba před dvaceti, třiceti lety. Ale tempo a melodie vyprávění je spíše uspávací. Diváka probere až závěrečná přestřelka. Jenže zároveň ten kontrast mezi celým příběhem a akčním koncem spíše způsobuje to, že působí hrozně nevěrohodně až přitažený za vlasy. Líbil se mi Bartoška, kterého jsem již dlouho v ničem hrát neviděl a taky hlavně Norbert Lichý, pro mne momentálně velkým objevem. ()

Rockerman

Což o to scénář je výborný, ale jeho realizace není už tak skvělá. Je to zahráno tak nějak "po česky". Nemá to spád, je tu spousta hluchých míst. Přesto film stojí za podívání. Příběh situovaný do "Werk" Třince o gaunerech a ještě větších gaunerech u policie. Nejvíce mě štve to, co film také krásně ukázal. Stále se protěžuje zločinec před spravedlností. Lump, který jde vyloupit poštu přece musí počítat s tím, že mu může být ublíženo, protože loupit se přece nemá. Když je pak poprávu zastřelen, vyšetřován je policista, protože on prý střílel jako první! Směšné!!! ()

Ygnor

Místy spíše asi nechtěná parodie... než zamýšlené krimi. Jinak mi vadily mi barvy (zvolené filtry), zvuk a dialogy. Televizní formát asi nemůže být v kabátu "celoplátna", tudíž nehodnotím. Potěšil z herců tradičně Norbert Lichý, který má takové to civilní herectví pana Hrušinského, který vlastně ani nehrál, ale jen "byl" tak jak ho znám z baru Alibaba, dále mě potěšilo cameo tlumočníka Kostase Zerdaloglu (pana Krysy z Mandragory), který klidně mohl dostat větší prostor a pan Čtvrtniček, kterému lebkoun nebývale sedl. Plesl měl alespoň mile melancholický kukuč, takže se dalo na něj dívat. Dialogy co se týká polštiny nebyly zcela reálné, kdy vzbuzovaly asi (ne)chtěný humor, zejména pro obyvatele, jež pořád neví, že Třinec neleží na Moravě, ale ve Slezsku. ()

Ozzy2

Ten konec se opravdu "vydařil".Na začátku vyhodí Plesla od Policie, protože nedal varovný výstřel do vzduchu, na konci Barťák postřílí loveckou puškou všechny lupiče a jede se vesele dál.Ještě díky za ty pohledy na Třinec.Zná tady někdo hnusnější město?(Roman.Ticka-ten hotel je opravdu nějaký hotel?Vypadá to jak vybydlená ukrajinsko-polská ubytovna...Fakt nechápu, proč je ti líto, že se nedostaneš na střechu:)) ()

markotter

Po čase zase český film, na který se v nedělním primetimu dalo koukat. Robert Sedláček asi nemá moc rád lidi a nechce, bychom je neměli rádi ani my, protože to panoptikum, který sestavil, aby nám ukázal, jak je život v Třinci hnusnej a depresivní. se jen tak nevidí. Viz například "úředník" Úřadu práce. ()

Trauma

No tak tohle je docela dobrá komedie, pár záběrů na Třinec se povedlo, ten jazyk teda hrůza, myslím, že se to natáčelo pod názvem Krysy (?), přejmenovali to docela trefně, pobavilo no... ()

dogma97

Škoda jen, že autor nevydržel až do konce u strohosti a syrové atmosféry, která mě nadchla v první polovině - dialogy a vedení herců při jejich ztvárnění jsou mistrovské. Bez závěrečné akční podívané bych se klidně obešel. ()

karlee

Sedláčkovy filmy se mi celkem líbí, ale toto mě nebavilo. Jako by se nemohl rozhodnout, jestli brát scénář vážně, nebo z toho udělat černou komedii. Na komedii chybí humor, na drama je to zase dost amatérsky zahrané. Taky mi vadil zvuk, některým dialogům nebylo moc rozumět (nejen těm polským). ()

Holly_Wood

Na televizní film je to paráda. Sedláček to umí hezky realisticky. Například v porovnání se Svobodovou Dominou je to jako nebe a dudy. (Sedláček nebe, Svoboda dudy.) Jo a víš, co má cikán bílýho? Cikán má bílýho poslouchat :) ()

-henry-

Tentokrát převažuje spokojenost než rozporuplnost. Sice jsem myslel, že film trvá hodinu a půl, přesto bavil: herci (po dlouhé době konečně potěšil Čtvrtníček a Bartoška), dialogy, atmosféra upachtěnosti, pohyby kamery i zvuková dramaturgie good. V globále slabší řemeslné zpracování na druhou stranu podporuje satiricky realistické znění. Imho začínám si všímat, že lidé se satirou mívají problém - nejspíš proto, že "nepatřičně" narušuje žánrový požitek, který si zvykli očekávat (ale už ne přehodnocovat). ()

flu

Niech pan sie nie smieje z jezyka polskiego! Třinecká jednohubka s dosti nepravděpodobným koncem. V rámci české televizní produkce asi nadprůměr, ale jinak jedním okem tam, druhým ven. Jedna hvězdička navíc za fajn exteriéry, jezyk polski a dvojku Dulava aka "Zidane" & Mikluš vulgo "Ultrako*ot". ()

qvark

člověk musí být pomalu vděčný za každý snímek, který zabrouzdá mimo ,průměrnou, rodinku z Prahy1.....scény z barových heren jsou téměř twinpeaksovsky magické a veškeré to zoufalé barevné počínání jednotlivých figurek obklopují černobílá panoramata .....jen ta závěrečná přestřelka mi přišla nepřehledná....každopádně pokud Sedláček zůstane v televizi a bude i nadále ždímat z herců taková maxima, tak ušetřím za dosti labilní české kinotrháky posledních let.... ()

alldo.raine

Je to tak absurdní, že se na to budete koukat, i když budete mít podvědomě pořád chuť odejít. Sedláčkovi se však podařilo natočit něco tak neobvyklého, že se té zápletky a toho konce prostě budete chtít dočkat. ()

Shitonit

Česká krimi nataktovaná v americkým duchu ? Obyčejně neobyčejný příběh, prolnutí dobra a zla ? Sonda do světa obyčejných poldů ? Ať je to tak nebo tak, našel jsem to náhodou na Youtube, a vydržel jsem to až do konce. Děj se poflakuje od ničeho k ničemu, a přesto se to nečekaně téměř bez chybky dokodrcá ke spokojenému konci. Samozřejmě nutno vzíti v úvahu, že toto píšu v situaci, kdy mě nekonečně dlouho, nekonečně serou výplody české kinematografie, takže Sráči tím, že mě vyloženě nesrali, se díky mé nasranosti, skrzevá ten nekonečnej filmovej balast, prohrabali téměř až na vrchol těch sraček. ()

RINGOCZ

Třinec alá "špinavá Ukrajina s obstárlými polskými prostitutkami"? Inu proč ne, pokud to přidá vyprávění a atmosféře. Bohužel, film zde notně pokulhává a akční část, která by mohla snímek přecejen oživit je hrozná. Kdejaký student bez rozpočtu by přestřelky natočil lépe . . . ()