poster

Viktor Frankenstein

 • USA

  Victor Frankenstein

 • Slovensko

  Victor Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Sherlock Frankenstein. Rejža televizního SHERLOCKA roubuje frankensteinovskou legendu na holmesovské schéma a arogantního génia Victora nahlíží pohledem jeho přítele a spolupracovníka Igora, přičemž se od hororu přesouvá k temnému viktoriánskému dobrodružství a la Ritchieho SHERLOCK HOLMES (obzvlášť ho připomene úvodní zpomalený útěk z cirkusu) a vtipně obsazuje televizního Moriartyho do role "nejlepšího detektiva Scotland Yardu" (a mihne se tu i Molly). Příběh má svižný rozjezd se seznámením Igora a Victora, ale poněkud unavený dojezd se stvořením monstra. Manický McAvoy mě sice k filmu přitáhl, ale během sledování si mě získal spíš Radcliffe, suvererénně dolující sympatie jako dickensovský sirotek s dobrým srdcem hledající štěstí v krutém světě. Příjemné, byť nedotažené překvapení.(31.7.2016)

 • Larrysbride
  *

  Naprostý výsměch původnímu dílu Mary Shelley, úplná ostuda jejímu odkazu a absolutní úražka kohokoli, kdo kdy četl její román. Veškeré noční můry těch, kdo se nebojí knih, a mylné představy "chytrolínů", kteří o skutečném Frankensteinovi ví jen to, co jim Hollywood kdy nasolil pod nos (stvoření = zrůda, Frankenstein = šílenec aj.), se tu stávají skutečností... Napsat cokoli více by bylo plýtvání energie, které si však tento výtvor vskutku nezaslouží.(3.4.2016)

 • Aluska88
  ****

  Takže, kdo mi dokáže rozumně vysvětlit, proč má Victor Frankenstein tak slabé hodnocení?:) Jasně, srovnávat s kultovním filmem s Borisem Karloffem se to prostě nedá, ale proč se taky všechna velká díla, co již jednou byla natočena, musí srovnávat s těmi novými? Pro mě snímek excelentně fungoval po všech stránkách. Moderní, dynamická, vizuálně úchvatná a herecky fenomenální podívaná. James McAvoy je opět maniakální a jeho ztvárnění Victora Frankensteina je dokonalé. Ten kluk je sakra excelentní herec. Daniel Radcliffe se svou postavou věrného Igora drží tak trochu při zemi a je tak velkým protikladem "šíleného vědce." Chemie mezi nimi funguje výborně, jo James to s chlapama umí:) Možná, že to začalo McBenders:) Andrew Scott shodil Moriartyho kabátek (ale vypadá přitom úplně pořád stejně:) a dal se k Scotland Yardu. Paul McGuigan, který natočil jedny z nejlepších epizod kultovního Sherlocka, si svůj styl nechal i pro Victora. Já jsem spokojená, všechno to hodně drží svým výkonem James McAvoy a on je také možná jedním z hlavních důvodů, proč se mi film tak líbil. Je to stará klasika hozená do slušivého, působivého vizuálního kabátku a já vlastně docela chápu, proč spousta diváků tento film zcela ztrhala.(3.4.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Keď Viktor Frankenstein, študent lekárskej fakulty, jedného večera počas vystúpenia v cirkuse, nečakane narazí na mimoriadne nadaného mladého muža s telesnou vadou, rozhodne sa ho navzdory krutému osudu zachrániť, aby tak konečne získal spojenca pre svoj šialený plán. Opätovný zrod mŕtvej bytosti je však boj na dlhú trať nie len s krutými pravidlami neúprosnej prírody, ale i so samotným Bohom, ktorý je doposiaľ považovaný za jediného "stvoriteľa". Vzhliadnuť dvoch Frankenstein-ov za jeden deň, to už sa musí človek naozaj nudiť. Kým prvo zmienený bez krstného mena bol obrazne povedané iba hlúpou "postavou" v hlúpom filme, ktorý sa aspoň mierne držal predlohy, tento Victor sa uberá úplne iným smerom, pričom vo svojich počiatkoch hľadá niekoľko alternatív pre svoje pokusy v samotnej ZOO. Po vzhliadnutí musím sám seba vynachváliť za vrodenú skeptiku, ktorá ma nejeden krát uchránila od sledovania plytkých kino počinov. Skrátka, jasne a stručne povedané, v ťažkej dobe finančnej krízy - UŠETRENÉ. Som rád aspoň za ten epicko dramatický záver, ktorý mohol byť krásnou, krutou bodkou za premrhaným potenciálom, lebo verte neverte, tento horor nemá s hororom absolútne nič spoločné. Keď už sa totiž nedostavilo žiadne gore, dúfal som aspoň v poriadne psycho, kedy samotný šialenec v podobe vedca, totálne prepadne svojej ilúzii stvoriteľa. Namiesto toho som dostal rozprávku o besnej opičke, ktorá narobila viac bordelu, ako samotné Monštrum - 50%(19.2.2016)

 • oLí
  **

  Já nevim, přečetl si režisér scénář ? Vlastně i herci, vždyť téma je pořád tak atraktivní, zvlášť s dnešními možnostmi, ale co tohle doprdele bylo ? Taková výprava, oživený Londýn 19. století, šílený vědec, Frankeinsteinovo monstrum, možnost na skvělej horror a vono z toho vyleze takovýhle... špatný. 4/10(2.3.2016)

 • - Exteriéry byly natočeny v Dunnottaru, velkolepé, rozpadající se pevnosti na vrcholu útesu s výhledem na moře v Aberdeenshiru ve Skotsku. (Zdroj: CinemArt)

 • - V scéne, keď Lorelei (Jessica Brown Findlay) zatiahne Igora (Daniel Radcliffe) na plese do izby a ide ho pobozkať, možno vidieť na Loreleinom odhalenom chrbte tetovanie. (nirvana91)

 • - Původní knihu Frankenstein napsala Mary Shelleyová a poprvé byla vydána již v roce 1818. (Dracconnis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace