Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

KaZbunda

Viděl jsem až po podle mě geniálních Mužích v říji. Na můj vkus až moc televizní, zbytečně krátké - prostě čekal jsem víc. Jinak Erbová překvapila a Bartoška rulez! ()

Nalimator

Tak tedy nevím, co s tím. Chvílemi to vypadalo jako filmové cvičení, hlavně ze začátku filmu spousta logických nesmyslů, postavy většinou tak nějak postávají jakoby herci nevěděli, jestli mají hrát, nebo je pauza...Pak se to trochu rozjede, ale stále tam jsou občas hluchá místa, zbytečné scény. Nicméně nějaké poselství jsem tam zaznamenal a nějaký ten pocit (zejména zoufalství a zmaru) to ve mně vyvolalo, takže vyloženě ztracený čas to nebyl. ()

subic

Až na tu příliš viditelnou televizní produkci a ořezaný rozpočet slušné. Bartoška a Presl jako drsňáci, to taky zrovna nevyšlo. 50% ()

TonyStark

Ujde to. Bartoška to táhne a role policajta,který sere na iluze o poslání ochránce zákona mu sedne.Čtvrtníček taky dobrý-s pleškou jsem ho málem nepoznal. Ostrava coby místa činu potěšila,je to zajímavé město.Moderní česká TV kriminálka. Tady jsou tři hvězdy úspěch. ()

ostravak30

Ach jo...ach jo...neštěstí sledovat takovéto rádoby nedodělané filmy. Na jedné straně kupa dobrých herců, na druhé nepovedené všechno kolem. Tak předně je naprosto tragický scénář. Dialogy jsou neustále ponuré, pomalé a nezáživné. Až na výjimky je herci odříkávají strojově a jako by bezmyšlenkovitě. A pak, najednou, v několika scénách jako by herci dostali impulz a začnou hrát naplno, předvedou pár skutečných emocí a pořádného hereckého náboje, aby najednou vše zase spadlo tam, kde před chvílí. Mezi jednotlivými rozhovory jsou pak obří pauzy. Stejné je to i se střihem. Scény jsou dlouhé, jako by snad střihač u práce spal. A děj? Tak o napětí se skutečně mluvit nedá. Je to spíše naivní příběh, který místy postrádá logiku a nápad. Příběh o úplatných policistech by mohl být relativně ze života...ale. A to je to. Je tady právě to velké ale. Nejsem si jistý, že mnoho policistů takhle funguje, ale že by jim prošlo všechno, tomu nevěřím. Zvláště konečná přestřelka je pak úplná fraška. Mrtví působí relativním zastřeleným dojmem, aby po pár minutách vstali a znovu stříleli. A právě úplatnému policistovi projde na konci i loupežné přepadení loupežného přepadení. Že to zní trochu divně? Ono to je divné. Jen hudba se mi líbila velmi. Nicméně škoda, že se natáčelo v Třinci a Ostravě a opět z toho nebylo nic kvalitního. Někdy mi to připadá, že snad tvůrci schválně v tym našim kraji natáčí ho..a, že to tak musím říct, aby nás ztrapnili. Asi má právo na kvalitu jen Praha. ()

0verseer

Na TV film pomerne slušné. Až na tie akčné scény, v ktorých pôsobia Sráči častokrát hlúpo. Avšak na tuzemské pomery neotrepaný námet, v ktorom chýba tradične jednofarebný boj dobrých policajtov so zlými lupičmi a obe frakcie sa medzi sebou prelínajú, dialógy, neokukané prostredie Třinca spolu so svojráznymi postavičkami dodávajú filmu zvlášny šmrnc. 6/10 ()

White-Man

Jednu hvězdičku za Třinec (jako rozený třinečák). Tím, že znám Třinec jsem byl schopen rozpoznat spousty nepřesností během scén, kdy byly zabrány jedoucí auta. Film se mi nelbil ani jako reklama na Třinec. ()

MIchael90

Díky moc režiséru Sedláčkovi i České Televizi za natočení tohoto skvělého krimi filmu! Poutavý, drsný a přesto velmi uvěřitelný příběh, velmi dobře zahrané nejen hlavní role, dobrá kamera a v neposlední řadě perfektní místa a prostředí města Třince. A ač s nízkým rozpočtem, zabalí tento "tv film" do hadru desítky jiných podobných "pokusů" za daleko větší peníze .. 5 hvězdiček ;) ()

honzic

Nevýrazný děj, nevěrohodný a slabí herci a celkoě na krimi i akci pomalá kamera a děj a trapné celkově. Hodnocení: 35 % ()

Luswani

Zpracování bylo tak na úrovni lepšího amaterského filmu. Podivná režie a scénář, dokonce i jindy dobří herci hráli poněkud rozpačitě. 50% ()

swinevenca

Obrazová kvalita vypovídá o ambicích filmu. To pak není třeba mít přehnané nároky třeba na příběh nebo herecké výkony, tak akorát na všední večer před spaním. Netypická, jednoduchá detektivka s brekem, jak je poctivá práce k hovnu. Od Plesla jsem po jeho nedávných výkonech čekal víc, to je škoda. Ale Michal David na konci, to byl teda pamětihodný nápad. ()

jungewolf

Velmi slušně natočená tv-kriminálka. Dávám 3,5 - 4 * a 63 % , a to za J. Plesla a J. Bartošku a hlavně vynikajícího N. Lichého . ()

spawnxp

Příjemná ostravská varianta na francouzský Prohnilý (s tím, že Bartoška teda neni Noiret). Český reálie potěšej, Čvrtníček jako "gangster" skvělej, finální přestřelka dobrá. Lehkej střih a odpovídající muzika. Takhle nějak si člověk představuje TV detektivku. ()

raxxx

Bartoška si hraje na Al Pacina a nejde mu to, v celém filmu zaznívaji trapne hlašky ale jsem z třince takže jsem rád že se tam film točil a zazni to i ve filmu. ()

rigby

Milé překvapení - na televizní film se jedná o výborný scénář. Navíc je podpořen hvězdným obsazením. Bohužel chvílemi je z toho až moc cítit levná šminka pro televizní diváky. Nicméně stále se jedná o velmi dobré dílo, v televizní tvorbě dokonce silně nadprůměrné. 3+ ()

Kozlowski8 odpad!

Film o zkorumpovaných sráčích z kriminálky, z nichž jeden se neustále tváří i chová jako trdlo a druhý nosí placku na krku jak debil a má zálibu ve foukání do bublifuku. Dále je film o sráčích, provádějících "el pasa" na poštách. Oba jsou totální idioti a ten malej idiot není schopen na deset metrů pěti ranama trefit chlapa. Dalšími sráči v řadě jsou policejní šéf, který vypadá a mluví jako hovado, polda s inspekce, který rovněž vypadá i mluví jako hovado a k tomu je asi mentálně zaostalej, když si nedokáže dát dohromady 1+1 (kdo asi střílel jako první, když policejní trdlo vystřelil pouze jednou a to přímo mezi oči malýho idiota) a pejskař z útulku, který má ve společném kotci Alíka, Ferdy a Zórka ukrytý arzenál a hraje na obě strany. Zhodnocení třemi slovy = nudné, hloupé, neskutečné. Sráči jsou prostě pořádná sračka. ()

heger

Dobrý príbeh, zlá réžia, príšerný výber a nasadenie hudby. Norbert Lichý geniálne zahral malú úlohu v štýle R.Hrušínského. ()