Don Maty

Benedicta veľmi vyformoval Sherlock. Stal sa z neho herec špičkových kvalít, ktorý podľa môjho názoru dokáže obrovské divy. Čím náročnejšia rola tým vyzneje viac jeho zmysel pre kontroverznosť. Čím kontroverznejšia filmová úloha, tým krajšie ho zahrá. Milujem históriu a o to viac to na mňa zapôsobilo. Géniovia majú ťažký život. Ich genialita je vždy niečím vykúpená. Veď nič nie je zadarmo...5* ()

praethoria

film je veľmi robený v takej, hm... vo veľmi zaujímavej línii. všetok dej sa rozvíja dosť priamočiaro iba s malými vychýleniami do strán. Je pomerne kvalitný, chýba mi tam viac zakomponovaných citov a trošku akčnosti-nepredvídateľných situácií. Hlavná rola - herec podal veľmi výborný výkon. Scenár mu dal možnosť dosť vyniknúť- je písané skoro ako pre one man show a tu kvality a vyzeretosť p B.Cumberbatcha sadli ako riť na šerbeľ. napriek tomu, že sa mi to až tak preukrutne nezaujal, práve spôsob a herecký výkon zvýšil u mňa hodnotenie o jednu hviezdičku hore. Film hodnotím 4* . ()

Metal.God

Životopisný film o géniovi je přesně ten typ filmů, které mám nejradši. Přijde mi trochu přehnané, že Alan Turing v podstatě vyhrál válku a jen díky jeho předpovědí byla vyhrána bitva u Stalingradu, vylodění v Normandii a mnoho dalších. Herci do svých rolí padnou a podávají skvělé herecké výkony. Sympatičtí mi přijdou jak Hugh Alexander, tak Stewart Menzies tak i dokonce Alan Turing, který mi svými špatnými vlastnostmi připomíná sám sebe. Nemohu pořádně ohodnotit herecký výkon Benedicta Cumberbatche. Snažil jsem se částmi zaměřit jen na jeho herectví, ale nešlo to. Velmi dramatický příběh odlehčí pár velmi vtipných momentů, jinak je film ale velmi smutný a plný utrpení. Velmi se mi líbí, jak děj probíhá ve třech časových linkách, které jsou od sebe nenásilně odděleny. Spuštění počítače Christopher, ale spíše jeho zastavění je nejsilnější věc v tomto filmu a rozluštění první zprávy je podle mě jedna z nejlepších scén filmové historie. Ve filmu hraje i poměrně pěkná hudba. ()

v3s

Asi bych opakoval spoustu napsaného. Řemeslně kvalitní, zajímavý příběh, prolínání časových rovin. Jen je lehce očekávatelný, čímž trochu ztrácí na zábavnosti. A asi si budu muset doplnit vzdělání, abych zjistil, jestli ty rádobyvtipný přissprostlý kverulanti z řad místních komentátorů mají pravdu ohledně ukradených zásluh jiných vědců. Jestli je to pravda a tvůrci pokřivili historii, aby to byl větší cajdák, půjde ještě hvězda dolů. ()

silak_xup

Velmi pěkně dobově vykreslené válečné drama, kde máme možnost vidět druhou světovou válku z uplně jiného úhlu pohledu, než jsme u filmů o druhé světové válce zvyklí. Člověk si uvědomuje, že už v tehdejší době vlastně celou válku řídil ,,počítač´´. ()

nattyxh

Benedict Cumberbatch opět zazářil ve své roli chytrého podivína (viz Sherlock Holmes). Někdy jsem se v tom trochu zamotávala (jak se tam odehrávali 3 dějové linie a střídali se). ()

Domas88

Opravdu super... Moc se mi to líbí, tahle má vypadat inteligentní film, jdete do toho s tím že to musí být pecka aby vás to udrželo se dívat a potom pořád a pořád víc chcete vědět.. Přesně tohle jsem od toho filmu čekal, ale dal mi mnohem víc,.. jasné a nekompromyslné 5* ()

StrikerJC

Tady prostě nemůžu jinak 5*. Viděl jsem to v češtině a hned druhý den jsem to musel vidět v originále. Cumberbatch se tímto stal jedním z mých nejoblíbenějších herců, protože nikdy nedokážu poznat ten jeho výraz v obličeji a to "co si právě myslí". O Alanovi Turringovi jsme se učili a nikdy mě nenapadlo, že jeho příběh mě ještě jednou a tak osloví. Samozřejmě, že to nebyla jen jeho zásluha, ale já prostě obdivuju lidi, co tohle mohli vymyslet. Hudba je dokonalá a perfektně se k tomu hodí. I napodruhé jsem při zadání správné kombinace do enigmy dostal husí kůži a hned v následující scéně opět. Benedikt by si za tohle Oscara zasloužil, i když Bradley Cooper za snipera taktéž. ()

McMurphy

Obsahově nejdůležitější film roku 2015 a jeden z nejzásadnějších filmů all time, který by měl být pouštěn jako součást výuky dějepisu ve všech školách na světě. Bez Alana Turinga by všechno bylo jinak - až pak bez Steva Jobse. Po tématu a historické důležitosti hodnotím i herecký výkon Cumbertbatcheho, který na mě udělal o trochu silnější dojem než Redmayne v Oscarem oceněné roli Stephena Hawkinga (Teorie všeho). Někdy je třeba brát oscarovou nominaci a zisk Oscara jako totéž, neboť pokud by se např. tento film objevil v jiném roce, určitě by soška došla. Vždy je to jen o štěstí, s kým srovna filmy (herci) soupeří. Imitation Game je pro mě filmem roku ve všech ohledech a děkuju tvůrcům, že to vůbec vzniklo. Vadila mi jen Keira Knightley a její nominace na Oscara je k smíchu. To je ale čistě subjektivní kritika, protozě tuhle herečku prostě nemusím a rozhodně kvůli tomu nebudu tento film jakkoliv srážet. ()

lobo87

Film, ktorý je po remeselnej stránke takmer bezchybný, ale ktorý vo mne nedokázal vyvolať takmer žiadne emócie. Štvrtá hviezdička je vyslovene za Cumberbatcha. Medzi životopisnými filmami ide o jeden z najlepších filmov za posledné roky, ale moja šálka kávy to nie je... 70% ()

blondboss

Päť hviezd si zaslúži len snímok, po ktorého konci s úžasom pozeráte a nechápete s neustávajúcim zimomriavkovým pocitom na tele. To, čo zahral Cumberbatch v Kóde Enigmy, ma úplne dostalo a nechápem, že nezískal Oscara. Jedinečný herec. Na druhej strane jedinečný film, ktorý svojim spracovaním síce neobchádzal niektoré klišé, avšak robil to s takou gráciou, ako hádam žiadny iný film. A časové sequely boli urobené ukážkovo. Jeden z najlepších životopisných filmov, ktoré som videl, a zhrňujúca sekcia pred záverečnými titulkami ma zrazila do kolien, pretože bola urobená nádherne a s prenádhernou hudobnou kulisou od Desplata. Nemám viac čo dodať, skvelý filmový snímok. 90 % ()

ciki_69

Mám rád životopisné filmy a musím sa priznať, že The Imitation Game sa prepracoval medzi TOP, keď si predstavím čo Alan Turing pre nás naozaj dokázal. Skvelý výkon Cumberbatcha a tak isto výborne sekundujúca Keira. ()

Juuroo

Celý film som mal pocit, že tomu niečo chýba, až prišiel záver, po ktorom musím dať 4*. Smutný príbeh, dokonalý Cumberbatch, veľmi dobrý film. ()

Max Q.

Tak na jedné straně jsem rád, že lidi zaujal film o celkem technické věcičce. Což je i ta druhá horší strana - tvůrci věnovali technické stránce prakticky minimum (což mě jako ajťáka štvalo) a soustředili se více na Turinga a později na jeho sexuální orientaci. Konec filmu pak vyzněl jako boj za práva homosexuálů. Nevím, jestli se tu nesmíchali hrušky s jablky. ()

eMeMko

K dokonalosti tohoto snímku chybí opravdu málo. Příběh je přinejmenším zajímavý, celkem napínavý a bod navíc mu dodává samozřejmě nálepka "podle skutečné události". Udržet moji pozornost po necelé dvě hodiny nebyl žádný problém a už dlouho se mi nestalo, že by děj tak krásně utíkal. Nicméně nedostavil se žádný vrcholný moment, což beru za menší mínus. Herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni, Benedict Cumberbatch opět nezklamal a příjemně mě překvapila i Keira Knightley. Technicky je vše také zvládnuto na výbornou, takže nebýt chybějícího vrcholnějšího momentu či zvratu, hodnotil bych plným počtem. Takhle je to "jen" za čtyři hvězdy. ()

Cumberbatch a velký elektrický duel

Cumberbatch a velký elektrický duel