Knights of Badassdom

Skupinka zapálených larpových (Live Action Role-Playing) hráčů prožívá fantasy světy především ve své mysli a na akcích, kde si s ostatními hrají na hrdiny. To se ale změní v okamžiku, kdy omylem vyvolají z podsvětí succubu. Následky, se kterými se budou muset vypořádat, jsou reálnější, než si kdy dokázali představit.
Komedie Joea Lynche je splněným snem geeků a larperů nejen díky své zápletce, ale i hereckému obsazení. Mezi protagonisty hlavních rolí totiž najdeme taková jména jako Ryan Kwanten (True blood), Summer Glau (Firefly) nebo Peter Dinklage (Hra o trůny). (Drirr)

movieband

Tak přesně tohle jsem potřeboval. Jednoduchou komedii s nářezovou hudbou a něčím, co mě zajímá. Nejsu sice zarytý fanda LARPu, ale aj tak sem si film užil, jak jen sem mohl. Fantasy hry mě berou (vyrostl sem na sérii Gothic a i teď si rád zahraju nějakou fantasy hru. Wiedzmin rules, a Dračák si občas taky rád zahraju, ale to je vedlejší), fantasy mě bere ve všech směrech a tohle byl prostě nářez! Dostal jsem od filmu, přesně to, co jsem čekal a su za to jenom rád. Povedené hlášky, sexy herečku, kotel vtipných momentů a podařený děj, který mě královsky pobavil.Jo a nesmím zapomenout na výborný soundtrack. Trochu mě mrzí nízké hodnocení, ale myslím, že kdo nemá rád fantasy a trochu toho šílenství kolem toho, tak to asi nedocení. 80% ()

..Lucas..

Tak nějak mám rád všechny hlavní představitele, ale to bylo jediný pozitivum! Jinak to byla bída, kterou jsem téměř ani nedokoukal. Větší blbost jsem dlouho neviděl. ()

Helo

V podstatě přesně taková kravinka jakou jsem očekával a na jakou jsem těšil. Je jasné, že tenhle film, stejně jako například sérii filmů The Gamers, obyčejný člověk nemající zalíbení ve fantasy a rpg nedocení, ale pro člověka jako já je to skvělá zábava na odpoledne prošpikovaná slušnými vtípky a hláškami, odkazy na klasiky (What the frak!), parádní hudbou a herci, kteří si to absolutně užívají. ()

Falconica

Achjo, proč v našich končinách, kde lišky dávaly dobrou noc, nikdy nebylo nic jako LARP? Na vejšce už člověk nemá moc čas s tim začínat:-D Jakože nasmála jsem se dost:-D ()

Rodriguez

Trapnost se kloubí s nevkusem a z téhle hororové komedie mě bylo osobně hodně šoufl. Fantasy hráči se sejdou na louce u lesa a pořádají turnaj, jenže do toho se objeví skutečný nepřítel a začne je postupně vymazávat z mapy. 15% ()

Icefist

Je to dost ujeté, ale ne až tolik, aby to bylo trapné. O své místo na výsluní musí takový film tvrdě bojovat, ovšem podařilo se trefit sympatické herecké obsazení bez superhvězd, ale s nejednou známou tváří a stopáž je na tento druh snímku také optimálně zvolena. A to nejlepší nakonec- jeden aspekt musím zmínit zvlášť a to hudbu. Protože ta je špičková a táhne hodnocení vzhůru. 60 % Oblíbená část- "Tys ji proměnil!" "Sorry..." ()

snared

Svižný, vtipný, dobrý efekty a s pořádnou muzikou. Knights sice nejsou tak badass jak bych očekával ale i tak ze strany RPG nehráče a nefanouška spokojenost. Ačkoli bez toho hudebního konce bych se obešel. Jinak gut. ()

Mr.Bulanek

Zábavná ptákovina na odpoledne. LARPisté s pěnovými meči vs. Démon, který zabíjí co mu přijde do cesty. První smrt pro mě byla wow, pak už jsem věděl co od filmu čekat, že to bude trošku gore. ()

ywo666

Zaujímavé. Vyzerá to ako funmade, ale hrajú tam celkom dobrý hreci. Nápad je to dobrý a ale filmík má občas hluché miesta a občas to fakt trápne. Keby tam je viac dobrých vtípkov, hodnotím to lepšie. Takto to vidím na 2 a pol *. Lebo má rád takéto úlety, metalovú hudbu a Summer Glau je maximálne sexi dám 3*. Ale asi som precenil. ()

hroubek

Znáte ten pocit, když si ještě před premiérou přečte popisek nějakého filmu a obsazení a začnete se na ten film těšit. samozřejmě, že ten pocit znáte. Já měl tenhle pocit u toho filmu, jelikož jsem věřil, že by to mohla být moc fajn podívaná. Jenže se někde stala chyba a film není, tak odvázaný a zajímavý jak se na první pohled zdál. Zajímavý nápad, trochu horší režie a spoustu zajímavých seriálových herců, kteří nejsou moc dobře využity. Jen považte v jakem filmu by se jinak sešli hvězdy z Firefly, True Blood, Community a hlavně Game Of Thrones doplněné o Steva Zahna. Je to docela škoda, že z filmu nepodařilo vytěžit trochu více, ale zas na druhou stranu, film dokáže dobře pobavit a můžete u něho klidně vypnout a kochat se herci a herečkami. ()

Unnamed

Horor! Bohužel ne svým laděním, ale provedením... nebýt herců, kteří se alespoň trochu snažili ("viking" a "Leonidas-voiced král"), Petera Dinklage a Summer Glau, dal bych odpad (bez debat). Za alespoň pár momentů, kdy se mi díky výše zmíněnému nechtělo umřít, dávám slabší 2*. ()

SamVimes

Zklamání. Doufal jsem v něco ve stylu Community, byť v ne tak koncentrované kvalitě, ale pousmál jsem se asi dvakrát, i těch nepovedených vtipů je tam celkem málo. Dinklage i Pudi jsou nevyužití a chybí jakákoliv promyšlená práce s tématem, spíš to jen tak klouže po povrchu (a tím pádem nefunguje žádné "jestli jsme někdy byli na LARPu, přidejte si hvězdičku"). V druhé polovině už je to jen prachsprostá vyvražďovačka s divně oblečenými lidmi. Trochu pochválit se dá jen sympaťák Ryan Kwanten, Summer Glau a hudba. Dost zamrzí, když si člověk uvědomí co by z toho dokázal vykouzlit třeba Dan Harmon. Pokud by si chtěl někdo spravit chuť, tak třeba jeden díl Supernatural se věnuje stejnému tématu (LARP and the Real Girl), případně Community (Advanced Dungeons & Dragons). ()

lykan9

Ve výsledku byla ze strany tvůrců odvedena slušná práce. Hodně tomu napomohlo obsazení Peter Dinklage je správně cool, Steve Zahn je prostě vtipný a Summer Glau je hustě sexy. Knights of Badassdom není sice film, kterých bych potřeboval vidět znova, ale závěrečnou pasáž Dinklageova souboje se budu dlouho pamatovat. Ta byla prostě boží. ()

Guzo

Plusové body má film za Summer Glau, která od Firefly snad nezestárla. Jinak je celou dobu hlavně vidět, že se jedná o nízkorozpočtový film - triky i kostýmy nejsou zrovna dotažené k dokonalosti. Ale za jedno zkouknutí KoB určitě stojí, minimálně kvůli originální zápletce a vlastně i neobvyklému smíchání žánrů. 5/10 ()

giovanni3

Na tento film jsme se těšil z mnoha důvodů. Jednak, zde mělo jít o metalovou hudbu, LARP (nehraji ale je zajímavý), žánr filmu a v neposlední řadě pohlednou Summer Glau. Výsledek je bohužel ve všech ohledech dosti rozporuplný. Metal tu hraje, ale, pro mne, ne moc kvalitní a ještě se tu hází, že hrdinova kapela hraje black metal, či dokonce doom metal a zatím nehráli ani jedno z toho a to ani zdaleka. LARP část byla fajn. Žánrem to sedělo a Summer byla krásná. Efekty byly dosti průměrné a on ani ten děj nebyl bůhví co... Ona ani ta potvora se nechovala Succubus (viz zabití té holky, či na záchodech), jednou to byl spíše Incubus a jindy zas "obyč zaiják". Ten přerod se též příliš nepovedl.. Zvažoval jsem pouhou 1*, ale přihmouřím oči a dávám 2z5. ()

Fordzy

Dinklage vládne!!! Prvních 40 minut zábavná "LARPovina", hlavně díky slovutnému Dinklageovi. Spoiler: Poté co se Dinklage odporoučí do říše mrtvých, se z filmu stává nepřílíš zábavná vyvražďovačka, plná levného gore. Celému filmu hodně pomáhá skvělý metalový soundtrack od mistra McCrearyho. Potěší i přítomnost sličné Summer Glau. 55% ()

Ukko

Knights of Badassdom jsem měl dlouho v merku a docela jsem se na tuhle komedii těšil. Navíc jakožto dlouholetý hráč larpů to vlastně byla povinnost a upřímně mohlo to být horší, ale bohužel i lepší. První půlka filmu mě doslova přikovala k židli. Supr hlášky, prostředí larpů a partička nerdů, kterou si zamilujete na první pohled. Bohužel druhá půlka trochu pokulhává a z příjemné komedie se stává spíš „crazy mix“ I přesto ale KoB doporučuji. Pro hráče larpů povinnost, pro filmové fajnšmekry pouze ze zvědavosti. ()

TaanStari

Taková hovadina. Když je Steve Zahn ve spěchu blábolející enochiánštinou nejvtipnější moment v celém filmu, tak je něco špatně. ()