Viktor Frankenstein

Victor Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

• kalap

Celý film len pobehujú a pobehujú, v podstate sa nič nedeje, aby nakoniec to vyvrcholilo úžasnou trápnosťou. A Radcliffov odporný uplakaný výraz, ktorý je rovnaký vo všetkých jeho filmoch, pôsobí tak nechlapský, že som mal chuť mu vykopať druhú dieru do zadku.(29.2.2016)

• pepo

Ako pilot k nejakému seriálu by to mohlo byť celkom fajn ale ako kinofilm je to dosť trapas. Je to svižné, relatívne zábavné a má to aj celkom nábeh na guilty pleasureale akosi mi uniklo o čom ten film vlastne mal byť. Scénaristicky je to totiž celkom peklíčko. A McAvoy s Radcliffom už mali tiež lepšie chvíľky 5/10(7.5.2016)

Zábavné, dynamické, nenudící. McAvoy a Radcliffe je vynikající kombinace, Andrew Scott v roli pánbíčkářského inspektora - výborná volba.(18.3.2016)

Ambiciózny vedec Victor Frankenstein sa so svojím nadaným kolegom a pomocníkom rozhodnú vytvoriť živú bytosť takmer z ničoho a postaviť sa tak proti zákonom prírody. Po počiatočných neúspechoch a niekolkých zlyhaniach však začína ich plán naberať reálne kontúry a získajú dokonca podporu jedného z najbohatších mužov v Anglicku, takže im chýba už len niekolko krokov k tomu, aby tento velkolepý projekt dokončili. Zástupca polície z Londýna je však presvedčený, že ich plán je za hranicou znesitelnosti a snaží sa nájsť dôkazy o tom, že Victor Frankenstein patrí za mreže. - Keď som v stredu večer písal v komentári k novému hororu Frankenstein o tom, že už za krátku dobu ho budem môcť porovnať s hororom Victor Frankenstein, ešte som netušil, že tá krátka doba nastane doslova o niekolko hodín. Victor Frankenstein bol vraj jedným z najväčších kino prepadákov roku 2015, ale to mi nedalo dôvod mať pred pozretím voči tomuto hororu nejaké predsudky. Velmi som sa tešil na Daniela Radcliffa, ktorého som si po jeho predchádzajúcich hororových projektoch oblúbil a mám voči nemu velký rešpekt za to, že sa napriek komerčným snímkom, ktorým sa väšinou venuje, nebráni ani žánru horor, ktorý ho slávnejším zrejme neurobí, ale väčšinu fanúšikov poteší a priláka k hororu ďalších ludí. Frankenstein nie je zrovna hororovou témou, ktorá by mi bola sympatická, ale v poslednej dobe naberá velmi na popularite, a po Frankensteinovi zo stredy som bol zvedavý, akým smerom sa bude uberať Victor Frankenstein. Ten ma hneď na začiatku zaujal perfektným akčným úvodom plným napätia, aj keď mínusom bola dosť neprehladná kamera. Daniel Radcliffe opäť podáva parádny hororový výkon a jeho meno postavy sa takmer zhoduje s menom jeho postavy z Horns, takže bol môj vzťah k nemu ako hercovi ešte bližší. Nemôžem sa dočkať momentu, kedy bude Daniel Radcliffe hrať v čisto modernom horore, pretože si volí horory, v ktorých sa dej odohráva v minulosti a tento pocit som mal aj z Horns napriek tomu, že bol dej zasadený do modernej doby. James McAvoy je pre mňa úplne neznámy, ale jeho výkon bol tiež dosť pôsobivý. Potešila ma aj Jessica Brown Findlay, ktorá je velmi pekná. Nanešťastie však po velmi dobrom úvode tempo pomaly klesá a pokial sa nekoná nejaká dôležitejšia akcia, tak nie je ani velmi zaujímavý. Vzťahy sú však dobre vystavané, a tak nevadia ani niektoré dlhotrvajúce dialógy. Príbeh je dobrý a páčilo sa mi, že sa celý nezameriaval len na stvorenie jedného monštra, ale ukazoval znalosti Victora a Igora aj v iných oblastiach. Prostredie vyzerá dobre, všetky exteriéry dotvárajú pôsobivé vizuálne výjavy a človek má naozaj pocit, že sa posunul o nejakú tú dobu späť. Výhrady mám však k už spomínanej kamere, ktorá pôsobila rovnako ako v úvode neprehladne aj v závere. Vďaka ratingu PG-13 som na gore a krv zabudol už pred pozretím, takže tento defekt neberiem až tak negatívne, aj keď v niektorých scénach by sa to pritvrdenie vyložene hodilo. Samozrejme už tradične nemôžem opomenúť nechutnú britskú angličtinu. Victor Frankenstein tak dopadol približne podla mojich očakávaní, a keďže ma nejaké tržby v kinách viacmenej nezaujímajú, za prepadák by som ho určite neoznačil. + herec z The Woman in Black a Horns + herečka z Containment + herec z Eden Lake(19.2.2016)

Victor Frankenstein nabízí alternativní pohled na příběh točící se okolo jednoho z nejslavnějších filmových monster všech dob, přičemž se filmaři tentokrát snažili podat tento námět vlastním a osobitým způsobem a zaměřili se zejména na vztah Victora a Igora, což bylo ale v závěru jak plusem tak i mínusem pro film. Tvůrci si vskutku pěkně vyhráli s vizuální stránkou, kterou prokládali mnohými zpomalenými záběry a počítačovými efekty do nitra (nejen) lidí, takže to nevypadalo tak fádně. Samotný děj byl místy poněkud divočejší (SPOILER!) a osobně jsem čekal tedy trochu větší "angažmá" Frankensteinova monstra, takže jsem byl trošku zklamaný (KONEC SPOILERU!). Zkrátka jeden z dalších experimentů, jak obléct klasiku do poněkud jiného hávu, který ve výsledku přistál v šedém průměru.(30.1.2016)