Abraham Lincoln: Lovec upírů

• USA Abraham Lincoln: Vampire Hunter (více)

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela. Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů. Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu. Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise. (oficiální text distributora)

Pekisan

Niekedy sa robili hry podla filmov, teraz sa tocia filmy, aby sa z nich dali spravit hry. Uz podla nazvu je to jasna somarina. Lenze ono to nie je cierna komedia, kde este podobany Lincoln chlasta, suka a ako hobby nahana po nociach upirov. Ono je to rodinno-politicky "zivotopis so socialnym poddtextom, kde uvidime zostarnuteho Abrahama nariekat nad tazkostami zivota a stresom z prezidentovania. WTF!! Mixovanie zanrov je momentalne in, ale opytaj me sa radsej: "a komu tim prospejete?" ()

katmandzoo

1* za charizmatického záporáka v podaní Rufusa Sewela a 1* za scénu s koňmi i za záverečnú vlakovú scénu. Inak ako by môj dedo povedal: "Somarina až to dvermi mláti". ()

feryk

Dějově naprostej blábol. Lincoln lovec upírů a jen tak bokec se musel stát prezidentem a zrušit otroctví, páč jižani jsou upíři...a když vyhrajou, ovládnou svět. :D Mnozí možná ještě teď mlátí hlavou o zeď.... chvílemi slušně natočeno a když si odmyslíte to rádoby historické pozadí, tak se to dá dokoukat, ale ten scénář je fakt děsivej. jednou a dost. ()

sonoluca

Upřímně celkem jsem se na to po 'Wanted' těšil, ale Timur to totálně zazdil. Přenesl bych se přes hloupej scénář, že se to celý bere dosti vážně, nevýrazný herce (pár výjimek), mimózní střih nebo totálně zkurvenou konverzi do 3D, kdyby to vykompenzovala slušná akce. Ale ta Timurova 'čim-vic-přepálená-tím-víc-cool' je totálně chaotická, špatně natočená, absolutně nepřehledná a celá sestříháná do ještě většího guláše, kterej působí jako jedno velký WTF (scéná se stádem koní vede). Víc zpomalovaček by tam nenarval ani Woo. Viděno jednou a nikdy více - 30% ()

PedroPo

Něco jako Wanted, ale s míň známými (a slavnými) herci. Vlastně mi ani nevadilo, jak se tady nakládá s historií, jen bych měl obavu, že tomu někdo doopravdy uvěří. Takže na vymytí hlavy dobré, ale označit to za kultovku nebo tak, to rozhodně ne. ()

Kejdyna

Vynikající! Přineslo to přesně to, co jsem čekala a ještě něco navíc. Tohle je film pro lidi, co mají rádi nadsázku a umí se u toho bavit. Mě to pobavilo - všechny ty dvojsmysly o lovu upírů jsem si fakt užila, Lincolnův chladný klid při sekání upířích částí těla neměl chybu (viz odkopnutí upíří hlavy z vlaku ven). Honička ve stádu koní pro mě byla vážně terno, do té doby, než došlo na závěrečnou bitvu na vlaku, ta je přímo epická. K tomu všemu jsou ty stříkance krve tak nádherně udělané! A závěrečné titulky taky. Mě to potěšilo - přišla jsem se pobavit a to mi Timur do puntíku dopřál. Zlatý bludišťák je za zvládnutí zestaršení Abea. ()

Kingi

Žalostný průměr. Neuvidíte víceméně nic, co jste již neviděli v jiných filmech o upírech. Jediná novinka: tvůrci změnili válku "Sever proti Jihu" na "Lidé vs. Upíři" Avšak nezoufejte, uvidíte i bitvu u Gettysburgu :D Ach bože, jak jsem se u ní zasmál. Naštěstí jsem v sále rušil jen 2 lidi, kteří se na to přišli podívat -_- 50% ()

Franc1s

Koněčně prezident co stojí za to :D První polovina filmu bezva zábava,bavil jsem se.Ale druhá pulka NUUUUDA! Lincoln jako prezident v bílém domě a kecy kecy kecy prostě kecy v kleci,ještě že byla solidní mlátička na konci. Zpomalovačky a hektolitry krve jsem si užíval :D Dvojka by mohla byt solidní béčko,ale asi se do toho nikdo nepustí,škoda J.Bush mohl být dobrej lovec :D Třeba v Iráku :D A co na to Barak Obama? :D 7/10 ()

Parm1

Po kritice, která se na film valí takřka odevšad, jsem měl trochu obavy, ale Abe mávající sekyrou na štípání dříví mě opravdu pobavil. I když osobně bych preferoval, aby byl Abe celý film jako padesátník a ne mladík, který prodává v obchodě a po nocích zabíjí upíry, film stojí za to vidět. ()

ISAJ

Cele je to v ramci beckovych filmov uplne v pohode, akurat ze tento film vynika so svojim smiesnym nazvom, kvoli ktoremu podla mna paradoxne komercne vyhorel, pretoze vacsina ludi co maju v sebe aspon trocha serioznosti si povedali ze na takuto blbost naozaj nebudu minat v kine peniaze. Ako som uz spomenul, hlavny hrdina sa nemusel volat Lincoln, pretoze to iba zosmiesnuje cely film pocnuc scenarom (tvariacim sa seriozne), ktory by som kludne prezil keby tam bol hocijaky lovec John. Po technickej stranke su tam hlavne vizualne efekty do oci bijuce, pretoze vyzeraju priserne (staci si spomenut na stado koni), ale celkovo sivy vizual tomu sekne. Herci nic moc, ale ani na cele s Walkerom prilis nevadia, takze casting je v pohode. Na hudbu si uz ani nespominam, kedze sa jedna iba o cisty priemer, ak nie o podpriemer. Co este dodat, to ze Timur je blazon som uz vedel davno predtym, takze iba tolko ze Abraham aspon nenudi, a to je jeho velkym plusom. Este treba dodat ze je aj ovela zabavnejsi ako napriklad taka Chata v horach. 2.6/10 ()

Zevon

Plno triků, jinak velkohubé kecy plné prázdnoty, mizerné herecké výkony, akční scény čpící nudou. Prostě klasický americký šmejd, nacpaný prachama. Nechci mluvit za druhé, ale pokud existuje nějaká pokrevní linie, spřažená s velkým Abem a nepodá za léčby, vzniklé opruzením zapařených tlustých amerických prdelí ze sedaček multikin při čumendu na tuto kokotinu nějakou pomatenou hromadnou žalobu, není zde nic, co by kdo mohl někdy postrádat. ()

Acrobat odpad!

Potom, čo všetci znalejší, všímavejší zvracali z nového traileru na Stevenovho Lincolna (zle mi je už pri pomyslení) je upírske poňatie Lincolna rovnako stráviteľným sústom. Iste, posralo sa to zostarnutím Aba, ktorý sekerou máva ako za mladi (no zostarnutie nejde nikomu zúčastnenému), a vtedy začína byť film otravný. Smiech na každom kroku už len z myšlienky, že kto vlastne proti upírom ešte nebojoval (už aj Lincoln???). Bude k niečomu ten film? V rukách 9 z 10 (rýchlo)kvasených režisérov by z toho vznikol brak. Timur však jednoznačne dopĺňa triumvirát vizionárov. Tarsema, Snydera, ktorým viac veria producenti a ľudia, prenasleduje práve Timur, ktorý je svojský, akcia v jeho rukách dostáva nepoškvrnenú pečať fantázie a radosti z predtým nevideného. Prílišná odvaha je však to, čo mu nedovolí preraziť. Na upírskom (zbytočnom) Lincolnovi len mrhá nápadmi, časom a svojím neodškriepiteľným talentom. Vlak, kone, boj (aj ten slow-motion), krv, spôsoby smrti sú jemu vlastné, pútavé a chytľavé. Ako na akciu sa na AL pozerá sviežo, tŕpnem však vo chvíľach „vážnejšieho“ scenára(?). Všetko ide rýchlo, aj keď zvraty sú v pohode. Fantazijný horor vopchaný násilne do skutočných dejín tváriaci sa vážne prednesenými príhovormi a myšlienkami nefunguje. V Bekmambetových rukách sa to nerozpadlo, no míľovými krokmi by mal svoj talent presunúť do niečoho burácajúceho, zapamätateľného, lebo stráca čas na elitu. Videnie má obrovské, štýl démonický, už len kvalitné a dospelejšie prevedenie. Veríme ti Timur! (striebornú mincu Majstra Pavla neroztopím nikdy) (videné 21.10.2012, BDrip) ()

SFalconJ

Varování a doporučení - jste-li upír, filmu se obloukem vyhněte. Druhé varování a doporučení - nemáte-li potřebu sledovat jednoduchý film s nepříliš sympatickým hlavním hrdinou, jehož "skutečná" postava je zde vyhnána ad absurdum a nemáte-li chuť vidět klasický blockbuster se slušnými vizuálními efekty a bojovým uměním á la ruská škola, řiďte se doporučením pro upíry a na film se nedívejte. Shoda jmen není čistě náhodná. Třetí doporučení - pokud jste se nenašli ani v jednom z předchozích dvou doporučení a vaše srdce je natolik odolné, že zvládnete neřešit to, že je zde z velkého prezidenta Lincolna profesionální zabiják upírů, na film se s klidem podívejte, ale nečekejte od něj nic extra.Tři hvězdičky dávám, protože dvě je málo a čtyři moc. Dvě dává většina, ale mám-li brát film s ohledem na účel, za jakým byl natočen (blockbuster) a s ohledem na vizuální efekty a působivé souboje, ony tři hvězd jsou tak akorát stejně jako hodnocení 6.1 na iMDB. ()

Kingjiri

Z nějakýho neznámýho důvodu jsem se po zkouknutí prvních trailerů na Abrahama Lincolna těšil, ale už první ohlasy ukázaly, že to s nim tak žhavý nebude. Největšim překvapenim pro mě bylo jméno Tima Burtona v pozici producenta. Občas se fakt nestačim divit, co všechno jsou úspěšný hollywoodský filmaři určitym způsobem podporovat. Čekal jsem, že aspoň v něčem bude mít snímek áčkový parametry, ale všechno od rutiního scénáře až po nesympatický herce (resp. mizerně napsaný postavy) smrdělo průměrnym béčkem. Možná jenom efekty spolu s hudbou měly občas svý světlejší chvíle. Ani nelituju, že jsem nenavštívil kino, jak jsem původně plánoval, jedna domácí projekce bohatě postačí. ()

sarfian

Na moje prekvapenie to nebolo až také zlé. Celkom príjemná oddychovka plná krvi. Ešte raz by som to ale nepozeral. Tááákže ... zbohom Lincoln. VIDENÉ 1x ()

Tamten

Pár nápadů, které nejsou příliš originální, pár akčních scén, které nejsou moc dobré, a spousta nudy prokládané životními moudry. ()

Ergon

Absurdita nejvyššího stupně! Prezident a lovec upírů? Sever proti jihu (upírům)? Asi ne! Za zmínku stojí jen obstojná akce, nic víc. ()

TomStrom

Víc bullet-timů než v Matrixu, spousta digitálních efektů (možná opět více než v Matrixu), jinak nic, co by stálo za zmínku. Tedy až na fakt, že se zřejmě jedná o první politicky zcela korektní, ba dokonce agitační film o upírech. Já bych tuto hozenou rukavici od Hollywoodu ovšem zvedl a ČR by měla požádat o dotaci z fondů EU, brnknout Jirkovi Pomejemu a natočit naši vlastní českou odpověď - např. Václav Havel: Lovec vodníků. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Novinková smršť ze stáje Marvelu

Novinková smršť ze stáje Marvelu

28.02.2013

Na naší planetě je momentálně málo tvůrců, jejichž příběhům by naslouchalo víc fanoušků, než těm, které vytvořil Stan Lee. A to zejména díky filmovým adaptacím, které vznikají nejen pod hlavičkou… (více)