Viktor Frankenstein

Victor Frankenstein

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2015, 109 min

• Xmilden

Nazvěme to třeba Příšernou blbostí. Pokud by se udělovala cena za naprosto zbytečný film, tento by se umístil velice vysoko. Prakticky nechápu k čemu je podobná "podívaná" dobrá. Komu je určena a co má v divákovi vyvolávat. 30%(4.3.2016)

Spokojnosť. Po Branaghovom Frankensteinovi najlepšia verzia. Dobré obsadenie, skvelé tempo, uspokojivá výprava a pohľad na známy príbeh z pohľadu jeho stvoriteľa čo mi prišlo ďaleko zaujímavejšie ako keby sa film venoval samotnému monštru ktoré tu našťastie hrá len druhé husle. Bavilo.(5.12.2015)

• kareen

Obvykle se nijak nebráním filmovým inovacím klasických příběhů, ale v tomto případě bych upřednostnila hlubší charakteristiku hlavní postavy a celkově větší ponor do filozofie Shelleynyho díla, před tou zbytečnou dějovou linkou s neoriginálním záporákem. Victor je sice v podání Jamese McAvoye nepřekvapivě okouzlující i maniakální zároveň, ale většinu doby je jeho konání ovlivněno spíš jen povrchní pýchou zneuznaného génia, než skutečnou vnitřní touhou po překonání hranice nenáviděné smrti. Tyto pravé pohnutky sice nakonec přeci jen na přetřes přijdou, ale v tak k uzoufání plačtivé verzi hollywoodského klišé, až je to skoro k smíchu. Tím pádem přijde vniveč i podařený nápad postavit proti Frankensteinovi jeho ideologickou nemesis v podobě nábožensky založeného, stíhajícího policejního inspektora, protože jejich názorové střety nemají zkrátka tu pravou sílu. A tak zbývají jen trikové a akční scény, které jsou vůči danému žánru sice celkem velkorysé, ale ke strhující filmové energii staršího Branaghova Frankensteina se nepřibližují ani náhodou.(5.3.2016)

Osobne by som radšej keby bolo spracovanie pojaté temnejšie a serióznejšie. Takto to možno považovať za perfektný film na odreagovanie. Obaja hlavní protagonisti boli skvelí a celkovo to bola sranda :) SPOILER: Len by ma zaujímalo, prečo Frankenstein býva v továrni na mydlo! A toho detektíva by som ukameňovala! Rovnako aj blondiaka s paličkou.(28.11.2015)

Solid Job. Film táhne nahoru herecké trio s maniakálním McAvoyem, solidně zahraným Radcliffem a ďábelským detektivem Scottem, jehož rozhovory jsou místy až znepokojivé, Film má správně temnou a špinavou atmosféru Londýna, skvělé kostýmy, špičkový vizuál, inteligentní dialogy sladěné s elegantní a zdvořilou britskou angličtinou, příjemné a zábavné tempo doprovázené vědou a medicínou. Highlight filmu pro mne přišel hned v úvodu a to samotný Escape from Circuss, který byl natočen velmi svižně, originálně a s fajn slow motiony, ale potěší i destruktivní závěr s děsivou podobiznou Frankensteina. McGuianovi se místy daří tvořit i stísněná creepy atmosféra ( experiment se šimpanzem). Já se příjemně bavil, možná zde mohlo být více akce, ale stěžovat si na příběh, jehož předlohu každý zná je zcela iracionální. Lepší volba než Hunger Games. Story 7/10, Atmosféra 7/10, Gore 0/10, Vizuál 8/10, Akce 4/10, Napětí 7/10,Humor 5/10. Zábavnost 7/10. 75%(27.11.2015)