Viktor Frankenstein

Victor Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

• Bloody13

Já tušil správně, proč s projekcí nespěchat. Díky tomu, že většina dolarový munice šla na výpravu a dva známý ksichty, co můžou holky nalákat do Cinestaru, se tak trochu zapomnělo na detail, kterej z hororu dělá horor. A jsme doma. O atmošku tu člověk nezakopne, masky nahradily CGI (zhouba moderního hororu!) a samotný monstrum, co vypadá jako směs Terminátora s Hulkem, se zrodí až deset minut před koncem. Jediný napětí je tak smrsknutý na palčivou otázku, jestli si ti dva gentlemani přece jen nevjedou do kalhot. Jaksi taksi povedenou scénkou je ta s probuzenou opicí, ale to je skoro na dvou hodinovou nudu dost málo. Nechte Frankensteina spát a zfilmujte radši pořádnýho Lovecrafta, kurva drát.(27.5.2016)

• Xmilden

Nazvěme to třeba Příšernou blbostí. Pokud by se udělovala cena za naprosto zbytečný film, tento by se umístil velice vysoko. Prakticky nechápu k čemu je podobná "podívaná" dobrá. Komu je určena a co má v divákovi vyvolávat. 30%(4.3.2016)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 2,797 // Otvárací Víkend v USA: $2,469,341 //(22.2.2016)

• kalap

Celý film len pobehujú a pobehujú, v podstate sa nič nedeje, aby nakoniec to vyvrcholilo úžasnou trápnosťou. A Radcliffov odporný uplakaný výraz, ktorý je rovnaký vo všetkých jeho filmoch, pôsobí tak nechlapský, že som mal chuť mu vykopať druhú dieru do zadku.(29.2.2016)

Nakonec to nebylo nic moc. Hlavně mi tan vadil Viktor Frankenstein v podání Jamese McAvoye, který byl dost nesympatický. Daniel Radcliffe byl jako jeho pomocník Igor rozhodně lepší. A Andrew Scott je neustále otravoval jako všetečný policista. Jako tohle téma je už hodněkrát zpracované, ale přece jen jsem asi čekal menší průser. Začátek je dobrý, ale pak to jde dolů. Je to moc dlouhé. A monstrum taky není moc zajímavé. Prostě docela promarněná šance. Co už. Snad se to příště podaří líp... Aspoň pohledná Jessica Brown Findlay to občas zachraňovala. :) "Henry je váš bratr?"(12.5.2016)