Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

Bohemák

Žádná nuda. Pořád dumáte, zda je to míněno vážně nebo ne. Ale několikrát zmíněný Michal David, tento král normalizační hrůzy, a nakonec i jeho píseň mě přesvědčily, že to nikdo nemohl myslet jako seriózní podívanou. Na závěr to vylepšila píseň od kapely Buty. A jelikož jsem vážně nevěděl, jak to bude dál a nenudil jsem se, hodnotím nadprůměrně. ()

Hanys_

Beru, že od televizního filmu nemůžu čekat zázraky, ale takovouhle "sračku" jsem od Sedláčka nečekal..Zhlédnuto hlavně kvůli místním reáliím, které místy způsobovaly záchvat smíchu (tohle ocení jen "našinec"), ale nakonec i přes tohle lákadlo jsem měl problém Sráče dokoukat. Závěrečná přestřelka byla jak z té nejlepší parodie na krimi filmy. ()

Paity

Tohle nebyla vůbec dobrá krimi záležitost. Jiří Bartoška už by se měl věnovat výhradně kouření cigaret, nasazování si brýlí na půl nosu a věcem kolem KFF. ()

Disease

"Všechno se to stalo strašně rychle." Střílecí scény holt asi nebudou silnou stránkou pana Sedláčka... O kastingu nemluvě, ale v současné herecké garnituře asi těžko hledat typy, kteří nebudou vypadat jako dobromyslni strejcové. ()

Schuldiner odpad!

Tak takhle moc tupý a jalový dialogy sem už dlouho v žádnym filmu neviděl...i když...vlastně nedávno v Transformers...ale ty byly na jiný téma.. Hlavně mě zaujala jejich četnost...těch tupých dialogů.. No a herecký výkony hlavních představitelů...to bylo k smíchu. Rádoby drsnej příběh z malýho českýho...vlastně..moravskýho města. Jak to asi mohlo dopadnout? Tedy ten nápad tohle natočit.. Hrůza! ()

Asmodin odpad!

Myslela jsem, že tomu filmu dám 2. šanci a že se z toho vyklube něco jako Pravidla lži, ale bohužel jakmile přišla 1. nelogická scéna okamžitě jsem film zavrhla. Nejdříve by to chtělo trochu přemýšlet a já jsem doposud neměla možnost u filmu přemýšlet, protože dosud mi všechno připadalo přirozený a normální, dokud jsem neviděla tento film. Dejme tomu, že si policajti chtějí trochu přivydělat, dejme tomu, že čekají až nastoupí zločinci k loupeži... tak přeci, když ví, že podezřelý čeká v autě, tak proč ho nezadrží a nechá ho ujet, místo aby prostřelil chlápkovi lebku mohl střílet na nohy... Tohle byla scéna, která měla vypadat velmi drsně, a taky částečně vypadala, ale jinak ve mě vzbudila silnou nelibost a vytanuly mi na mysl všechny ty vtipy o blbých policajtech (obzvášť, když mladý naivní policista v podání J. Plesla šel neohroženě s bouchačkou v ruce vstříc mrtvole.... ježíš, vždyť každýmu musí být jasné, že s prostřelenou hlavou už ho asi nezabije! tak proč taková opatrnost?) Myslím, že kdybych se dívala dále, jen by se mé otázky vršily jedna na druhou. Je to ztráta času, kdyby se tenhle film nenatočil, tak by se vůbec nic nestalo. Byl tam vůbec nějaký soundtrack? ()

Martin_W

Zajímavý film již tím, že je natáčen v mém rodišti - Třinci. Herecké výkony dosti pokulhávají a matlanice češtiny, polštiny a slovenštiny nebyl taky zrovna nejlepší nápad. Celkově to však úplný průser není. 60% ()

Yardie

No, tak něco tak otřesného a nudného jsem už dlouho neviděl. Film naprosto bez nápadu, atmosféry, hudby, děje, prostě bez ničeho. Sám sobě se divím, že jsem to dokoukal. Asi jen z toho důvodu, že mě zajímalo, co je pointa a o čem to vlastně bylo. Sice to nechápu, že mi to nedalo a musel jsem to dokoukat, ale stalo se. Nutno říci, že to bylo utrpení! Ti jednu hvězdu dávám za to, že mě to donutilo dodívat se do konce (ale to je spíš moje blbost). Howgh! ()

panmroz

Moc se mi líbí režisérova schopnost budovat atmosféru pomocí hereckých výkonů. Asi na všech jeho filmech, které jsem doposud zhlédnul (Pravidla, Muži v říji a totonc). No a to ostatní jde úplně mimo mě, především vizuálně pro mě úplně hrozný (ten přefiltrovanej, hnusně barevnej digitál, televizně vypadající steadycam i jeřáb,...). Ale zajímavej týpek, rozhodně mě baví co a jak říká, jen si najít nějakýho člověka s výtvarným talentem nebo alespoň nějakým citem k sobě, a budeto! ()

IvcaSammet

Film mě zlákal hlavně hereckým obsazením a námětem. Výborné herecké výkony sice trošku zastiňoval místy špatný scénář, ale ve finále se ze Sráčů vyklubal docela příjemný film. Je sice pravda, že jsem na konci čekala trošku větší "bombu", ale ani tak závěr nezklamal. Čtyřma hvězdičkama hodnotím ale proto, že se mi občas nelíbilo zpracování filmu a taky nedotažený scénář. Protože pardon, ale pokud chci natáčet film na Ostravsku a chci tam dostat i ostravské nářečí, měla bych do scénáře zařadit víc slovíček než 'bo' a 'ju' ... No a samozřejmě polské části mi tam taky nijak zvlášť neseděly ... Jinak jsou Sráči dobrým filmem a ráda se na něj podívám znovu. ()

petikacka

Asi jsem nekritická, ale tenhle film mě bavil. Možná právě proto, že je tu z Češína a tu z Ostravy. Herecké výkony super, tempo sice zaostává, ale přesto mě to zaujalo. Dialekt je sice chvílemi hooodně přehrávaný, ale díky známým reáliím jsou mé emoce přívětivější. Zápletka je slušná a příběh jako takový stojí za pozornost. Myslím si, že Robert Sedláček odvedl slušnou práci na to jaký měl rozpočet a, že to vypadá jako socialistická inscenace...Za mě 85% ()

Fifer

S úlekem projíždím množství odpadů a celkové hodnocení. 57 procent za televizní film, který svou kvalitou převyšuje 90 procent televizních filmů za posledních 20 let. Myslím, že zdejší odpady jsou opravdu typickým příkladem české závisti, mrkněte se po českých stránkách, vynáší se tam do nebes, kdejaký průměrný americký film, či seriál, ale tohle je prý odpad. Po dlouhé době se v české kinematografiii objeví zajímavý režisér a tak je potřeba ho ihned setřít a dokázat, že točí sračky jako všichni okolo. R.Sedláček z Třince vytřískal, co se dalo. Od hudby, přes jazyk, až po výtvárné ztvárnění industriální stoky. Největší problém je s castingem, Sedláček zkrátka pracuje se známými herci a je mu to jedno, já jsem si na to zvykl, ale chápu, že ne každý se přes to přenese. Nejsilnější je Sedláček se Zapletalem v portrétech sráčů, v té bezmocné touze po tom mít se líp za každou cenu. Ten film by mohl mít podtitul: Všichni se jednou sejdem u jednoho automatu! (Pokud možno ve 3.ráno kdesi v zapadlém nonstopu!) ()

dawe787

Wow! Dost příjemné překvapení z prostředí ostravsko-karvínských dolů a třineckých železáren. V podobném duchu ikdyž s jiným tématem je natočen taky fajn filmeček Sluneční stát. ()

louisa

Na naše pomery veľmi dobre urobená kriminálka. Výborný Plesl, Lichý, Čtvrtníček, Dulava. Zaujímavá kamera. Jednoducho - dobre natočené. Takisto tá poľštino-čeština ešte dodáva na autenticite. A v úvodných a záverečných titulkoch super pieseň "Hajcman blues" (Pastrňák-Rataj), ktorá tú atmošku perfektne dokresľuje. Well done. ()