Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

Wancohoff

aha.na upirov sa ide s postriebrenou sekerou, a strielaju sa do hlavy :) upir chyti kona za nohu a hodi sto metrov.ale obycajneho smrtelnika nie a nie premoct a vycucat...vacsiu slátaninu som dlho nevidel. ()

Strike

Že se budu nudit u Bakmambetovova filmu, to jsem teda nečekal. Že to bude hloupé až stupidní s tím jsem počítal. Bohužel je to dost sterilně a ne moc dobře natočeno, i když se tam občas objeví náznak dobrého akčního nápadu (házení koní po sobě - což je zpraseno tím, že je to mezi hrozně natočeným během po těch koních). Filmu neprospěje také to, že se odehrává po velmi dlouhý časový úsek (Lincolnův život), čimž se stane, že po úvodní celkem akční části, se Lincoln začne věnovat politice a najednou se z filmu stane historicko-politicko-rodinné drama, což se moc nedá vydržet. Naštestí na konci se opět dostane ke slovu sekera. Dalším problémem jsou také herci - Benjamin Walker je unylý a necharismatický a neumí hrát, to samé platí i o dalších hercích. Jediný kdo má trochu charismatu je Dominic Cooper, který, alespoň jsem si ze začátku myslel, se bude profilovat trochu švihleji aka Robert Downey v Holmesovi. Bohužel to se nestalo, ale i přesto je to nejzajímavější herec ve filmu. I když jednooký mezi slepými...3(10 ()

jerenymo

První půlka odsejpá v celkem přijatelném tempu,ale jakmile se lincoln stane prezidentem, tak se z toho stává zpomalená srajda ze které se do konce filmu nikdo nevyhrabe. ()

j0nathan

Přistihl jsem se jak koukám na flek na zdi, který byl mnohem zajímavější než celý tenhle film. Zatím jsem nedokoukal. ()

B_EyE

Další přestajlovaná kravinka, ale dívá se na to docela dobře. Jen od toho člověk nesmí očekávat víc než pár slušných (ne skvělých, jen slušných) hlášek a nějaký ten za vlasy přitažený akční záběr ... ()

majo_svk

Filmy o upíroch alebo upíroch a vlkolakoch mám strašne rád a vždy, sa nesmierne teším, keď vznikne niečo nové. Abraham Lincol: Lovec upírov mal byť presne tým, čo mám rád. Ale nie je. Neprináša nič nového (všetko už bolo videné – Undereworld, Blade, Van Helisng, 30 dní dlhá noc), z historickej osobnosti robí totálneho blba a scenáristicky je často chaotický. Atmosféra minimálna, hororové prvky by ste hľadali márne a hlavný predstaviteľ , ktorý je neprekonateľne nesympatický, je kapitola samo o sebe. Akčné scény a spomalovačky sú však fajn a robia film celkom znesiteľný. Vidieť to ako video film je fajn, no do kina by som na to nešiel. Určite radšej vidieť desaťkrát Lincolna: Lovca upírov ako trápne romantické srákoty typu Twilight. Nadšený nie som. ()

andio

Celkem jsem se u filmu pobavil, párkrát i zasmál, akční scény byli vesměs povedené, nevím tedy, na co si stěžovat. Akorát jsem při filmu trochu přemýšlel, jestli to trochu nehaní celou Americkou historii. Nebylo to nic výborného, ale film dobře zabaví a člověk se u něj rozhodně nenudí. (To bych kecal, kolem 70. minuty to bylo docela nudné, možná proto jen tři hvězdičky.) 5/10 ()

Hepy13

Třeba byl některý náš prezident taky upír, a nebo ještě je. Možná Vašík Klausů krade pera, a po nocích je upírům píchá do krku, a nebo třeba Míla Zeman do nich leje Bechera. Jo....Slow Motiony jsem si náramně užíval! ()

Nolanofil

Že to bude historicky nepresné (slušne povedané), bolo každému jasné už z názvu. Benjamin Walker je síce nesympatický, ale postupom času si naňho zvyknete, ale hlavne čo mne veľmi vadilo, bolo nasvietenie obrazu, za denného svetla veľmi na svietene a rušivé. Nie som odborník na techniku osvetľovania a ani kompozíciu obrazu, ale takto určite nemá vyzerať A-čkovo tváriaci sa blockbuster. Inak je to celkom zábavná blbovina (na spôsob Van Helsinga), ktorá nudí len zriedkavo a ponúka pár pekných spomalovačiek, pri ktorých Bekmambetov vykráda sám seba. PS: Rok 2012 nemohol z pracovnej stránky pre Burtona dopadnúť horšie. Okrem toho že mu ako režisérovi komerčne pohorel komerčne film Temné tiene, tak ako producent prerobil na Abrahomovi Lincolnovi. Holt upíri už nelákajú do kina toľko ludí, ako po roky minulé. ()

Silviaxx

Celkom svieža vecička s vtipnou myšlienkou - urobiť z Lincolna lovca upírov. Síce som práve kvôli tomu pristupovala k snímku trochu rozpačito, ale určite predčil moje očakávania. V rámci upírin je táto veľmi vydarená najmä po stránke masiek. Najviac ma však uchvátila akcia, ktorá tu bola brutálne nasekaná, čo mi nedalo veľa priestoru na nudu. Jednotlivé bitky boli prevedené efektne a okorenené slow motions, čo vytváralo ešte lepší dojem. Druhá polovica (ak nepočítam finále) však oproti prvej pôsobila o niečo viac mdlo, ale výrazne dojem z celého filmu neskazila. ()

Antaeus

Ja viem, ja viem. Ohodnotiť toto rovnako ako Blejúceho Ranera, to je na šibenicu. Inu, ja to napriek tomu risknem. A i navzdory tomu, že sa jedná o silné mozgové laxatívum, pobavil som sa. Je to zhovadilosť na entú niekde z kategórie "Ja, Frankenkameň", to nie je ani predmetom diskusie. Na druhú stranu, kde inde, než v amerických vlasteneckých filmoch, sa človek dozvie skutočnú pravdu o inak skrytých dejinách jedinej slobodnej krajiny na svete? No nikde. Tak som vcelku rád, že som sa konečne dozvedel, ako to naozaj v onej občianskej vojne bolo. A že nám Abe poslal tých zasraných upírov späť do Európy. Aby som sa teraz bál vystrčiť prdel z domu. Fakt díky Broňa.. EDIT: tak som sa na to vyspal. A trojočku som umravnil. Ergo: za dva. ()

waits

Zoufale nudný crossover, podávaný podivně, tj.zcela vážně jako nějaký výukový dokument v laciných kulisách, s jednoduchými triky, do které jakoby někdo jiný vepsal upíry, aby byla legrace. Ta ale není, vůbec tahle zápletka nefunguje, aspon tedy v tomhle filmu ne. Kdyby to Bekmambetov zkusil s nadsázkou, recesí, komediálním přístupem, třeba by to dopadlo líp. Tohle dopadlo poměrně zoufale. ()

Hernycztek

Já teda nevím, ale když si pouštím film, u kterého je v kategoriích žánr Fantasy, tak čekám vymyšlený příběh. Tak jak je možné, že někteří v komentářích kritizují, že tvůrci udělali z Lincolna lovce upírů. No k věci. Trochu by se to dalo přirovnat k Helsingovi. Příběh je napsaný chytlavě a logicky a vlastně celé je to zajímavé, protože pohled na válku severu proti jihu jsme tu v podobném podání určitě neměli. Herecké obsazení je vesměs průměrné a vyložený sympaťák tu rozhodně není. Ke své smůle to má většinou do očí bijící CGI efekty, ale závěrečná scéna s vlakem vypadala skvěle a věrohodně. Masky upírů byly výborné, občas se jich dalo i leknout, čemuž dopomáhala také skvělá práce se zvuky. A i když se to zpočátku tvářilo děsně vážně, tak to postupně naštěstí zvolnilo a je z toho příjemná oddychovka na jedno večerní shlédnutí. Proto byste od toho neměli čekat 30 Days of Night, abyste tomu pak nesráželi hodnocení zklamáním. ()

Chundys

Každý má své hodnocení - mé je takové! Ono to fungovalo, boje byli hezké, zpomalovačky jakbysmet a už víme, že Amerika se musí brát s rezervou :-) ()

jasanka

Na to, že takovýhle styl vážně moc nemusím, byl film povedený. Takový odpočinkový, člověk u něho nemusí přemýšlet, ale funkci v kině splní. ()

TaanStari

Laciná verze Michaela Sheena naučí lacinou verzi Martina Freemana se ohánět sekerou líp, než Chris Hemsworth ve Sněhurce, samozřejmě nesmí chybět ani nezapamatovatelný černoch a hezká tvářička. Akce vypadá zhruba tak hloupě, jako v 300, akorát nepřehledná, první polovinou si Timur vykrádá Wanted a hlavní záporák zemře na ránu pěstí. Plus se tu někdo asi díval na Twilight, jinak si nedokážu vysvětlit, proč kurva můžou upíři přežít na slunci. A vůbec, představitel Lincolna vypadá jak děcko a když už mu konečně v polovině filmu začne růst pubické ochlupení, tak bohužel na obličeji. No a o patriotických sračkách se tu radši nebudu ani rozepisovat. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)